Užsienio naujienos

Carinės Rusijos imperatoriaus našlės Marijos Fiodorovnos ligos ir jų gydymas, 1807–1808 m.

2017-01-04
Sankt Peterburge imperatoriškojoje Pavlovsko rūmų vaistinėje jų šeimininkei, caro Pavlo I našlei Marijai Fiodorovnai kas trečią dieną, o kartais ir dažniau buvo gaminami vaistai. Negalima sakyti, kad imperatorė sunkiai sirgo, ji tiesiog buvo apsupta jos savijauta besirūpinančių gydytojų, kurie nurodydavo vaistininkui kaskart pagaminti vis šviežių laisvinamųjų, migdomųjų, įvairių tepalų ir klizmavimo skysčių.
 

Dėl vaistinių preparatų, tiesiogiai veikiančių hepatito C virusą

2016-12-30
Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) patvirtino rekomendaciją dėl pacientų, sergančių hepatitu C gydymo. Prieš pradedant pacientus gydyti tiesiogiai veikiančiais priešvirusiniais preparatais, skirtais lėtiniam hepatitui C gydyti, šiuos pacientus reikia ištirti, ar jie nėra užsikrėtę hepatito B virusu. Pacientus, užsikrėtusius hepatito B ir C virusais, reikia stebėti ir gydyti pagal galiojančias klinikines gaires. Šios priemonės skirtos sumažinti hepatito B viruso reaktyvacijos riziką pacientams, kurie gydomi tiesiogiai veikiančiais priešvirusiniais preparatais.
 

Dėl 2016 m. gruodžio 12 d. Europos Komisijos sprendimo

2016-12-16
2016 m. gruodžio 12 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra metformino, registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 31 straipsnį.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.