Užsienio naujienos

Archyvas

ES lygmens bendradarbiavimas sveikatos technologijų srityje. Naujas Komisijos pasiūlymas paspartinti sveikatos srities inovacijas pacientams

2018-02-05
Žengiame į daug žadantį sveikatos srities inovacijų amžių. Tikslioji medicina, pažangiosios medicinos diagnostikos technologijos ir prietaisai, leidžiantys veiksmingai gydyti pacientus, gali kardinaliai pakeisti sveikatos priežiūrą.
 

Apkūnūs ispanai dažniau neateina į darbą

2017-05-30
Tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 174 tūkst. Ispanijos dirbančių žmonių, parodė, kad nutukę darbuotojai dažniau ima nedarbingumo pažymėjimą ir neatvyksta į darbą palyginti su normalaus svorio jų kolegomis. Apie tai paskelbta EuroPrevent 2017 konferencijoje Malagoje, Ispanijoje.
 

Žilaplaukiai vyrai dažniau serga širdies ligomis

2017-05-15
Malaga, Ispanija, 2017 m. balandžio 8 d. metinėje EuroPrevent 2017 konferencijoje paskelbti naujausio tyrimo rezultatai rodo, kad žilaplaukiai vyrai turi didesnę riziką sirgti širdies ligomis. Kairo (Egiptes) universiteto klinikos kardiologė dr. Irini Samuel sako, kad senėjimas yra neišvengiamas išeminės širdies ligos rizikos veiksnys, be to, susijęs su tam tikrais dermatologiniais požymiais, galinčiais signalizuoti apie padidėjusią širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką. Anot dr. I. Samuel, dermatologinius ŠKL rizikos požymius reikėtų išsamiai patyrinėti, nes juos žinant būtų galima anksčiau pritaikyti širdies ir kraujagyslių ligų procesą veikiančias intervencijas.
 

Botulino toksino poveikis mažinant raumenų spazmiškumą

2017-04-26
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet pasaulyje 15 mln. žmonių ištinka galvos smegenų insultas. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) per metus užregistruojamai 795 tūkst. galvos smegenų insulto atvejų. Apskaičiuota, jog šioje šalyje galvos smegenų insultas įvyksta kas 40 sekundžių [1]. Amerikos širdies asociacijos duomenimis, didžiausią dalį visų galvos smegenų insultų (87 proc.) sudaro išeminės kilmės insultai, 10 proc. – intracerebrinės kraujosruvos, 3 proc. – subarachnoidinės kraujosruvos. Lietuvoje galvos smegenų insultas – antra pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių sistemos liga, neretai pasibaigianti mirtimi.
 

Septynios pamokos, ko ANG chirurgai gali pasimokyti iš kirpėjų

2017-03-30
Australijos ANG chirurgas ir tinklaraštininkas Erikas Levis (Eric Levi) linksmai aprašo tai, ko jis išmoko iš savo kirpėjo, kad taptų geresniu gydytoju.
 

Susitiko su japonais

2017-03-13
2017 m. kovo 7-10 dienomis Tokijuje, Japonijoje vyksta didžiausia Azijoje tarptautinė paroda „Foodex Japan 2017“, skirta maistui ir gėrimams. Parodoje savo gaminius pristato ir Lietuva, kurios stendą lanko gausus būrys maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų, verslo partnerių ir vartotojų. Šiais metais joje dalyvauja per 3 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų.
 

Dalyvavo mokymuose Darame (JK)

2017-02-15
2017 m. sausio 30 – vasario 1 dienomis Darame (Jungtinė Karalystė) vyko mokymai „Sveikata visose politikose – kaip įgyvendinti praktikoje“ (angl. Health in All Policies: Making it Work in Practice - Durham University Winter School), kuriuose dalyvavo Higienos instituto atstovai. Mokymus organizavo Daramo universtitetas.
 

Už naują diagnostikos technologiją – 1 mln. eurų premija

2017-02-08
Šių metų vasario 6 d. Leveno universitete (Belgija) buvo įteikti apdovanojimai už mokslinius tyrimus, mokslą ir inovacijas medicinos ir sveikatos apsaugos srityje.
 

Europos Komisija stiprina kovą su antimikrobiniu atsparumu

2017-02-03
Europos Komisija pradėjo viešas konsultacijas dėl naujo veiksmų, mažinančių antimikrobinį atsparumą, plano. Atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių šių dienų grėsmių sveikatos ir maisto saugos srityse. Planą, pavadintą „Viena sveikata“ planuojama patvirtinti iki 2017 m. vasaros.
 

Europoje ir pasaulyje - tymų protrūkiai

2017-02-01
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai, remdamiesi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (ELPKC), informuoja, kad Europoje ir pasaulyje vis dar registruojami tymų protrūkiai. Nuo 2016 m. rugsėjo 26 d. iki š. m. sausio mėn. didžiausias tymų protrūkis – Rumunijoje (2 319 atvejų ir 14 mirčių). Daugiausia atvejų užregistruota kūdikių ir vaikų grupėje.
 

Viešoji konsultacija, skirta atlikti 3-ios Europos Sąjungos 2014 – 2020 metų sveikatos programos tarpinį vertinimą

2017-01-09
Siekiant atlikti 3-ios Europos Sąjungos 2014 – 2020 metų sveikatos programos tarpinį vertinimą, pradedamos viešosios konsultacijos, kurios sudaro galimybė visiems suinteresuotiems asmenims pareikšti savo požiūrį ir nuomonę. Viešosios konsultacijos leis įvertinti, kaip šios programos tikslai ir prioritetai atitinka Europos Sąjungos poreikius, koks jos įgyvendinimo efektyvumas, nauda ir teikiama pridėtinė vertė. Europos Komisija 2017 m. viduryje parengs dokumentą, skirtą 3-ios Europos Sąjungos 2014 – 2020 metų sveikatos programos tarpiniam vertinimui, kuris apims ir viešųjų konsultacijų metu surinktą informaciją.
 

Europos Sąjungos šalyse penkios infekcijos yra dažniausios

2017-01-03
Penkios infekcijos, tarp kurių chlamidiozė, kampilobakteriozė, salmoneliozė, gonorėja ir tuberkuliozė yra dažniausiai nustatomos Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės (ES/EEE) šalyse, pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).
 

Komisaras V. Andriukaitis primena apie virusinių ligų pavojų

2016-12-19
Prieš 37-erius metus, 1979 metų gruodžio 9 dieną Pasaulinė sveikatos organizacija oficialiai paskelbė, jog raupų virusas – įveiktas. Bet tam, jog šiandien nematytume tokių šokiruojančių vaizdų, prireikė didžiulių pastangų – nuo daktaro Edwardo Jennerio pirmųjų imunizacijos bandymų 18-ame amžiuje iki pasaulinio masto skiepijimo kampanijų 20-ajame.
 

2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa

2016-12-07
Programos 3-iasis kvietimas teikti paraiškas paskelbtas nuo 2016 m. lapkričio 2 d. iki gruodžio 16 d. pagal visas programos priemones. Daugiau informacijos apie programos 3-iąjį kvietimą teikti paraiškas, kiekvieno prioriteto aprašymus (skelbimus) bei susijusius dokumentus galima rasti programos tinklalapyje www.southbaltic.eu čia: https://southbaltic.eu/call-for-proposals.
 

Ženevoje vandens ir sveikatos protokolo šalių pasitarime aptarta darnaus vystymosi darbotvarkė

2016-11-23
Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos 2016 m. lapkričio 14–16 d. Ženevoje, Šveicarijoje, kartu surengtame ketvirtajame 1992 m. Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvencijos Vandens ir sveikatos protokolo šalių narių pasitarime dalyvavo sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė (delegacijos vadovė).
 

2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa

2016-11-08
Programos 3-iasis kvietimas teikti paraiškas paskelbtas nuo 2016 m. lapkričio 2 d. iki gruodžio 16 d.pagal visas programos priemones. Daugiau informacijos apie programos 3-iąjį kvietimą teikti paraiškas, kiekvieno prioriteto aprašymus (skelbimus) bei susijusius dokumentus galima rasti programos tinklalapyje www.southbaltic.eu čia: https://southbaltic.eu/call-for-proposals.
 

Makšties sausumas ir nehormoninis gydymas

2016-11-08
Makšties sausumas, arba atrofinis vaginitas, – tai makšties gleivinės uždegimas, sąlygotas sumažėjusio estrogenų kiekio. Atrofinis vaginitas vystosi senstant, dažniausiai po menopauzės, kada sumažėjus estrogenų atsiranda urogenitalinės sistemos pokyčių. Makšties gleivinės pokyčiai ir atsiradęs makšties sausumas gali pasireikšti ir įvairiais gyvenimo tarpsniais, kuomet sumažėja estrogenų gamyba: po kiaušidžių pašalinimo, po gimdymo, žindymo laikotarpiu, prasidėjus menopauzei.
 

Specialistai iš PSO ir JAV Ligų prevencijos ir kontrolės centro: nėščiosioms būtina skiepytis nuo gripo!

2016-11-03
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovais kalbėjosi apie skiepų nuo gripo svarbą nėščiųjų ir medikų bendruomenėse, įvertino ULAC drauge su PSO ir partneriais parengtą informacinį paketą apie nėščiųjų skiepus nuo gripo.
 

Lietuvos ir Europos bendros pastangos – tuberkuliozės problemoms aptarti

2016-10-20
Šviesaus atminimo sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos kvietimu į Lietuvą atvyko Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro, Europos ligų prevencijos centro ir tarptautinės pacientų organizacijos, kuruojančių tuberkuliozės prevencijos ir kontrolės klausimus, atstovų delegacija. Susitikime su Sveikatos apsaugos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų (Valstybinės ligonių kasos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ir kt.) ir Valstybės tuberkuliozės informacinės sistemos vadovais aptarti svarbiausi tuberkuliozės mūsų šalyje bei visoje Europoje iššūkiai ir galimybės.
 

Kuo sirgo Galijotas?

2016-10-18
Elos slėnis, kuriame prieš tris tūkstančius metų įvyko epinis Dovydo susidūrimas su Galijotu… Kai Galijotas metė Izraelio kariaunai iššūkį, jis tikėjosi stoti į dvikovą su sau lygiu priešininku. Senovėje tokios dvikovos buvo įprastos. Kiekviena konflikte dalyvaujanti šalis, norėdama išvengti didelio kraujo praliejimo atvirame mūšyje, išsirinkdavo karį, kad šis atstovautų jai dvikovoje, o pralaimėjusieji tapdavo laimėjusiojo vergais. To paties tikėjosi ir Galijotas, šešių pėdų ir devynių colių ūgio milžinas, – kad mestą iššūkį susikauti durtynėse priims jo vertas priešininkas.
 

Moterys, prieširdžių virpėjimas ir insultas

2016-10-05
2016 m. birželio 9 d. Tarptautinėje širdies ritmo specialistų konferencijoje CARDIOSTIM – EHRA EUROPACE paskelbti Iovos (JAV) universiteto mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, kurie rodo, kad esant prieširdžių virpėjimui moteriškoji lytis iki 23 proc. gali padidinti hospitalizavimo poreikį dėl insulto, palyginti su vyriškosios lyties pacientais. Iovos universiteto ligoninės ir klinikos kardiologijos mokslinis bendradarbis dr. Ghanshyam Shantha konferencijos pranešime teigė, kad 15 metų trukusiame tyrime dalyvavo 1,1 mln. pacientų, turinčių prieširdžių virpėjimą.
 

Pasirengimas tarpvalstybinėms grėsmėms sveikatai

2016-10-04
Tarptautinio masto grėsmės sveikatai kelia esminių problemų tiek išsivysčiusioms, tiek besivystančioms šalims. Dėl užkrato pernešėjų plitimo ir išvystytų spartaus susisiekimo linijų žemynuose ir tarp jų ligų židiniai gali greitai išplisti į visas pasaulio dalis. Be didelio neigiamo poveikio žmonių sveikatai, dažnai taip pat galimi ir esminiai socialiniai ir ekonominiai sukrėtimai.
 

Sveikatos visiems ir visi už sveikatą! Kaip ES padeda valstybėms narėms optimizuoti sveikatos priežiūros sistemas

2016-09-16
Kaip Komisija gali padėti pasiekti, kad sveikatos priežiūros sistemos būtų efektyvesnės, lankstesnės ir prieinamesnės? Tai sudėtingas uždavinys, nes valstybės narės yra sukūrusios savo nacionalines sveikatos priežiūros sistemas, sveikatos srityje veikia jų darbuotojų tinklai ir institucijos bei jos pačios skiria išteklius. Tad kaip ES gali suteikti papildomos naudos?
 

Malaizijoje - Zikos viruso pirmasis atvejis?

2016-09-02
Malaizijos valdžia ketvirtadienį pranešė užfiksavusi pirmąjį įtariamą užsikrėtimo Zikos virusu atvejį. Užsikrėtusioji yra 58-erių metų moteris, kuri, manoma, virusą galėjo "pasigauti" Singapūre, kur jau patvirtinta daugiau nei 100 susirgimų.
 

Kviečia pareikšti savo nuomonę

2016-08-10
Europos Komisija paskelbė viešas konsultacijas dėl Europos Sąjungos valstybių narių parengtų Nacionalinių veiksmų planų, susijusių su profesijų reglamentavimu, peržiūra ir įvertinimu.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.