Farmacija ir laikas 2014/2

TURINYS

Aktualijos

Farmacijos specialistų pergalė –
„su klaustuku ir atodūsiu“...                             

Latvijos farmacijos „dirva“ laukia
sėkmingos „sėjos“…                                           

„Camelia“ vaistininkė: per 20 darbo metų
jaučiuosi nuolat tobulėjanti                               

Sukaktys

Pirmajam klaritromicinui Klacid - 25 metai
pasaulyje                                                               

Farmacijos rinkų apžvalga

Baltijos farmacijos rinka: skaičiai ir faktai       

Klinikinė farmacija

Karščiuojantis kūdikis ir mažas vaikas –
kas naujo                                                               

Alergija maistui                                                   

Vaikų vegetarizmas                                            

Farmacinė rūpyba

PSIP – gresiančio insulto pranašas. Kaip jį įveikti       

Aktininė keratozė – ne tik išvai-z-dos,
bet ir sveikatos problema                                   

Odos grybelių infekcijos: šiuolaikinio
gydymo galimybės                                             

Vaistininko praktika

Burnos gleivinės apsauga                                  

„Medochemie Ltd.“ farmacijos kompanija –
tarp 10 sėkmingiausių Europos eksporto įmonių    

Artėjant augalų žydėjimo sezonui
suaktyvėja alergijos                                            

GERL – šio amžiaus klinikinė problema         

Specialistas rekomenduoja

Kamieninių ląstelių transplantacija nervų

sistemos ligoms gydyti: mitas ar ateities medicina   

Juodo apversto trikampio simbolis: vaistas
saugus, bet stebimas papildomai                    

 Medicinos teisė

Farmacinę veiklą reglamentuojančių
teisinių aktų apžvalga (2014 m.  vasaris
-kovas)                 

 

Farmacijos specialistų pergalė - „su klaustuku ir atodūsiu“...

Apie tai, kad reikėtų keisti farmacijos specialistų darbo laiko ir atostogų reglamentavimo tvarką, nustatant įprastinės trukmės (40 valandų) darbo savaitę ir įprastines (28 dienų) kasmetines atostogas, kalbama jau ne vienerius metus, tačiau vaistininkų bendruomenei iki šiol vis pavykdavo „apsiginti“. Vis dėlto farmacijos specialistai nerimauja, kad anksčiau ar vėliau tokie pakeitimai bus patvirtinti.

Latvijos farmacijos „dirva“ laukia sėkmingos „sėjos“...

Maždaug prieš dvejus metus Latvijos vaistininkų sąjungos prezidentė Kitija Blumfeldė, vertindama situaciją savo šalies farmacijos rinkoje, išsakė gana kritišką požiūrį daugeliu svarbių farmacijos verslui klausimų. Per tą laikotarpį kaimyninėje valstybėje įvyko nemažai pokyčių, tarp kurių svarbiausiu turbūt derėtų laikyti euro įvedimą. Apie tai, kaip sekasi latviams „susigyventi“ su nauja valiuta, kaip keičiasi situacija šalyje jai tapus 18 - ąja eurozonos valstybe, pasakojome pirmajame šių metų „Farmacijos ir laiko“numeryje. Šįkart siūlome dar kartą susitikti su K. Blumfelde... Regis, dabar Latvijos vaistininkų sąjungos prezidentės vertinimai nuosaikesni, kritika farmacijos rinkoje besiklostančiai situacijai - švelnesnė... Tačiau spręstinų klausimų dar nemažai.

„Camelia“ vaistininkė: per 20 darbo metų jaučiuosi nuolat tobulėjanti

Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai vis labiau pasitiki vaistininkais - lengvai sunegalavę, lietuviai pirmiausia skuba į vaistinę ir konsultuojasi su ten dirbančiais profesionalais. Jau du dešimtmečius „Camelia“ vaistinių tinkle dirbančios vaistininkės Vidos Banionienės tokios tendencijos nestebina. Jos tvirtinimu, tai reiškia, kad jos kolegos vaistinių tinkle ne tik sėkmingai bendrauja su pacientais ir profesionaliai jiems pataria, bet ir patys jaučia pasitenkinimą savo darbu.

Baltijos farmacijos rinka: skaičiai ir faktai

Neseniai išleistas pirmasis bendras vaistų statistikos trijose Baltijos šalyse - Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje - leidinys „Vaistų suvartojimas Baltijos šalyse 2010-2012 metais“ (Baltic Statistics on Medicines 2010-2012).

Burnos gleivinės apsauga

Pernelyg didelė balso stygų įtampa (ilgas kalbėjimas garsiai, dainavimas), šaltas, sausas oras (dėl oro kondicionavimo, per šiltų patalpų, skrendant lėktuvu), sportuojant ar mankštinantis, smulkios svetimkūnių dalelės, esančios ore (dulkės, žiedadulkės) gali džiovinti gerklės gleivinę ir ją dirginti. Jei gleivinė sudirginta ir nusilpusi, mikrobai daug lengviau įsiskverbia į žmogaus organizmą, sukeldami viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligas.

„Medochemie Ltd.“ farmacijos kompanija - tarp 10 sėkmingiausių Europos eksporto įmonių

Europos verslo apdovcanojimų (European Business Awards) konkurse, kuriame dalyvavo 15 tūkst. įmonių iš 27 Europos valstybių, „Medochemie Ltd.“ farmacijos kompanija pripažinta viena sėkmingiausių iš 10 Europos eksporto įmonių.

Artėjant augalų žydėjimui suaktyvėja alergijos

Sergamumas alerginėmis ligomis, taip pat alerginiu rinitu, didėja visose išsivysčiusiose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, sergančiųjų šia liga pasaulyje yra daugiau nei 500 mln. Ir nors daugeliui atrodo, kad tikrasis žydėjimo metas dar toli ir alerginės slogos nereikėtų baimintis, alergologai primena, kad pirmieji alergiją sukeliantys medžių žiedai Lietuvoje išsiskleidžia jau kovo mėnesį. Įvairūs augalai žydi apie pusę metų, todėl sukelia ilgalaikius alerginio rinito simptomus.

Juodo apversto trikampio simbolis: vaistas saugus, bet stebimas papildomai

2013 metų kovo 7 dieną Europos Komisija (EK) priėmė teisės aktą, pagal kurį Europos Sąjungos (ES) rinkoje parduodamų tam tikrų vaistų pakuotės lapelyje nuo pernykščio rudens turėjo atsirasti juodo apversto trikampio simbolis. Šio simbolio įdiegimo tikslas – kad pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams būtų lengviau atpažinti vaistus, kurie yra stebimi papildomai, ir apie netikėtą nepageidaujamą šių vaistų sukeltą reakciją pranešti atitinkamoms institucijoms. Taip siekiama surinkti daugiau ir išsamesnės informacijos apie galimą vaisto šalutinį poveikį ir jį nuodugniai ištirti.

Farmacinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų apžvalga

Farmacinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų apžvalga
 

© 2006 Visos teisės saugomos.