Lietuvos naujienos

Archyvas

Akcija „Gydo ne tik vaistai“. Kviečia prisijungti!

2018-07-12
Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyriuje kiekvieną parą dėl ūmių ligų ir traumų apsilanko apie 100 sunegalavusių vaikų. Netikėtas vizitas į gydymo įstaigą dažnam vaikui ir jo artimajam sukelia papildomą baimę, nežinią. Vaikų skubios pagalbos skyriaus medikai, norėdami labiau padėti jauniausiems pacientams, skelbia akciją „Gydo ne tik vaistai“, kurios metu kviečiama visus norinčius prisidėti prie palankios aplinkos vaikams sukūrimo įvairiomis meninėmis priemonėmis.
 

Reta liga Vidai netrukdo siekti tikslų ir įkvėpti optimizmo kitiems

2018-07-11
„Nors gimiau neturėdama akių rainelių, tai nesutrukdė man įgyti socialinio darbo magistro laipsnio, aktyviai domėtis naujovėmis, susijusiomis su šios ligos gydymu, o vėliau, sužinojus aniridijos terminą, prisidėti prie kitų šia liga sergančių žmonių švietimo“, – pasakoja Vida Jočienė.
 

Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas dėl vasaros laiko įvedimo

2018-07-09
Europos Komisija pradėjo viešas konsultacijas dėl laikrodžio persukimo dukart per metus siekiant prisitaikyti prie dienos šviesos valandų pokyčių (ES direktyva dėl vasaros laiko). Europos piliečiai ir organizacijos raginami išsakyti savo nuomonę dėl vasaros laiko įvedimo. Tam iki rugpjūčio 16 d. reikia atsakyti į internetinio klausimyno klausimus. Klausimynas pateiktas visomis oficialiosiomis ES kalbomis.
 

SAM: lėšas būtina naudoti racionaliau

2018-07-08
Siekiant užtikrinti brangių medicinos prietaisų įsigijimo pagrįstumą ir pirkimų proceso skaidrumą, tinkamai ir racionaliai naudoti valstybės lėšas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką dėl tokių gaminių įsigijimo. Tad nuo šiol tomografai, angiografai, mamografai, gama kameros ir kita medicininė įranga, kurios kaina viršija 145 tūkst. eurų, bus perkama pagal griežtesnius reikalavimus.
 

Endoskopinė operacija – nauja peties sąnario apsaugos galimybė

2018-07-08
Dar žiemą buvęs Kauno klinikų pacientas Stasys paslydo ant ledo ir nesėkmingai parkrito ant alkūnės bei pečio. Vyras negalėjo pajudinti, iškelti ar atlenkti rankos, nebegalėjo dirbti fizinio darbo, jį vargino stiprūs peties skausmai. Kauno klinikose, taikant minimaliai invazinę technologiją ir endoskopiniu būdu įterpiant biologinį implantą peties srityje, pacientui buvo visiškai atkurta sąnario peties funkcija – gyvenimas grįžta į senas vėžes ir jokių papildomų operacijų ateityje nebeprireiks. Lietuvoje tokios operacijos, kai kartu rekonstruojamos sausgyslės ir išplečiamas tarpas su natūraliai ištirpsiančiu implantu, atliekamos tik Kauno klinikose.
 

Dėmesio! Danija laukia psichiatrijos specialistų!

2018-06-29
Gerbiami psichiatrai! Jei galvojate apie pokyčius ir dairotės darbo svetur, įdėmiai perskaitykite, ką siūlo įdarbinimo kompanija, ieškanti psichiatrijos specialistų dirbti Danijoje. Apie viską plačiau skaitykite prisegtuke.
 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventams įteikti Šimtmečio diplomai

2018-06-29
Žalgirio arenoje – džiugi šventė: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų baigimo diplomai įteikti beveik 1,3 tūkst. šiųmečių absolventų.
 

Landiolis: farmakologija ir vartojimas skubiai pagalbai prieširdžių virpėjimo dažnumo kontrolei

2018-06-29
Šiame straipsnyje pateikiami nauji duomenys apie landiolį – ultra trumpo veikimo injekcinį beta adrenoblokatorių, neseniai užregistruotą Europoje, jo farmakodinamines ir farmakokinetines savybes, pirmąją patirtį skiriant landiolio kaukaziečių (baltaodžių) rasės sveikiems savanoriams ir pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu. Tyrimai parodė, kad į veną skubiai pagalbai leidžiamas landiolis greitai sumažina skilvelių susitraukimų dažnumą esant tachisistoliniam prieširdžių virpėjimui ir nesukelia pastebimo kraujospūdžio sumažėjimo.
 

LRV: beviltiško ligonio gaivinimą galima būtų nutraukti

2018-06-28
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtai išvadai dėl Seimo narių Astos Kubilienės ir Remigijaus Žemaitaičio Seime registruoto projekto, kuriuo siūloma aiškiau reglamentuoti, kokiais atvejais žmogus turi būti gaivinamas, o kada gaivinimą būtų galima nutraukti.
 

Gimdyti bus galima ir namuose

2018-06-28
Seimas pritarė Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisoms, kuriomis įteisinami gimdymai namuose. Tad nuo šiol slaugytojams ir akušeriams suteikiama daugiau teisių bei atsakomybės. Kai nebus grėsmės nei gimdyvės, nei naujagimio sveikatai, akušeriai gimdymus galės priimti namuose. Iki šiol ši sritis nebuvo aiškiai reglamentuota ir norintieji vaikelio susilaukti namuose skatindavo „neteisėtą veiklą“.
 

Gydytojai rezidentai uždirbs daugiau

2018-06-28
Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymui tobulinti gydytojų rezidentų darbo užmokesčio sistemą bei įteisinti etapines kompetencijas. Tai reiškia, kad gerės jaunųjų gydytojų socialinės garantijos, jie galės teikti daugiau gydymo paslaugų, atsižvelgiant į jų pasirengimo lygį.
 

Siūloma, kaip skatinti jaunus žmones nepradėti rūkyti

2018-06-28
Sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga kartu su Seimo nariu Andriumi Palioniu Seime įregistravo siūlymą apmokestinti akcizo mokesčiu elektroninėms cigaretėms skirtą skystį su nikotinu arba be jo. Taip siekiama užtikrinti, kad visi tabako gaminiai būtų vienodai apmokestinami, ko iki šiol nėra. Tikimasi, kad dėl akcizo padidėjusi kaina mažintų rūkymą skatinančių gaminių prieinamumą ir mažiau žmonių pradėtų rūkyti.
 

Mitai ir tikrovė. Kontroversijos ginekologijoje

2018-06-27
Šiuolaikinė moteris patiria daug iššūkių. Ir ne vien karjeros, mokslo, šeiminio gyvenimo ar asmeninio tobulėjimo srityje. Nemažai jų tenka įveikti iškilus rimtesnėms sveikatos problemoms. Tačiau net ir būdama sveika moteris neišvengia daugybės klausimų (ypač – intymiomis temomis), į kuriuos atsakymų neretai tenka ieškoti pačiai. Arba kliautis specialistų patarimais. Tiesa, yra dalykų, kuriuos net ir medikai interpretuoja įvairiai, o ir jų nuomonės ne visada sutampa...
 

HeRO jungtis – nauja hemodializės prieiga komplikuotiems pacientams

2018-06-27
Galutinės stadijos inkstų ligos paplitimas įvairiose šalyse siekia nuo 12 iki 455 naujų atvejų per metus [1]. Tokie skirtumai susiję ir su ekonomikos būkle, ir su dializės prieinamumu. Nors geriausios ilgalaikės pacientų baigtys nustatomos po išankstinės inksto transplantacijos [2], tik maža dalis pacientų išvengia dializės. Gyvų ir mirusių donorų stygius [3], sensitizacija po ankstesnių transplantacijų [4], multimorbidiškumas ir medicininės kontraindikacijos taip pat susiję su ilgu pacientų dializės poreikiu.
 

Tarpukario Lietuvos chirurgas, anatomas Jurgis Žilinskas nepasirašė po „Lituanicos“ lakūnų kūnų tyrimo išvadomis

2018-06-27
Lietuvos visuomenės kolektyvinėje atmintyje legendinis „Lituanicos“ skrydis seniai yra tapęs istoriniu mitu, kuriam vargu ar bus lemta greitai sunykti. Šio mito pagrindas – tragiška „Lituanicos“ lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūtis. Nors šiandien Lietuvos istoriografijoje dėl „Lituanicos“ tragedijos vyrauja įvairios nuomonės, vargu ar kada nors visiškai bus išsklaidytos versijos dėl kulkų žymių lakūnų kūnuose, kurias iškėlė balzamavimą atlikęs chirurgas, anatomas Jurgis Žilinskas. Tiesa, „Lituanicos“ numušimo fakto nepatvirtina ir šiandienos karo inžinieriai, apžiūrėję lėktuvo liekanas, tačiau verta prisiminti, kad J. Žilinskas nesutiko pasirašyti po kūnų tyrimo protokolo išvadomis, skelbiančiomis apie lakūnų žuvimą avarijos metu. Ar J. Žilinskui, Pirmojo pasaulinio karo metais buvusiam fronto chirurgu ir išoperavusiam tūkstančius kulkų ir skeveldrų sužalotų karių, galėjo trūkti kompetencijos? Ar jo iškeltai versijai pagrindo suteikė ir įtarimus galėjo sustiprinti tuometės Lietuvos valdžios reikalavimas tiriant tragedijos aukas paneigti „Lituanicos“ numušimo faktą, kuris plačiai buvo eskaluojamas to meto Amerikos lietuvių spaudoje? Daugelis šių klausimų dar ilgai liks atviri, tačiau viena aišku – „Lituanicos“ tragedijos paveikslas dar ilgai aitrins lietuvių vaizduotę. O šis paveikslas tampa neatsiejamas nuo gydytojo J. Žilinsko gyvenimo ir jo vaidmens.
 

Mokymo apie lėtinio skausmo savireguliavimą skatinimas

2018-06-27
Savireguliavimas yra pirmoji pakopa, apimanti skausmo priežiūrą, po kurios vyksta pirminė sveikatos priežiūra, specialioji priežiūra su skausmo centrais, kurie yra tinkamiausi sudėtingiausioms problemoms gydyti. Asmenys, kurie patiria lėtinį skausmą, paprastai gyvena ne sveikatos priežiūros įstaigose, bet namuose su savo šeimomis. Būtent šiame kontekste jie kiekvieną dieną valdo savo skausmo ligą ir jos pasekmes, tenkančias visam savo gyvenimui.
 

Lietuvos žurnalistų viešnagė Briuselyje

2018-06-26
Neseniai dvidešimt Lietuvos regioninės žiniasklaidos atstovų (spaudos, televizijos, radijo žurnalistų, leidėjų, redaktorių ir kt.) Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimu keletą dienų viešėjo Briuselyje – Europos Parlamente, Europos Komisijoje bei kitose ES institucijose. Dienotvarkė buvo labai įtempta, tačiau be galo informatyvi, įdomi ir labai naudinga.
 

Arterinės hipertenzijos gydymas – poveikis ne tik kraujospūdžiui, bet ir uždegimui bei metabolizmui

2018-06-26
Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip ir daugelyje kitų industrinių šalių, padidėjusį kraujospūdį (arterinę hipertenziją) turi ~ 1 iš trijų suaugusių žmonių. Visiškai įrodyta, kad arterinė hipertenzija (AH) yra vienas svarbiausių modifikuojamųjų veiksnių, didinančių išeminės širdies ligos, širdies ir inkstų nepakankamumo, insulto riziką. AH gydyti dabar vartojami 6 farmakologinių klasių vaistai, jie turi poveikio savitumų, todėl parenkami atsižvelgiant į ligos eigą ir sunkumą, gretutines ligas, individualų atsaką, šalutinius poveikius ir toleravimą.
 

Šiuolaikinė vėžio fitoterapija: kada skirti, kokio poveikio laukti ?

2018-06-26
Vėžinių ligų gydymas vaistažolėmis turi ilgaamžes tradicijas, grindžiamas geriausia liaudies medicinos patirtimi. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad specifinį antinavikinį gydymą papildžius fitoterapija galima reikšmingai pagerinti onkologinių ligonių savijautą ir sveikatos būklę, o kai kurių tyrimų duomenimis, netgi prailginti gyvenimo trukmę.
 

SAM: daugiau pacientų gaus jiems būtinas medicinos pagalbos priemones

2018-06-23
Nuo šių metų liepos 1 dienos daugiau pacientų, kuriems nustatytas šlapimo ar išmatų nelaikymas, gaus jiems būtinas sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokia galimybė atsirado patobulinus šių medicinos pagalbos priemonių kompensavimą.
 

Sergantiems atopiniu dermatitu – taisyklės, kurių privalu laikytis vasarą

2018-06-22
Nors daugeliui žmonių odos ligos, tokios kaip žvynelinė ar atopinis dermatitas vasarą atsitraukia ir sukelia mažiau diskomforto, tačiau netinkamai prižiūrint odą karštuoju metų laiku liga gali paūmėti ir pridaryti daug problemų.
 

Viena iš dažniausių ligų Lietuvoje: pasitikrina tik kas ketvirtas

2018-06-22
Pernai pagal Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamą storosios žarnos vėžio prevencinę programą pasitikrino 230 tūkstančių žmonių. Tai tėra ketvirtadalis iš beveik milijono Lietuvos gyventojų, kurių amžius atitinka šios programos tikslinę grupę. Specialistai ragina žmones aktyviau rūpintis savo sveikata ir nedelsti tikrintis dėl vėžio.
 

Svarbiausias dermatologų tikslas – kad gražia oda galėtų džiaugtis kiekvienas...

2018-06-22
Dermatologija yra labai įdomi medicinos sritis, apimanti odos kosmetinį ir odos ligų gydymą bei profilaktiką. Pasitelkus šiuolaikines žinias daugumą odos ligų galima sėkmingai valdyti. Nors klinikinėje praktikoje taikomos visos pažangiausios diagnostikos ir gydymo metodikos, klausimų dermatologams vis dar nestinga. Na, o teisingi atsakymai garantuoja svarbiausią šios srities specialistų tikslą – kad kiekvienas žmogus galėtų džiaugtis sveika ir skaisčia oda.. Kadangi odos ligų yra labai daug, gydytojai dermatologai specializuojasi skirtingose srityse: onkodermatologijoje (odos onkologija), venerologijoje (lytiškai plintančios ligos), bendrojoje dermatologijoje. Kas šiandien aktualiausia Lietuvos dermatovenerologams? Kokie tikslai ir iššūkiai jų laukia ateityje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus mielai sutiko pateikti Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
 

Jonas Šliūpas – pirmasis lietuvis, baigęs medicinos mokslus Amerikoje

2018-06-22
Posakio, kad pasaulį valdo vyrai, o vyrus valdo moterys, pavyzdžių esama ir Lietuvos istorijoje. Iš pirmosios Lietuvos Respublikos bene ryškiausias to pavyzdys yra Sofija Smetonienė. Jos įtaką prezidentui Antanui Smetonai yra apdainavęs tarpukario humoristinis personažas Pupų Dėdė: „Geltona, žalia ir raudona – tai mūsų brangi vėliava, Antanas Smetona su žmona – tai mūsų valstybės galva“. Permetus akimis ir kitų to laikotarpio Lietuvos elito atstovų biografijas, tokių pavyzdžių rastume ne vieną. Ne mažiau intriguojanti yra ir vieno spalvingiausių tarpukario Lietuvos asmenybių – aušrininko, laisvamanio, švietėjo ir valstybininko Jono Šliūpo – tapimo gydytoju istorija. Pusiau juokais, pusiau rimtai galime teigti, kad žmonos dėka J. Šliūpas, tapo pirmuoju lietuviu, baigusiu medicinos mokslus Amerikoje.
 

Konkursai vadovauti šalies ligoninėms

2018-06-22
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursus užimti 5 šalies ligoninių vadovų pareigas – Panevėžio respublikinės ligoninės, Šiaulių respublikinės ligoninės, Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės bei Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.