Rugsėjo 22 dieną gydytojus ir slaugytojus kviečiame į konferenciją Panevėžyje!

Informuojame, kad rugsėjo 22 dieną Panevėžyje, viešbučio „Romantic“ konferencijų centre, vyks konferencija gydytojams ir slaugytojams. Joje su aktualiais pranešimais dalyvaus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, kuris kalbės apie įsigaliojusio Darbo kodekso naujoves, liečiančias sveikatos priežiūros specialistus, taip pat atvyks Valstybinės ligonių kasos prie SAM Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irma Medžiaušaitė, kuri papasakos apie naująjį Kompensuojamųjų vaistų kainyną ir informuos apie visas medikams aktualias naujoves bei naujienas. Išskirtinį pranešimą pateiks gydytojas ir rašytojas, dvejus metus Afganistane, karo ligoninėje, praleidęs Vilius Kočiubaitis. Be paminėtų, numatyta daug pranešimų kardiologijos, pulmonologijos, gastroenterologijos, neurochirurgijos ir kitomis temomis. Primename, kad į konferenciją jau galima registruotis emedicina.lt internetiniame puslapyje. Žemiau pateikiama konferencijos programa.

Organų donorystės tema Lietuvoje vis dar yra tabu?

Dar 1970 metais Lietuvoje pirmą kartą buvo pasirašytas sutikimas tapti donoru ir paaukoti savo organą kito žmogaus gyvybei išgelbėti, tuomet buvo atlikta pirmoji inksto transplantacija. Nuo to laiko Lietuva donorystės srityje žengė didelius žingsnius, atsirado daugybė naujovių, palengvinančių įvairias donorystės procedūras. Ir daugelis šios srities atstovų pritaria, jog pagaliau organų donorystė Lietuvoje nebėra tabu, tačiau kur tobulėti vis dar turime erdvės.

Ligonių kasos: vienas svarbiausių iššūkių – didėjantis gyventojų senėjimas

Gyventojų senėjimas – vienas iš svarbiausių sveikatos apsaugos sistemos iššūkių tiek visame pasaulyje, tiek Europoje. Šiuo metu tai ypatingai aktualu ir Lietuvos Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF). Lietuvoje sparčiai augant šešiasdešimtmečių ir vyresnių žmonių skaičiui, daugėja lėtinėmis ligomis sergančiųjų, didėja slaugos bei paliatyviosios slaugos, kitų įvairių gydymo paslaugų poreikis, todėl šioms reikmėms artimiausiu metu kasmet prireiks vis daugiau lėšų.

emedicina.tv
Neurologija |   Ginekologija |   Farmacijos politika |   Sveikatos politika |  Žurnalai
Lietuvos gydytojo žurnalas | Farmacija ir laikas | Skausmo medicina | Lietuvos oftalmologijaLietuvos ir užsienio naujienos

Teisės aktai

© 2006 Visos teisės saugomos.