Farmacija ir laikas 2018/2

TURINYS

Aktualijos

UAB „Euroapotheca“ užmojai Švedijoje – didžiausia Lietuvos verslo investicija nuo

1990-ųjų metų!                         

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė: „Vienas iš mūsų tikslų –

kad pacientai už vaistus mokėtų mažiau“   

 

Vaistinių reitingai – Higėjos taurėmis            

 

Numerio tema – vaikų ligos

Meningokokinė infekcija      

Vaikų miegas ir su juo susijusių problemų įvertinimas pirminėje sveikatos priežiūroje 

 

Vaistininko praktika

Praktinis natokinazės fermento kraujotakai pritaikymas farmacininko darbe                   

Sveikos širdies rekomendacijos: mikroelementų svarba  

Naujos kartos fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – veiksmingam erekcijos sutrikimų gydymui                      

Sileron – pagalba pažeistoms kepenims      

Geležies preparatai ligų profilaktikai ir gydymui                    

Kasos fermentų terapija: veiksmingo gydymo principai    

Jūros vandens preparatai – viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams lengvinti ir profilaktikai          

 

Specialisto komentaras

Osteoartritas. Gydome ligą ar tik malšiname simptomus?                            

Gydytoja dietologė Rūta Petereit: „Vidurių užkietėjimo galima išvengti“                           

Šiuolaikinė vėžio fitoterapija: kada skirti, kokio poveikio laukti? Lidonium – veiksminga pagalba onkologiniams ligoniams                            

 

Seminarai, renginiai

Inovatyvioji kosmetika: atradę NeoStrata, pergudrausite laiką!    

 

Kitu kampu

Žydrūnė Paužienė: „Įstojusi į farmaciją, verkiau gerą pusdienį!“                

 

Sveikatos interviu

Operos grandas Merūnas Vitulskis – apie sveikatą, ligas, dietas, fitoterapiją ir... požiūrį į veganus       

 

Mano Top3     

 

Farmacijos teisė                        

Operos grandas Merūnas Vitulskis – apie sveikatą, ligas, dietas, fitoterapiją ir... požiūrį į veganus

Visų mūsų numylėtinis tenoras Merūnas Vitulskis, kaip įprastai, nustebina begaliniu nuoširdumu ir atvirumu – nors jau kone dešimt metų jis be atvangos sukasi gan intensyviame profesionalaus muzikinio pasaulio sūkuryje, mielai atranda laiko pokalbiui ir sutinka papasakoti apie savo sveikatą, užklupusias ligas ir gydymosi būdus, atskleidžia, kokių vaistų galima visada rasti jo kelionių lagamine, ir išduoda, ką galvoja apie dietas, homeopatiją, žalingus įpročius, ekologiją ar veganų taip nemėgstamus mėsos produktus...

Inovatyvioji kosmetika: atradę NeoStrata, pergudrausite laiką!

Š. m. sausio 30–31 d. Vilniuje ir Kaune vyko amerikiečių dermatologijos specialistų sukurtos NeoStrata ir Exuviance seminarai. Šios dermatologinės kosmetikos priemonių bei pagrindinių veikliųjų medžiagų subtilybes odos specialistams atskleidė „Neostrata“ kompanijos viceprezidentė Leigh Ann Catlin ir vykdančioji direktorė Catherine Mueller.

Dr. gydytoja dietologė Rūta Petereit: „Vidurių užkietėjimo galima išvengti“

Vidurių užkietėjimas – pakankamai opi problema. Tyrimais nustatyta, kad toks sveikatos sutrikimas vargina 20 proc. visuomenės arba kas penktą Lietuvos gyventoją. Kaip to išvengti, kalbamės su dr.gydytoja dietologe Rūta Petereit.

Šiuolaikinė vėžio fitoterapija: kada skirti, kokio poveikio laukti ?

Vėžinių ligų gydymas vaistažolėmis turi ilgaamžes tradicijas, grindžiamas geriausia liaudies medicinos patirtimi. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad specifinį antinavikinį gydymą papildžius fitoterapija galima reikšmingai pagerinti onkologinių ligonių savijautą ir sveikatos būklę, o kai kurių tyrimų duomenimis, netgi prailginti gyvenimo trukmę.

Sveikos širdies rekomendacijos: mikroelementų svarba

Kiekvienas žmogus turėtų žinoti savo širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius (padidėję arterinis kraujospūdis, cholesterolio koncentracija, rūkymas, antsvoris, mažas fizinis aktyvumas) ir juos neatidėliojant koreguoti.

Naujos kartos fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – veiksmingam erekcijos sutrikimų gydymui

Seksualinis žmogaus aktyvumas yra nenuginčijamai svarbus jo gyvenimo kokybę lemiantis veiksnys. Emocinis prisirišimas, meilė poros gyvenime išreiškiama per intymumą, kaip galimybę žmonėms tapti dar labiau artimesniems, geriau vienas kitą pažinti. Šiam vyksmui labai svarbi tiek bendra žmogaus sveikatos būklė, tiek darnus lytinių organų funkcionavimas. Natūralu, kad žmogus, patiriantis tam tikrų seksualinės funkcijos sutrikimų, jaučia stiprų nerimą, nepasitikėjimą savo jėgomis, o pasitenkinimą gyvenimu aptemdo nesėkmės baimė, trukdanti užmegzti ar palaikyti santykius su partneriu.

Osteoartritas. Gydome ligą ar tik malšiname simptomus?

Osteoartritas yra viena dažniausių lėtinių sąnarių ligų. Visame pasaulyje ja serga apie 11 proc. suaugusiųjų (Lietuvoje šios ligos sukeltus negalavimus patiria maždaug 25 proc. vyresnio amžiaus gyventojų). Neretai skausmą sukeliantis ir kasdienį aktyvumą mažinantis osteoartritas tampa pagrindine vyresniojo amžiaus pacientų neįgalumo priežastimi. Kokios galimybės sulėtinti šios ligos progresavimą ir kartu sumažinti sąnarių skausmą, kalbamės su LSMU FF Farmakognozijos katedros profesore dr. Nijole Savickiene.

Žydrūnė Paužienė: „Įstojusi į farmaciją, verkiau gerą pusdienį!“

Kaip manote, iš džiaugsmo Žydrūnė ašaras liejo, ar iš nevilties? Neatspėsite, nes trumpai – „Taip“ arba „Ne“ – į šį klausimą atsakyti neįmanoma. Žydrūnės Metelionytės-Paužienės mama Elvyra Metelionienė – ne tik Kaune garsi farmacininkė, todėl vaistinėje nuo mažų dienų daug laiko praleidusi dukra tarsi pratęsė gražią giminės tradiciją. Vis dėlto Žydrūnė gana greitai įsitikino, kad vaistinėje jai – ne vieta… Energinga moteris netrukus save atrado kitoje veiklos srityje, kurioje farmacijos žinios pravertė kuo puikiausiai…

Geležies preparatai ligų profilaktikai ir gydymui

Geležis yra būtina medžiaga visiems gyviems organizmams, išskyrus kai kurias bakterijas. Dažniausiai geležis kaupiama metaloproteinuose, nes gryna forma skatintų laisvųjų radikalų, kurie yra nuodingi organizmui, susidarymą. Geležis yra sudedamoji deguonį pernešančių baltymų (hemoglobino, mioglobino) dalis, ji reikalinga ir kitiems audiniams ir biologiniams procesams. Žmogaus organizme yra apie 4 gramai geležies katijonų.

UAB „Euroapotheca“ užmojai Švedijoje – didžiausia Lietuvos verslo investicija nuo 1990-ųjų metų!

2017 metų pabaigoje pranešta, kad „Vilniaus prekybai“ priklausanti UAB „Euroapotheca“ užsimojo nusipirkti ketvirtą pagal dydį vaistinių tinklą Švedijoje ir savo siekius įgyvendino. Taigi „Euroapotheca“ tapo stambiausia Lietuvos investicija tiek Švedijoje, tiek visoje Vakarų Europoje.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė: „Vienas iš mūsų tikslų – kad pacientai už vaistus mokėtų mažiau“

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos Seimo Sveikatos reikalų komitetui vadovauja gydytoja, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Asta Kubilienė. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su politike apie šiandienę situaciją farmacijos sektoriuje – sprendimus, siekiant mažinti vaistų kainas, užtikrinti teikiamų farmacinių paslaugų kokybę, receptų elektronizavimo sunkumus ir kitas farmacijos srityje dirbantiems specialistams svarbias aktualijas...

Vaistinių reitingai – Higėjos taurėmis

Tęsiame vaistinių teikiamų farmacinių paslaugų vertinimą Higėjos taurėmis. Šį kartą – situacija ir vertinimas, kaip vaistinėse buvo suteikta farmacinė paslauga pacientams, kurie skundėsi galvos skausmu (suaugęs žmogus) ir kosuliu (vaikas). Ar pritariate tokiam vertinimui?

Praktinis natokinazės fermento kraujotakai pritaikymas farmacininko darbe

Širdies ir kraujagyslių ligos prilyginamos pasaulinei epidemijai – tai labiausiai paplitusi sergamumo ir mirtingumo priežastis visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis: 2016 m. daugiau nei pusė (56,2 proc.) mirčių buvo sąlygotos kraujotakos sutrikimų [1]. Gąsdinami šios statistikos, mokslininkai, bendradarbiaudami su sveikatos priežiūros sistemos atstovais, kasdien bando įminti ilgaamžiškumo ir geros kraujotakos sistemos būklės paslaptis, atsižvelgdami į kitų pasaulio šalių praktikas. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, būtent Japonijoje tikėtina žmonių gyvenimo trukmė yra pati ilgiausia visame pasaulyje – 83,7 metų [2], gerokai aplenkiant kitas išsivysčiusias šalis! 1987 m. tradiciniame japonų patiekale natto atrasta aktyvi medžiaga natokinazė įrodo, kad viena iš Japonijos gyventojų ilgaamžiškumo paslapčių gali slypėti ir... mažoje baltoje pupelėje.
 

© 2006 Visos teisės saugomos.