Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Vaistai ne iš vaistinės. Kodėl negalima jų vartoti

2018-07-19
Nepirkite ir neimkite dovanojamų vaistų, siūlomų socialiniuose tinkluose ar pokalbių svetainėse. Taip elgdamiesi rizikuojate savo bei artimųjų sveikata, nes iš tiesų nežinote, ar įsigyjate būtent tą vaistą, kurio Jums reikia. Be to, neaišku, kokiomis sąlygomis vaistas buvo laikytas, ar nėra pasibaigęs jo galiojimo terminas.
 

Legendinis žurnalistas Vidas Mačiulis: „Ligų per gyvenimą įveikiau tiek, kad kitas jau būtų keliskart numiręs...“

2018-06-18
Nepailstantis žurnalistas – Lietuvos krepšinio vaizdo metraštininkas, dokumentinių filmų kūrėjas ir režisierius, TV laidų vedėjas, ilgametis Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis – neseniai atšventė dvi jubiliejines sukaktis: kūrybinio darbo televizijoje 50-metį ir legendinės laidos „Krepšinio pasaulyje“ 25-metį. Tiek daug aktyvios kasdienės veiklos, regis, nesuderinama su nepriekaištinga savijauta, tačiau Vidas visada – su šypsena, puikiai nusiteikęs, jo galvoje nuolat sukasi dešimtys naujų idėjų... Paradoksas, tačiau Vidas per gyvenimą patyrė tiek sveikatos bėdų, kad, kaip juokauja, kitas jau būtų keliskart numiręs... O jam įtemptas, stresais ir ekstremaliais netikėtumais „pagardintas“ darbas (ko žurnalistikoje neišvengsi!) – lyg dar vieni efektyvūs vaistai kūnui ir sielai, be kurių neiškenčia nė dienos!
 

Po svarstymo pritarta siūlymui leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

2018-06-13
Seimas po svarstymo pritarė Farmacijos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIIIP-1744(2), kuriais siūloma nuo kitų metų pradžios leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, degalinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebūtų teikiamos farmacinės paslaugos, pataisomis siūloma leisti jose parduoti gyventojams ne visus nereceptinius vaistinius preparatus, o tik tuos, kurie yra įrašyti į Vaistinių preparatų sąrašą.
 

Kokių kosmetikos priemonių reikėtų pasiimti keliaujant?

2018-06-11
Vasara – atostogų metas. Bene, svarbiausias pasiruošimas prieš kelionę – susikrauti lagaminą ir nepamiršti pačių būtiniausių daiktų. Atostogų kosmetikos krepšelis dažniausiai būna itin planuojamas. Tai aktualu ypač skrendantiems tik su rankiniu bagažu, kur įsidėti galima ne daugiau kaip 10 vienetų talpų, kurių tūris neviršija 100 ml, o kur dar taupoma vieta lagamine. Tačiau net ir vykstant į tokią kelionę itin svarbu pasirūpinti savo odos ir kūno priežiūra.
 

Osteoartritas. Gydome ligą ar tik malšiname simptomus?

2018-06-11
Osteoartritas yra viena dažniausių lėtinių sąnarių ligų. Visame pasaulyje ja serga apie 11 proc. suaugusiųjų (Lietuvoje šios ligos sukeltus negalavimus patiria maždaug 25 proc. vyresnio amžiaus gyventojų). Neretai skausmą sukeliantis ir kasdienį aktyvumą mažinantis osteoartritas tampa pagrindine vyresniojo amžiaus pacientų neįgalumo priežastimi. Kokios galimybės sulėtinti šios ligos progresavimą ir kartu sumažinti sąnarių skausmą, kalbamės su LSMU FF Farmakognozijos katedros profesore dr. Nijole Savickiene.
 

Farmacinių technologijų institutas įsteigtas farmacijos mokslo, studijų ir verslo galimybių plėtrai Lietuvoje...

2018-06-08
2017 metų lapkričio 23 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto (FF) Taryba priėmė sprendimą įkurti Farmacinių technologijų institutą (FTI). Instituto įkūrimui pritarus Universiteto Senate ir Taryboje, savo veiklą pradėjo Farmacijos fakulteto mokslinės veiklos organizavimo padalinys, kuriame bus vykdomi aukšto lygio fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai, eksperimentinės plėtros darbai, kuriamos inovacijos, teikiamos paslaugos bei aktyviai dalyvaujama vykdant mokslu grįstas studijas, rengiant farmacinės krypties aukščiausio lygio specialistus bei suteikiant studentams dar geresnes mokslinio įsitraukimo patirtis.
 

Kas metų metus „augino“ kainas vaistinėse? (Papildyta „Benu“ tinklo vadovės komentaru)

2018-06-07
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai gegužės pradžioje pasidžiaugė, esą pernai priimtos naujovės, skirtos mažinti vaistų kainoms, pasiteisino. Tai, anot jų, patvirtino SAM atlikta vaistų kainų analizė. Vis dėlto mūsų tyrimas (lyginome 2014-ųjų metų pabaigą, t. y. laikotarpį prieš euro įvedimą ir šių metų gegužės pradžioje galiojusias vaistų ir kitų vaistinės prekių kainas) rodo ką kita: kainos vis dėlto augo! Negana to, kainų pokyčiams gyventojams naudinga linkme neturėjo įtakos net tai, kad nuo 2018 metų sausio buvo ženkliai – nuo 21 proc. iki 5 proc. – sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM) visiems receptiniams nekompensuojamiesiems vaistams.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-06-06
Pranešame, kad jau išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris. Jame, kaip visada, daug publikacijų farmacijos specialistams aktualiomis temomis, taip pat sužinosite, kokios priežastys lėmė vaistų kainų augimą, susipažinsite su LSMU Farmacijos fakulteto Farmacinių technologijų instituto veikla. Žurnalą galima įsigyti redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 8 37 22 10 49. Su visu žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

Geležies preparatai ligų profilaktikai ir gydymui

2018-06-05
Geležis yra būtina medžiaga visiems gyviems organizmams, išskyrus kai kurias bakterijas. Dažniausiai geležis kaupiama metaloproteinuose, nes gryna forma skatintų laisvųjų radikalų, kurie yra nuodingi organizmui, susidarymą. Geležis yra sudedamoji deguonį pernešančių baltymų (hemoglobino, mioglobino) dalis, ji reikalinga ir kitiems audiniams ir biologiniams procesams. Žmogaus organizme yra apie 4 gramai geležies katijonų.
 

Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai – tarptautinis pripažinimas!

2018-06-05
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė dar vieno oficialaus tarptautinio pripažinimo. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompetentinga institucija Maisto ir vaistų administracija (FDA) nuo 2018 m. gegužės 24 dienos Lietuvą įtraukia į JAV – ES abipusio pripažinimo sutartį vaistų reguliavimo ir priežiūros srityje.
 

Per daug išlaidų vaistams, per mažai dėmesio sveikatos prevencijai

2018-06-01
Nors Lietuvos gyventojų vidutinė būsimo gyvenimo trukmė kasmet ilgėja ir 2016 metais pasiekė 74,83 metus, tačiau ji vis dar yra 6 metais trumpesnė nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis ir siekia 80,6 metus. Pasiekti šį ES statistikos agentūros „Eurostat“ skelbiamą skaičių yra pagrindinis Lietuvos sveikatos strategijos tikslas ir rodiklis. Taip kalbėjo dr. Rima Vaitkienė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto lektorė, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos strateginės plėtros skyriaus vedėja Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) organizuotoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Iššūkiai sveikatos priežiūros įstaigų vadovams ir galimybės“.
 

Štai taip bus galima reklamuoti vaistus ir maisto papildus

2018-05-28
Seimas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma labai aiškiai atskirti vaistų ir maisto papildų reklamą, taip išvengiant galimybės žmonėms suklysti ir rizikuoti savo sveikata įsigyjant jiems netinkamų ar nereikalingų maisto papildų. Taip pat nuspręsta, kada vaistų reklamuotojai galės lankytis gydymo įstaigose, o kada jie to daryti negalės.
 

Komitetas pritarė siūlymui kai kuriuos vaistus pardavinėti ne vaistinėse

2018-05-25
Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Farmacijos įstatymo pakeitimo projektą (Nr XIIIP-1744), kurį priėmus būtų leista į Vaistinių preparatų sąrašą įrašytus vaistinius preparatus parduoti gyventojams mažmeninės prekybos įmonėse (parduotuvėse ir degalinėse), kurios nėra vaistinės, receptiniais vaistiniais preparatais prekiauti nuotoliniu būdu bei prekiauti kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais ligoninių vaistinėse, jei asmens sveikatos priežiūros įstaiga teikia dienos stacionaro paslaugas.
 

Ieškote vaistinės? Žvilgterkite į žemėlapį!

2018-05-25
Netoli namų esanti vaistinė šiuo metu nebedirba? O gal esate išvykę, lankotės kitame mieste ir Jums netikėtai prireikė vaistų? Nežinote, kur rasti artimiausią vaistinę? Jums tereikia po ranka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį.
 

„Vienas iš mūsų tikslų – kad pacientai už vaistus mokėtų mažiau“

2018-05-11
Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos Seimo Sveikatos reikalų komitetui vadovauja gydytoja, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Asta Kubilienė. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su politike apie šiandienę situaciją farmacijos sektoriuje – sprendimus, siekiant mažinti vaistų kainas, užtikrinti teikiamų farmacinių paslaugų kokybę, receptų elektronizavimo sunkumus ir kitas farmacijos srityje dirbantiems specialistams svarbias aktualijas...
 

Farmacijos specialistams - respublikinė konferencija Vilniuje

2018-05-10
Informuojame, kad šių metų gegužės 18 d. Vilniuje, „Karolinos“ viešbučio konferencijų centre, vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams. Su detalesne informacija ir konferencijos programa galite susipažinti žemiau ir prisegtame faile.
 

Žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas: „Man visą gyvenimą trūko... streso!“

2018-05-09
Jo galima klausinėti, kas tik ateis į galvą, – atsakys į visus, net pačius nedėkingiausius klausimus. Tik kaskart suabejos, kam jo, senuko, nuomonė ir pastebėjimai dar gali būti įdomūs... Esą jo laikai jau praėjo... O tai išties įdomus, inteligentiškas, humoro nestokojantis pašnekovas, iki šiol priverstas aiškintis, kodėl, būdamas televizijos fanatikas, su TV ekranu nutarė atsisveikinti, ir kodėl niekaip nepavyksta įgyvendinti pažadų rimtai susirūpinti savo sveikata, kuri, deja, ne geležinė...
 

„Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau“

2018-05-08
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje. Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos iki 2020-ųjų metų.
 

Slapti pirkėjai jau gali užsukti į vaistines

2018-05-04
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad nuo gegužės 1 d. vaistinėse jau gali apsilankyti vadinamieji slapti pirkėjai, kurie kontrolinius pirkimus vykdys ir tikrins, ar tinkamai vaistinėse išduodami vaistai pacientams tik tuo atveju, jei bus gauta žmonių skundų. Ši naujovė buvo atidėta pusmečiui, kad būtų galima deramai pasiruošti visoms pusėms.
 

VVKT specialistė Ilona Ivanovienė: „Į vaistinę grįžti dirbti neplanuoju...“

2018-05-02
Vilniuje gimusi ir augusi, Kaune mokiusis, o po septynerių darbo metų Airijoje į Lietuvą sugrįžusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotoja Ilona Ivanovienė džiaugiasi svetur įgijusi naudingos patirties ir, be abejo, susitaupiusi tiek, kad nereikėtų šeimai tapti banko įkaite. Tačiau paklausta, ar neketina vėl kelti sparnų, nedvejodama papurto galvą ir tvirtai atsako: „Tik emigravusieji žino, ką reiškia Tėvynės ilgesys...“
 

Kvietimas farmacijos specialistams registruotis ir dalyvauti mobiliosiose sesijose

2018-04-30
Maloniai kviečiame registruotis į 2018 m. 3 ciklo mobiliąsias sesijas: gegužės 04 – 05 dienomis - Kaune, gegužės 11-12 dienomis - Klaipėdoje, birželio 01-02 dienomis - Šiauliuose.
 

Alfonsas Kaikaris – docentas, vaistininkas, mokslininkas, farmacijos istorikas...

2018-04-30
Keturiasdešimt metų pašventęs moksliniam ir pedagoginiam darbui, farmacijos istorijos tyrinėtojas, rinkėjas ir saugotojas Alfonsas Kaikaris iki paskutinės gyvenimo dienos dirbo Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje.
 

„Spręsdami problemas fragmentiškai, nieko nepasieksime“

2018-04-25
Kaune vykusioje farmacijos specialistams skirtoje konferencijoje UAB „Armila“ direktorius Remigijus Mielinis skaitė didžiulio auditorijos dėmesio sulaukusį pranešimą tema „Dabartinės sveikatos politikos įtaka mažmeninės ir didmeninės rinkos transformacijai“. Pateikiame svarbiausias mintis, ką kalbėjo pranešėjas.
 

Viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime

2018-04-20
2018 m. balandžio 22-23 d. Sofijoje (Bulgarija) Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus Neformaliame ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kurį organizuoja šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujanti Bulgarija.
 

Apie jūros vandens preparatus...

2018-04-18
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.