Seimui pristatytas Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-4503, kuriuo siekiama sudaryti efektyvias teisines prielaidas gydytojų savanorystės institutui Lietuvoje, įteisinant gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą.

Tarptautinę vaistininko dieną – 2019 metų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startas!

2019-09-27

Virginija Grigaliūnienė

 

Rugsėjo 25-oji visiems vaistininkams – ypatinga data, nes tądien jie švenčia savo profesinę šventę – Tarptautinę vaistininko dieną. Lietuvos farmacijos specialistams ši diena išskirtinė dar ir tuo, kad jau tampa tradicija būtent rugsėjo 25- ąją paskelbti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.

Taigi kaip ir pernai, kai tokie rinkimai buvo surengti pirmąjį kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje, šiemet farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas (FF) Tarptautinę vaistininko dieną skelbia 2019 metų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų konkurso pradžia!  

 

Praėjusiuosius rinkimus prisimenant…

„2018 -ieji Lietuvos farmacijai buvo ypatingi – pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje buvo organizuoti Lietuvos metų vaistininko rinkimai, – pabrėžė žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU FF prof. dr. Loreta Kubilienė. – Gražia ir prasminga tradicija tampantį respublikinį konkursą šiemet vėl organizuoja žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetu.“

Prof. dr. L. Kubilienė pažymėjo, jog rinkimuose dalyvauti ir tapti nugalėtojais turi galimybę bet kuris Lietuvos vaistininkas, nes šis konkursas pasižymi ypatingu skaidrumu ir sąžiningumu. Kitaip sakant, geriausius vaistininkus įvardija, pretendentus tapti nugalėtojais siūlo patys jų kolegos, vaistinių darbuotojai, geriausiai vieni kitus pažįstantys, geriausiai žinantys apie kiekvieno kvalifikaciją, gebėjimus, profesinės etikos laikymąsi, puoselėjamas vertybes, bendravimo su vaistinės klientais meną ir pan.

 

Konkurso sąlygose yra pakeitimų

Organizatoriai priminė dalyvavimo konkurse sąlygas. O jos yra tokios: nepriklausomą, skaidrią pretendentų atranką organizuoja visi vaistinių tinklai bei nepriklausomos vaistinės, vaistinių darbuotojus maksimaliai įtraukiant į atrankos procesą; pagal rinkimų organizatorių pateiktą unifikuotą anketą išrenkamos ir pateikiamos komisijai vertinti trys pretendentų kandidatūros bei jų gyvenimo aprašymai (CV) lietuvių ir anglų kalbomis; suteikiama galimybė visiems pretendentams į konkurso nugalėtojus dalyvauti pokalbyje su komisija paskutiniajame rinkimų etape.

Prof. dr. L. Kubilienė atkreipė dėmesį, kad šiemet, atsižvelgiant į vaistininkų bendruomenės išsakytus pageidavimus, šiek tiek keičiasi pretendentų į konkurso nugalėtojus atrankos principai ir kriterijai, didžiausią dėmesį sutelkiant į vaistininko – vaistų eksperto  – kompetencijas.

Taigi šiemet yra numatyti tokie atrankos principai ir kriterijai:

  • Vaistininkas – vaistų ekspertas, priimantis profesionalius sprendimus, parenkant vaistus;
  • Gebantis atlikti vaistų peržiūrą (vaistų suderinamumas, dozavimas, vartojimo ypatumai, kontraindikacijos);
  • Aktyviai dalyvaujantis mažinant savigydos riziką;
  • Ieškantis geriausio/saugiausio sprendimo pacientui;
  • Bendradarbiaujantis su pacientu ir gydytoju;
  • Pranešantis apie nepageidaujamus vaistų poveikius;
  • Besidomintis naujovėmis ir taikantis jas, konsultuodamas pacientą;
  • Nuolat keliantis savo kvalifikaciją;
  • Savo pavyzdžiu skatinantis tobulėti kolegas ir praktikantus;
  • Paciento sveikatą iškeliantis aukščiau kitų interesų.

 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai vyks etapais

Pirmajame etape bus vykdoma pretendentų į konkursą pirminė atranka (jos terminas – rugsėjo 25 d. – spalio 7 d.).

Visi organizacijos darbuotojai pagal pateiktą anketą galės pasiūlyti kandidatus. Spalio 14 – 21 dienomis visi organizacijos darbuotojai dar kartą balsuos, nurodydami tris favoritus, kuriems skiria pirmąją, antrąją ir trečiąją vietas. Viena organizacija galės pateikti iki 10 daugiausiai balsų surinkusių pretendentų. Spalio 22 – lapkričio 1 d. laikotarpiu komisija, kurią sudaro organizacijos nariai, atrinks tris kandidatus į konkurso finalą, o iki lapkričio 11 dienos turės parengti ir pateikti tarptautinei komisijai išrinktų trijų pretendentų gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių bei anglų kalbomis.

Antrojo etapo metu (lapkričio 19 – 21 d. laikotarpis) bus vykdomi pretendentų pokalbiai su tarptautine komisija. Visi pretendentai dalyvaus motyvaciniame pokalbyje ir laikys testą. Komisija, įvertinusi pretendento gyvenimo aprašymą, motyvacinį pokalbį ir testo rezultatus, išrinks nugalėtojus – Platininio, Auksinio ir Sidabrinio medalių laimėtojus.  

Šventinis renginys, kuriame bus pagerbti ir apdovanoti geriausi šalies vaistininkai, vyks Kauno rotušės menėse gruodžio 6 dieną. Jo dalyvių laukia iškilminga šventinė programa, daug malonių siurprizų ir rėmėjų dovanos.

Beje, šiemet numatyta ir daugiau garbingų apdovanojimų – bus išrinkti, pakviesti į šventinį renginį bei pagerbti medalių „Už nuopelnus, ruošiant ir ugdant farmacijos specialistus“ bei „Už nuopelnus vaistininkystei“ laimėtojai.

 

Tarptautinės komisijos, vertinsiančios atrinktus pretendentus į „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rinkimų apdovanojimus, pirmininkas ir nariai:

 

Pirmininkė

Prof. dr. Ramunė Morkūnienė

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Nariai:

Prof. Jurga Bernatonienė

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Prof. Vitalis Briedis

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Virginija Grigaliūnienė

žurnalo „Farmacija ir laikas“ farmacijos redaktorė

 

Prof. Liudas Ivanauskas

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Prof. Valdas Jakštas

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Prof. Edmundas Kaduševičius

LSMU Klinikinės farmakologijos katedra

 

Prof. Dušanka Krajnovic

Belgrado universiteto Farmacijos fakultetas (Serbija)

 

Prof. Loreta Kubilienė

žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė

 

Doc. Tauras Mekas

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Gydytojas, kunigas prof. Andrius Narbekovas

VDU Katalikų teologijos fakultetas

 

Prof. Ain Raal

Tartu universiteto Farmacijos departamentas (Estija)

 

Prof. Ona Ragažinskienė

VDU Gamtos mokslų fakultetas

 

Prof. Nijolė Savickienė

LSMU Farmacijos fakultetas

 

Doc. Gvidas Urbonas

LSMU Visuomenės sveikatos fakultetas

 

 

Citatos (pamėtyti po puslapius)

 

Kristina Vaičaitienė, Vilnius

 

„Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistinės vedėja, „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ rinkimų nugalėtoja, Platininio medalio laimėtoja

Kai vaistininkai mane išrinko atstovauti vaistininko rinkimuose „Gintarinei vaistinei“, atėjo įkvėpimas... Suvokiau, kad negaliu kolegų pavesti. Pasijutau studente – kartojausi įstatymus, vėl perskaičiau farmakologijos kursą... Netgi anūkas savaitgaliais sakydavo – netrukdykit močiutei, ji pamokas ruošia...

 

Asta Trumpienė, Vilnius

 

„Eurovaistinės“ vaistininkė, vaistinės vedėja, „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ Auksinio medalio laimėtoja

Smagu, kad šis konkursas buvo visapusiškai skaidrus ir sąžiningas. Kai žinia apie gautą apdovanojimą pasidalinau socialinio tinklo paskyroje, sulaukiau daug gražių atsiliepimų iš buvusių kolegų, buvusių grupės draugų, pažįstamų. Jie tvirtino net neabejoję, kad būsiu pripažinta viena iš geriausių...

 

Gediminas Kaušinis

 

Nepriklausomos T. Barauskio vaistinės (Pasvalio raj., Pumpėnai) vedėjas, „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ Sidabrinio medalio laimėtojas

Kuo esu pranašesnis už kolegas, kad mano kandidatūrą pasiūlė konkurso apdovanojimams? Čia tikrai yra pats sunkiausias klausimas... Kiek pažįstu kolegų, dirbančių įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose, visi jie puikiai dirba, visi pasiruošę suteikti žmonėms geriausią konsultaciją, parinkti tinkamiausią vaistą, padėti visapusiškai stiprinti sveikatą. Taigi tikrai nesijaučiu esąs geresnis už kitus vaistininkus...

 

Komentaras

Prof. Ramunė Morkūnienė, LSMU Farmacijos fakulteto dekanė

2018 metai Lietuvos farmacijai buvo ypatingi – pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje vyko geriausio vaistininko rinkimai. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto bendruomenė kartu su žurnalo „Farmacija ir laikas“ kolektyvu organizavo ir prisiėmė atsakomybę išrinkti geriausią Lietuvos vaistininką. Lietuvos vaistinėse dirba daug puikių, daug žinių, patirties ir noro padėti žmonėms turinčių specialistų, todėl patį geriausią išrinkti buvo tikrai nelengvas uždavinys. Manau, kad nugalėtojai buvo visi Lietuvos vaistininkai, o labiausiai džiaugiuosi, kad buvo atkreiptas visuomenės dėmesys į Vaistininko, svarbaus sveikatos priežiūros specialisto, profesiją.

2019 metų rugsėjo 25-oji – Tarptautinė vaistininko diena – kurios šių metų šūkis „Saugūs ir efektyvūs vaistai visiems“, yra naujas startas, renkant 2019 metų geriausią vaistininką.

Vaistininko profesija, kurios pagrindą sudaro profesionalumas bei pagarba ir pagalba žmogui, pacientui, kolegai – šiandien yra kintanti: informacinės technologijos, nauji vaistai, nauji įstatymai... Keičiasi ir pacientai – jie puikiai išmano naująsias technologijas, nori greito ir kokybiško aptarnavimo bei išskirtinio dėmesio. Mūsų vaistininkai yra dideli optimistai ir puikiai pasirengę šio greitai besikeičiančio farmacijos pasaulio pokyčiams. Farmacijos fakulteto bendruomenės vardu sveikinu visus Lietuvos vaistininkus su Tarptautine vaistininkų diena ir raginu aktyviai dalyvauti šių metų rinkimuose!

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.