Lietuvos naujienos

Gydymo galimybės širdies nepakankamumu sergantiems pacientams

2017-06-23
Per pastaruosius du dešimtmečius supratimas apie širdies nepakankamumą (ŠN) ir gydymą pasikeitė iš esmės. Nepaisant to, sergančiųjų širdies nepakankamumu sparčiai daugėja, o juo sergančių pacientų mirtingumas išlieka didelis. Ekonominiu požiūriu tokių pacientų gydymas yra brangus, nes daugiau nei 50 proc. visų išlaidų sudaro stacionarinis gydymas. Daugelyje Europos šalių hospitalizavimai dėl širdies nepakankamumo sudaro didelę dalį (1–2 proc.) visų hospitalizavimų skaičiaus.
 

Suaugusiųjų pooperacinio skausmo valdymas

2017-06-23
Skausmo po chirurgijos nuslopinimas yra svarbus paciento gerai savijautai bei komfortui, kadangi tai padeda greitesniam ir geresniam sveikimui. Ankstesni būkštavimai dėl priklausomybės nuo morfino ar panašių opioidų paskatino plėtoti multimodalinį požiūrį ir, kas įgyvendinama, regioninės anestezijos technikas, siekiant pagerinti efektyvumą ir sumažinti šalutinius poveikius.
 

Dėl paslaugų apmokėjimo tobulinimo už suteiktas stacionarines paslaugas universiteto ligoninėse

2017-06-23
Seimo Sveikatos reikalų komitetas birželio 21 d. posėdyje, vykdydamas parlamentinę kontrolę, išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją dėl Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos 2017 m. gegužės 29 d. nutarimo dėl stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų apmokėjimo universiteto ligoninėms.
 

Galvos smegenų išemija: antihipertenzinio gydymo parinkimas

2017-06-23
Galvos smegenų kraujotakos sutrikimai – viena labiausiai paplitusių kraujagyslinių ligų. Jos dažnumas didėja senstant. Dažniausiai ši liga būna susijusi su progresuojančia smegenų kraujagyslių ateroskleroze, kraujagyslių spindžio siaurėjimu ir užsikimšimu aterosklerozinėmis plokštelėmis. Kliniškai galvos smegenų aterosklerozė pasireiškia: lėtine smegenų kraujagyslių išemija, praeinančiuoju smegenų išemijos priepuoliu (PSIP) arba pavojingiausia smegenų kraujagyslių komplikacija – insultu.
 

SAM: kitąmet ligoninių priimamuosiuose dirbs skubiosios medicinos gydytojai

2017-06-22
Kitąmet šalies sveikatos apsaugos sistemos laukia dar daugiau kokybinių pokyčių. Dalis jų siejami su 2018 m. darbo rinkoje pasirodysiančia pirmąja naujos specializacijos gydytojų laida. Tai – specialiai darbui ligoninių priimamuosiuose rengiami skubiosios medicinos gydytojai. Tikimasi, kad tokių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią opią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į naują vakarietišką lygį.
 

Siūloma leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

2017-06-22
Ministrų kabinetas pritarė siūlymui sudaryti teisines galimybes laidoti žmogaus embrionus ir vaisius iki 22-os nėštumo savaitės, t. y. užsimezgusią gyvybę, kuri dėl tam tikrų priežasčių negalėjo pilnai išsivystyti ir mirė anksčiau laiko. Tai galėtų daryti visi to pageidaujantys tėvai, ko iki šiol negalima daryti, nes tam nėra teisinių galimybių.
 

Pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, mokymas tampa iššūkiu slaugytojams

2017-06-21
Širdies nepakankamumas (ŠN) – tai lėtinė progresuojanti liga, kai širdis nebepajėgia patenkinti organizmo poreikių – tinkamai stumti kraujo ir aprūpinti organizmo reikalingu kraujo kiekiu bei deguonimi. Šia liga suserga vis daugiau žmonių, todėl pacientų mokymas apie ŠN tampa ir iššūkiu, ir labai svarbiu uždaviniu. Svarbiausias mūsų, slaugytojų, tikslas – suteikti pacientui ir jo artimiesiems kuo daugiau žinių apie ŠN ligą, jos priežastis, eigą ir kaip ją galima kontroliuoti. Nors ŠN nėra išgydomas, pakeitus gyvenseną ir įgijus savirūpos įgūdžių, galima sumažinti šią ligą lydinčių komplikacijų skaičių.
 

Agnė Širinskienė: „Seimo narys R. Žemaitaitis menkina PSO statusą“

2017-06-21
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio elgesį ir jį įspėti gerbti tiek Lietuvos Respublikos Seimo, tiek ir tarptautinių organizacijų, kurių dalyve yra Lietuvos Respublika, reputaciją ir autoritetą.
 

Glaukoma sergančio paciento ir gydytojo pozicija: tiek daug įvairių tyrimų?

2017-06-21
Glaukoma yra pagrindinė negrįžtamo aklumo priežastis išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Nustatyta, kad 2,65 proc. bendros populiacijos, vyresnių kaip 40 metų, bei 10 proc. – vyresnių kaip 80 metų amžiaus asmenų, serga glaukoma. Manoma, kad Lietuvoje šia liga serga apie 40 tūkst. žmonių, o kas septintas aklasis yra netekęs regos dėl glaukomos. Šiuolaikinė medicina negali išgydyti glaukomos, bet gali sulėtinti jos progresavimą, todėl labai svarbi yra ankstyva diagnostika. Tai įmanoma atliekant profilaktinius akių tyrimus, nes ligos pradžia yra besimptomė.
 

Ministras A. Veryga: „Regionų gyventojams medikų paslaugos bus labiau prieinamos“

2017-06-21
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu patvirtintos naujovės leis užtikrinti didesnį gydymo paslaugų prieinamumą regionuose. Nuo šiol pilvo chirurgijos gydytojai gali kreiptis dėl licencijos verstis medicinos praktika pagal gydytojo chirurgo profesinę kvalifikaciją suteikimo. Dėl licencijos verstis medicinos praktika pagal vaikų infekcinių ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją gavimo gali kreiptis ir kai kurie vaikų ligų gydytojai.
 

Kazys Grinius: gydytojas, tapęs Lietuvos Respublikos prezidentu

2017-06-20
„Be diplomuotų gydytojų, žmones gydė felčeriai, akušerės, šiaip visoki apydaktariai, kaulų tvarstytojai, suvarinėtojai, nikstininkai, nužadėtojai, ekzortininkai (kunigai), homeopatai, sprandininkės, braukytojos, žolininkės ir kitokio pavadinimo medicina besiverčiančios asmenybės (kraujučiai, kraujaliai, kraujaleidžiai, totoriai, kirmėliai. Medicinos specialistų, kaip matyt, buvo daugybė. Būdavo ir kitokių svieto „pereigų“, kurie pėsti tarba persimetę vaikščiodavo po kaimus ir dalindavo žmonėms vaistus nuo visokių susirgimų. Ypatingai buvo tuomet paplitęs kaip universalus vaistas nuo įvairių sausgėlų, arba neralgijų, Vokietijoj fabrikiniu būdu gaminamas aštriai kvepiąs, daugiausia ankštpipirių spiritinis. Jisai, apie 100 gramų dailiame buteliuke supiltas ir dailioj popieriaus dėžutėje įpakuotas, būdavo įvairių valkatų po visą Lietuvą plačiausiai pardavinėjamas“.
 

2017 metų Europos urologų draugijos gydymo rekomendacijų pasikeitimų apžvalga

2017-06-20
Šios trumpos apžvalgos tikslas – pristatyti Europos urologų draugijos (angl. European association of urology – EAU) prostatos vėžio gydymo rekomendacijų pakeitimus, kurie pateikti šių metų kovo mėnesio pabaigoje vykusiame kasmetiniame kongrese.
 

UAB „Grožio chirurgija“ nurodyta tinkamai užtikrinti klientų saugumą

2017-06-20
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (toliau – VDAI), atlikusi UAB „Grožio chirurgija“ asmens duomenų tvarkymo teisėtumo ir įgyvendinamų asmens duomenų saugumo priemonių tinkamumo patikrinimą, bendrovei pateikė nurodymus.
 

Naujovė kompensuojant priemones šlapimo nelaikantiems pacientams

2017-06-19
Netrukus šlapimo nelaikantiems pacientams bus kompensuojama daugiau įklotų. Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašas turėtų būti papildytas ir mažo sugeriamumo įklotais. Tai ypač laukiama žinia žmonėms, kuriuos vargina šlapimo nelaikymas, nes tai leis pagerinti šių žmonių gyvenimo kokybę.
 

SAM: medicinos darbuotojams gerės darbo sąlygos!

2017-06-19
Sveikatos apsaugos ministras ir medikų profesinių bendruomenių atstovai pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį. Medicinos darbuotojams šis susitarimas leis užtikrinti palankias darbo sąlygas dėl laiko, trukmės, atostogų, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerės socialinės garantijos.
 

Jei mažylį vargina gastroezofaginis refliuksas...

2017-06-19
Susilaukę kūdikio tėvai susiduria su daugybe rūpesčių dėl jo savijautos. Ypač jautriai reaguojama į bet kokius, net ir menkiausius mažylio sveikatos negalavimus, jei auginamas pirmagimis.
 

Automatinis insulino boliuso patarėjas

2017-06-19
Viso pasaulio sveikatos priežiūros organizacijos, farmacijos ir medicinos įrangos gamintojai bei politikai deda didžiules pastangas, stengdamiesi pagerinti cukrinio diabeto gydymo efektyvumą. Deja, kol kas nė viena Europos Sąjungos šalis nėra iki galo pasiekusi užsibrėžtų cukrinio diabeto kontrolės tikslų.
 

Kauno klinikose – skubiosios medicinos rezidentų akcija

2017-06-16
Kauno klinikose vyko akcija, kurios tikslas buvo pristatyti gyventojams skubiosios medicinos koncepciją ir pagrindines veiklas. Jau nuo 11val. Skubiosios medicinos rezidentai bendravo su akcijos dalyviais, atsakė į rūpimus klausimus ir demonstravo dalį procedūrų, atliekamų skubios pagalbos skyriuose. Taip pat vyko ir pradinio gaivinimo mokymai. Šalia esančioje Kauno klinikų Kraujo centro palapinėje savanoriai galėjo tapti neatlygintinais kraujo donorais.
 

SAM siūlymas: neskaidriai dirbantys gydymo įstaigų vadovai negali toliau eiti pareigų

2017-06-16
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir grupė Seimo narių siūlo, kad problemų su teisėsauga turintys gydymo įstaigų vadovai galėtų būti atleidžiami iš pareigų dalininkų sprendimu. Taip teigiama Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo projekte, kuriam šiandien po pateikimo pritarė Seimo nariai.
 

Oftalmologas Petras Avižonis ir jo lietuviški medicinos terminai

2017-06-16
Kiekvienas laikotarpis lietuvių tautai yra davęs asmenybių, kurių nuveikti darbai vertinami ne vieną šimtmetį. Viena jų – oftalmologas Petras Avižonis (1875–1939). Š. m. balandžio 17-ąją minėjome profesoriaus P. Avižonio 142-ąsias gimimo metines.
 

Susitarimas dėl palankesnių darbo sąlygų medikams

2017-06-16
Ministrų kabinetas įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasirašyti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį, kuria būtų sudarytos palankesnės darbo sąlygos medicinos darbuotojams dėl darbo laiko trukmės, atostogų. Pagal šią sutartį jiems būtų išlaikytos dabartinio darbo kodekso garantijos, o dirbantiems kenksmingomis sąlygomis gerėtų socialinės garantijos.
 

Legioneliozė: ką turėtume žinoti apie šią ligą?

2017-06-15
Legioneliozinė pneumonija (LP), arba legioneliozė, pirmą kartą užfiksuota 1976 metais, kai Filadelfijoje (JAV) vykusio Amerikos legionierių susitikimo metu dalyviams pasireiškė sunkios atipinės pneumonijos simptomai. Po ilgų ieškojimų buvo nustatyta, kad protrūkį sukėlė anksčiau dar nežinoma, gramneigiamoji, lazdelės formos bakterija Legionella pneumophila (L. pneumophila). Pavadinimas Legionella suteiktas norint pagerbti protrūkio metu mirusius legionierius, o pneumophila (lot. mylinti, mėgstanti plaučius) – nurodant sukėlėjo tropizmą plaučių audiniui.
 

Hipertenzija vyresniame amžiuje: tinkamiausio gydymo parinkimas

2017-06-14
Vyresnio amžiaus žmonių arterinė hipertenzija turi ypatumų: ji dažniau būna sistolinė (izoliuota ar vyraujant sistolinei), dažniau variabili, susijusi su gretutinėmis ligomis (pirmiausia su 2 tipo cukriniu diabetu, lėtine inkstų liga, ateroskleroze, išemine širdies ir smegenų kraujagyslių liga), todėl sunkiau valdoma, be to, vyresnio amžiaus pacientai blogiau toleruoja kai kuriuos antihipertenzinius vaistus, todėl sunkiau parinkti gydymą. Dėl šių priežasčių vyresnio amžiaus žmonių arterinės hipertenzijos gydymas neretai tampa iššūkiu ir gydytojui, ir pačiam pacientui.
 

SAM pozicija: norint pagerinti psichikos sveikatą, būtina inovacijų plėtra

2017-06-14
Sveikatos apsaugos ministerijos ir LR Vyriausybės kanceliarijos (LRVK) organizuotoje viešojoje konsultacijoje „Inovacijos ir jų plėtra psichikos sveikatos srityje: kaip veiksmingai jas panaudoti?“ aptarti inovacijų psichikos sveikatos srityje Lietuvoje ir užsienyje pavyzdžiai, priemonių kryptys bei pritaikomumas Lietuvoje.
 

Lėtinis pochirurginis skausmas: apibrėžimas, išraiška ir prevencija

2017-06-14
Lėtinio pochirurginio skausmo (LPCS) darbinį apibrėžimą pasiūlė Macrae ir vėliau peržiūrėjo Werner. Tai skausmas, besitęsiantis ne mažiau kaip tris mėnesius po operacijos (įvairūs autoriai siūlo trukmės ribas nuo dviejų iki šešių mėnesių); skausmo nėra prieš operaciją arba skausmas pasireiškia skirtinga išraiška ar padidėjusiu intensyvumu po operacijos; lokalizacija yra susijusi su operacija arba nustatoma skausmo atspindžio srityje; kitos galimos skausmo priežastys yra paneigtos (tai yra vėžys, infekcija).
 

Ūminio ir lėtinio skausmo po operacijos elgesiniai rizikos veiksniai ir intervencijos, įskaitant hipnozę

2017-06-13
Medicininiai apžvalgininkai visada pažymi, kad kuo stipresni paciento įsitikinimai apie ūminio skausmo, kilusio dėl ligos ar po procedūros, įveiką, tuo labiau tikėtina, kad tokia įveika ir įvyks. Kadangi ūminio skausmo malšinimas tampa vis labiau išskiriamu šalia bendros pooperacinės priežiūros, net ir ankstyvesni tyrimai pabrėžia elgesinių veiksnių kontrolę ūminio skausmo atveju.
 

Kairiosios veido pusės neuropatinis skausmas

2017-06-13
2016 m. kovo 21 d. naktį 76 m. pacientė I. A. staiga pajuto striprų skausmą kairėje veido pusėje, skruosto srityje (1 pav.). Greitosios medicinos pagalbos atvežta į Marijampolės ligoninės priėmimo skyrių. Atlikus galvos smegenų kompiuterinę tomografiją, nustatytas hiperdensinis židinukas pontocerebeliarinio kampo srityje (~7,3 x 10,7 mm), reikia atskirti, ar tai kavernoma ar arterioveninė malformacija. Toliau gydyti hospitalizuota į Neurologijos skyrių.
 

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga - apie saugumą gimdant namuose

2017-06-13
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė pirmąjį darbo etapą ir pateikė siūlomą modelio įgyvendinimą Lietuvoje. Darbo grupėje dirbę ekspertai išanalizavo užsienio šalių patirtis, jose teikiamos pagalbos moteriai gimdant namuose modelius, pateikė siūlymus, kaip tai gali būti reglamentuojama Lietuvoje.
 

Europos Širdies nepakankamumo diena primena šios ligos svarbą ir jos valdymo galimybes

2017-06-13
Lėtinis širdies nepakankamumas (ŠN) yra aktuali sveikatos problema, susijusi su dideliu sergamumu ir mirtingumu. Dažniausiai šių pacientų gyvenimo kokybė blogėja, net skiriant optimalų, modernų, klinikiniais tyrimais pagrįstą gydymą vaistais. Širdies nepakankamumas pagal sukeliamus simptomus ir mirtingumą prilygsta piktybinėms ligoms. Dabar tik nedaugelis širdies nepakankamumu sergančiųjų ligonių gauna specialią priežiūrą. Jiems reikalinga priežiūra apima gydymą, simptomų kontrolę, bendravimo ir sprendimų priėmimo klausimus bei paramą šeimai.
 

Biožymuo sST2 – nauja širdies nepakankamumo personalizuoto valdymo galimybė

2017-06-12
Širdies nepakankamumas (ŠN) vadinamas šių laikų epidemija dėl sparčiai augančio paplitimo, blogos pacientų prognozės ir didelės ekonominės naštos. Ligai būdingi paūmėjimo epizodai ir dažnos pakartotinių hospitalizavimų, kurie didina pacientų mirštamumą. Skubiai atvykstantys pacientai dažnai skundžiasi dusuliu, tačiau tai itin nespecifinis simptomas, kurį reikia diferencijuoti tarp kelių patologijų – ūminio ŠN, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos paūmėjimo, plaučių uždegimo, plaučių embolijos ir kitų. Užsitęsus diagnostikos procesui, ilgėja hospitalizavimo trukmė, didėja komplikacijų ir mirčių skaičius. Dėl šių priežasčių diagnozuoti ŠN, parinkti pacientams gydymą, nustatyti jų prognozę – sunki užduotis.
 

Galimybė konsultuotis su įvairių sričių specialistais pacientams, sergantiems diabetinės pėdos sindromu

2017-06-12
Diabetinės pėdos sindromas išlieka dažniausia netrauminių amputacijų priežastimi. LSMUL Kauno klinikos Švedijos Karolinska universitetinės ligoninės specialistų pavyzdžiu, siekiant pagerinti diabetinės pėdos sindromu sergančių pacientų priežiūros kokybę, kartą per savaitę organizuoja daugiaprofesinius konsiliumus.
 

Išleistas naujas žurnalo „Lietuvos oftalmologija“ numeris

2017-06-09
Šiame žurnalo numeryje skaitykite publikaciją apie glaukoma sergančių pacientų gydymą („Glaukoma sergančio paciento ir gydytojo pozicija: tiek daug įvairių tyrimų?“; sužinokite lėtinių akies paviršiaus ligų gydymo bei sausų akių sindromo diagnostikos naujienas; susipažinkite su oftalmologinėms ligoms gydyti skirtų vaistų derinių veiksmingumu, saugumu ir pranašumais.
 

SRK domėjosi viešųjų pirkimų organizavimu didžiausiose šalies klinikose

2017-06-09
Seimo Sveikatos reikalų komitetas svarstė informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos korupcijos rizikos analizės išvadoje pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą VUL Santaros klinikose ir LSMUL Kauno klinikose.
 

Europos ekspertai ragina labiau rūpintis burnos sveikata ir higiena

2017-06-09
Vilniuje prasidėjo iki birželio 10 d. truksiantis Europos visuomenės burnos sveikatos asociacijos (EADPH – European Association of Dental Public Health) 22-asis kongresas. Kongrese dalyvaujantys mokslininkai iš Europos bei kitų pasaulio šalių, atliekantys tyrimus visuomenės burnos sveikatos srityje, kalbės apie burnos ligų epidemiologiją, mokslo ir praktikos pasiekimus, kylančius iššūkius ir būdus efektyviai juos nugalėti.
 

Greitoji pagalba. Ką reikia žinoti?

2017-06-09
Vasara – atostogų metas. Deja, būna atvejų, kai džiugią atostogų nuotaiką apkartina ūmios ligos ar įvykiai, sukeliantys kritinę sveikatos būklę. O tada be greitosios pagalbos neišsiversi. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atkreipia dėmesį į tai, kad greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Primename kelias taisykles, būtinas žinoti kviečiant greitąją.
 

Kardiologų noras neatsilikti nuo pažangos išlieka...

2017-06-09
Širdies nepakankamumas yra gyvybei pavojinga būklė, labai aktuali sveikatos problema, susijusi su dideliu sergamumu ir mirtingumu. Dėl sparčiai augančio paplitimo ji net vadinama šių laikų epidemija. Siekiant gerinti sergančiųjų šia liga gydymo kokybę bei tokių ligonių priežiūros prieinamumą, buvo priimtas nutarimas dėl specializuotos gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijos. Apie tai, kaip sekasi vykdyti šią programą, ir apie kitus klausimus, susijusius su širdies nepakankamumo diagnostikos, gydymo bei pacientų priežiūros aktualijomis, kalbamės su Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės vadove, VUL SK Kardiologijos ir angiologijos centro vyresniąja gydytoja kardiologe, VU MF profesore Jelena Čelutkiene.
 

Kauno klinikose - Apsikabinimų dienos šventė

2017-06-08
Siekiant pasidalinti geromis emocijomis, šiandien Kauno klinikose surengta masinė akcija, kurios metu pacientai ir lankytojai buvo nuoširdžiai apkabinami ir sveikinami Apsikabinimų dienos proga. Nuotaikas praskaidrino studentai, kurie savo kasdienį rūbą pakeitė į šypseną keliančius žvėrelių kostiumus bei dalijo apkabinimus visiems praeiviams, besilankantiems Kauno klinikose.
 

Imasi dantų balinimo paslaugos reglamentavimo

2017-06-08
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymu patvirtino dantų balinimo paslaugų teikimą. Nustatyti reikalavimai specialistams, patalpoms, medžiagoms ir įrangai. Reglamentuotas dantų balinimo paslaugų teikimo organizavimas bei medicinos dokumentacijos tvarkymas. Taip siekiama užtikrinti, kad žmogaus organizme atliekamos populiarios dantų balinimo paslaugos būtų teikiamos saugiai ir nekenktų sveikatai.
 

Leis embrioną „įsivaikinti“ kitiems partneriams

2017-06-08
Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“ sukurtus embrionus kitoms, vaikų susilaukti negalinčioms, poroms. Taip teigiama įsakyme dėl pagalbinio apvaisinimo tvarkos, kurį pasirašė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.
 

Vietinių atkryčių po radikalaus gydymo terapijos galimybės

2017-06-08
Išorinė spindulinė terapija (IST) yra vienas iš gydymo metodų, taikomas gydant vietiškai neišplitusį prostatos vėžį. Nepaisant tobulėjančių IST metodikų (tobulėjančio vaizdinimo, dozės eskalavimo) nuo 20 iki 50 proc. pacientų per dešimt metų po taikyto gydymo išsivysto biocheminis atkrytis (BA). Dažniausiai ligos atkrytis vystosi ten, kur IST metu buvo realizuota nepakankama spindulių dozė. Daliai šių pacientų tiriant dėl ligos išplitimo atokiųjų metastazių nerandama, o prostatos biopsijos metu verifikuojamas tik vietinis ligos atkrytis. Negydant šių ligos židinių prostatoje, jie diferencijuojasi, tapdami agresyvesniais ir potencialiais ligos metastazavimo šaltiniais.
 

Leidinys „Kelionių vaistinėlė 2017 m. vasara“ - Jūsų paslaugoms!

2017-06-08
Bendradarbiaudama su Valstybiniu turizmo departamentu, Lietuvos miestų turizmo informacijos centrais, visuomenės sveikatos centrais ir kitomis šalies gyventojų sveikata besirūpinančiomis institucijomis, „Farmacijos namų“ kūrybinė grupė viename populiariausių ir gražiausių Lietuvos kurortų surengė nuotaikingą sveikatinimo akciją, kurios metu pristatė specialų „Kelionių vaistinėlė 2017 m. vasara“ leidinį. Smagus ir naudingas visuomenės sveikatinimui skirtas renginys šiemet sutapo su Palangos kurortinio sezono „Myliu Palangą 2017“ atidarymu – vyko gegužės 27 dieną.
 

Inkstų vėžys: diagnostikos ir gydymo naujovės

2017-06-07
Inkstų ląstelių karcinoma (ILK) (angl. renal cell karcinoma) sudaro 2–3 proc. visų onkologinių ligų ir išlieka trečias pagal dažnumą urologinės sistemos vėžys. Europos Sąjungoje (ES) 2012 m. buvo nustatyta 84 400 naujų ILK atvejų ir registruota 34 700 mirties atvejų nuo šio vėžio. Kasmet registruojama 2–3 proc. daugiau naujų ILK atvejų, tai rodo, jog ši liga ir ateityje išliks viena aktualiausių tarp šlapimo takų onkologinių ligų. Lietuvoje, remiantis Nacionalinio vėžio registro duomenimis, 2006 m. buvo užregistruota 632 nauji ILK atvejai, tuo tarpu 2012 m. – jau 780. Naujų vėžio atvejų augimo tendencijos Lietuvoje stebimos kiek didesnės nei ES. Skaičiuojant ILK atvejus 100 tūkst. gyventojų, Lietuva yra viena iš pirmaujančių ES. Nors pastaruosius dešimtmečius didžiausiose Vakarų Europos šalyse stebimas mirtingumo dėl ILK mažėjimo tendencijos, Lietuvoje šis rodiklis išlieka didėjantis ir siekia 9,2 šimtui tūkstančių gyventojų.
 

Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas turi naują vadovą

2017-06-07
Antradienį Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos nariai vienbalsiai išrinko naująjį savo vadovą, juo tapo Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas, anksčiau ėjęs šalies Prezidentės patarėjo teisės klausimais pareigas, Šarūnas Narbutas.
 

Palaikymas pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu

2017-06-06
Kad turime širdį, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, dažniausiai pajuntame tada, kai ji pavargsta plakti. Per metus Europoje net 4 mln. žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų, tuo tarpu Lietuvoje tiek vyrų, tiek moterų sergamumas ir mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų yra vienas didžiausių. Tyrimai rodo, kad Lietuvoje nuo minėtų susirgimų miršta beveik dvigubai (56 proc.) daugiau gyventojų negu vidutiniškai ES šalyse senbuvėse.
 

Sąnarių sveikata vartojant natūralias priemones

2017-06-06
Nuosekliai teigiami klinikiniai rezultatai ir palankios saugumo charakteristikos rodo, kad erškėtuogės gali būti laikomos šiuolaikinio gydymo, skirto geresnei sąnarių sveikatai, dalimi. Ikiklinikiniai ir klinikiniai erškėtuogių miltelių tyrimai parodė, kad jiems būdingas stiprus uždegimą slopinantis ir antioksidacinis poveikis.
 

Kūdikio kolika: ką vaistininkas gali patarti mamai

2017-06-06
Kūdikio kolika – sindromas, kuris pasireiškia epizodiniu, intensyviu kūdikio verkimu bei sudirginimu, dažniausiai prasidedančiais po pietų ar vakare. Kolika apibrėžiama kaip skausmas, kuris trunka ilgiau kaip 3 val. per dieną, pasikartoja dažniau nei 3 kartus per savaitę ir tęsiasi ilgiau nei 3 savaites. Tai būklė, kuri kūdikiams gali būti labai skausminga bei varginanti. Serga apie 10–30 proc. kūdikių, kurių amžius svyruoja nuo keleto savaičių iki 3–6 mėn. Tai viena dažniausių patologijų, dėl kurios tėvai kreipiasi į gydytoją ar vaistininką per pirmuosius 3 kūdikio gyvenimo mėnesius.
 

Nuo širdies ir kraujagyslių ligų išgelbstima vis daugiau žmonių

2017-06-06
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, mūsų šalies kardiologijos specialistai neabejotinai žinomi visame pasaulyje ir garsina Lietuvos vardą. Tai ypatinga medicinos sritis, kuri nuolat turi žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, gydymo metodikomis, mokslo pasiekimais, tad pelnytai turime kuo didžiuotis. Gerėja kardiologijos paslaugų kokybė ir prieinamumas, o dėl to pavyksta išgelbėti vis daugiau žmonių nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
 

Lietuva ir Latvija vakciną vaikams kartu perka už mažesnę kainą

2017-06-06
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad netrukus šalies gydymo įstaigas pasieks pneumokokinė vakcina, skirta vaikams iki 2 metų. Šios vakcinos pirkimo, vykdomo kartu su Latvija, procedūros, artėja prie pabaigos, tad artimiausiu metu su tiekėju bus pasirašyta sutartis. Vakciną perkant kartu su kaimynine šalimi ją pavyks įsigyti net 15 proc. mažesne kaina, nei iki šiol.
 

Aftinis stomatitas, jo išsivystymo priežastys, pagrindiniai gydymo principai

2017-06-05
Aftinis stomatitas, kitaip dar vadinamas opiniu stomatitu arba aftiniu išopėjimu, yra vienas iš labiausiai paplitusių burnos gleivinės pažeidimų, su kuriais susiduria įvairių specialybių gydytojai, ypač otorinolaringologai. Europoje šios ligos paplitimas siekia 37 proc., prastesnės socioekonominės padėties šalyse – dar daugiau. Manoma, kad epidemiologiniai duomenys būtų tikslesni, jei pavyktų pašalinti paciento ir gydytojo nesusikalbėjimo atvejus, nepakankamo problemos svarbos įvertinimo kliūtį.
 

Tėvo dienos proga Kauno klinikose atidaryta paroda „Tėvas“

2017-06-02
Kauno klinikose penktadienį atidaryta fotografijų paroda „Tėvas“, skirta Tėvo dienos progai. Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos iniciatyva rengiama paroda norima atkreipti dėmesį į vyrų sveikatą, jų priežiūrą bei profilaktikos galimybes.
 

Didžiausios Baltijos šalių ligoninės susitarė dėl bendradarbiavimo

2017-06-02
Šią savaitę Rygoje, Paulo Stradinio klinikinėje universitetinėje ligoninėje, buvo pristatytas naujas korpusas, į kurio atidarymo šventę susirinko svečiai iš Lietuvos ir Estijos didžiausių universitetinių ligoninių. Po iškilmingo atidarymo Paulo Stradinio klinikinės universitetinės ligoninės atstovai su Kauno klinikomis ir Tartu universitetine ligonine pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skatinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos gydytojų bei darbuotojų bendradarbiavimą, dalijamasi patirtimi, ateities projektų vystymą.
 

Devintas laimingo žvejo po kepenų transplantacijos gimtadienis

2017-06-02
64 metų vilnietis Stasys Bareikis, kaip ir visi žmonės po organų transplantacijos, kasmet mini ne vieną, o du gimtadienius. Tikrasis vyro gimtadienis – rugpjūtį, o antrasis – pavasarį. Šis pavasaris buvo jau devintas, kai Stasiui persodintos donoro kepenys, ir vyras gali mėgautis dovanoto gyvenimo teikiamais malonumais.
 

Gimdos miomos: pagaliau pažangiausias gydymas kompensuojamas ir Lietuvoje

2017-06-02
Gimdos miomos (fibroidai) – viena dažniausių gerybinių moters lytinės sistemos ligų. Dėl gimdos miomų atliekama daugiausia chirurginių operacijų ginekologinėje praktikoje. Tai – viena dažniausių priežasčių, dėl kurių moterys kreipiasi pagalbos į ginekologus, labai aktuali moters sveikatos, gyvenimo kokybės ir klinikinės ginekologijos problema.
 

Vidurinės ausies uždegimas ir ūminis miringitas

2017-06-02
Vidurinės ausies uždegimas yra viena dažniausių ligų, su kuria susiduriama vaikystėje. Net 10–20 proc. vaikų iki 3 metų amžiaus gali sirgti ūminiu vidurinės ausies uždegimu daugiau nei 3 kartus per metus
 

Nosies sinusų ir ausų tuberkuliozė. Retas klinikinis atvejis

2017-06-02
Nosies sinusų ir ausų tuberkuliozė yra itin retos tuberkuliozės formos. Pristatome 74 metų pacientės, atvykusios į ausų nosies gerklės ligų skyrių dėl įtariamo lėtinio sinusito, klinikinį atvejį, kuriai po nosies sinusų operacijos įvyko komplikacija – preseptalinis celiulitas ir dešinės akies vokų hematoma, o antibakterinis gydymas buvo neveiksmingas. Gavus pathistologinio ištyrimo atsakymą buvo nustatyta tuberkuliozinio sinusito diagnozė, o kiek vėliau patvirtinta ausų ir plaučių tuberkuliozė.
 

Pagalbinio apvaisinimo donorai: ar bus atskleista jų tapatybė?

2017-06-01
Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) parengti tvarką, pagal kurią būtų galima apsaugoti donorų teisę į privatumą bei vaikų, gimusių tokiu būdu teisę žinoti, kas yra jų biologiniai tėvai. Žmogus, gimęs po pagalbinio apvaisinimo procedūros ir sulaukęs pilnametystės galėtų sužinoti lytinių ląstelių ar embriono donorų tapatybę, jeigu jie bus tam davę sutikimą.
 

Kosulys gydytojo otorinolaringologo praktikoje

2017-06-01
Kosuliu besiskundžiantys pacientai sudaro iki 30 procentų visų į gydytojus besikreipiančių pacientų. Straipsnyje primenamos otorinolaringologo klinikinėje praktikoje pasitaikančios ūminio ir lėtinio kosulio priežastys, diagnostikos ir gydymo principai.
 

Ruošiatės iškylai? Ką naudinga žinoti...

2017-06-01
Šiltuoju metų laiku ypatingai suintensyvėja mikroorganizmų, tarp jų ir patogeninių (ligas sukeliančių) biologinis vystymasis, žymiai sutrumpėja laikas, per kurį mikroorganizmai sugeba daugintis ir augti. Vasaros karščiai dažnai būna tiesiogiai susiję su ūmių žarnyno infekcijų protrūkiais, apsinuodijimais maistu. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Sadūnaitės, kasmet 85-90 % visų šalyje registruojamų apsinuodijimo maistu protrūkių kyla dėl namų sąlygomis netinkamai pagaminto, nesaugaus maisto.
 

Kada išmoksime įvertinti Europos Sąjungos prasmę?

2017-05-31
Sveikatos apsaugos reforma mūsų šalyje vyksta jau ne vienerius metus. Naujoji valdžia pristatė savo veiklos prioritetus, ieškoma naujų galimybių, siekiant užtikrinti visavertę sveikatos priežiūros paslaugą kiekvienam gyventojui, sprendžiama daugybė kitų, su sveikatos apsauga susijusių klausimų... Apie tai mūsų visuomenė informuojama nuolat, tačiau gerokai mažiau žinių ji gauna apie tai, kaip formuojama bendra Europos Sąjungos šalių sveikatos apsaugos politika, kokioms aktualijoms šiuo metu skiriamas didžiausias dėmesys, kaip šiame kontekste atrodo mūsų valstybė ir t. t. Todėl plačiau padiskutuoti šiais klausimais ir išsakyti savo mintis paprašėme Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungos sveikatos apsaugos atašė Giedrę Medžiaušaitę.
 

Pasaulio kardiologų elitas renkasi Vilniuje, svarbiausias klausimas – kodėl nuo širdies ligų miršta tiek daug lietuvių?

2017-05-31
Per metus Europoje net 4 mln. žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Lietuvoje sergamumas šiomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Taip tvirtino Europos šalių širdies indeksą pristatę tyrėjai. Širdies ir kraujagyslių ligas medikai ir sveikatos politikos formuotojai vadina XXI amžiaus maru, užklupusiu sparčiai besivystančią visuomenę.
 

Antikorupcijos komisija atliks parlamentinį tyrimą dėl e. sveikata projekto įgyvendinimo

2017-05-29
Antikorupcijos komisijos ir Audito komiteto bendrame posėdyje susipažinus su Valstybės kontrolės atlikto elektroninės sveikatos sistemos kūrimo audito išvadomis buvo nuspręsta prašyti Seimo suteikti Antikorupcijos komisijai laikinosios tyrimo komisijos statusą ir pavesti jai atlikti parlamentinį tyrimą dėl e. sveikata projekto įgyvendinimo.
 

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo skyrimo rekomendacijų apžvalga

2017-05-29
2017 m. sausio mėn. NVNU skyrimo rekomendacijos, aprobuotos ir patvirtintos NICE (National institute for Helath and Care Excellence). (NICE rekomendacijų vertimas)
 

ASU kelio osteoartritui gydyti

2017-05-29
Sąnarių skausmas yra vienas dažniausių pacientų, ypač vyresnio amžiaus, skundų. Neretai jį sukelia osteoartritas. Ši liga, kuriai būdingas skausmo paūmėjimas fizinio krūvio metu ir trumpesnis nei 30 min. rytinis sustingimas, yra pati dažniausia sąnarių liga visame pasaulyje [1, 2]. Osteoartrito riziką didina vyresnis amžius, moteriškoji lytis, nutukimas, raumenų silpnumas, buvusi sąnario trauma, genetinė predispozicija, kai kurios profesijos, anatominiai veiksniai [3, 4].
 

Skausmo malšinimas po ortopedinių operacijų LSMUL Kauno Klinikose

2017-05-26
Pooperacinio skausmo malšinimo problema yra viena aktualiausių medicininių problemų pasaulyje. Literatūros duomenimis, labai intensyviu skausmu ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu skundžiasi nuo 30 iki 75 proc. pacientų. Iš jų 45–50 proc. kenčia vidutinio ir didelio intensyvumo skausmus, o 15–20 proc. teigia nesitikėję tokio stiprumo pooperacinių skausmų. Tinkamas pooperacinio skausmo malšinimas dabar laikomas kompleksinio chirurginio gydymo dalimi. Pooperacinio skausmo malšinimas ne tik gerina paciento būklę, bet ir sumažina pooperacinių komplikacijų dažnį, pagreitina ir pagerina reabilitaciją, kas sąlygoja ankstyvą pacientų išrašymą iš ligoninės, o tai turi svarbų ekonominį efektą.
 

Nuo padidėjusio kraujospūdžio kenčia net vaikai!

2017-05-25
Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Skaičiuojama, kad hipertenzija serga kas trečias suaugęs žmogus ir apie 2 procentus vaikų bei paauglių. Lietuvoje padidėjęs kraujo spaudimas yra nustatytas apie 50–60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų. Sulaukus 35 metų amžiaus kiekvienas žmogus bent 1 kartą per metus turėtų pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą.
 

Ambicijos pažaboti cukrinį diabetą tampa tikrove

2017-05-25
Cukrinis diabetas (CD) – viena didžiausių šiuolaikinės visuomenės sveikatos problemų ir iššūkių medicinos mokslui ir praktikai. Apskaičiuojama, kad pasaulyje CD serga daugiau negu 415 mln. žmonių, iš jų apie 193 mln. – dar nediagnozuotu CD. Liga jiems bus nustatyta, atsiradus matomų ar juntamų komplikacijų, kada gydymas jau mažiau veiksmingas, o baigtys – nebe tokios palankios.
 

Skausmo ABC

2017-05-24
Žurnalo priedas „Skausmo ABC“ skirtas gydytojui praktikui padėti geriau susivokti skausmo medicinos labirintuose. Dauguma čia nušviečiamų klausimų ne vienam bus naujiena, bet tai neturėtu stebinti – tiek skausmo medicinos teorija, tiek praktika yra dar visai naujos, bet sparčiai besivystančios sritys. Taksonomijos žinios čia pateikiamos stengiantis neatsilikti nuo svarbiausių skausmo medicinos naujienų tokia forma, kad gydytojui praktikui būtų patogu šiomis žiniomis naudotis.
 

Sveikatos reikalų komitetas: ministerija nesiėmė aktyvių veiksmų, spręsdama viešosioms sveikatos priežiūros įstaigoms perduoto turto valdymo problemų

2017-05-24
Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje apsvarstė klausimą dėl Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitos ir priėjo prie išvados, kad ministerija nesiėmė aktyvių veiksmų spęsdama turto, atiduoto pagal panaudos sutartis viešosioms sveikatos priežiūros įstaigoms, valdymo problemų, taip pat neužtikrino tinkamo šio turto valdymo ir naudojimo.
 

Kauno klinikose - išmintingosios motinystės ir tėvystės pamokos

2017-05-23
Kauno klinikose vykusioje edukacinėje konferencijoje „Išmintingoji motinystė ir tėvystė“ vaikelio besilaukiančioms šeimoms parodyta kita motinystės ir tėvystės pusė – grįsta mokslo įrodymais bei gera klinikine praktika. Renginyje savo patirtimi dalijęsi ir į klausimus atsakę medicinos specialistai siekia išsklaidyti įvairias nepagrįstas baimes, mitus, susijusius su gimdymu, pogimdyviniu laikotarpiu ir naujagimio priežiūra.
 

Proveržis onkologijos srityje – molekulinė ir ląstelinė terapija

2017-05-23
Kauno klinikų surengtoje konferencijoje „Naujos gydymo galimybės: ląstelinė ir molekulinė terapija“ viešėjo tarptautiniai ekspertai, kurie dalinosi savo patirtimi gydant onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančius pacientus. Ekspertai diskutavo standartizavimo bei teisinio reguliavimo kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų srityje klausimais, konferencijoje daug dėmesio buvo skiriama aptarti naujo molekulinės ir ląstelinės terapijos gydymo perspektyvas onkologijos ir hematologijos srityje ir šios inovacijos diegimo galimybes Kauno klinikose. Lūkesčiais bei patirtimi dalinosi pacientų organizacijos atstovai.
 

Sveikatos apsaugos ministras priminė apie būtinybę deklaruoti interesus

2017-05-23
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų vadovus užtikrinti, kad visi jose dirbantys medicinos darbuotojai oficialiai deklaruotų viešuosius ir privačius interesus. Jį pasiekusioje informacijoje iš Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodoma, kad ne visi šią pareigą tinkamai atlieka, tad, reaguodamas į šiuos duomenis, ministras ragina medikų bendruomenę atsakingai žiūrėti į šią pareigą.
 

Tuščios nosies sindromas

2017-05-23
Tuščios nosies sindromas yra reta, vėlai pasireiškianti ir sunkiai išgydoma nosies kriauklių chirurgijos komplikacija. Ši liga išsivysto dėl nosies anatomijos, gleivinės ir juntamųjų nervų pažeidimų. Tuščios nosies sindromui būdingos plačios nosies ertmės dėl prieš tai buvusių nosies ir prienosinių ančių operacijų ir paradoksinė kvėpavimo obstrukcija. Šios ligos gydymas gali būti psichiatrinis, kaip psichosomatinio sutrikimo; medikamentinis, kurio pagrindinis principas yra nosies gleivinės drėkinimas; chirurginis, siekiant sumažinti nosies anatomijos pokyčių nulemtus padarinius; ir nosies gleivinės rekonstrukcija, atliekant autologinių kamieninių ląstelių transplantaciją. Kadangi šio sindromo gydymas yra sudėtingas, svarbi jo prevencija, operuojant nosies kriaukles gleivinę tausojančiais chirurginiais metodais.
 

Verukozinė karcinoma: trijų iškilių pacientų istorija

2017-05-23
Straipsnyje pateikiama įžymių istorinių asmenybių (Friedrich III, Stephen Grover Cleveland, Zigmund Freud) biografijos faktai, duomenys apie jų ligų eigą, gydymą ir baigtis sergant verukozine karcinoma.
 

Kada galvos ir kaklo plokščialąstės karcinomos atkryčio kartotinis chirurginis gydymas neindikuotinas

2017-05-23
Kartotinį galvos ir kaklo plokščialąstės karcinomos chirurginį gydymą riboja daug veiksnių: išplitimo dydis ir vieta, apimamos struktūros, prieš tai taikytas gydymas, laikotarpis be ligos, paciento bendra būklė ir gretutinės ligos, likusi gyvenimo trukmė bei prieinama medicinos pagalba. Kartotinės operacijos tikslas yra labiau gyvenimo kokybės ir esamų sutrikusių funkcijų pagerinimas nei išgydymas. Paliatyvųjį gydymą reikia suvokti kaip paciento, jo šeimos ir gydančiojo gydytojo požiūrį. Šie sprendimai labai sudėtingi ir turėtų būti priimti aiškiai supratus siekiamus tikslus.
 

Proveržis onkologijos srityje – molekulinė ir ląstelinė terapija

2017-05-22
Kauno klinikose gegužės 22 dieną rengiamoje konferencijoje „Naujos gydymo galimybės: ląstelinė ir molekulinė terapija“ viešės tarptautiniai ekspertai, kurie dalinsis savo patirtimi gydant onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančius pacientus. Ekspertai diskutuos standartizavimo bei teisinio reguliavimo kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų srityje klausimais, vyksiančioje konferencijoje daug dėmesio bus skiriama aptarti naujo molekulinės ir ląstelinės terapijos gydymo perspektyvas onkologijos ir hematologijos srityje ir šios inovacijos diegimo galimybes Kauno klinikose.
 

TYRIMAS: Dauguma lietuvių yra linkę rinktis generinius vaistus

2017-05-22
Vaistinių asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę rinktis pigesnį generinį vaistą ir džiaugiasi, kai vaistininkas jiems pasiūlo būtent tokį vaistą. Toks tyrimas parodo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaistų kainų mažinimo priemonės yra reikalingos ir būtinos.
 

Organų donorystės idėja buvo paskleista ir „Vilties bėgime“

2017-05-21
Praėjusį sekmadienį, gegužės 21 dieną, Klaipėdoje įvyko tradicinis „Vilties bėgimas“, skirtas Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrui paremti. Šiame renginyje Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM darbuotojai priiminėjo sutikimus donoro kortelei gauti, o 10 kilometrų bėgimo trasą įveikė ir Stasys Laniauskas – 10 metų gyvenantis su transplantuotomis kepenimis.
 

Nuotoliniai farmakologinio budrumo mokymai gydytojams – akredituoti visoje Europoje

2017-05-18
Informuojame, kad nuo š. m. gegužės 2 d. gydytojai visoje Europoje turi galimybę dalyvauti nemokamuose farmakologinio budrumo mokymuose nuotoliniu būdu.
 

Kauno klinikose atlikta unikali operacija – išgelbėta gimdyvė ir jos kūdikis

2017-05-18
Kuomet Vita sužinojo, jog laukiasi trečiojo vaikelio, juokavo, - „jis yra mano išsvajotas ir vyro suplanuotas“. Vaikelis buvo labai laukiamas, tačiau po antrojo nėštumo, kuris baigėsi neplanuota cezario pjūvio operacija, moteris baiminosi, ją vis kankino bloga nuojauta, tuo labiau, kad ir nėštumo pradžia buvo komplikuota, nors medikai nieko grėsmingo nematė. Tačiau apie 18-20 savaitę apsilankius pas medikus Kaune, buvo nustatyta, kad placenta įaugusi į gimdos sieną cezario pjūvio rando srityje. Tuomet ir pradėjo aiškėti, kad moters situacija yra komplikuota.
 

Kada galvos ir kaklo plokščialąstės karcinomos atkryčio kartotinis chirurginis gydymas neindikuotinas

2017-05-18
Kartotinį galvos ir kaklo plokščialąstės karcinomos chirurginį gydymą riboja daug veiksnių: išplitimo dydis ir vieta, apimamos struktūros, prieš tai taikytas gydymas, laikotarpis be ligos, paciento bendra būklė ir gretutinės ligos, likusi gyvenimo trukmė bei prieinama medicinos pagalba. Kartotinės operacijos tikslas yra labiau gyvenimo kokybės ir esamų sutrikusių funkcijų pagerinimas nei išgydymas. Paliatyvųjį gydymą reikia suvokti kaip paciento, jo šeimos ir gydančiojo gydytojo požiūrį. Šie sprendimai labai sudėtingi ir turėtų būti priimti aiškiai supratus siekiamus tikslus.
 

Mini invazinės operacijos ir procedūros ortopedijoje. Klubo ir peties sąnarių artroskopinio gydymo galimybės

2017-05-18
Pasaulyje ir Lietuvoje nuolat auga atliekamų peties artroskopinių operacijų skaičius bei operacijų spektras. Artroskopija – tai diagnostikos ir gydymo metodas, kai naudojant optinius prietaisus sąnarys apžiūrimas iš vidaus ir atliekama reikalinga operacija. Šis metodas turi nemažai privalumų, lyginant su operacijomis, atliekant per standartinius pjūvius: ženkliai geresnė visų peties sąnario anatominių struktūrų vizualizacija (sąnarinių paviršių, sąnarinės lūpos, rotatorių manžetę sudarančių sausgyslių įvertinimas iš sąnarinės bei subakromialinės pusių), nėra atidalijamos m. deltoideus raumens skaidulos, kosmetinis efektas bei greitesnis mažų žaizdų gijimas. LSMUL Kauno Klinikose artroskopines peties sąnario operacijas atlieka profesorius Rimtautas Gudas, gydytojai Liudas Bazaras ir Valdemar Loiba.
 

Priekinio kryžminio raiščio komplekso ir sąnario kremzlių pažeidimų ortopedinis gydymas

2017-05-17
Dar neseniai buvo manoma, kad kryžminiai kelio sąnario raiščiai susideda tik iš vieno pluošto, tačiau šiuolaikiniai anatominiai-biomechaniniai tyrimai pakeitė šią nuostatą ir nustatė, kad kelio sąnario kryžminiai ir šoniniai raiščiai susideda ne iš vieno, o iš keleto pluoštų, kurie skirtingų kelio sąnario judesių metu užtikrina sąnario stabilumą visomis kryptimis. Priekinio kryžminio raiščio (PKR) plyšimas kartu su šoninių raiščių ir sąnario kremzlės pažeidimu yra vienos iš sunkiausių kelio sąnario traumų, kurias patiria fiziškai aktyvesni žmonės. Dažnai dėl šių traumų visam gyvenimui tenka sumažinti savo fizinį darbingumą, o žmonės dėl to patiria ne vieną ir ne dvi operacijas.
 

Lyderiaujančios pozicijos Baltijos šalyse bei deramas pripažinimas Europoje – didžiausi pastarojo meto iššūkiai

2017-05-17
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligų, traumų diagnostika ir gydymas – ortopedų ir traumatologų darbo kasdienybė. Šios srities specialistams neretai tenka atlikti nemažai sudėtingų operacijų, ieškoti geriausių sprendimų siekiant išvengti komplikacijų bei užtikrinti visapusiškai sėkmingą gydymo procesą. Apie ortopedijos ir traumatologijos aktualijas, kasdienį klinikinį bei mokslinį darbą ir naujus iššūkius kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Mokslų akademijos Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovu profesoriumi Alfredu Smailiu.
 

Su užsienio ekspertais aptarė skiepo nuo meningokoko kompensavimo galimybes

2017-05-16
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kvietimu Lietuvoje lankėsi Jungtinės karalystės ekspertų delegacija. Šio susitikimo metu su tarptautine ekspertų grupe buvo aptartos galimybės Lietuvai įsigyti vakcinų nuo B tipo meningokoko.
 

Ūžesio sąlygotos negalios klausimyno kalbinė ir kultūrinė adaptacija bei validizacija

2017-05-15
Darbo tikslas – adaptuoti lietuvių kalba Ūžesio sąlygotos negalios klausimyną ir įvertinti jo validumą. Pagrindinis tyrimo tikslas buvo nustatyti Ūžesio sąlygotos negalios klausimyno lietuviškos (THI-LT) versijos patikimumą ir pagrįstumą. Buvo ištirti 248 tiriamieji, kurie skundėsi lėtiniu ūžesiu, kaip pirminiu simptomu, arba kuriems ūžesys atsirado kaip antrinis simptomas dėl klausos sutrikimo. Pagrindiniai ištirti parametrai buvo testo–retesto ir vidinio nuoseklumo patikimumas bei pagrįstumas. Gauti rezultatai (Cronbach‘s alpha = 0,93) rodo, kad THI-LT išlaiko originalios versijos pagrįstumą, todėl yra patikima ir efektyvi priemonė klinikinėje praktikoje vertinant ūžesio poveikį kasdieniam gyvenimui.
 

Adekvataus GERL gydymo svarba

2017-05-12
Dar 1994 m. JAV klinikiniais tyrimais124 nustatyta, kad ambulatorinių vizitų ir išrašymų iš stacionaro, susijusių su pepsinės opos diagnoze, mažėja: per 12 metų ambulatorinių vizitų skaičius sumažėjo 68 proc., išrašymų iš stacionaro skaičius – 51 proc. Vėlesni tyrimai125 šią tendenciją patvirtino. Tuo tarpu kiti tyrimai rodo, kad didėja su gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) diagnoze susijusių ambulatorinių vizitų ir išrašytų iš stacionaro pacientų skaičius: nuo 1975 m. iki 2004 m. ambulatorinių vizitų padaugėjo beveik 2000 proc. Praėjusį dešimtmetį JAV GERL buvo viena dažnesnių patologijų ambulatorinėje grandyje ir sudarė 17,5 proc. visų virškinimo sistemos ligų diagnozių. Išrašytų iš stacionaro su GERL diagnoze pacientų skaičius tarp visos virškinamojo trakto patologijos sudarė 23,5 proc.
 

Mažųjų pacientų klausa – dar saugesnėse rankose

2017-05-11
Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika įsigijo naują ir modernią įrangą, leidžiančią būtinus tyrimus atlikti pagal aukščiausius standartus ir per trumpesnį laiką. „Mūsų komanda yra užsibrėžusi labai aukštus tikslus, todėl tikriname, audituojame savo darbo rezultatus. Remiantis jais, tobuliname klausos sutrikimo ištyrimo metodus, stengiamės, kad jie atitiktų pasaulinius reikalavimus ir būtų tikslūs bei savalaikiai“, – teigia klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas.
 

Insulto sukeliamos komplikacijos: kaip spręsti šias problemas?

2017-05-11
Insultas paprastai ištinka vyresniojo amžiaus asmenis (vidutiniškai 10 metų vyresnius nei miokardo infarkto atveju). Tai gana dažna negalią sukelianti liga. Kitaip nei aterosklerozės sukeltas miokardo infarktas, insultas – heterogeninė liga (yra hemoraginis ir keletas išeminio insulto tipų). Šis heterogeniškumas trukdo įvertinti įvairių rizikos veiksnių įtaką. Insulto ir jo pasekmių gydymo išlaidos – didžiulės. Kuo daugiau pacientų išgyvena po pirmo patirto insulto, tuo dažniau jie patiria skaudžias insulto sukeltas pasekmes.
 

Vėžinio skausmo proveržis

2017-05-10
Nuolatinio skausmo svyravimai yra labai svarbus klinikinis požymis, o ilgainiui buvo suprasta, kad, skausmą gana gerai valdant analgetikais, gali pasireikšti ūminio skausmo epizodai, kurie pacientams sukelia didelį stresą ir labai trikdo funkcionavimą. Pritarus nuolatinio vėžinio skausmo ilgalaikei terapijai opioidais, atsirado būtinybė stebėti vėžiu sergančių pacientų ūminio skausmo priepuolių dažnumą ir kitus jų ypatumus. Tai vėžinio skausmo proveržis (VSP) – reiškinys, kuris literatūroje minimas daug metų, o visa apžvalga siekia 25 metus.
 

Neuropatinis nugaros apatinės dalies skausmas

2017-05-10
Nugaros apatinės dalies skausmas (NADS) – tai skausmas ir diskomfortas nugaros topografinėje srityje, kurią viršuje riboja šonkaulių lankai, o apačioje – sėdmenų raukšlės. Kartu gali būti atspindžio skausmas ar jo nebūti. NADS yra viena iš labiausiai klinikinėje praktikoje paplitusių lėtinio skausmo būklių. Per gyvenimą ekonomiškai stipriose šalyse jį patiria daugiau kaip 70 proc. gyventojų, o per metus – 15–45 proc. NADS laikomas lėtiniu, jei tęsiasi 12 ir daugiau savaičių. Tai neįgalumą sukelianti ir daug kainuojanti būklė, kuri pagal 2010 m. atliktą pasaulinę ligų naštos studiją (angl. Global Burden of Disease Study) yra pirmoji tarp visų ligų pagal gyvenimo su negalia metų trukmę ir šeštoji pagal prarastų dėl ligos gyvenimo metų (angl. disability-adjusted life-years (DALYs) priežastis. Gyvenimo su NADS metų rodiklis 1990 m. buvo 58,2 mln., o 2010 m. jis siekė 83,1 mln.
 

Kas gydymo taikinys - osteoartritas ar skausmas?

2017-05-10
Sąnarių skausmą, kuris gali būti įvairios patologijos simptomas, jaučia milijonai žmonių. Osteoartritas yra pati dažniausia liga, diagnozuojama 20 proc. populiacijos. Skausmo, kurį sukelia osteoartritaspriežasčių ir efektyvaus gydymo suvokimas yra klaidingas, kaip ir daugelio kitų ligų atveju. Kai kurie žmonės suvokia osteoartritą kaip komplikuotą, kintančią ir nelogišką ligą, susijusią su amžiumi. Osteoartrito sąlygotas skausmas kyla dėl daugybės patofiziologinių mechanizmų, įskaitant neuropatinius periferinius bei centrinius pokyčius ir vietinį uždegimą, kuris apima visas sąnario struktūras.
 

Po ilgos pertraukos – didžiulio susidomėjimo sulaukusi konferencija apie organų donorystę ir transplantaciją

2017-05-09
Organų donorystės ir transplantacijos srityje dirbantys specialistai gegužės 12-ąją, penktadienį, susitiks Trakuose. Viešbučio „Trasalis“ konferencijų centre vyks Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos transplantologų asociacijos organizuojama tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Organų donorystė ir transplantacija Lietuvoje: dešimtmečio pasiekimai, dabartis ir planai“.
 

Apvalaus lango nišos anatominės variacijos – galima nepakankamo intratimpaninių injekcijų efektyvumo priežastis

2017-05-09
Staigus idiopatinis neurosensorinis prikurtimas vargina 5–20 naujų pacientų iš 100 tūkst. gyventojų kasmet. Iki šiol nėra nustatyto efektyvaus staigaus idiopatinio neurosensorinio prikurtimo gydymo algoritmo. Vienas iš naudojamų ir tiriamų gydymo būdų – intratimpaninės injekcijos, kurias atliekant siekiama, kad steroidiniai vaistai nuo uždegimo per apvalaus lango membraną patektų į vidinę ausį. Šiame straipsnyje aptariama apvalaus lango nišos anatomija bei jos variacijos, kurios gali trukdyti intratimpaninės injekcijos metu suleistam vaistui patekti į vidinę ausį. Taip pat minimi alternatyvūs gydymo būdai, kuriais užtikrinamas vaisto patekimas ant apvalaus lango membranos.
 

Priklausomybės centrai: reorganizacija prasideda!

2017-05-08
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomam Priklausomybės ligų centrų (PLC) reorganizavimo projektui. Juo siekiama pagerinti priklausomybės ligų gydymo paslaugų prieinamumą ir kokybę, reorganizuojant šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje veikiančius priklausomybės centrus ir optimizuojant jų veiklą.
 

Medikai sunerimę - sergamumas storosios žarnos vėžiu auga!

2017-05-05
Sergamumas storosios žarnos vėžiu Lietuvoje didėja, sako specialistai ir kviečia gyventojus nemokamai išsitirti. Pernai pagal storosios žarnos prevencinę vėžio programą pasitikrino vos ketvirtadalis šioje programoje numatyto amžiaus Lietuvos gyventojų – šiek tiek daugiau nei 233 tūkstančiai iš 1 milijono vyrų ir moterų.
 

Hiperbarinė deguonies terapija – pagalba gydant staigų neurosensorinį klausos pažeidimą

2017-05-05
Dažniausiai pasirenkamas staigaus neurosensorinio klausos pažeidimo gydymo būdas yra gliukokortikoidai, tačiau norimas gydymo rezultatas pasiekiamas ne visada. Šiame straipsnyje apžvelgiamas italų autorių perspektyvusis atsitiktinių imčių (randomizuotas) kontroliuojamasis tyrimas, kurio tikslas – įvertinti klausos pokyčius, papildomai taikant hiperbarinę deguonies terapiją (HBO) staigaus neurosensorinio klausos pažeidimo (SNSKP), atsparaus gydymui gliukokortikoidais, atvejais, rezultatus lyginant su pacientais, negavusiais šio papildomo gydymo. Tyrimo duomenys atskleidė, kad ženklesnio klausos pagerėjimo buvo pasiekta tiems pacientams, kurių pradinis klausos pažeidimo lygmuo buvo didesnis, nepaisant gydymo pradžios laiko. HBO gali ženkliai pagerinti toninės slenkstinės audiogramos klausos slenksčius pacientams, patyrusiems SNSKP, kuriems gydymas gliukokortikoidais nebuvo efektyvus per pirmas 4 savaites nuo susirgimo pradžios.
 

INTVEST: Inovatyvios tyrimų sistemos periferinei vestibulinei funkcijai tirti sukūrimas

2017-05-05
Bendro mokslinio projekto su Kauno technologijos universiteto mokslininkais metu sukūrėme virtualios realybės sistemos prototipą periferinei vestibulinei sistemai tirti. Sistemai panaudoti nebrangūs virtualios realybės akiniai „Oculus Rift“ su galvos orientacijos jutikliu ir sukurta programinė įranga. Įtraukti 2 virtualios realybės testai periferinei vestibulinei sistemai tirti: subjektyvios regos vertikalės suvokimo ir galvos nuokrypio testai. Virtualios realybės akiniai padėjo išplėsti testus, įtraukiant dinaminius 3D vaizdo trukdžius. Pilotinėje studijoje dalyvavo 38 sveiki žmonės, kurie buvo ištirti siūlomais naujais ir tradiciniais metodais periferinei vestibulinei sistemai tirti. Eksperimento rezultatai rodo, kad virtualios realybės sistema „Oculus Rift“ gali generuoti tinkamą regos stimulą ir matuoti orientacijos parametrus subjektyvios regos vertikalės testų metu. Studija turėtų būti išplėsta, įtraukiant žmones su vestibulinės sistemos pažeidimais.
 

Viceministrė A. Bilotienė Motiejūnienė: odos vėžiu suserga vis daugiau žmonių

2017-05-04
Piktybiniai navikai visoje Europos Sąjungoje (ES) užima antrą vietą tarp visų mirties priežasčių. Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, onkologinės ligos yra didžiulė sveikatos problema, o vėžio sukeliama našta ES šalyse nuolat auga. Numatoma, kad dėl ilgėjančios gyvenimo trukmės ir senėjančios populiacijos tendencijos išliks tokios pat ir ateityje.
 

Amerika nesuviliojo: žinios ir patirtis buvo skirtos Lietuvai...

2017-05-03
Nuolatinė kova su reumatinėmis ligomis – viena pagrindinių žmogaus neįgalumo, nedarbingumo ir labai nemielo gyvenimo priežasčių gydytojai reumatologei, Vilniaus universiteto profesorei, VUL Santariškių klinikų Reumatologijos centro vadovei Irenai Butrimienei – įprastas kasdienis darbas... Nuo ryto iki vakaro, nuo savaitės pradžios iki pabaigos... Visiškas atsidavimas ir ištikimybė pasirinktai profesijai, kasdienis tobulėjimas, naujų specialistų rengimas ir nuolatinė pagalba kiekvienam sergančiajam. Ir būtinai – suteikiama viltis. Kas patyrusiai medikei padėjo nutiesti tokį kelią? Ar lengva juo eiti? Profesorė I. Butrimienė mielai sutiko atsakyti į šiuos ir kitus klausimus.
 

Likutinę klausą tausojanti kochlearinė implantacija

2017-05-03
Kochlearinė implantacija yra modernus sunkaus klausos pažeidimo gydymo metodas. Kai kurie sunkų klausos pažeidimą turintys pacientai išlaiko klausos likučius. Likutinė klausa po kochlearinės implantacijos išsaugo galimybę pacientams pritaikyti elektroakustinę klausą. Pasitelkiant atraumatinės chirurgijos techniką, specialius elektrodus bei farmakologinę terapiją šis tikslas gali būti pasiekiamas daugeliui pacientų. Išsaugota likutinė klausa lemia geresnius paciento kalbos suvokimo rezultatus po kochlearinės implantacijos bei mažesnį pooperacinių komplikacijų dažnį.
 

Vitamino K2 reikšmė kalcio preparatuose gydant osteoporozę

2017-05-03
Osteoporozinis lūžis pasaulyje įvyksta kas tris minutes. Po šlaunikaulio kaklelio lūžimo 33 proc. pacientų reikalinga nuolatinė slauga, 24 proc. jų miršta Dėl osteoporozinių lūžių vyresnės nei 45 metų moterys ligoninėse ilgiau praleidžia laiko nei gydomos dėl krūties vėžio, miokardo infarkto ir cukrinio diabeto kartu paėmus. Šiai ligai būdingas sumažėjęs kaulų mineralų tankis ( KMT) bei kaulų mikroarchitektūros pokyčiai [1], kurie lemia mažesnį kaulų atsparumą traumoms bei padidėjusią lūžių riziką.
 

Mitybos terapija insultu sergantiems pacientams

2017-05-03
Pacientams, sergantiems ūminiu insultu, pakankamos mitybos užtikrinimas yra aktuali, tačiau vis dar nepakankamai įvertinama užduotis. Ūmaus insulto ištikto paciento gydymo ir reabilitacijos laikotarpiu iškyla nemažai su mityba susijusių problemų. Nuo jų tinkamo įvertinimo ir maitinimo parinkimo priklauso tolesni sveikimo procesai. Sergančių insultu pacientų mityba pamažu blogėja tiek dėl ūmios ligos metu padidėjusių kūno poreikių, tiek dėl pasikeitusios ligonio neurologinės būklės.
 

Vidinė oda. Jausminė pirtis moterims!

2017-05-02
Teatrinis ritualas, skirtas tik moterims ir jų pojūčiams, nuo gegužės 10 d. sukvies kaunietes į Kauno miesto kamerinio teatro skliautinį rūsį. Pojūčių teatras ir jo sumanytoja bei įkūrėja režisierė Karolina Žernytė, teatrą kurianti ne scenoje, o žiūrovo sąmonėje, kviečia moteris leisti sau nors trumpam pabūti savimi. Kvapais, garsais, judesiu, skoniu nusivalyti kasdienį grimą, o gal net atlikti vidinės savo odos „peelingą“ teatriniame rituale „Atvira oda“.
 

Kaklo dariniai: priežastys ir diferencinė diagnostika

2017-05-02
Kaklo dariniai (KD) nėra dažnai klinikinėje praktikoje pasitaikanti patologija. Pacientai, pastebėję darinį kakle, kreipiasi į šeimos gydytoją, kuris savo ruožtu jį nukreipia specialistui. Nemaža dalis tokių pacientų patenka pas otorinolaringologą (ORL). KD diagnostika sudėtinga, todėl ORL turi žinoti ne tik diagnostikos metodus, bet ir galimas priežastis, kurios dažnai nesusijusios su galvos ir kaklo patologija.
 

Išėjo naujas „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris

2017-05-02
Šio numerio pagrindinė tema yra Ortopedija - traumatologija. Skaitykite publikacijas apie lyderiaujančias pozicijas Baltijos šalyse bei deramą pripažinimą Europoje - didžiausius pastarojo meto iššūkius šiame medicinos sektoriuje; susipažinkite su priekinio kryžminio raiščio komplekso ir sąnario kremzlių pažeidimų ortopediniu gydymu; klubo ir kelio sąnarių osteoartrito ypatumais, endoprotezavimo indikacijomis ir galimybėmis, ir kt.
 

Teatras ir šiemet pradžiugins Motinas

2017-05-01
Artėjant Motinos dienai Nacionalinis Kauno dramos teatras parengė staigmeną - gegužės 4-6 dienomis skelbia jau tradicine tapusią akciją, skirtą Motinos dienai. Akcija galioja visiems spektakliams iki sezono pabaigos! Nuolaidos bilietams - nuo 30 iki 50 proc. Pasižiūrėkite, į kokį spektaklį nusivesti mamą ir gegužės 4-6 dieomis skubėkite į kasas! Bilietus galima įsigyti teatro ir TIKETOS kasose!
 

Sveikatos reikalų komitetas siūlo keisti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos formavimo tvarką

2017-04-27
Seimo Sveikatos reikalų komitetas apsvarstė Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 28 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.
 

Mielieji, su profesine švente!

2017-04-27
Su Jūsų profesine švente, gerbiamieji medikai! Jūs vieni težinote, kokį patiriate stresą, kai reikia spręsti greitai, profesionaliai ir tiksliai; ką tenka išgyventi sėkmės ir nesėkmės atvejais... Jūs dažnai padarote stebuklus, tik mes, jūsų pacientai, to nepastebime... Mes dažniausiai pastebime tik kai jūs stebuklų nepadarote... Kad sektųsi Jums, kad būtumėte laimingi, kad niekada nesuabejotumėte savo profesiniu pasirinkimu!
 

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija gydant arterinę hipertenziją ir dislipidemiją

2017-04-26
Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje ir Europoje išlieka pagrindine mirties priežastimi [1]. Remiantis širdies ir kraujagyslių ligų 2015 metų apžvalga Europoje, Lietuva patenka tarp didžiausią mirtingumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų turinčių šalių. Lietuvoje nuo šių ligų miršta beveik dvigubai daugiau gyventojų nei kitose Vakarų Europos šalyse. Dalis širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių gali būti koreguojami, todėl pirminės ir antrinės profilaktikos programos yra ypač svarbios laiku nustatant ir gydant šias patologijas.
 

Nauji skandalingi faktai apie hipertenzijos gydymą: ligoniai vengia arba visiškai nevartoja vaistų

2017-04-26
Padidėjusio kraujospūdžio liga (arterinė hipertenzija) yra viena tų patologinių būklių, kurios gydymo sėkmė, prognozė ir baigtys labai priklauso nuo nepertraukiamo ir nuoseklaus gydymo, reguliaraus paskirtų vaistų vartojimo. Arterinė hipertenzija – dažniausiai neišgydoma, bet potencialiai gerai kontroliuojama liga. Kartą prasidėjusi, ji trunka visą gyvenimą, todėl gydymas turi būti optimaliai veiksmingas, saugus ir patogus pacientui.
 

Spręs automobilių stovėjimo aikštelių trūkumą Santariškėse

2017-04-25
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė koncesijos sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia UAB „Latuna“, pagal kurią Santariškių medicinos įstaigų miestelyje (SMM)“ bus sukurta daugiaaukščių bei antžeminių stovėjimo aikštelių infrastruktūra su 2250 automobilių stovėjimo vietų.
 

„Sveikatos apsaugos ministras diskriminuoja nevaisingus vyrus“

2017-04-24
Sveikatos apsaugos ministras praėjusią savaitę pasirašė kompensuojamųjų vaistų sąrašo pakeitimo įsakymą, kuriuo įtvirtinama, kad nevaisingumo gydymas valstybės lėšomis bus kompensuojamas tik moterims, bet ne tais atvejais, kai problemų kyla dėl vyrų nevaisingumo.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.