Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Nakvišų poveikis moters organizmui

2017-08-17
Gydymas nakvišų aliejumi (Oenotherae biennis oleum) dabar yra vienas dažniausiai naudojamų alternatyviosios terapijos būdų. Dvimetė nakviša (Oenothera biennis L.) yra nakvišinių (Onagraceae Juss.) šeimos dvimetis žolinis vaistinis, dekoratyvinis augalas, užaugantis iki 120 cm aukščio, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Paplitęs Azijoje, Europoje. Senovės indėnai nakvišoms buvo priskyrę žmogui stebuklingų galių suteikiančių savybių ir naudojo ne tik nuraminti odos uždegimams, paspartinti žaizdų gijimui, bet ir virškinimo sistemos sutrikimams, gerklės skausmui gydyti. Europoje ilgą laiką nakvišų antpilai buvo vartojami kaip tonizuojamoji priemonė, o Tolimuosiuose Rytuose iš nakvišų sėklų buvo spaudžiamas aliejus, kuris vartotas žaizdoms gydyti. Dabar iš aliejingų nakvišų sėklų šaltojo presavimo arba ekstrahavimo būdu yra spaudžiamas nakvišų aliejus (NA), kuris yra polinesočiųjų (alfa ir gama linoleno) riebalų rūgščių šaltinis. Juo gydomos sunkiai gyjančios žaizdos, egzema, aknė, jis naudojamas kosmetologijoje stiprinti plaukams ir nagams bei odos terapijai. Nors NA geriausiai žinomas dėl savo poveikio gydant sistemines ligas (lėtinį uždegimą, atopinį dermatitą, reumatoidinį artritą), jis pasižymi ir specifiniu poveikiu moters organizmui. Moters organizmui aktualiausia yra gauti pakankamą kiekį alfa bei gama linoleno rūgščių (GLR), kurių gausu NA. Šios polinesočiosios riebalų rūgštys dalyvauja daugelyje organizmo biocheminių reakcijų, reguliuojančių gyvybines funkcijas bei organų veiklą.
 

Gydymo įstaigos vaistus pirks pigiau

2017-08-16
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui leisti gydymo įstaigoms įsigyti vaistus, kurių pakuotės ir informaciniai lapeliai parengti ne lietuvių, o užsienio kalba. Toks sprendimas leistų gydymo įstaigoms vaistus įsigyti pigiau nei šiuo metu, tad būtų taupomos lėšos ir gydymo įstaigos galėtų perskirstyti savo biudžetus skirdamos daugiau dėmesio probleminėms sritims.
 

Vis daugiau receptų išrašo slaugytojai

2017-08-09
Neretai ligonių kasų specialistų teiraujamasi, ar slaugytojai gali išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus? Primename, kad slaugytojai gali privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams recepte išrašyti tik kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones. Kompensuojamus vaistus paskirti ir išrašyti gali tik gydytojas.
 

Kviečia netikėti esą skleidžiamais gandais apie vaistus

2017-07-07
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nuo liepos 3 dienos įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui, visų veikliųjų medžiagų vaistai ir toliau liko Kainyne ir yra kompensuojami. Vaistų pasirinkimo laisvė ir toliau bus, tad žmonės tikrai galės rintis jiems labiausiai tinkančius vaistinius preparatus. Tad SAM ragina netikėti tendencingai skleidžiama tikrovės neatitinkančia informacija, kuria klaidinami mūsų šalies pacientai.
 

Naujas vaistų kainynas. Atpigs?

2017-07-04
Liepos 3 d. įsigaliojo naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas, tad nuo šiol žmonės jiems reikiamus kompensuojamuosius vaistus galės įsigyti trečdaliu pigiau. Šiuo metu Kainyne iš viso yra įrašyta 1991 vaistų prekiniais pavadinimais, iš kurių net 59 proc. vaistų bus galima įsigyti su mažesne priemoka nei anksčiau. Pigiausiai nuo šiol kainuos tie vaistai, kurių grupėje yra 3 ar daugiau gamintojų – net 678 vaistai atpigs trečdaliu.
 

Informacija registruotojams dėl pakuočių maketų ir išklotinių

2017-06-30
Primename, kad vadovaujantis Vaistinių preparatų registravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. V-596 (aktuali redakcija) 57 punktu vaistinio preparato registruotojas turi ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki numatomo vaistinio preparato pirmojo patiekimo rinkai po vaistinio preparato įregistravimo, perregistravimo išorinės ir (arba) vidinės pakuotės pakeitimo elektroniniu paštu Tarnybai pateikti vaistinio preparato išorinės ir vidinės pakuotės, kuriomis jis bus tiekiamas rinkai, maketus arba išklotines.
 

Konkurencijos taryba - prieš valstybinių vaistinių tinklo steigimą

2017-06-26
Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas Farmacijos įstatymo pataisas, paskelbė nepritarianti iniciatyvai steigti valstybinių vaistinių tinklą.
 

Dėl naujos EudraVigilance versijos įsigaliojimo

2017-06-21
2017 metų lapkričio 22 dieną įsigalios nauja EudraVigilance 8 versija. Sistemos naudotojai turi užtikrinti, kad būtų pasirengta šiam perėjimui bei būtų atliktas IT ir naujos sistemos suderinimas su Europos vaistų agentūra (toliau – EVA). Kai tik EudraVigilance 8 versija įsigalios, vaistinio preparato registruotojas, teikdamas įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vaistą (ĮNR) pranešimus, turės naudoti ISO ICSR (E2B(R3)) formatą. Iki sistemos įsigaliojimo turi būti atlikti visi testavimo darbai. Registruotojas turi atlikti testavimo darbus prieš 6-3 mėnesius iki numatytos versijos įsigaliojimo. Registruotojas turi siųsti pateiktus atvejus testavimui į EudraVigilance. Testavimo su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba (toliau – VVKT) atlikti nereikia.
 

Apie fitoterapiją: kodėl verta ją rinktis

2017-06-20
Vaistiniai augalai buvo pirmieji vaistai žmonijos istorijoje, o fitoterapija, kaip žmogaus ligų gydymas ir profilaktika naudojant augalų dalis ar mišinius, yra homeopatijos ir aromaterapijos pradininkė. Vienintelio tik fitoterapinių preparatų gamintojo „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) administracijos vadovė Kristina Golovanova išskiria 3 priežastis, kodėl šiandien būtent fitoterapija laikoma pranašesniu gydymo būdu už aromaterapiją ir homeopatiją.
 

Birželio 15-oji – Vaistininko diena! Sveikiname!

2017-06-15
Mieli vaistininkai, sveikiname su Jūsų profesine švente! Jūsų darbas reikalauja be galo daug kantrybės, ištvermės, tolerancijos; Jūs visada esate šalia sergančio, kenčiančio, bejėgio žmogaus ir visomis išgalėmis stengiatės jam padėti. Jūs esatearčiausiai skausmo ir – arčiausiai vilties.
 

Vaistinių preparatų ir maisto papildų reklama. „Būti ar nebūti?“

2017-06-15
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis dar kovo pradžioje užregistravo Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo straipsnio pakeitimo projektą, kuris, jeigu Seimas pritars, uždraus gyventojams skirtoje reklamoje reklamuoti nereceptinius vaistinius preparatus, maisto papildus bei homeopatinius preparatus. Kaip tokį siūlymą vertina vaistinių tinklų atstovai, Laisvosios rinkos instituto ekspertai, patys farmacijos specialistai ir gyventojai, kuriems tokia reklama pirmiausia ir yra skirta?
 

Šalies Prezidentė savo metiniame pranešime dėmesio skyrė ir farmacininkams

2017-06-08
Ketvirtadienį Seime pristačiusi savo metinį pranešimą, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo ir apie pokyčius farmacijos srityje, atvirai kritikuodama „farmacininkų godumą“. Anot Prezidentės, prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje reikia tvirtos laikysenos, nes dešimtmečius balansuojama tarp farmacininkų godumo ir vaistų neįperkančių gyventojų.
 

Dėl vaistinio preparato registracijos pažymėjimo galiojimo panaikinimo

2017-06-07
VVKT informuoja apie panaikinamą vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimą.
 

Oficialu: kompensuojamieji vaistai atpigs nuo liepos mėnesio

2017-06-07
Pagal naująją vaistų kompensavimo tvarką parengtas Kompensuojamųjų vaistų kainynas įsigalios liepos 3 dieną, kurį savo įsakymu jau patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jame atsispindi gamintojų aktyviai deklaruotos mažesnės vaistų kainos, tad nuo šiol žmonės, rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, turėtų sutaupyti apie 20 mln. eurų per metus, t. y. įsigyti juos trečdaliu pigiau.
 

Rašytojas Algimantas Čekuolis – ne tik apie savijautą jūroje ir Gyvenimo perspektyvos „profilaktiką“...

2017-06-07
Rašytojui, vertėjui, gidui, keliautojui, žurnalistui, vyriausio pasaulyje TV laidų vedėjo titulo iki šiol niekam neperleidusiam Algimantui Čekuoliui pastarieji keli mėnesiai buvo ne itin sėkmingi. Pernykščio lapkričio viduryje netikėtai patyręs sunkią traumą, jis gydosi iki šiol. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė garsų Lietuvos žmogų surado Abromiškių sanatorijoje, kur jis tuo metu, anot jo paties, „intensyviai reabilitavosi“... Kalbamės su rašytoju apie sveikatą ir jos saugojimą, apie traumas ir jų padarinius, apie svarbiausius veiksnius, lemiančius žmogaus atsparumą ligoms, ir kitus su sveikatinimu susijusius dalykus...
 

Seimas įteisino kontrolinius pirkimus vaistinėse

2017-06-03
Kontroliniai pirkimai, primenantys „slaptų pirkėjų“ vizitus, atliekami tikrinančiajam asmeniui iš anksto neprisistačius, nuo šiol galės būti vykdomi vaistinėse, tam ketvirtadienį pritarė Seimas. Šių pirkimų metu kontrolės įstaigų darbuotojai galės patikrinti ne tik vaistinėse suteikiamos farmacinės paslaugos suteikimo kokybę, tačiau ir tai, ar nėra pažeidžiamos žmonių teisės gauti visą reikiamą informaciją apie vaistus.
 

Ministras A. Veryga: „Mažesnės vaistų kainos – jau realybė“

2017-05-31
Liepos mėnesį kompensuojamuosius vaistus vartojantys gyventojai juos įsigyti galės pigiau, nei iki šiol. Jau baigėsi terminas, per kurį vaistų gamintojai galėjo deklaruoti nuolaidas generiniams vaistams pagal naują tvarką, kuri įsigaliojo Vyriausybei priėmus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtą nutarimą. Ši naujovė pasitvirtino ir absoliuti dauguma vaistų gamintojų deklaravo mažesnes kainas, tad pacientai už vaistus mokės trečdaliu pigiau ir sutaupys maždaug 20 mln. eurų per metus. Taupomos bus ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos – per metus maždaug 9 mln. eurų, kas leis pradėti kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų.
 

Sausas kosulys – ką patarti pacientui

2017-05-31
Kosulys dažnas simptomas, dėl kurio pacientai kreipiasi į gydytoją ar vaistininką. Įvairios literatūros duomenimis, kosulį dėl įvairių priežasčių patiria iki 40 proc. visų gyventojų. Labai svarbu turėti omenyje, jog kosulys savaime nėra liga, o daugiau nei 100 klinikinių būklių simptomas. Kosulys – tai apsauginis kvėpavimo takų refleksas, kurį lemia kvėpuojamųjų raumenų susitraukimas dėl juose esančių receptorių įjautrinimo, kad iš kvėpavimo takų pasišalintų juos dirginančios medžiagos.
 

Apie vaistinių skaičiaus mažėjimą, farmacijos specialistų „migraciją“, vaistinių patikrinimų rezultatus ir aršios konkurencijos pasekmes...

2017-05-26
Vilniuje vykusioje konferencijoje „Farmacijos aktualijos. 2017 m.“, kuri buvo skirta šalies farmacijos specialistams, pranešimą tema „Šalies vaistinių veikla ir kontrolė“ skaitė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Inspektavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Leleckaitė. Pateikiame skaitytojams svarbiausias pranešimo mintis.
 

Išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris

2017-05-22
Aktualijų skiltyje skaitykite apie vaistinių skaičiaus mažėjimą, farmacijos specialistų „migraciją“, vaistinių patikrinimų rezultatus ir aršios konkurencijos pasekmes, taip pat -Vaistinių preparatų ir maisto papildų reklamą - „Būti ar nebūti?“
 

Rūta Bagdonavičienė: „Atlikti tyrimai patvirtina vaistų suderinamumo svarbą“

2017-05-22
Pernai rudenį visose „Gintarinei vaistinei“ priklausančiose vaistinėse buvo įdiegta viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Pasaulinių tyrimų duomenimis, 20–30 proc. vaistų nesuderinamumų sudaro receptinių ir nereceptinių vaistų vartojimas vienu metu, o tai – didelė grėsmė sveikatai. Įdiegtos naujovės dėka galima stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio sąveikas ir taip užkirsti kelią galimiems sveikatos pavojams. Apie tai, kaip ši sistema veikia ir kokie yra juntami jos įdiegimo rezultatai, kalbamės su „Gintarinės vaistinės“ generaline direktore ir valdybos pirmininke Rūta Bagdonavičiene.
 

Duomenys apie vaistų gamintojų pardavimų apimtis

2017-05-16
Reaguojant į pastaruoju metu žiniasklaidoje kilusias diskusijas dėl kai kurių farmacijos kompanijų neva išskirtinių sąlygų kompensuojamųjų vaistų rinkoje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenis apie didžiausių vaistų gamintojų pardavimus 2013-2016 metais ir kviečia visuomenę su jais susipažinti.
 

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas bus sudaromas kiekvieną metų ketvirtį

2017-05-15
Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta, kad Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas būtų sudaromas keturis kartus per metus.
 

Humalog 200 V/ml – pirmasis pasaulyje koncentruotas greitai veikiantis insulinas

2017-05-14
Jau metai, kai Lietuvoje turime dviejų skirtingų koncentracijų greitai veikiančius insulinus: 100 V/ml (Humalog, Apidra, NovoRapid) bei 200 V/ml (Humalog KwikPen 200 V/ml). 2015 m gruodžio 7 d. į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną įtrauktas du kartus labiau koncentruotas greitai veikiantis insulinas Humalog KwikPen 200V/ml. Šiame straipsnyje pristatomas naujas koncentruotas greitai veikiantis insulinas Humalog 200 V/ml, atkreipiant dėmesį į skirtingos koncentracijos greitai veikiančių insulinų vartojimo ypatumus.
 

Seimas pritarė priemonėms, kurios mažintų vaistų kainas Lietuvoje

2017-05-12
Vakar, ketvirtadienį, Seimas pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai priklausančių Seimo narių Aurelijaus Verygos ir Agnės Širinskienės pasiūlytoms Farmacijos įstatymo pataisoms.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.