Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Veiklą pradėjo bandomasis vaistų komitetas

2018-01-20
Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonoje sudarytas bandomasis vaistų komitetas, kurio pirmininku išrinktas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius, gydytojas nefrologas, farmacininkas Romaldas Mačiulaitis, pavaduotoju – Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika. Dvejus metus veiksiantis komitetas analizuos kompensuojamųjų vaistų naudojimą ir teiks rekomendacijas asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (ASPĮ), kaip užtikrinti kuo racionalesnį kompensuojamųjų vaistų vartojimą.
 

Dėl asmenų galimybės būti įrašytiems į Europos vaistų agentūros akredituotų ekspertų sąrašą

2018-01-20
VVKT informuoja, kad asmenys, atitinkantys nustatytus reikalavimus ir pateikę tam tikrus dokumentus, gali būti įrašyti į Europos vaistų agentūros akredituotų ekspertų sąrašą.
 

Bitininkas Augustinas Pečiulis: „Širdyje vis tiek esu farmacininkas...“

2018-01-20
Augustinas Pečiulis yra diplomuotas provizorius, tačiau jau keleri metai su vaistine neturi nieko bendra, o garbingą profesiją patvirtinantis diplomas dūla „pakabintas ant gegnės“. Vyriškis po ilgų svarstymų galiausiai pasiryžo rimtiems veiklos pokyčiams ir juos sėkmingai įgyvendino: ne vieną dešimtmetį puoselėtas hobis bitininkystė nuo 2015-ųjų – vienintelė Augustino darbinė veikla. Šakių rajone, Girėnuose, su šeima įsikūrusio Augustino Pečiulio ekologiškas sertifikuotas bitininkystės ūkis šiandien gerai žinomas ne tik Suvalkijoje – jo bitučių suneštu medumi noriai mėgaujasi ir Šakių krašto bei visos Lietuvos gyventojai, ir kokybę vertinantys svečiai iš užsienio šalių, kurių Lietuvoje niekada netrūksta...
 

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo

2018-01-20
VVKT informuoja, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. sausio 10 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas.
 

Skatina rinktis pigiausius vaistus

2018-01-20
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė visuomenei derinti įsakymo projektą, pagal kurį gydytojas, pacientui išrašydamas kompensuojamąjį vaistą bendriniu pavadinimu gydymui pirmą kartą ar po pertraukos, recepte turėtų nurodyti žymą „Pirmas paskyrimas“, o vaistinės tokiais atvejais, t. y. naujiems pacientams, būtų įpareigotos išduoti pigiausius vaistus ir taip parduotų daugiau pigesnių vaistų.
 

Kaune atidarytoje naujos koncepcijos vaistinėje – 4 kilometrų eilė grožio prekių

2018-01-16
Laikas, kai vaistinėse būdavo parduodami tik vaistiniai preparatai, maisto papildai ar vitaminai – jau praeitis. Šiandien vis dažniau žmonės čia užsuka norėdami įsigyti grožio puoselėjimo priemonių. Mažų kainų vaistinių tinklas „Camelia“ Kaune atidarė naujos koncepcijos vaistinę, kurios išskirtinumas – itin platus grožio prekių asortimentas.
 

Simetikonas – ūmaus viduriavimo sukeltiems simptomams mažinti

2018-01-16
Ūmus viduriavimas yra viena pagrindinių kreipimosi į šeimos gydytoją priežasčių. Ypač dažnai šios ligos simptomai pasireiškia kelionių metu ir labai pablogina gyvenimo kokybę. Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, kasmet Jungtinėse Amerikos Valstijose registruojami 47,8 mln. ūmaus viduriavimo atvejų. Ūmus viduriavimas apibrėžiamas padidėjusiu tuštinimosi neformuotomis išmatomis dažniu, kuris trunka trumpiau nei 14 dienų [1, 2]. Kai kurie šaltiniai nurodo, kad viduriavimas yra tuštinimasis skystomis išmatomis tris ar daugiau kartų per 24 valandas. Jei viduriavimas trunka iki 30 dienų, jis laikomas užsitęsusiu, o jei daugiau nei 30 dienų – lėtiniu.
 

Naujas vaistas hipercholesterolemijai gydyti

2018-01-11
Hipercholesterolemija yra vienas dažniausių širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizikos veiksnių [1]. Kuo labiau sumažėja mažo tankio lipoproteinų cholesterolio (MTL-C) koncentracija, tuo labiau sumažėja ŠKL dažnis [2]. Hipercholesterolemijos gydymo būdai parenkami pagal MTL-C koncentraciją kraujyje ir ŠKL riziką, nustatomą remiantis Europos kardiologų draugijos ir Europos aterosklerozės draugijos dislipidemijos gydymo gairėmis bei Europos ŠKL profilaktikos klinikinėje praktikoje rekomendacijomis [1, 3]. Sveikų asmenų rizikos nustatymui yra rekomenduojama naudoti SCORE lentelę, pagal kurią yra įvertinama mirštamumo nuo ŠKL rizika per artimiausius 10 metų
 

Pradedami kompensuoti nauji vaistai

2018-01-09
Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pasirašė įsakymą, kurio pagrindu nuo sausio 11 d. žmonėms pradedamas kompensuoti vaistas Voriconazolum, skirtas aspergiliozei gydyti. Šis vaistas pacientams bus kompensuojamas 100 proc.
 

Vaistai kainuos mažiau!

2018-01-04
Nuo 2018 m. sausio 1 d. PVM tarifas visiems receptiniams vaistams sumažėjo nuo 21 proc. iki 5 proc. Tad nuo šiol lengvatiniu 5 proc. PVM tarifu apmokestinami visi receptiniai vaistai – ir kompensuojamieji, ir nekompensuojamieji, todėl vaistinėse už juos mokėsime mažiau.
 

Farmacijos paradoksai: gydymas pigesniais vaistais - brangesnis?

2017-12-28
Farmacinis arba cheminis ekvivalentiškumas reiškia, kad dviejuose ar daugiau vaistiniuose preparatuose yra vienodas kiekis tų pačių terapiškai aktyvių ingredientų identiškomis dozėmis ir kad tos dozės atitinka grynumo, veikliosios medžiagos kiekio vienodumo ir suirimo laiko reikalavimus, nustatytus Europos vaistų agentūros (EVA) ar Maisto ir vaistų tarnybos (FDA). Vaisto bioekvivalentiškumas nustatomas, kai du ar daugiau chemiškai ekvivalentiškų produktų pasižymi panašiu bioprieinamumu visiems asmenims, kai yra vartojami ekvivalentiškomis dozėmis (lyginami plotai po kreive, kuri susidaro iš koncentracijos kraujo plazmoje ir laiko).
 

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės sveikinimas

2017-12-27
Gerbiamieji kolegos, Dalydamasi su Jumis nuostabiu šventų Kalėdų džiaugsmu, kiekvienam iš Jūsų nuoširdžiai linkiu dvasios ramybės, turtingo šventinio stalo ir gerovės kiekvieną dieną. Stenkimės užmiršti negandas, jei reikia – susitaikykime ir atleiskime, kad į kiekvieno namus įžengtų viltis ir supratimas, o naujus metus atverskime lyg naują puslapį, kuriame surašyti patys tauriausi troškimai. Tegul naujaisiais jums niekada nepritrūksta žmogiškos šilumos, tarpusavio pasitikėjimo ir santarvės. Džiugių šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų! Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė
 

Kviečia dalyvauti anoniminėje apklausoje apie galimas korupcijos apraiškas VVKT veikloje

2017-12-18
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - VVKT), įgyvendindama Korupcijos prevencijos VVKT programą, vykdo anoniminę klientų apklausą apie galimas korupcijos apraiškas VVKT veikloje 2017 m.
 

Bendradarbiaus mažindami vaistų kainas

2017-12-06
Sveikatos apsaugos ministerija kartu (SAM) su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti užtikrinti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus. Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pagrįsto pigiausių vaistų suvartojimo skatinimo.
 

Vaistai bus dar saugesni

2017-12-01
Jau 2019 m. beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų išorinės pakuotės privalės turėti unikalų identifikacinį kodą bei pakuotės apsauginį įtaisą, rodantį, ar pakuotė, gabenant ir laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai.
 

Konferencijoje Kaune - rekordinis dalyvių skaičius!

2017-12-01
Praėjusį ketvirtadienį Kaune vykusi konferencija, skirta farmacijos specialistams, sulaukė išskirtinio dalyvių susidomėjimo - atvyko beveik 500 vaistinių darbuotojų! Jie klausėsi Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorės Gitos Krukienės, Valstybinės ligonių kasos prie SAM Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Irmos Medžiaušaitės, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus Kęstučio Šetkaus pranešimų. Jie papasakojo apie vykdomą farmacijos politiką, jos ateities gaires, informavo apie naujausius pakeitimus, vaistus įtraukiant į kompensuojamų vaistų sąrašą, kalbėjo apie farmacijos startuolių veiklą ir kt.
 

SAM: vaistininkai kartais receptų prašo be reikalo

2017-11-22
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti.
 

Rinogermina – biologinis barjeras prevencijai ir gydymui

2017-11-22
Viršutiniai kvėpavimo takai yra kolonizuoti saprofitinės floros, kuri gleivinėje sukuria apsauginį barjerą. Šis barjeras neleidžia patogeniškiems mikroorganizmams daugintis ir taip apsaugo nuo potencialios patogenų kolonizacijos. Natūralios mikrofloros sumažėjimas sudaro sąlygas išoriniams ar oportunistiniams mikroorganizmams daugintis bei sukelti įvairias ligas.
 

Ilgalaikės kontracepcijos galimybės

2017-11-22
Ilgalaikės kontraceptinio poveikio priemonės – LARG (angl. long-acting reversible contraceptives) – tai veiksmingas gimdymų kontrolės metodas. Tai efektyviausias grįžtamojo poveikio kontracepcijos būdas, kadangi jo efektyvumas nepriklauso nuo vartojimo klaidų.
 

Žmonių Lietuvoje mažėja, o vaistų suvartojimas - ne

2017-11-15
Pastaruoju metu viena aktualiausių temų viešojoje erdvėje – emigracija. Kalbant apie šalies populiacijos dydį, verta atkreipti dėmesį į vieną įdomų dalyką – žmonių Lietuvoje kasmet mažėja, tuo tarpu vaistų suvartojimas – ne. Kodėl?
 

Fitoterapija: natūraliems produktams - ypatingos pakuotės

2017-11-13
Fitoterapinių produktų gamintoja „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) natūraliems preparatams sukūrė unikalias ir moderniai natūralias pakuotes. Įmonė ne pirmą kartą imasi netradicinių sprendimų ir šįkart preparatų nuo peršalimo linijos „Moss.“ produktams pradėjo naudoti išskirtines, vaistiniams preparatams nebūdingas pakuotes. Naujosios kartos pakuotės gaminamos iš tekstūrinio, jau du kartus perdirbto, lengvai yrančio ir aplinkai palankaus ekologiško kartono. Kiekvieno šios linijos produkto pakuotė išsiskiria unikaliu spalvos tonu ir ikonografija, kuri naudojama kartu su perdirbtu kartonu tampa lengvai atpažįstama vartotojui.
 

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025 standarto reikalavimus

2017-11-09
Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertų grupė 2017 m. birželio 12–14 d. atliko periodinį Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorijos (toliau – Laboratorija) vertinimą. Juo buvo siekiama nustatyti Laboratorijos veiklos atitiktį standarto LST EN ISO/IEC 17025 keliamiems reikalavimams.
 

Vaistinės jau gali sulaukti slaptų pirkėjų

2017-11-07
Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojo naujovė, pagal kurią, nuo šiol vaistinėse gali bet kada, iš anksto neprašę, lankytis vadinamieji „slapti pirkėjai“. Svarbiausias šių pokyčių tikslas – stebėti ir užtikrinti, kad vaistinėse pacientams vaistai būtų parduodami lankantis nustatytų reikalavimų. Taip pat, ar žmonėms sudaromos galimybės rinktis pigesnius vaistus ir taip padedant jiems sutaupyti.
 

Vaistai nėra ta prekė, kurią galima pirkti bet kaip ir bet kur

2017-10-31
Jau nuo poryt grįžtant iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių – Rusijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Kinijos ir pan. – bus galima įvežti, parsivežti, o tai pat ir parsisiųsti mažiau vaistų savoms reikmėms. Naudos iš naujos tvarkos, tikimasi, dvejopos: mažesnių nelegalios prekybos vaistiniais preparatais Lietuvoje mastų ir dėl to skaidresnės šalies ekonomikos, taip pat rinkoje sumažėjusio sveikatai galimai pavojingų vaistų kiekio.
 

Pacientų priemokos sumažėjo net 21 proc.!

2017-10-27
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė rodo, kad įgyvendinus užsibrėžtus kainų mažinimo tikslus, pacientų priemokų suma sumažėjo net 21 proc., lyginant rugsėjo mėnesį su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.