Lietuvos naujienos

 

Kompensuojamieji vaistai: pasirinkimas didėja, priemokos – mažėja

2018-10-19
Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams.
 

Natokinazės reikšmė lėtinių venų sutrikimų ir ligų profilaktikoje

2018-10-16
Lėtinės venų ligos pasireiškia apie 50 proc. asmenų. Lietuvoje šia liga serga apie 300 tūkst. žmonių, iš kurių 13 proc. liga yra gerokai pažengusi – sukėlusi kojų edemą, blauzdų odos pigmentaciją, poodžio uždegimus, lipodermatosklerozę, opas. Vieno tyrimo duomenimis, Lietuvoje veninės opos išsivystė 8 tūkst. žmonių, o 60–80 metų amžiaus grupėje opų dažnis buvo net 5 proc.
 

Sukčiai prisidengė SAM vardu

2018-10-15
Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasiekė pilietiškų asmenų skundai dėl aptiktos piktybiškai sukurtos interneto svetainės, kurioje reklamuojamas vienas konkretus produktas - kremas „Hondrocream“.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-10-10
Informuojame, kad jau išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris. Jame publikuojami straipsniai aktualiomis temomis - apie vaistų prieinamumo pacientams šiandienes galimybes; problemas, su kuriomis susiduria vaistininkai; kaip šios problemos sprendžiamos... Išskirtinis interviu su „Vaistininko užrašų“ tinklaraščio autoriumi, kuris, tiesa, kol kas norėjo likti inkognito... „Kitu kampu“ viešnia - Valstybinės ligonių kasos atstovė Irma Medžiaušaitė, o apie sveikatą ir jos saugojimą kalbamės su parlamentare, ekonomiste ir rašytoja, pretenduojančia tapti šalies Prezidente Aušra Maldeikiene. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai įsibėgėja... Siūlykite geriausiuosius!

2018-10-07
Kaip jau skelbėme, Tarptautinę vaistininko dieną, rugsėjo 25 – ąją, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija paskelbė pirmųjų Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 

Pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai!

2018-09-25
Šiandien, rugsėjo 25-ąją, minima Tarptautinė vaistininko diena. Šia proga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto(LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija skelbia „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 

Aktyvioji kaunietė Joana Bartaškienė: „Šiandienė medicina daro stebuklus!“

2018-09-18
Daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, dėstytoja ir trenerė, aerobikos Lietuvoje pradininkė, o šiuo metu – Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, aerobikos klubo vadovė, lektorė ir visuomenės veikėja Joana Bartaškienė kalba trumpai ir aiškiai: jei mes patys savo sveikatos nesaugosime, ir gydytojai nepadės. Nors kartu pripažįsta, kad šiandienė medicina gali padaryti stebuklus...
 

Svarstys, kaip neleisti į rinką patekti falsifikuotiems vaistams

2018-09-12
Seimas po pateikimo pritarė ir toliau svarstys sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktus Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma užkirsti kelią patekti į rinką falsifikuotiems vaistams.
 

Vaistų platinimo įmonių ir vaistinių dėmesiui!

2018-09-11
2018 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. (1.4)1A-1112 Tarnyba įpareigoja sustabdyti tiekimą rinkai ir patalpinti į karantiną vaistinius preparatus pakuotėmis italų ir prancūzų kalbomis, įsigytus iš Vokietijos vaistų platinimo įmonės Lunapharm Deutschland GmbH. Vaistinių preparatų pavadinimus rasite prie įsakymo pridedamame sąraše.
 

Kaip išsirinkti žuvies taukus ir kokiems žmonėms jie reikalingi?

2018-09-07
Atėjus rudeniui daugelis nori sustiprinti savo imunitetą, kad apsisaugotų nuo įvairių šaltojo sezono virusų ir bakterijų. Patarimų yra daug ir įvairių. Vieni pataria organizmą papildyti vitaminų C ir E atsargomis, kiti rekomenduoja nepamiršti beta karotino, cinko ir seleno, tačiau mokslininkai jau seniai įsitikino, kad vienas būtiniausių produktų žmogaus organizmui visą gyvenimą yra žuvų taukai. Jų nauda jau seniai neabejojama. Juos rekomenduojama pradėti vartoti jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ir tęsti visą gyvenimą.
 

Natokinazės reikšmė lėtinių venų sutrikimų ir ligų profilaktikoje

2018-09-06
Lėtinės venų ligos pasireiškia apie 50 proc. asmenų. Lietuvoje šia liga serga apie 300 tūkst. žmonių, iš kurių 13 proc. liga yra gerokai pažengusi – sukėlusi kojų edemą, blauzdų odos pigmentaciją, poodžio uždegimus, lipodermatosklerozę, opas. Vieno tyrimo duomenimis, Lietuvoje veninės opos išsivystė 8 tūkst. žmonių, o 60–80 metų amžiaus grupėje opų dažnis buvo net 5 proc.
 

„Lietuvoje pasigendu farmacininkus ginančių organizacijų aktyvumo...“

2018-09-05
Iš Libano į Lietuvą 2000-aisiais studijuoti atvykęs Omar Haffar tada nė minties neturėjo, kad mūsų šalis jam taps antrąja tėvyne. Prabėgus 18 metų jis Lietuvoje jaučiasi lyg namuose. Tam priežasčių Omar turi daugiau nei reikia: ir gamta patinka, ir žmonės; ir daug draugų susirado, ir kolegos geranoriški... O turbūt svarbiausia – kad čia sutiko mylimą moterį, susituokė su ja ir jau augina ketvirtus metukus įpusėjusią dukrytę Andželiną... Vis dėlto apie senatvę Lietuvoje Omar negalvoja – kosmopolitiškoms pažiūroms prijaučiantis libanietis puoselėja svajonę su šeima išvykti gyventi ir dirbti į Jungtines Amerikos Valstijas...
 

Panevėžio TLK specialistas Zenonas Paulavičius: „Vaistinėse esu nelaukiamas...“

2018-08-31
Jaunatviškai atrodantis Panevėžio teritorinės ligonių kasos valdininkas Zenonas Paulavičius yra sukaupęs jau gana solidų darbo stažą. Ypač daug patirties jis turi farmacinės veiklos sferoje: kone tris dešimtmečius dirbo vaistinėje (apie dvidešimt metų vadovavo savo privačiai vaistinei), o pastaruosius septynerius metus, kaip pats juokauja, vaistinėse esąs nepageidaujamas... Nes Panevėžio teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriuje dirbančio Zenono pareigos – tikrinti, ar farmacijos specialistai tinkamai atlieka savo darbą, ar, išduodami vaistinius preparatus ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas medicinos pagalbos priemones, nepridaro pažeidimų, o kartu – ir nuostolių PSDF biudžetui... Kalbamės su Zenonu Paulavičiumi, kokie „likimo vingiai“ lėmė, kad jis pasirinko farmaciją, ir bandome išsiaiškinti, kodėl po kelių dešimtmečių aktyvios darbinės veiklos, supant išskirtinei vaistinės aurai, priėmė sprendimą atsisveikinti ne tik su savo įkurta ir išpuoselėta vaistine, bet ir apskritai su vaistininko profesija...
 

Apie prekybą maisto papildais ir jų notifikavimą

2018-08-29
Farmacijos specialistams skirtoje konferencijoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė Rita Beliauskienė skaitė pranešimą apie prekybą maisto papildais ir jų notifikavimą.
 

Tobulinamos ir farmacininkų žinios apie cukrinį diabetą

2018-08-28
Penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įvyko daug dėmesio iš farmacininkų sulaukusios podiplominio profesinio tobulinimo mokslinės praktinės konferencijos. Dėl nepaliaujamai augančio cukriniu diabetu (CD) sergančių žmonių skaičiaus ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, konferencijų metu didelis dėmesys skirtas būtent cukriniam diabetui.
 

Urinal Express pH: šlapimo pūslės komfortui

2018-08-27
Dėl anatominių šlapimo takų ypatumų moterys apatinių šlapimo takų infekcijomis serga dažniau nei vyrai. Šlapimo pūslės, šlaplės uždegimas gali sąlygoti nemalonius, moterų gyvenimo kokybę bloginančius simptomus. Vienas labiausiai varginančių apatinių šlapimo takų simptomų – skausmingas, deginantis šlapinimasis. Naujas maisto papildas Urinal Express pH ne tik sugrąžina šlapimo pūslės komfortą, bet ir palaiko normalią šlapimo takų būklę. Tai užtikrina unikali šio preparato sudėtis: natrio, kalio citratas, citrinų rūgštis, koncentruotos spanguolių sultys bei kapotųjų beržų ekstraktas.
 

VLK: priemokos už vaistus sumažėjo perpus

2018-08-24
Liepos viduryje įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui ir padidinus vaistų kompensavimo lygius, pacientų išlaidos vaistų priemokoms jau pirmąjį pokyčių mėnesį sumažėjo beveik dvigubai – 1,8 karto. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai neabejoja, kad įvestos naujovės taps reikšminga finansine parama milijonui šalies pacientų.
 

Psichoterapeutas Olegas Lapinas: „Nereikia labai rimtai žiūrėti į pasaulį...“

2018-08-23
Jau kelis dešimtmečius psichoterapijos paslaugas teikiantis vilnietis gydytojas psichiatras psichoterapeutas, dėstytojas bei publicistas Olegas Lapinas įsitikinęs, kad net pačios sudėtingiausios problemos yra išsprendžiamos, tik niekada nereikia prarasti vilties ir... humoro jausmo. Esą išgyvenus neigiamus potyrius, neišvengiamai ateina metas, kai žmogus pradeda juoktis. O tai ir yra sveikos sielos ženklas. „Siela, kuri gali juoktis, jau yra pasveikusi!“ – tikina psichoterapeutas.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.