Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Birželio 15-oji – Vaistininko diena! Sveikiname!

2017-06-15
Mieli vaistininkai, sveikiname su Jūsų profesine švente! Jūsų darbas reikalauja be galo daug kantrybės, ištvermės, tolerancijos; Jūs visada esate šalia sergančio, kenčiančio, bejėgio žmogaus ir visomis išgalėmis stengiatės jam padėti. Jūs esatearčiausiai skausmo ir – arčiausiai vilties.
 

Vaistinių preparatų ir maisto papildų reklama. „Būti ar nebūti?“

2017-06-15
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis dar kovo pradžioje užregistravo Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo straipsnio pakeitimo projektą, kuris, jeigu Seimas pritars, uždraus gyventojams skirtoje reklamoje reklamuoti nereceptinius vaistinius preparatus, maisto papildus bei homeopatinius preparatus. Kaip tokį siūlymą vertina vaistinių tinklų atstovai, Laisvosios rinkos instituto ekspertai, patys farmacijos specialistai ir gyventojai, kuriems tokia reklama pirmiausia ir yra skirta?
 

Šalies Prezidentė savo metiniame pranešime dėmesio skyrė ir farmacininkams

2017-06-08
Ketvirtadienį Seime pristačiusi savo metinį pranešimą, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo ir apie pokyčius farmacijos srityje, atvirai kritikuodama „farmacininkų godumą“. Anot Prezidentės, prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje reikia tvirtos laikysenos, nes dešimtmečius balansuojama tarp farmacininkų godumo ir vaistų neįperkančių gyventojų.
 

Dėl vaistinio preparato registracijos pažymėjimo galiojimo panaikinimo

2017-06-07
VVKT informuoja apie panaikinamą vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimą.
 

Oficialu: kompensuojamieji vaistai atpigs nuo liepos mėnesio

2017-06-07
Pagal naująją vaistų kompensavimo tvarką parengtas Kompensuojamųjų vaistų kainynas įsigalios liepos 3 dieną, kurį savo įsakymu jau patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jame atsispindi gamintojų aktyviai deklaruotos mažesnės vaistų kainos, tad nuo šiol žmonės, rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, turėtų sutaupyti apie 20 mln. eurų per metus, t. y. įsigyti juos trečdaliu pigiau.
 

Rašytojas Algimantas Čekuolis – ne tik apie savijautą jūroje ir Gyvenimo perspektyvos „profilaktiką“...

2017-06-07
Rašytojui, vertėjui, gidui, keliautojui, žurnalistui, vyriausio pasaulyje TV laidų vedėjo titulo iki šiol niekam neperleidusiam Algimantui Čekuoliui pastarieji keli mėnesiai buvo ne itin sėkmingi. Pernykščio lapkričio viduryje netikėtai patyręs sunkią traumą, jis gydosi iki šiol. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė garsų Lietuvos žmogų surado Abromiškių sanatorijoje, kur jis tuo metu, anot jo paties, „intensyviai reabilitavosi“... Kalbamės su rašytoju apie sveikatą ir jos saugojimą, apie traumas ir jų padarinius, apie svarbiausius veiksnius, lemiančius žmogaus atsparumą ligoms, ir kitus su sveikatinimu susijusius dalykus...
 

Seimas įteisino kontrolinius pirkimus vaistinėse

2017-06-03
Kontroliniai pirkimai, primenantys „slaptų pirkėjų“ vizitus, atliekami tikrinančiajam asmeniui iš anksto neprisistačius, nuo šiol galės būti vykdomi vaistinėse, tam ketvirtadienį pritarė Seimas. Šių pirkimų metu kontrolės įstaigų darbuotojai galės patikrinti ne tik vaistinėse suteikiamos farmacinės paslaugos suteikimo kokybę, tačiau ir tai, ar nėra pažeidžiamos žmonių teisės gauti visą reikiamą informaciją apie vaistus.
 

Ministras A. Veryga: „Mažesnės vaistų kainos – jau realybė“

2017-05-31
Liepos mėnesį kompensuojamuosius vaistus vartojantys gyventojai juos įsigyti galės pigiau, nei iki šiol. Jau baigėsi terminas, per kurį vaistų gamintojai galėjo deklaruoti nuolaidas generiniams vaistams pagal naują tvarką, kuri įsigaliojo Vyriausybei priėmus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtą nutarimą. Ši naujovė pasitvirtino ir absoliuti dauguma vaistų gamintojų deklaravo mažesnes kainas, tad pacientai už vaistus mokės trečdaliu pigiau ir sutaupys maždaug 20 mln. eurų per metus. Taupomos bus ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos – per metus maždaug 9 mln. eurų, kas leis pradėti kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų.
 

Sausas kosulys – ką patarti pacientui

2017-05-31
Kosulys dažnas simptomas, dėl kurio pacientai kreipiasi į gydytoją ar vaistininką. Įvairios literatūros duomenimis, kosulį dėl įvairių priežasčių patiria iki 40 proc. visų gyventojų. Labai svarbu turėti omenyje, jog kosulys savaime nėra liga, o daugiau nei 100 klinikinių būklių simptomas. Kosulys – tai apsauginis kvėpavimo takų refleksas, kurį lemia kvėpuojamųjų raumenų susitraukimas dėl juose esančių receptorių įjautrinimo, kad iš kvėpavimo takų pasišalintų juos dirginančios medžiagos.
 

Apie vaistinių skaičiaus mažėjimą, farmacijos specialistų „migraciją“, vaistinių patikrinimų rezultatus ir aršios konkurencijos pasekmes...

2017-05-26
Vilniuje vykusioje konferencijoje „Farmacijos aktualijos. 2017 m.“, kuri buvo skirta šalies farmacijos specialistams, pranešimą tema „Šalies vaistinių veikla ir kontrolė“ skaitė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Inspektavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Leleckaitė. Pateikiame skaitytojams svarbiausias pranešimo mintis.
 

Išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris

2017-05-22
Aktualijų skiltyje skaitykite apie vaistinių skaičiaus mažėjimą, farmacijos specialistų „migraciją“, vaistinių patikrinimų rezultatus ir aršios konkurencijos pasekmes, taip pat -Vaistinių preparatų ir maisto papildų reklamą - „Būti ar nebūti?“
 

Rūta Bagdonavičienė: „Atlikti tyrimai patvirtina vaistų suderinamumo svarbą“

2017-05-22
Pernai rudenį visose „Gintarinei vaistinei“ priklausančiose vaistinėse buvo įdiegta viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20–30 proc. vaistų nesuderinamumų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, o tai – didelė grėsmė sveikatai. Įdiegtos naujovės dėka galima stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio sąveikas ir taip užkirsti kelią galimiems sveikatos pavojams. Apie tai, kaip ši sistema veikia ir kokie yra juntami jos įdiegimo rezultatai, kalbamės su „Gintarinės vaistinės“ generaline direktore ir valdybos pirmininke Rūta Bagdonavičiene.
 

Duomenys apie vaistų gamintojų pardavimų apimtis

2017-05-16
Reaguojant į pastaruoju metu žiniasklaidoje kilusias diskusijas dėl kai kurių farmacijos kompanijų neva išskirtinių sąlygų kompensuojamųjų vaistų rinkoje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenis apie didžiausių vaistų gamintojų pardavimus 2013-2016 metais ir kviečia visuomenę su jais susipažinti.
 

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas bus sudaromas kiekvieną metų ketvirtį

2017-05-15
Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta, kad Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas būtų sudaromas keturis kartus per metus.
 

Humalog 200 V/ml – pirmasis pasaulyje koncentruotas greitai veikiantis insulinas

2017-05-14
Jau metai, kai Lietuvoje turime dviejų skirtingų koncentracijų greitai veikiančius insulinus: 100 V/ml (Humalog, Apidra, NovoRapid) bei 200 V/ml (Humalog KwikPen 200 V/ml). 2015 m gruodžio 7 d. į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną įtrauktas du kartus labiau koncentruotas greitai veikiantis insulinas Humalog KwikPen 200V/ml. Šiame straipsnyje pristatomas naujas koncentruotas greitai veikiantis insulinas Humalog 200 V/ml, atkreipiant dėmesį į skirtingos koncentracijos greitai veikiančių insulinų vartojimo ypatumus.
 

Seimas pritarė priemonėms, kurios mažintų vaistų kainas Lietuvoje

2017-05-12
Vakar, ketvirtadienį, Seimas pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai priklausančių Seimo narių Aurelijaus Verygos ir Agnės Širinskienės pasiūlytoms Farmacijos įstatymo pataisoms.
 
 

VVKT informacija: apie ką farmacijos specialistas privalo informuoti vaistus perkantį klientą

2017-05-09
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos svetainėje, skiltyje „Svarbi informacija“ rasite atnaujintą medžiagą apie tai, kokią informaciją farmacijos specialistai privalo pateikti vaistus perkančiam pacientui ir kaip pranešti VVKT apie problemas, susijusias su vaistų įsigijimu.
 

Siūlymai ir rekomendacijos, kad vaistų kainos mažėtų. Ar pavyks tai pasiekti?

2017-05-04
Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba (KT) dar pernai gruodį baigė tyrimą ir konstatavo, jog vaistų kainas sumažinti įmanoma, tik reikia tam tikrų korekcijų. KT teigimu, iki šiol vaistų kompensavimas nėra, nors turėtų būti paremtas ekonomine poveikio rinkai analize. Tai esą viena iš priežasčių, kodėl vaistų kainos mūsų šalyje yra didesnės. O tai reiškia, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos naudojamos neefektyviai.
 

Registruotojų dėmesiui

2017-05-04
Informuojame, kad Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atnaujino reikalavimus SP/DC procedūros būdu registruojamų vaistinių preparatų informacijai pateikiamai per išmaniuoju telefonu nuskaitomus QR (angl. Quick Response) kodus.
 

Gegužės 5 dieną Kaune - konferencija farmacijos specialistams

2017-05-04
Gegužės 5-ąją Kaune, „Park Inn Radisson“ viešbučio konferencijų centre, vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2017 m.“ Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Europos sąjungos vaistininkų grupės generalinė sekretorė Jūratė Švarcaitė, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, VVKT Inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Leleckaitė. Kitose konferencijos dalyse specialistai pristatys pranešimus apie gydymo metodu įvairiose medicinos srityse.
 

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė – apie rastą ankstesnės valdžios „palikimą“, naujus iššūkius ir artimiausius pokyčius, kurių sulauks šalies farmacininkai…

2017-05-03
Nuo praėjusio rudens prie valstybės vairo stojusi nauja valdžia raitojasi rankoves. Kaip vienos opiausių šiandien įvardijamos problemos, su kuriomis susiduriama sveikatos apsaugos bei farmacijos sektoriuose. Būtent šių problemų sprendimui dabar didžiausią dėmesį skiria tiek naujoji Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė, tiek Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai. Apie rastą „palikimą“, naujus iššūkius ir artimiausius pokyčius, kurių sulauks šalies farmacininkai, kalbamės su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke Agne Širinskiene.
 

E. receptas Lietuvoje: apimtys auga, bet ne taip greitai, kaip tikėtasi

2017-05-02
Užpernai vasarą Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai medikų bendruomenėms ir vaistininkams pristatė tų metų birželį baigtą kurti centrinės e. sveikatos informacinės sistemos (ESPBI IS) posistemę e. receptas. Dešimtyje Lietuvos apskričių vykusiuose pristatymuose dalyvavo nemažai gydytojų bei vaistinių atstovų, buvo aptarta daug praktinių klausimų, susijusių su posistemės veikimu bei jos naudojim
 

Bus kompensuojama daugiau inovatyvių vaistų

2017-04-27
Ministrų kabinetas šiandien, trečiadienį, svarsto projektą, kuriuo siekiama sumažinti vaistų kainas ir didinti inovatyvių vaistų prieinamumą. Specialistai yra paskaičiavę, kad, įsigaliojus naujajai tvarkai ir pagal ją patvirtinus 2017 m. kompensuojamųjų vaistų kainyną, sutaupys ne tik gyventojai, mažesnes išlaidas patirs ir Privalomojo sveikatos draudimo fondas. Todėl bus galima pradėti kompensuoti naujus inovatyvius vaistus žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, vėžiu, astma ir kitomis ligomis.
 

VGA: priėmus SAM siūlymus įprasto gydymo neteks 70 proc. pacientų

2017-04-24
Reaguodama į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išsakytą poziciją, jog kompensuojamųjų vaistų kainos ateityje gali mažėti iki 30 proc., Vaistų gamintojų asociacija (VGA) pastebi, kad taip ne tik klaidinama visuomenė, bet ir kurstomi nepagrįsti lūkesčiai.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.