LSMU Farmacijos fakultetas: kintančiam farmacijos sektoriui – naujos kartos specialistai!

2018-08-07

Virginija Grigaliūnienė

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Farmacijos fakultete sutelktas farmacijos mokslo žinių ir kompetencijos branduolys, sėkmingai bendradarbiauja studijos, mokslas ir verslas, todėl natūralu, kad čia ruošiami konkurencingi tarptautiniu lygiu farmacijos specialistai. Farmacijos fakulteto absolventai jau ne vienerius metus garsėja į sėkmingą karjerą nukreiptomis ir į šiuolaikinius specialybės poreikius orientuotomis kompetencijomis, atvirumu inovacijoms ir komandiniam darbui sveikatos priežiūros specialistų grupėse, todėl jie nuolat sulaukia didelio ir palankaus darbdavių dėmesio, puikių darbo pasiūlymų.

 

Fakulteto bendruomenės tikslai – konkurencingi specialistai ir aukščiausio lygio moksliniai tyrimai

„Mūsų fakultetas yra išsikėlęs pagrindinį tikslą: būti pirmaujančiu ruošiant naujos kartos farmacijos specialistus, kurie konkurencingi tarptautiniu lygiu, kuriame sutelktas farmacijos mokslo kompetencijos branduolys, – pabrėžė LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė.

Kadangi Farmacijos fakulteto Farmacinių technologijų institute vykdomą mokslinę veiklą plačiai pristatėme praėjusiame „Farmacijos ir laiko“ numeryje (2018 m Nr. 4), šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skirsime studijų procesui, jo ypatumams ir naujovėms.

Anot fakulteto dekanės, kad studijų procesas šiais laikais ypač greitai besikeičiančioje aplinkoje būtų sėkmingas, reikalingos atitinkamos sąlygos.

„Mūsų studijų procesas remiasi keturiais esminiais dalykais, – akcentavo prof. R. Morkūnienė. – Pirmiausia tai fakulteto infrastruktūra – turime modernią tarptautinius standartus atitinkančią infrastruktūrą; pastatas atvėrė duris visai neseniai, 2014 metais, o nauja laboratorinė ir auditorijų mokomoji kompiuterinė įranga studentams ir mokslininkams suteikia galimybes realizuoti savo idėjas ir teorines žinias, yra vykdomi aukšto lygio stambūs tarptautiniai moksliniai projektai. Farmacijos fakulteto studentams greta mokslo žinių ir patirties kaupimo laboratorijose yra sudarytos puikios sąlygos įgyti praktinės veiklos įgūdžių čia pat veikiančioje universiteto vaistinėje.

Antrasis labai svarbus dalykas – kompetentingi dėstytojai ir mokslininkai. Juk kad būtų galima sudominti ir mokyti studentus bei realizuoti inovatyvias idėjas, reikia tam tikros srities ekspertų. Farmacijos fakultete išskirčiau keletą sričių, kuriose dirba aukštos kompetencijos specialistai: tai naujų inovatyvių farmacinių technologijų vystymas, vaistinių augalų sritis (jų įvairių savybių tyrimai, kokybės nustatymas ir pan.), vaistinių preparatų kokybės metodų taikymas ir vystymas bei farmacinės rūpybos analizė“.

Trečiasis ne mažiau svarbus dalykas, anot prof. R. Morkūnienės, yra patraukli studijų programa.

„Galime didžiuotis, kad šiandien turime konkurencingą studijų programą, priimame tik pačius geriausius moksleivius, – kalbėjo Farmacijos fakulteto vadovė. – Farmacijos studijų programa yra labai populiari, ją renkasi, ja domisi itin daug abiturientų. O vienas pagrindinių jų pasirinkimo sėkmės garantų yra tai, kad studijas baigę absolventai nevargsta ieškodami darbo. Jų įsidarbinimo rodiklis yra vienas aukščiausių ne tik mūsų universitete, bet ir tarp Lietuvos universitetų! Statistika rodo, kad net 96 proc. absolventų dirba jau po 6 mėnesių, o likusieji 4 proc., didelė tikimybė, gavę viliojančių pasiūlymų, pasirenka darbą užsienyje. Taigi galima sakyti, kad visi, baigę mūsų fakultete farmacijos studijas, darbą susiranda labai greitai“.

Na, o ketvirtasis dalykas, prisidedantis prie sėkmingos fakulteto veiklos, – studentai. Kad niekada netruktų norinčiųjų čia studijuoti, yra būtinas kokybiškas studijų procesas, kritinio mąstymo ir kolegiško požiūrio į studentus ugdymas. Beje, mokosi čia ir užsienio studentai, atvykę iš Izraelio, Libano, kitų šalių, pastaruoju metu studijomis domisi ukrainiečiai. O studentai, atvykusieji pagal Erasmus+ mainų programą, džiaugiasi, kad studijų aplinka yra maksimaliai draugiška, kad čia sudarytos idealios sąlygos kaupti ne tik šiuolaikiškas teorines, bet ir gilias praktines žinias. Pavyzdžiui, Ispanijos, Čekijos universitetuose, kaip teigia iš šių šalių atvykę studentai, praktinių užsiėmimų yra ženkliai mažiau.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 5

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.