Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Gegužės 5 dieną Kaune - konferencija farmacijos specialistams

2017-05-04
Gegužės 5-ąją Kaune, „Park Inn Radisson“ viešbučio konferencijų centre, vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2017 m.“ Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys Europos sąjungos vaistininkų grupės generalinė sekretorė Jūratė Švarcaitė, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, VVKT Inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Leleckaitė. Kitose konferencijos dalyse specialistai pristatys pranešimus apie gydymo metodu įvairiose medicinos srityse.
 

E. receptas Lietuvoje: apimtys auga, bet ne taip greitai, kaip tikėtasi

2017-05-02
Užpernai vasarą Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai medikų bendruomenėms ir vaistininkams pristatė tų metų birželį baigtą kurti centrinės e. sveikatos informacinės sistemos (ESPBI IS) posistemę e. receptas. Dešimtyje Lietuvos apskričių vykusiuose pristatymuose dalyvavo nemažai gydytojų bei vaistinių atstovų, buvo aptarta daug praktinių klausimų, susijusių su posistemės veikimu bei jos naudojim
 

Bus kompensuojama daugiau inovatyvių vaistų

2017-04-27
Ministrų kabinetas šiandien, trečiadienį, svarsto projektą, kuriuo siekiama sumažinti vaistų kainas ir didinti inovatyvių vaistų prieinamumą. Specialistai yra paskaičiavę, kad, įsigaliojus naujajai tvarkai ir pagal ją patvirtinus 2017 m. kompensuojamųjų vaistų kainyną, sutaupys ne tik gyventojai, mažesnes išlaidas patirs ir Privalomojo sveikatos draudimo fondas. Todėl bus galima pradėti kompensuoti naujus inovatyvius vaistus žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, vėžiu, astma ir kitomis ligomis.
 

VGA: priėmus SAM siūlymus įprasto gydymo neteks 70 proc. pacientų

2017-04-24
Reaguodama į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išsakytą poziciją, jog kompensuojamųjų vaistų kainos ateityje gali mažėti iki 30 proc., Vaistų gamintojų asociacija (VGA) pastebi, kad taip ne tik klaidinama visuomenė, bet ir kurstomi nepagrįsti lūkesčiai.
 

Dėl Nitromint 2,6 mg pailginto atpalaidavimo tabletės, Nitromint 400 mikrogramų/išpurškime poliežuvinis purškalas kontraindikacijų

2017-04-24
Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato Nitromint 2,6 mg pailginto atpalaidavimo tabletės, Nitromint 400 mikrogramų/išpurškime poliežuvinis purškalas registracijos pažymėjimo priedų saugumo informacija.
 

Žada, kad vaistai ženkliai atpigs

2017-04-21
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje galima aptikti daug klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti. Ministerija atkreipia dėmesį ir patikina, kad tokia informacija yra neteisinga ir klaidinanti žmones.
 

Trauminis ir uždegiminis skausmas: vietinio gydymo galimybės ir pranašumai

2017-04-18
Visame pasaulyje daugėja žmonių, kurie skundžiasi sąnarių ir minkštųjų audinių, vadinamuoju skeleto-raumenų, skausmu. Dažniausiai nuo šio skausmo kenčia fiziškai aktyvūs, darbingi, jauno ir vidutinio amžiaus asmenys. Ūminio ir lėtinio skeleto-raumenų skausmo gydymo taktika gali skirtis, tačiau abiem atvejais gydymo pagrindą sudaro nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (sisteminiai ir vietinio poveikio) bei fizinės medicinos, kineziterapijos priemonės. Prireikus skiriama miorelaksantų, antikonvulsantų (esant neuropatinio skausmo komponentui), antidepresantų (ypač jei skausmas lėtinis), B grupės vitaminų.
 

Vaistinių tinklai džiaugiasi: klientų – mažiau, o pelnas – didesnis! Kaip tą vertina vaistinių klientai ir Valstybinė ligonių kasa?

2017-04-13
Tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“ Lietuvoje atliko gyventojų apklausą ir praėjusių metų pabaigoje pateikė išvadas, rodančias paradoksalią situaciją: 2016 metais vaistinėse klientų apsilankė mažiau nei užpernai, bet prekių buvo nupirkta kur kas daugiau! Kitaip sakant, vaistinių pelnas sėkmingai augo. Ir atrodo, kad jį didino ne tiek augančios vaistų kainos ar didėjusi vaistų paklausa, o kitos rūšies, ne gydymuisi, skirtos prekės, kuriomis prekiaujama vaistinėse. Pavyzdžiui, kosmetika, maisto produktai, higienos reikmenys ir t. t. Pabrėžtina, kad gyventojų apsilankymo vaistinėse statistikos rodikliai mąžta jau ketveri metai iš eilės, ir ne tik Lietuvoje – tokia situacija atitinka bendrą Baltijos šalių vidurkį.
 

Seimas pradeda svarstyti siūlomas naujoves vaistų kainoms mažinti

2017-04-07
Kas tris mėnesius perskaičiuojamos kompensuojamųjų vaistų kainos ir „slaptų pirkėjų“ įteisinimas leistų šalyje sumažinti vaistų kainas ir juos perkantiems žmonėms gerokai sutapyti. Būtent tokie Farmacijos ir Viešojo administravimo įstatymų pakeitimo projektai buvo pristatyti ketvirtadienį Seime. Tokiems Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomiems projektams pritarta Seime po pateikimo, tad šie projektai toliau bus svarstomi Seime.
 

Ir vaistinėje įmanoma sutaupyti!

2017-04-07
Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip vaistus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles.
 

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo

2017-04-06
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2017 m. balandžio 5 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas.
 

Profesorius Romaldas Mačiulaitis: „Farmacijos ir medicinos supriešinimas yra dirbtinis...“

2017-04-06
Nedažnas atvejis, kai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventas gali pasigirti turįs net du šios mokslo šventovės diplomus: ir farmacininko, ir gydytojo. Toks yra kaunietis profesorius Romaldas Mačiulaitis – tarsi „du mokslininkai viename“. Nors jis jau kelis dešimtmečius aktyviai dirba spartindamas medicinos mokslo pažangą ir dažniausiai kukliai prisistato kaip gydytojas nefrologas, jo kasdienėje darbotvarkėje ne ką mažiau vietos užima ir su farmacija susijusi veikla – pradedant pedagoginiu darbu, vaistų kūrimu, o baigiant atstovavimu Lietuvai tarptautinėse institucijose ir organizacijose. Šiandien jis – mūsų rubrikos „Kitu kampu“ svečias...
 

Parengta vaistų suvartojimo ataskaita

2017-04-03
Jau galite susipažinti su vaistų suvartojimo Lietuvoje 2016 metais duomenimis. Vaistų suvartojimui įvertinti naudojama Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojama ATC/DDD metodologija (ATC – anatominė-terapinė-cheminė klasifikacija, DDD – nustatyta paros dozė). Apžvalga apima visas anatomines terapines chemines grupes. Vaistų suvartojimas nurodytas nustatytų paros dozių skaičiumi, tenkančiu 1000 gyventojų per parą (DDD/1000/d).
 

Vaistinės sulauks... slaptų pirkėjų!

2017-03-31
Ministrų kabinete pritarta siūlymui stiprinti vaistinių priežiūrą bei įteisinti kontrolinius vaistų pirkimus. Įstatymų pakeitimų projektas bus pateiktas svarstyti Seimui, o jam pritarus šiems pakeitimams, bus pradėtos naudoti papildomos vaistinių kontrolės priemonės. Tai reiškia, kad po įstatymo pataisų vaistinėse galės apsilankyti „slapti pirkėjai“, įvertinsiantys ne tik aptarnavimo kokybę, bet ir tikrinsiantys, ar vaistininkas atliko savo pareigą pasiūlyti pigiausius vaistus bei suteikti kitą aktualią informaciją pacientui. Tokią rekomendaciją buvo pateikusi ir Valstybės kontrolė, kurios nuomone, būtų labai svarbu pradėti taikyti tokią praktiką.
 

Vaistinių tinklai džiaugiasi: klientų – mažiau, o pelnas – didesnis! Kaip tą vertina vaistinių klientai ir Valstybinė ligonių kasa?

2017-03-30
Tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“ Lietuvoje atliko gyventojų apklausą ir praėjusių metų pabaigoje pateikė išvadas, rodančias paradoksalią situaciją: 2016 metais vaistinėse klientų apsilankė mažiau nei užpernai, bet prekių buvo nupirkta kur kas daugiau! Kitaip sakant, vaistinių pelnas sėkmingai augo. Ir atrodo, kad jį didino ne tiek augančios vaistų kainos ar didėjusi vaistų paklausa, o kitos rūšies, ne gydymuisi, skirtos prekės, kuriomis prekiaujama vaistinėse. Pavyzdžiui, kosmetika, maisto produktai, higienos reikmenys ir t. t. Pabrėžtina, kad gyventojų apsilankymo vaistinėse statistikos rodikliai mąžta jau ketveri metai iš eilės, ir ne tik Lietuvoje – tokia situacija atitinka bendrą Baltijos šalių vidurkį.
 

Sveikatos technologijų, susijusių su vaistais, vertinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas

2017-03-22
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) ir Europos socialinio fondo agentūra 2017 m. kovo 20 d. pasirašė projekto „Sveikatos technologijų, susijusių su vaistais, vertinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ (projekto kodas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0008) finansavimo ir administravimo sutartį. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, projektui įgyvendinti numatyta skirti 497,499,97 Eur., projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2017 m. kovo mėn. – 2019 m. kovo mėn. Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ 10.1.1-ESFA-V-912 priemonę „Nacionalinių reformų skatinimas ir viešojo valdymo institucijų veiklos gerinimas“.
 

Vaistininkų ir vaistininkų padėjėjų (farmakotechnikų) dėmesiui!

2017-03-20
Atsižvelgiant į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) klientų apklausoje pateiktas pastabas, buvo parengti „Prašymo suteikti numerį sveikatos specialisto spaudui“, „Paraiškos vaistininko praktikos licencijai gauti“, „Pranešimo apie vaistininko profesinės kvalifikacijos kėlimą ir vertimąsi vaistininko praktika“, „Prašymo įrašyti į vaistininko padėjėjų (farmakotechnikų) sąrašą“, „Pranešimo apie vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) profesinės kvalifikacijos kėlimą ir vertimąsi vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) praktika“, „Prašymo pakeisti sveikatos priežiūros specialisto spaudo rekvizitus (rekomendacinė forma)“, „Prašymo patikslinti vaistininko padėjėjų (farmakotechnikų) sąrašo duomenis“ ir „Paraiškos patikslinti vaistininko praktikos licenciją“ pildymo pavyzdžiai.
 

Lygiagretaus importo leidimų turėtojų dėmesiui!

2017-03-20
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) kviečia naudotis lygiagretaus importo leidimo paraiškų elektroninėmis paslaugomis. Elektroninių valdžios vartų portale www.epaslaugos.lt turėsite galimybę teikti paraiškas registruoti lygiagrečiai importuojamus vaistinius preparatus, pakeisti, papildyti lygiagretaus importo leidimo sąlygas, pateikti prašymą sustabdyti arba panaikinti lygiagretaus importo leidimo galiojimą.
 

Mažmeninės prekybos vietose ir dabar galima prekiauti maisto papildais, vitaminais, trasliava

2017-03-17
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į viešoje erdvėje pasirodžiusias klaidinančias publikacijas apie tai, kad esą dabar degalinės pradėsiančios prekiauti „vaistinių prekėmis“. Tai nėra teisingas teiginys, o veikiau klaidinanti informacija, galimai pagrįsta neteisinga rengiamo Farmacijos įstatymo pataisos projekto interpretacija.
 

Lygiagretaus importo leidimų turėtojų dėmesiui!

2017-03-16
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) kviečia naudotis lygiagretaus importo leidimo paraiškų elektroninėmis paslaugomis. Elektroninių valdžios vartų portale www.epaslaugos.lt turėsite galimybę teikti paraiškas registruoti lygiagrečiai importuojamus vaistinius preparatus, pakeisti, papildyti lygiagretaus importo leidimo sąlygas, pateikti prašymą sustabdyti arba panaikinti lygiagretaus importo leidimo galiojimą.
 

Vaistų kainų mažinimui numatyta aibė veiksmingų priemonių

2017-03-16
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į vaistų gamintojų ir registruotojų išsakytą nuomonę, kad nepakankamos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos priemonės dėl vaistų kainų mažinimo, atkreipia dėmesį į tai, kad vaistų kainų mažinimui numatyta aibė priemonių, orientuotų į visus šios rinkos dalyvius – gamintojus, registruotojus, vaistinių tinklus, kurios tikrai duos realų efektą.
 

A. Veryga: „Vaistų kainos Lietuvoje negali būti didesnės nei kitose šalyse“

2017-03-15
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į vaistų gamintojų ir registruotojų atstovus Lietuvoje ragindamas sumažinti gamintojo deklaruotas kainas mūsų šaliai. Ministras atkreipia dėmesį, kad deklaruotos kainos mūsų šalyje yra ženkliai didesnės, nei kitose referencinėse šalyse ir pacientai už vaistus yra privesti mokėti dideles priemokas, nors to neturėtų būti.
 

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo

2017-03-10
VVKT informuoja, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2017 m. kovo 9 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas.
 

Įgyvendinami Konkurencijos tarybos pasiūlymai skatinti konkurenciją vaistų rinkoje

2017-03-08
Nuo šių metų kovo 16-osios vaistų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojams bei jų atstovams nebus pasiekiama Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių klasifikatoriaus informacija. Ši informacija bus skelbiama ir toliau, tačiau liks prieinama tik vaistinėms. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Konkurencijos tarybos siūlymą, kuriuo siekiama skatinti vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojų tarpusavio konkurenciją.
 

Podagra: reumatologo požiūris

2017-03-08
Podagra – tai sutrikusio šlapimo rūgšties metabolizmo liga, kurią sukelia šlapimo rūgšties mononatrio uratinių (MNU) kristalų – uratų – kaupimasis audiniuose. Tai dažniausia artrito forma tarp vyrų. Pagrindinis biocheminis podagros požymis – hiperurikemija (padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija kraujo plazmoje), kuri lemia MNU kristalų atsidėjimą sąnariuose ir minkštuosiuose audiniuose. Liga pasireiškia ūmaus monoartrito priepuoliais, dažniausiai apatinėse galūnėse, vėliau, jei negydoma, – gali progresuoti iki lėtinio poliartrito su gausiais MNU kristalų atsidėjimo audiniuose požymiais, vadinamaisiais tofusais.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.