Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Šiam tikslui pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.

Mano TOP 3. Vaistininkė Žydrūnė Brinevičienė

2020-01-23

Vaistininkė, 2018 metų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų finalinio turo dalyvė, UAB GUBOJOS VAISTINĖ (Marijampolė) savininkė

 

Knygos

 

1.Janos Vagner „Vongo ežeras“ ir knygos tęsinys - „Likę gyvi“. Nors esu detektyvinių romanų mėgėja, fantastinių knygų neskaitau, bet būtent šios knygos man įsiminė labiausiai.

„Vongo ežeras“ - tai romanas apie gripo pandemiją, kai pasaulį nusiaubusios katastrofos akivaizdoje saujelė likusių gyvųjų beviltiškai bando kabintis į gyvenimą. J.Vagner stengėsi išmesti visus apokaliptiniam žanrui būdingus šablonus, o, knygą skaitant, rašytojos pasakojimas ima atrodyti jau ne kaip autorės fantazijos vaisius, o kaip realybė, tikrovė. Knygų herojai – paprasti miestiečiai: klystantys, pasimetę žmonės, sunkiai prisitaikantys prie ekstremalių gyvenimo sąlygų ir neturintys jokių išlikimo instinktų. Jie nemoka gyventi bendruomenėje, dalytis džiaugsmais ir vargais. Įdomu tai, jog šiame romane nėra teigiamų ir neigiamų herojų, gerųjų ir blogųjų žmonių, niekšų ir dorų piliečių. Nėra ir negali būti, nes pavojaus akimirką riba tarp gėrio ir blogio nepastebimai išnyksta.

 

2. Tess Gerritsen „Kaulų sodas“. Pasirinkau šią knygą, nes tai buvo mano pirmoji nusipirkta autorės knyga. Ir, pradėjusi skaityti, negalėjau sustoti... Tai šiurpokas detektyvas. Labai gražiai „supinta“ XIX ir XX amžiaus medicina. Be galo įdomu buvo skaityti apie XIX a. būsimųjų gydytojų studijas, moterų ligoninę, lavonų vogimus skrodimams. Pasirodo, kad toks elementarus dalykas, kaip rankų plovimas, ateityje išgelbėjo daug gyvybių. Apie šį kurinį sunku pasakoti  - reikia paskaityti.

Tess Gerritsen – gydytoja, taigi jos visi detektyvai yra pakankamai šiurpiai mediciniški. Ypač patiko knygos, kuriose pagrindinės herojės yra patologinės anatomijos klinikos darbuotoja Mora Ailz ir detektyvė Džeinė Ricoli.

 

3. Sabjit Kaur Athwal „Gėda. Didžiąją Britaniją sukrėtusi žmogžudystė dėl garbės“. Šią knygą į TOP 3 grupę pasirinkau dėl to, kad tai naujausia mano perskaityta knyga.Tai reta galimybė pažvelgti į itin uždaros sikų bendruomenės gyvenimą, papročius ir nusikaltimus, kurie vis dar daromi prisidengus religija ir garbės gynimu. Devynerius metus autorė, rizikuodama savo gyvybe, kovojo, kad būtų nuteisti žudikai. Ji pasakoja ir savo dramatišką istoriją: apie vaikystę, auklėjimą, laikantis senų tradicijų, varžymus moterims...

 

Kino filmai

 

1.Veiksmo drama „Ekskursantė“ (režisierius Audrius Juzėnas). Tai filmas, sukurtas pagal tikrą vienuolikmetės Marijos iš Lietuvos istoriją. Mergaitė buvo vežama į tremtį Sibire, bet pabėgusi iš krovininio traukinio, įveikė 6 tūkstančių kilometrų kelią namo, į Lietuvą. Tai filmas apie viltį, draugystę, geraširdiškumą ir didelį troškimą sugrįžti į Tėvynę. Keliaudama Marija sutiko daug įvairių žmonių. Kai kurie ją žlugdė, kai kurie abejingai nusisuko, netrukdydami jos kelionei, o dar kiti sutrumpino mergaitės kelionę į namus, rizikuodami ne tik asmenine laisve, bet ir gyvybe. Filmo pabaiga yra labai dviprasmiška - lyg tuštuma aplanko vidų... Teko ir ašarą nubraukti...

 

2.Dviejų dalių meninis filmas „Pabėgimas ir Tremtis“ (jį sukūrė vokiečių kompanija „Team Worx Television & Film GmbH“ kartu su Lietuvos kino studija). Filme pasakojama apie dvi artimai bendravusias aristokratų šeimas, jų likimus bei II – ojo pasaulinio karo metų įvykius. Siužetas paremtas tikrais biografiniais faktais. Grafienė Lena von Mahlenberg 1944 metais atvyksta iš Berlyno į gimtinę Rytų Prūsijoje, norėdama susitaikyti su nepagydoma liga sergančiu tėvu, tačiau, artinantis frontui, ji priverčiama su visu tėvo dvaru, tai yra jo gyventojais, bėgti. Ilgos, žvarbios žiemos metu ji veda globotinių būrį iš Rytų Prūsijos iki Tiuringijos. Ir savo tikslą pasiekia! Įdomu tai, kad įspūdingi vaizdai, vežimų virtinei keliaujant ledu, filmuoti Ventės rage. Taip pat buvo filmuojama Kenoje, Trakų Vokėje, Akmenoje, Užutrakyje, o vaidinti pakviesti ir keli lietuvių aktoriai.

 

3. Romantinis filmas „Ana ir Karalius“ (režisierius Andy Tennant). Šis filmas buvo mano mėgstamiausias kokius 10 metų! Pirmą kartą jį pažiūrėjau 2000-aisiais metais Kryme.

 

Tai filmas, kuriame pasakojama apie XIX a. Siamą, karaliaus ir britės mokytojos santykius. Įdomu tai, kad filmas labai kritikuojamas Tailando valdžios dėl per daug sureikšminto Anos vaidmens šalies istorijoje ir netgi uždraustas rodyti Tailande. Nuostabūs vaizdai, graži meilės istorija, kultūrinis šokas – visa tai išvydau šiame filme...

 

 

Spektakliai

 

1. Didžiausią įspūdį patyriau 2003metais Londone žiūrėdama (linguodama ir net kojas judindama) britų dramaturgės Catherine Johnson miuziklą „ Mamma Mia!“. Vaizdingų ir nesenstančių grupės „ABBA“ dainų įkvėptos linksmos istorijos apie šeimą, veiksmo vieta – Graikijos salos. Vestuvių išvakarėse dukra siekia sužinoti savo tikrąjį tėvą ir priverčia tris vyrus, su kuriais kažkada draugavo jos mama, atvykti į salą, kurioje jie buvo apsistoję prieš 20 metų. Muziklo metu skamba net 22 „ABBA“ grupės hitai.

 

2. Paulo Abrahamo operetė  „Balius Savojoje“. Jaučiu jai didelius sentimentus. Pirmą kartą šią operetę mačiau 1992metais, dar mokydamasi mokykloje. Antrą kartą su malonumu pasižiūrėjau  2018 metais. Abu kartus vaidmenis atliko mano ypač mylimas baritonas Gediminas Maciulevičius. Mokydamasi mokykloje, stengdavausi nueiti į visas operetes, kuriose jis sukūrė vaidmenis. Nuoširdus ačiū jo žmonai Birutei, mano klasės auklėtojai, kuri mane atvedė į muzikinį teatrą. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre lankausi kai tik turiu galimybę...

 

Operetės „Balius Savojoje“ turinys yra lengvas, siužetas grindžiamas esminiu įvykiu – puota Savojoje.Tai flirto, sąmojo, šmaikščių nuotykių atmosfera, kur vyrams viskas leidžiama, moterims – niekas nedraudžiama. Operetė – išskirtinis žanras, nes čia tikimasi lengvų emocijų, šokių, grakštumo, ekspresijos, kitaip tariant, šventės. Žiūrint „Balių Savojoje“, būtent taip ir jaučiuosi - kaip šventėje!

 

3. „Vargšų opera“, pastatyta pagal anglų dramaturgo John Gay 1728 metų baladžių operą. Galią turinčių vyrų noras pralobti ir moterų troškimas gyventi turtingai, godumas, sąmokslas, apgavystės – apie tai dainuoja ne operos solistai, bet dramos aktoriai. Tai tarsi romantinė melodrama su kriminaliniu prieskoniu: pašiepiami aukštuomenės ir žemesniuose sluoksniuose įsikeroję korupciniai ryšiai ir dviguba moralė. Labai patiko režisieriaus Andriaus Kurieniaus komentaras, kodėl šis spektaklis aktualus šiandien: „Žmogus yra toks, koks jis yra, jo prigimtis nepasikeitė. Taip buvo prieš 300 metų, šimtą metų, prieš dešimt metų. Jam būdingos tos pačios ydos, aktualios tos pačios problemos. Niekas nepasikeitė, žmogaus silpnybės išliko tos pačios.Viskas perkama ir parduodama“.

 

 

Pomėgiai

 

1.Pomėgis „numeris pirmas“ nuo vaikystės – knygų skaitymas. Skaitau kiekvieną vakarą, nors po kelis puslapius, kad ir kaip būčiau pavargusi... Miegamajame ant naktinio stalelio visada paruoštos bent 3 knygos, jeigu kartais baigusi vieną norėčiau imtis kitos... Mėgiamiausios knygos - detektyviniai romanai. Mylimiausi autoriai -Tess Gerritsen, Harlan Coben, Lisa Gardner. Turiu beveik visas šių autorių knygas, kurios išleistos lietuvių kalba. Kai knygos nebetilpo į lentynas, nunešiau į vaistinę ant palangės ir tip susiformavoo gražia tradicija keistis knygomis. Jau keleri metai klientai pasiima mano knygų, kartu ant palangės padėdami savo knygų - taip turiu ką skaityti visus metus...

 

2. Daržininkystė. Mano darže galima rasti beveik visų populiariausių daržovių. Kompostuoju atliekas, ruošiu sėklas, lepinu daigus. Ravėjimas - vienas iš poilsio būdų po įtemptos darbo dienos vaistinėje. Sukiši rankas į žemę ir atrodo, kad sliekai nuo iškrovos į žemės paviršių iššoka... Kiekvienais metais laukiu hibridinių pomidorų derliaus. Šiltnamyje palieku prikritusių pomidorų ir pavasarį laukiu, kas išdygs. Išdygsta daug - atrenku apie 20 stipriausių ir persodinu. Pomidorai nustebina kiekvienais metais - išauga ir turėtosios veislės, ir tokių, kokių dar neturėjau, pavyzdžiui, raudoni su geltonais dryžiais, arba juodi - su raudonais... Jie būna vėlyvi, pilnai prinoksta tik namuose,bet iki šv. Kalėdų turiu pomidoriukų iš savo daržo!

Kita mėgstama veikla – vaistažolių auginimas. Prisėju visokiausių, o dar ir laukinių prisirenku. Džiovinu ir gaminuosi vaistažolių atsargas. Pacientams pasakoju apie jų panaudojimą. Su vaistinės klientais keičiamės sėklomis ir daigais.

 

3. Šokiai. Lankiau išraiškos ir sportinius šokius. Neišsipildžiusi svajonė – pramoginiai šokiai. Rinkdamasi atostogas, bandau suderinti poilsį ir galimybę pasišokti.

 

 

Posakiai, mintys, kuriais vadovaujuosi gyvenime

 

1.Liudvinavo Šv. Liudviko bažnyčios (Marijampolės rajonas) klebono Žydrūno Kulpio pamokslų metu išgirstos įdomios mintys: „Kiekvienas  žmogus turi turėti savo misiją. Misija nesusijusi su šeima (sutuoktiniu,vaikais,tėvais), tai savaime suprantama“. Prisimenant šiuos kunigo žodžius, teko daug ką apmąstyti, pagalvoti, kuo galiu padėti kitiems. Kai ateina klientas į vaistinę ir pasako „Jūs - paskutinė mano viltis“, tada ir suvokiau, kokia yra mano misija. Tiesiog padėti... Gali nuskambėti negražiai, bet dažniausiai vaistininkas „parduoda viltį“.

 

2. To paties klebono pamokslo metu išsakyti prisiminimai apie moterį, kuri jam skambino pasiguosti. Esą jam paskambino ponia, kuri „šiuo metu turi sveikatos iššūkių“. Klausiau ir supratau, kad mes dažniausiai vartojame žodžius – susirgo, ligos užklupo, nesveikata, o, pasirodo, mes turime sveikatos iššūkių! Labai daug priklauso nuo mūsų pačių, kaip mes su tais iššūkiais susitvarkysime – ar iškėlę, ar nuleidę galvas... Viskas – mūsų pačių rankose.

 

3. Prieš daugelį metų fitoterapeuto V. Skirkevičiaus išgirsta mintimi vadovaujuosi savo darbe. Sunku tiksliai pacituoti,  bet jis kalbėjo apie tai, ką vaistininkas išduoda pacientui. „Kaip Grįžulo ratai - jei paduosi su noru parduoti, o ne padėti, tai viskas, ką pacientas blogo jaus, grįš tau pačiam. Ratas neužsidaro. Jei abejoji, tai paglostyk dėžutę su geriausiais palinkėjimais ir tikrai padės...“

 

 

 

 

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.