Išleistas naujas žurnalo „Skausmo medicina“ numeris

Šių metų pirmojo „Skausmo medicinos“ žurnalo numeryje rasite daug ir įdomių straipsnių, skirtų ne tik skausmo medicinos srityje dirbantiems specialistams, bet ir visai medikų bendruomenei. Publikuojamas interviu su sveikatos apsaugos ministru prof. Aurelijumi Veryga („Visiems skausmą kenčiantiems ligoniams laiku turi būti prieinama daugiafunkcė pagalba“) apie tai, kokių artimiausių pokyčių ir naujovių gali tikėtis šioje srityje dirbantys specialistai, o kartu ir skausmą kenčiantys ligoniai; LSMU prorektorius, prof. Kęstutis Petrikonis pasakoja apie atsitiktinumo, o gal likimo lemtą susitikimą su doc. Arūnu Ščiupoku, kuris paskatino tuomet dar jauną gydytoją savo veiklą nukreipti į skausmo pažinimą. Perskaitę šį interviu sužinosite apie LSMU jau įvykdytas ir ateityje dar laukiančias permainas, kurias įgyvendinti, anot profesoriaus, labai sunku, bet tai – vienintelis kelias, kuriuo reikia eiti, ir t. t. Kitose publikacijose rašoma apie tai, ką medikai ir visuomenė turi žinoti apie skausmą po operacijos; apie ūminio pooperacinio skausmo patofiziologiją; apie judesių programą pacientams, sergantiems lėtiniu sąnarių skausmu; vėžinio skausmo proveržį, neuropatinį nugaros apatinės dalies skausmą ir kt. Apžvalginiame straipsnyje informuojama apie neuroraumeninės blokados anestezijoje ypatumus, o rubrikoje „Skausmo ABC“ pateikiama publikacija apie nugaros apatinės dalies ūminį skausmą. Taip pat rašoma apie vykusius tarptautinius kongresus ir simpoziumus, apie vienokio ar kitokio skausmo gydymą vaistais ar jų deriniais, pateikiamos saugaus vaistų nuo uždegimo vartojimo rekomendacijos, ir kt.

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos pradžia: vaikų fizinis aktyvumas mokyklose Lietuvoje yra vienas mažiausių ES

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis (ŠKL) Lietuvoje išlieka vienas didžiausių Europoje. Naujausią Europos šalių širdies indeksą pristatę tyrėjai tvirtina, kad situacija prastesnė tik Kipre ir Bulgarijoje, o Lietuvos situacijai daugiausia įtakos turi nesveika mityba, nutukimas, sėslus gyvenimas, alkoholio vartojimas, rūkymas ir aukštas kraujospūdis bei veiksmingo ir koordinuoto reagavimo į širdies ir kraujagyslių ligas stoka.

Kauno klinikose - išskirtinis dėmesys sunkiai diagnozuojamoms ligoms

Žmonėms, sergantiems ypatingai retomis, mažai žinomomis ligomis ir ilgai neišgirstantiems diagnozės, Kauno klinikose įsteigtas Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinis centras. Lietuvoje tai pirmasis tokio tipo centras, kurio veikla bus sutelkta ne tik ties retų ligų diagnostika bei gydymu, bet ypatingas dėmesys bus skiriamas pacientams, sergantiems nediagnozuotomis ligomis.

emedicina.tv
Kardiologija |   Vidaus ligos |   Ginekologija |   Farmacija |  Žurnalai
Lietuvos gydytojo žurnalas | Farmacija ir laikas | Skausmo medicina | Lietuvos oftalmologijaLietuvos ir užsienio naujienos

Teisės aktai

© 2006 Visos teisės saugomos.