Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Inovatyvioji kosmetika: atradę NeoStrata, pergudrausite laiką!

2018-08-20
Vilniuje ir Kaune vyko amerikiečių dermatologijos specialistų sukurtos NeoStrata ir Exuviance seminarai. Šios dermatologinės kosmetikos priemonių bei pagrindinių veikliųjų medžiagų subtilybes odos specialistams atskleidė „Neostrata“ kompanijos viceprezidentė Leigh Ann Catlin ir vykdančioji direktorė Catherine Mueller.
 

Pagalba pažeistoms kepenims

2018-08-20
Kepenis saugančių, tausojančių ir stiprinančių medžiagų pasirinkimas nėra didelis. Plačiausiai vartojami, turintys ilgalaikės klinikinės praktikos patikrintus veiksmingumo įrodymus – tikrojo margainio (Silybum mariana) preparatai. Silimarinas yra svarbiausia veiklioji šio augalo sudėtyje esanti medžiaga, flavonoidas, pasižymintis įvairiapusiu (antioksidaciniu, antitoksiniu, hepatoprotekciniu ir kt.) veikimu. Neseniai rinkoje pasirodė preparatas Sileron – tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu. Jo kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 70 mg Silybum marianum (L.) Gaertn., fructus (margainių vaisių) rafinuoto ir standartizuoto sausojo ekstrakto (30:1), atitinkančio 35 mg silimarino, apskaičiuoto pagal silibiną.
 

Jūros vandens preparatai – viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams lengvinti ir profilaktikai

2018-08-17
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 

EVA: nedideli NDMA priemaišų kiekiai nustatyti veikliojoje medžiagoje valsartane, kurią gamina kitas gamintojas

2018-08-14
Tęsiama vaistų, kurių sudėtyje yra Kinijos gamintojo „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ tiekiamos veikliosios medžiagos valsartano, peržiūra, kuri buvo pradėta 2018 m. liepos 5 d. remiantis Europos Komisijos prašymu, pagal Direktyvos 2001/83 / EB 31 straipsnį.
 

Medikamentinė pagalba veiksmingai gydyti erekcijos sutrikimus

2018-08-13
Seksualinis žmogaus aktyvumas yra nenuginčijamai svarbus jo gyvenimo kokybę lemiantis veiksnys. Emocinis prisirišimas, meilė poros gyvenime išreiškiama per intymumą, kaip galimybę žmonėms tapti dar labiau artimesniems, geriau vienas kitą pažinti. Šiam vyksmui labai svarbi tiek bendra žmogaus sveikatos būklė, tiek darnus lytinių organų funkcionavimas. Natūralu, kad žmogus, patiriantis tam tikrų seksualinės funkcijos sutrikimų, jaučia stiprų nerimą, nepasitikėjimą savo jėgomis, o pasitenkinimą gyvenimu aptemdo nesėkmės baimė, trukdanti užmegzti ar palaikyti santykius su partneriu.
 

LSMU Farmacijos fakultetas: kintančiam farmacijos sektoriui – naujos kartos specialistai!

2018-08-09
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Farmacijos fakultete sutelktas farmacijos mokslo žinių ir kompetencijos branduolys, sėkmingai bendradarbiauja studijos, mokslas ir verslas, todėl natūralu, kad čia ruošiami konkurencingi tarptautiniu lygiu farmacijos specialistai. Farmacijos fakulteto absolventai jau ne vienerius metus garsėja į sėkmingą karjerą nukreiptomis ir į šiuolaikinius specialybės poreikius orientuotomis kompetencijomis, atvirumu inovacijoms ir komandiniam darbui sveikatos priežiūros specialistų grupėse, todėl jie nuolat sulaukia didelio ir palankaus darbdavių dėmesio, puikių darbo pasiūlymų.
 

Vaistinių dėmesiui

2018-08-07
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba), atsižvelgdama į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos pateiktą informaciją apie tai, kad vaistinės susiduria su sunkumais užsakant vaistinius preparatus iš didmeninio platinimo įmonių ir negali tinkamai vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymo Nr. 112 „Dėl receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“, 105 ir 109 punktų reikalavimų:jei gyventojo kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamo vaistinio preparato, tačiau jį vaistinė turi teisę įsigyti ir jį turi bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas, farmacijos specialistas turi pasiūlyti šį vaistinį preparatą užsakyti; užsakyti vaistiniai preparatai miestuose turi būti pristatomi per 2 darbo dienas, miesteliuose ir kaimuose – per 4 darbo dienas nuo gyventojo kreipimosi į vaistinę dėl vaistinio preparato išdavimo.
 

EVA išvados dėl valsartano saugumo

2018-08-03
Europos vaistų agentūra (EVA) pateikė pirminio įvertinimo duomenis dėl galimo poveikio pacientų sveikatai, kurie vartojo vaistinius preparatus, turinčius veikliosios medžiagos valsartano, pagaminto kompanijoje „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ Kinijoje. Šio gamintojo pagamintoje veikliojoje medžiagoje buvo rasta N-nitrosodimetylamino (NDMA) priemaišų.
 

Vaistai ne iš vaistinės. Kodėl negalima jų vartoti

2018-07-19
Nepirkite ir neimkite dovanojamų vaistų, siūlomų socialiniuose tinkluose ar pokalbių svetainėse. Taip elgdamiesi rizikuojate savo bei artimųjų sveikata, nes iš tiesų nežinote, ar įsigyjate būtent tą vaistą, kurio Jums reikia. Be to, neaišku, kokiomis sąlygomis vaistas buvo laikytas, ar nėra pasibaigęs jo galiojimo terminas.
 

Teigia radę būdą dar labiau sumažinti vaistų kainas

2018-07-16
Nuo šiol žmonės už kompensuojamuosius vaistus turės primokėti mažiau, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiai. Tai reiškia, kad valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuos dar didesnę dalį pacientų mokamų priemokų už vaistus. Dėl to žmonėms primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.
 

Naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas vertinamas prieštaringai

2018-07-12
Įsigalioja LR Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas 2018 m. III ketvirčio kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas, kuriame yra apribotas daugiau kaip pusšimčio vaistinių preparatų, neturinčių generinių analogų, skyrimas naujiems pacientams. Tokia naujoji kainyno redakcija kelia didelį pacientų, sveikatos priežiūros specialistų bei inovatyvių vaistų gamintojų susirūpinimą, nes daliai pacientų reikalingas gydymas taps sunkiai prieinamas.
 

Nesvarbu, kas nutiks akims, tačiau blakstienos bus ilgos ir vešlios? Atsargiai!

2018-06-29
Šis teiginys – išties gana grubus ir skambantis netgi žiaurokai. Nepaisant to, jis turbūt tiksliausiai tiktų apibūdinti vieną virtualioje erdvėje reklamuojamą produktą.
 

Apie karpų atsiradimo priežastis, paplitimą ir efektyvų gydymą

2018-06-29
Ant įvairių kūno vietų susiformavę dariniai – karpos – ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali sukelti nemalonių pojūčių (pavyzdžiui, karpos ant padų dažnai būna skausmingos, sunkina judėjimą, pažeidus gali pradėti kraujuoti ir pan.). Įvairios išaugos odoje rodo, kad organizme tūno papilomos virusas. Kas lemia karpų atsiradimą ir kaip efektyviai su jomis kovoti, kalbamės su Kauno klinikinės ligoninės gydytoju dermatovenerologu Nauriu Grušausku.
 

Pasikeis naujų vaistų vertinimas

2018-06-22
Naujų vaistų sukuriamos naudos vertinimas bus tikslesnis, aiškesnis ir trumpesnis. Taip pat labiau orientuotas į pacientą bei pagrįstas racionaliu lėšų naudojimu. Apie tai šiandien Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) ekspertai, pristatydami Tarnyboje šiuo metu diegiamą sveikatos technologijų, susijusių su vaistais, vertinimo ir šio proceso valdymo sistemą, kalbėjosi su farmacijos pramonės, gydytojų bei pacientų organizacijų atstovais.
 

Legendinis žurnalistas Vidas Mačiulis: „Ligų per gyvenimą įveikiau tiek, kad kitas jau būtų keliskart numiręs...“

2018-06-18
Nepailstantis žurnalistas – Lietuvos krepšinio vaizdo metraštininkas, dokumentinių filmų kūrėjas ir režisierius, TV laidų vedėjas, ilgametis Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis – neseniai atšventė dvi jubiliejines sukaktis: kūrybinio darbo televizijoje 50-metį ir legendinės laidos „Krepšinio pasaulyje“ 25-metį. Tiek daug aktyvios kasdienės veiklos, regis, nesuderinama su nepriekaištinga savijauta, tačiau Vidas visada – su šypsena, puikiai nusiteikęs, jo galvoje nuolat sukasi dešimtys naujų idėjų... Paradoksas, tačiau Vidas per gyvenimą patyrė tiek sveikatos bėdų, kad, kaip juokauja, kitas jau būtų keliskart numiręs... O jam įtemptas, stresais ir ekstremaliais netikėtumais „pagardintas“ darbas (ko žurnalistikoje neišvengsi!) – lyg dar vieni efektyvūs vaistai kūnui ir sielai, be kurių neiškenčia nė dienos!
 

Po svarstymo pritarta siūlymui leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

2018-06-13
Seimas po svarstymo pritarė Farmacijos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIIIP-1744(2), kuriais siūloma nuo kitų metų pradžios leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, degalinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebūtų teikiamos farmacinės paslaugos, pataisomis siūloma leisti jose parduoti gyventojams ne visus nereceptinius vaistinius preparatus, o tik tuos, kurie yra įrašyti į Vaistinių preparatų sąrašą.
 

Kokių kosmetikos priemonių reikėtų pasiimti keliaujant?

2018-06-11
Vasara – atostogų metas. Bene, svarbiausias pasiruošimas prieš kelionę – susikrauti lagaminą ir nepamiršti pačių būtiniausių daiktų. Atostogų kosmetikos krepšelis dažniausiai būna itin planuojamas. Tai aktualu ypač skrendantiems tik su rankiniu bagažu, kur įsidėti galima ne daugiau kaip 10 vienetų talpų, kurių tūris neviršija 100 ml, o kur dar taupoma vieta lagamine. Tačiau net ir vykstant į tokią kelionę itin svarbu pasirūpinti savo odos ir kūno priežiūra.
 

Osteoartritas. Gydome ligą ar tik malšiname simptomus?

2018-06-11
Osteoartritas yra viena dažniausių lėtinių sąnarių ligų. Visame pasaulyje ja serga apie 11 proc. suaugusiųjų (Lietuvoje šios ligos sukeltus negalavimus patiria maždaug 25 proc. vyresnio amžiaus gyventojų). Neretai skausmą sukeliantis ir kasdienį aktyvumą mažinantis osteoartritas tampa pagrindine vyresniojo amžiaus pacientų neįgalumo priežastimi. Kokios galimybės sulėtinti šios ligos progresavimą ir kartu sumažinti sąnarių skausmą, kalbamės su LSMU FF Farmakognozijos katedros profesore dr. Nijole Savickiene.
 

Farmacinių technologijų institutas įsteigtas farmacijos mokslo, studijų ir verslo galimybių plėtrai Lietuvoje...

2018-06-08
2017 metų lapkričio 23 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto (FF) Taryba priėmė sprendimą įkurti Farmacinių technologijų institutą (FTI). Instituto įkūrimui pritarus Universiteto Senate ir Taryboje, savo veiklą pradėjo Farmacijos fakulteto mokslinės veiklos organizavimo padalinys, kuriame bus vykdomi aukšto lygio fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai, eksperimentinės plėtros darbai, kuriamos inovacijos, teikiamos paslaugos bei aktyviai dalyvaujama vykdant mokslu grįstas studijas, rengiant farmacinės krypties aukščiausio lygio specialistus bei suteikiant studentams dar geresnes mokslinio įsitraukimo patirtis.
 

Kas metų metus „augino“ kainas vaistinėse? (Papildyta „Benu“ tinklo vadovės komentaru)

2018-06-07
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai gegužės pradžioje pasidžiaugė, esą pernai priimtos naujovės, skirtos mažinti vaistų kainoms, pasiteisino. Tai, anot jų, patvirtino SAM atlikta vaistų kainų analizė. Vis dėlto mūsų tyrimas (lyginome 2014-ųjų metų pabaigą, t. y. laikotarpį prieš euro įvedimą ir šių metų gegužės pradžioje galiojusias vaistų ir kitų vaistinės prekių kainas) rodo ką kita: kainos vis dėlto augo! Negana to, kainų pokyčiams gyventojams naudinga linkme neturėjo įtakos net tai, kad nuo 2018 metų sausio buvo ženkliai – nuo 21 proc. iki 5 proc. – sumažintas pridėtinės vertės mokestis (PVM) visiems receptiniams nekompensuojamiesiems vaistams.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-06-06
Pranešame, kad jau išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris. Jame, kaip visada, daug publikacijų farmacijos specialistams aktualiomis temomis, taip pat sužinosite, kokios priežastys lėmė vaistų kainų augimą, susipažinsite su LSMU Farmacijos fakulteto Farmacinių technologijų instituto veikla. Žurnalą galima įsigyti redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 8 37 22 10 49. Su visu žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

Geležies preparatai ligų profilaktikai ir gydymui

2018-06-05
Geležis yra būtina medžiaga visiems gyviems organizmams, išskyrus kai kurias bakterijas. Dažniausiai geležis kaupiama metaloproteinuose, nes gryna forma skatintų laisvųjų radikalų, kurie yra nuodingi organizmui, susidarymą. Geležis yra sudedamoji deguonį pernešančių baltymų (hemoglobino, mioglobino) dalis, ji reikalinga ir kitiems audiniams ir biologiniams procesams. Žmogaus organizme yra apie 4 gramai geležies katijonų.
 

Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai – tarptautinis pripažinimas!

2018-06-05
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė dar vieno oficialaus tarptautinio pripažinimo. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompetentinga institucija Maisto ir vaistų administracija (FDA) nuo 2018 m. gegužės 24 dienos Lietuvą įtraukia į JAV – ES abipusio pripažinimo sutartį vaistų reguliavimo ir priežiūros srityje.
 

Per daug išlaidų vaistams, per mažai dėmesio sveikatos prevencijai

2018-06-01
Nors Lietuvos gyventojų vidutinė būsimo gyvenimo trukmė kasmet ilgėja ir 2016 metais pasiekė 74,83 metus, tačiau ji vis dar yra 6 metais trumpesnė nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis ir siekia 80,6 metus. Pasiekti šį ES statistikos agentūros „Eurostat“ skelbiamą skaičių yra pagrindinis Lietuvos sveikatos strategijos tikslas ir rodiklis. Taip kalbėjo dr. Rima Vaitkienė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto lektorė, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos strateginės plėtros skyriaus vedėja Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) organizuotoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Iššūkiai sveikatos priežiūros įstaigų vadovams ir galimybės“.
 

Štai taip bus galima reklamuoti vaistus ir maisto papildus

2018-05-28
Seimas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma labai aiškiai atskirti vaistų ir maisto papildų reklamą, taip išvengiant galimybės žmonėms suklysti ir rizikuoti savo sveikata įsigyjant jiems netinkamų ar nereikalingų maisto papildų. Taip pat nuspręsta, kada vaistų reklamuotojai galės lankytis gydymo įstaigose, o kada jie to daryti negalės.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.