Lietuvos naujienos

Šiuolaikinis cukrinio diabeto gydymas. Širdies ir inkstų komplikacijos

2018-09-21
Cukrinis diabetas (CD) yra reikšmingas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys. Daugelį metų buvo manoma, kad tik intensyvus gydymas ir gera glikemijos kontrolė apsaugo ar atitolina smulkiųjų ir stambiųjų kraujagyslių ligų komplikacijų pasireiškimą ir progresavimą sergantiesiems CD. Bet naujausi tyrimai parodė, kad sergantieji CD labiausiai kenčia ne nuo glikemijos apykaitos sutrikimų, o nuo jos sąlygotos širdies ir kraujagyslių sistemos pažaidos, tampančios pagrindine pacientų neįgalumo ir mirties priežastimi. Sergant 2 tipo CD labai išauga rizika patirti miokardo infarktą, insultą ar mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų. Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka pagrindine sergančiųjų 2 tipo CD mirties priežastimi – net 52 proc. sergančiųjų mirties priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos, 11 proc. – inkstų ligos, 14 proc. – vėžys. 2 tipo CD gydymas turėtų sumažinti su CD susijusių komplikacijų riziką, o stambiųjų kraujagyslių ligų komplikacijų prevencija turi būti pagrindinis gydymo tikslas.
 

Suabejota omega-3 riebalų rūgščių papildų nauda širdžiai

2018-09-21
Dabartinės širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) gydymo ir prevencijos gairės sergantiesiems išemine širdies liga rekomenduoja iš jūrų produktų išgaunamų omega-3 riebalų rūgščių maisto papildus išeminės širdies ligos ir didžiųjų ŠKL komplikacijų prevencijai, tačiau naujausių tyrimų rezultatai tuo požiūriu prieštaringi ir nepagrindžia tokių siūlymų.
 

Lietuva ir Latvija bendradarbiaus gelbstint žmonių gyvybes

2018-09-20
Ministrų kabinetas suteikė sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai įgaliojimus pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienyje. Pasirašius šią sutartį Lietuvos arba Latvijos GMP stotys, ištikus nelaimei, kai kyla grėsmė gyvybei, galėtų teikti paslaugas kaimyninės šalies pasienyje esantiems žmonėms.
 

Seime – pacientų ir medikų diskusija apie racionalų vaistų vartojimą

2018-09-20
Vakar LR Seime įvyko konferencija, kurios metu buvo išsamiai aptartas racionalus vaistų vartojimas. Pacientams ir medicinos srities specialistams ši medicinos sritis vis dar kelia daug klausimų, tad konferencijos organizatoriai į vieną vietą sukvietė įvairių sričių atstovus, kad galėtų į juos atsakyti.
 

Kauno klinikose kardinaliai pakeista pacientų maitinimo sistema

2018-09-20
Kauno klinikose gydomiems pacientams – džiugios naujienos. Siekiant užtikrinti kokybišką ir sveiką maistą ligoninėje, pakeista pacientų maitinimo sistema. Automatiniai maisto gaminimo katilai, nauja padėklinė sistema, maisto traukinukai, pasiekiantys kiekvieną skyrių, – tokia pirmoji šalyje moderni virtuvė ir nauji jos veikimo principai jau kelis mėnesius užtikrina sklandų sveikesnio maisto išdalinimą pacientams.
 

Alergija metalams: nuo bambos dermatito iki implanto atmetimo

2018-09-20
Nuo bronzos amžiaus metalų gavyba ir panaudojimas yra civilizacijos raidos variklis. Dėl unikalių savybių – tvirtumo, laidumo, atsparumo aplinkos poveikiams jie sunkiai pakeičiami ir šiandien plačiai sutinkami žmogaus aplinkoje. Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai vystosi implantologija. Ortopedijoje, odontologijoje, kardiologijoje ir kitose medicinos srityse naudojami metaliniai arba metalų turintys implantai. Nors metalai sąlyginai yra biologiškai inertiški, kai kurie jų, ypač jonizuoti, metalų druskos, korozijos produktai gali sukelti sveikatos problemų. Dauguma metalų didesniais kiekiais yra toksiški, o net ir nedideliais kiekiais gali įjautrinti ir sukelti alergines ligas.
 

Laisvalaikio triukšmas ir jo poveikis jaunų žmonių klausai

2018-09-19
Jauni žmonės laisvalaikiu dažnai susiduria su triukšmu, tai verčia sveikatos sistemos specialistus susirūpinti. Literatūroje galima rasti daugybę tyrimų, kuriuose siekiama nustatyti sąsają tarp klausos praradimo ir laisvalaikio triukšmo. Remiantis tyrimų duomenimis, diegiamos įvairios prevencinės priemonės, kontroliuojamas triukšmo lygis laisvalaikio veiklose, jauni žmonės mokomi apie žalingą triukšmo poveikį klausai.
 

Vaikų rinosinusinė ir tonzilių patologija – jos galimas gydymas

2018-09-19
Natūralūs vaistai ir homeopatiniai vaistiniai preparatai vis plačiau vartojami kasdienėje klinikinėje praktikoje, kaip alternatyvus LOR patologijos gydymas arba kartu su konvenciniais/standartiniais vaistais. Tai patvirtina tarptautinis klinikinis tyrimas [1, 2], kuriame išanalizuota Europos 5 valstybių bendra pediatrų patirtis.
 

Amžinės geltonosios dėmės degeneracijos diagnostika ir gydymas

2018-09-19
Amžinė geltonosios dėmės degeneracija (AGDD) – tai amžiaus nulemtas tinklainės centrinės srities – geltonosios dėmės (gr. macula) pažeidimas, lydimas ženklaus ir negrįžtamo centrinio regėjimo praradimo. Liga visada pažeidžia abi akis, tačiau jų pažeidimai gali būti skirtingo intensyvumo. AGDD yra dažniausia vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių silpnaregystės priežastis.
 

Kauno klinikos gavo paramą krūties vėžiu sergančioms moterims

2018-09-19
Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius) narės jau 10 kartą Kauno klinikoms įteikė dovanų – biopsinių adatų, naudojamų krūties vėžio radiologinei diagnostikai ir krūties audinio žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami moterims, turinčioms lokaliai išplitusį krūties vėžį naviko riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, navikas dažnai visai išnyksta.
 

Sepsis – tiksinti bomba: kaip jo išvengti?

2018-09-19
Sepsiu kasmet suserga apie 30 mln. žmonių, iš kurių 9 mln. miršta. Prarastų gyvybių skaičius galėtų būti gerokai mažesnis: pradėjus gydyti per pirmąją valandą nuo patekimo į ligoninę, pacientas turi didesnę nei 80 proc. tikimybę išgyventi.
 

Kokius tyrimus skirti, sprendžia gydytojas

2018-09-19
Kartkartėmis socialiniame tinkle „Facebook" pasirodo lentelė „Už tai jau sumokėjote – reikalaukite“ su sąrašu sveikatos tyrimų, kuriuos neva pacientai pagal amžių periodiškai gali gauti nemokamai ir turi teisę jų reikalauti.
 

Mažasis Paryžius – tarpukario Kaunas: nuodėmingoji miesto gyvenimo pusė

2018-09-19
Šiandien visuomenėje netrūksta susidomėjimo Pirmąja Lietuvos Respublika. Į tarpukarį dažnai žvelgiama pro rožinius akinius, todėl Smetoninės Lietuvos laikotarpis neišvengia įvairių stereotipų ir mitų. Pastaruoju metu Lietuvos istorikai apskritai visą tarpukarį bando vertinti vadovaudamiesi šūkiu „Antanas nori būti ore [1], sviestas ir krepšinis“. Nors šiuo šūkiu įvardijami tariamai ryškiausi tarpukario Lietuvos laimėjimai, tenka pripažinti, kad, neturint platesnio to laikotarpio konteksto ir reiškinių suvokimo, visas tarpukaris gali pasirodyti nykus, rūškanas ir neįdomus.
 

Kauno muzikiniame teatre - muzikinio trilerio „Džekilas ir Haidas“ repeticijų finišo tiesioji

2018-09-18
Kauno valstybinis muzikinis teatras įnirtingai ruošiasi naujajam sezonui, kuris prasidės rugsėjo 28 d. ir, kaip įprasta, premjera. Šįkart tai bus Brodvėjaus bestseleris – Franko Wildhorno miuziklas „Džekilas ir Haidas“. Taigi, mieli gydytojai ir farmacijos specialistai, skubėkite įsigyti bilietų, kol jų dar yra!
 

Sveikatos apsaugos ministras dalyvauja PSO Europos regiono susitikime

2018-09-18
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rugsėjo 17-18 d. dalyvauja 68-ojoje PSO Europos regiono komiteto sesijoje Romoje, kurioje susirinko 53 PSO šalių narių delegacijos.
 

Vaikų miego apnėjos sindromas

2018-09-18
Straipsnyje aptariami vaikų miego apnėjos klinikiniai požymiai, diagnostika, gydymo principai. Supažindinama su polisomnografijos tyrimu ir jo parametrais bei vaikų miego sutrikimų ištyrimo ir gydymo galimybėmis LSMUL KK Vaikų ligų klinikoje.
 

Pritarta siūlymui tobulinti vadovų darbo užmokesčio reglamentavimą

2018-09-14
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtai Vyriausybės išvadai dėl Seimo narių A. Kubilienės, D. Kaminsko ir V. Ačienės siūlymų tobulinti gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio reglamentavimą.
 

Vilniuje laukiama pasaulinio gyvybės mokslų elito

2018-09-14
Rugsėjo 26-27 d. Vilnius taps tarptautiniu gyvybės mokslų centru. Didžiausias Baltijos šalyse ir sparčiausiai Šiaurės Europoje augantis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ savo srities ekspertus kvies ne tik susipažinti su naujausiomis mokslinėmis tendencijomis ir atradimais, bet ir užmegzti ryšius su atvykstančių tarptautinių įmonių ir organizacijų atstovais.
 

Kada pacientas įtraukiamas į laukiančiųjų sąrašą?

2018-09-13
Nacionalinis transplantacijos biuras, siekdamas patikslinti pastaruoju metu interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose pasirodančią informaciją apie neva būtinas atlikti organų transplantacijas, paaiškina, kaip ir kokiais atvejais pacientai registruojami į transplantacijos laukiančiųjų sąrašus.
 

Virškinamojo trakto mikrobiomą tiriantys pasaulio mokslininkai renkasi Kaune

2018-09-13
Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje 2015 m. buvo atlikta pirmoji Baltijos šalyse žarnyno mikrobiomos transplantavimo procedūra. Šiuo metu klinikoje jau atlikta daugiau kaip 50 sėkmingų transplantacijų pacientams, sergantiems kitiems gydymo metodams atsparia Clostridium difficile infekcija iš visos Lietuvos.
 

Sunkaus ir atsparaus medikamentiniam gydymui širdies nepakankamumo gydymo galimybės

2018-09-13
Vienas didžiausių bet kurios šalies sveikatos sistemos pasiekimų XXI amžiuje yra ilgėjanti gyvenimo trukmė. Deja, vyresnio amžiaus žmonės – tai gyventojai, kurie paprastai serga ne viena, o keliomis lėtinėmis ligomis, o tai reikalauja didesnio stacionarizavimų skaičiaus, neįgalumo, skiriamų kompensuojamųjų vaistų, slaugos poreikio. Todėl lėtinių širdies ir kraujagyslių ligų pirminė ir antrinė profilaktika, o jau susirgus – adekvatus, savalaikis gydymas yra labai svarbi gydytojų, visuomenės ir valstybės užduotis.
 

Seimas pritarė Prezidentės veto

2018-09-12
Seimas pritarė Respublikos Prezidentės veto ir nusprendė priimtus įstatymų pakeitimus dėl gydymo įstaigų pertvarkos laikyti nepriimtais. Už sprendimą laikyti nepriimtomis Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2220 GR) balsavo 117 Seimo narių, susilaikė 2 parlamentarai.
 

Gydytojų algos kilo vidutiniškai 17 proc.

2018-09-12
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo užmokesčio monitoringo darbo grupė išanalizavo duomenis, kaip kito medikų atlyginimai nuo gegužės 1 dienos, kai darbo užmokesčio fondas buvo padidintas beveik 100 mln. eurų. Duomenys rodo, kad gegužės ir birželio mėnesiais medikų atlyginimams buvo panaudota 83 procentais visų šiam laikotarpiui iš PSDF biudžeto skirtų lėšų.
 

Plaukų slinkimas: priežastys ir galimybės jį sustabdyti

2018-09-12
Tiek moterys, tiek savo išvaizdai neabejingi vyrai, pajutę, kad bėgant metams plaukų galvoje pradeda retėti, skuba aiškintis, kaip plaukų slinkimą sustabdyti. Ši nemaloni problema vienais atvejais gali varginti ir visiškai sveikus žmones, kitais – būti vienu iš tam tikrų ligų simptomų. Tačiau šiandien jau sukurta veiksmingų priemonių, efektyviai gydančių plaukų slinkimą, didinančių plauko svogūnėlio metabolizmą bei stimuliuojančių naujų plaukų augimą. Plačiau apie plaukų slinkimo priežastis ir šio proceso stabdymo bei gydymo galimybes kalbamės su Kaune įsikūrusios Dermatologijos klinikos „SkinLAnd“‘ gydytoja dermatologe trichologe Gitana Šabūniene.
 

Pūlingas hidradenitas

2018-09-12
Pūlingas hidradenitas – lėtinė, uždegiminė odos liga, pažeidžianti apokrininių prakaito liaukų sritis, dažniausiai pažastis, kirkšnis, išangės, gaktos odą, ir pasireiškianti skausmingais mazgais, pūliniais, kuriems pratrūkus formuojasi fistulės ir randai. Pūlingas hidradenitas nėra dažna liga. Europoje paplitimas siekia iki 1 proc. Dažniausiai ši liga pasireiškia jauno amžiaus žmonėms, moterims 2–3 kartus dažniau nei vyrams.
 

Baltmė

2018-09-12
Baltmė (lot. vitiligo) – tai lėtinė galimai autoimuninė liga, pasireiškianti depigmentinėmis besimptomėmis dėmėmis odoje, plaukuose ar gleivinėse. Šie bėrimo elementai atsiranda dėl išorinių ar vidinių veiksnių sukeltos melanocitų apoptozės. Nors ši būklė nekelia grėsmės gyvybei, tačiau turi neigiamos įtakos psichosocialinei žmogaus gerovei.
 

Emocinė pagalba: paskelbti visų Lietuvoje veikiančių centrų sąrašai

2018-09-11
Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja emocinių sutrikimų – nerimo ir depresijos atvejų. Lietuva, deja, vis dar pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių. Šiandien minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai ragina gyventojus ištikus emocinei krizei neužsisklęsti savyje, o drąsiai kreiptis pagalbos į specialistus. Tiek psichologų, tiek psichiatrų paslaugos teikiamos nemokamai ir jas galima gauti visoje Lietuvoje.
 

Kai nedideli suvartojamo kalio ir magnio kiekio pokyčiai gali turėti įtakos sveikatai

2018-09-11
Vienas būdingiausių dabartinių laikų demografinių bruožų – ilgėjanti gyvenimo trukmė ir visuomenės senėjimas. Senstant visuomenei neišvengiamai didėja lėtinių ligų paplitimas. Antai 2016 metais 40 proc. Europos vyrų ir 49 proc. moterų sirgo kokia nors širdies ir kraujagyslių liga (ŠKL). Kas ketvirtas suaugęs žmogus turi padidėjusį kraujospūdį (arterinę hipertenziją), o vyresnio nei 65 metų amžiaus – kas antras.
 

Kaune – netradicinė socialinė akcija, priminusi apie išėjusiuosius

2018-09-11
Daugiau kaip septynios dešimtys nuo galvos iki kojų juodus kostiumus užsitempusių statistų pirmadienį priešpiet vaikščiodami po Kauną traukė praeivių žvilgsnius. Kauno savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet netradiciškai pasitiko Pasaulinė savižudybių prevencijos dieną, siekdamas paakinti visuomenę, kad prireikus sugebėtume laiku pastebėti ir suteikti pagalbą žmonėms, galvojantiems apie pasitraukimą iš gyvenimo.
 

Ilgalaikis geriamųjų antikoaguliantų vartojimas sergant prieširdžių virpėjimu vyresniame amžiuje

2018-09-10
Prieširdžių virpėjimu serga apie 3 proc. populiacijos. Šios ligos paplitimas didėja vyresniame amžiuje – apie 13 proc. atvejų nustatoma vyresniems nei 75 metų asmenims. Prieširdžių virpėjimas yra pagrindinė galvos smegenų insulto priežastis. Ši liga taip pat didina ir demencijos riziką. Antikoaguliantų vartojimas daugiau nei perpus sumažina embolijos riziką. Kadangi prieširdžių virpėjimas yra vyresnio amžiaus pacientų liga, antikoaguliantus dažniau vartoja šios amžiaus grupės asmenys.
 

Ar makrolidų grupės antibiotikai ototoksiški?

2018-09-10
Tam tikri vaistai gali neigiamai paveikti ausies funkcijas, sukeldami klausos praradimą, ūžesį ausyje ir/ar pusiausvyros sutrikimus. Tokie vaistai yra laikomi ototoksiniais. Klausos ir pusiausvyros sistemos pažeidimas, kurį sukelia minėti medikamentai, gali būti grįžtamas, kai vaistų vartojimas nutraukiamas. Tačiau kartais žala yra nuolatinė.
 

„Neatsitiktinai bizoprololis vadinamas beta adrenoblokatoriumi Nr. 1...“

2018-09-10
Europos kardiologų draugija kasmet pristato įvairių sindromų, patologijų naujas ar atnaujintas diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, kuriose pateikiamos mokslų ar ekspertų susitarimu grįstos naujienos bei įžvalgos. Tačiau nepalyginti mažiau dėmesio skiriama atskirų farmakologinių vaistų grupių apžvalgai, jų naujienų pateikimui. Natūralu, jog kai rinkoje atsiranda naujas vaistinis preparatas, visiems kyla klausimų, kokia jo vieta atskirų patologijų gydyme, kuo jis pranašesnis už kitus vartojamus tos pačios kartos preparatus ir t. t. Apie vieną populiariausių širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti vaistų grupių – beta adrenoblokatorius ir naują rinkoje esamą preparatą bizoprololį kalbiname VUL Santaros klinikų Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos doc. A. Rudį.
 

Parlamentaras siūlo įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis

2018-09-06
Seimo narys M. Majauskas surengė konferenciją „Ar užteks valios įteisinti medicinines kanapes Lietuvoje?“, kurioje savo patirtimi apie gydymą medicininėmis kanapėmis dalinosi pacientai bei jų artimieji. Daugelis konferencijos dalyvių teigė, kad gydymas kanapėmis yra veiksmingiausias būdas malšinti skausmus sunkiausią ligos stadiją išgyvenantiems pacientams.
 

Ar siųsti pas konsultantą, sprendžia gydytojas

2018-09-06
Nors ligonių kasos nuolat primena, kad šeimos gydytojai, įvertinę paciento sveikatos būklę, sprendžia, ar reikalinga gydytojo specialisto konsultacija, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius dažnokai sulaukia gyventojų, besiskundžiančių, kad iš šeimos gydytojų neįmanoma išsireikalauti siuntimų pas gydytojus specialistus. Kiti piktinasi, kad gydytojai specialistai taip pat nenoriai siunčia pas kitos srities specialistus.
 

Visi gyvenimo būdo komponentai turi būti suderinti ir veikti kartu

2018-09-06
Mityba yra neatsiejama mūsų gyvenimo ir sveikatos dalis. Nuo to, kaip maitinamės, priklauso bendra savijauta, galimybė išvengti daugelio ligų ir visavertis gyvenimas. Pastaruoju metu visuomenėje sklando daugybė įvairių mitų, siejamų su mityba ir sveika gyvensena. Bet ar visa, kas teigiama bei skelbiama viešojoje erdvėje, yra tiesa? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškome bei situacijas analizuojame kartu su patyrusia gydytoja dietologe, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Gastroenterologijos klinikos dr. Rūta Petereit.
 

Kompensuos reikalingas ortopedijos priemones

2018-09-05
Į kompensuojamųjų ortopedinių techninių priemonių sąrašą nuo šiol įtraukti laikini gydomieji akių protezai bei peties-alkūnės-riešo įtvarai. Laikinuosius akių protezus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti žmonės jau gali gauti nemokamai, tuo tarpu peties-alkūnės-riešo įtvarus gaminančios ortopedijos įmonės vis dar kviečiamos teikti paraiškas dėl sutarčių su ligonių kasa sudarymo.
 

Kauno klinikų medikai ir kraujo donorai išgelbėjo gyvybę

2018-09-05
30 nėštumo savaitę Justiną apėmė negeras jausmas. Apsilankius pas akušerį ginekologą, moteriai buvo nustatyta placentos pirmeiga ir įaugimas. „Man liepė saugotis, nekelti sunkių daiktų, tačiau kai namuose mažas vaikas – tai sudėtinga. Buvau įspėta – jei pradėsiu kraujuoti, iškart turiu vykti į priimamąjį ir savo diagnozę mokėti kaip eilėraštį. Niekada negalvoji, kad tau gali atsitikti kažkas blogo. 36 savaitę buvo numatyta sudėtinga operacija, deja, bet po vizito pas gydytoją nepraėjo nė dvi savaitės“, – kalbėjo buvusi Kauno klinikų pacientė.
 

Į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą - laikinasis VLK vadovas V. Zaksas

2018-09-05
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (Taryba) sudėtį įtraukti laikinąjį Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovą Viačeslavą Zaksą. Jis pakeis iki šiol Taryboje dirbusią buvusią VLK direktorę Jūratę Sabalienę.
 

Skiepai nuo ŽPV

2018-09-04
Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tipų, kurie skirstomi į mažos, didelės rizikos ir neaiškios rizikos, yra daug (daugiau nei 200) – vieni ne tokie pavojingi, kiti gali lemti onkologinių ligų išsivystymą.
 

Pomenopauzinė hormonų terapija

2018-09-04
Kaip menopauzė keičia moters gyvenimą? Kokie organizmo pokyčiai ryškiausiai ir sunkiausiai toleruojami ir kaip jie atsiliepia moters sveikatai?
 

ES parama vaisių, daržovių ir pieno vartojimui skatinti

2018-09-04
ES vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programa dalyvaujančiose ES šalyse tęsiama ir 2018-2019 mokslo metais. Pagal šią programą, kurios tikslas – skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius, bus dalijami vaisiai, daržovės ir pieno produktai, taip pat bus vykdomos specialios edukacinės programos: vaikai bus mokomi, kaip svarbu tinkamai maitintis, bus aiškinama, kaip gaminamas maistas.
 

Maistas vaikų priešpiečių dėžutėse

2018-09-03
Rugsėjo 1 d. įsigaliojo naujos rekomendacijos dėl vaikų maitinimo organizavimo. Viena iš jų – vaikams rekomenduojama neštis sveikus užkandžius į mokyklas ar darželius (įskaitant šventes ir gimtadienius) ir vengti maisto produktų, kuriais neleidžiama prekiauti mokyklos valgykloje, bufete ar maisto pardavimo automatuose.
 

SAM su medikų profsąjungomis pasirašė naują sutartį

2018-09-03
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų profsąjungomis pasirašė naują Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį, kuria realizuojamas tęstinis siekis gerinti sveikatos priežiūros specialistų ekonomines ir socialines sąlygas, užtikrinti darbo apmokėjimo didinimą, įstaigose veikiančių darbo apmokėjimo sistemų skaidrumą ir lygiateisiškumą bei didesnes garantijas nei numato šiuo metu galiojantis Darbo kodeksas.
 

Pacientė Loreta: ir toliau galiu džiaugtis gamtos dovana

2018-09-01
Kūdikio žindymas ir antibiotikai skamba kaip du nesuderinami dalykai. Vis dar vyrauja manymas, jog sergančioms mamoms jokiu būdu negalima žindyti savo mažylio. Pasak medikų – tai netiesa, kadangi nežindyti rekomenduojama tik labai retais atvejais. Kauno klinikų pacientės Loretos istorija parodo, kad žindymas sergant ne tik galimas, bet ir būtinas – svarbiausia, jog būtų paskirti su žindymu derantys antibiotikai.
 

Naujasis Šiaulių ligoninės direktorius - Remigijus Mažeika

2018-08-31
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo konkursą laimėjo Remigijus Mažeika, šiuo metu einantis Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovo pareigas. Dalyvauti konkurse dokumentus buvo pateikę 8 pretendentai, iš jų 5 atvyko į konkursą.
 

„Širdukas“ Alantas pradeda lankyti parengiamąją klasę

2018-08-31
Prieš šešerius metus sunkia širdies liga sirgęs trijų mėnesių Alantas sulaukė stebuklu vadinamos transplantacijos, o šį rugsėjį šviesiaplaukis berniukas jau pasirengęs pradėti mokslus parengiamojoje klasėje.
 

Vaikus skatins pasirūpinti burnos sveikata

2018-08-31
Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams bus įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią akciją inicijuoja Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai.
 

Vaikai pradedami skiepyti nauja vakcina

2018-08-30
Nuo rugsėjo dviejų mėnesių vaikai bus pradėti nemokamai skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Įtraukus šią vakciną į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nupirko 175 tūkst. šios vakcinos dozių.
 

Kauno klinikose - pirmasis laparoskopinis inksto paėmimas: vyras žmonai padovanojo inkstą

2018-08-29
Gyvoji donorystė, kuomet organas paimamas iš gyvo donoro ir transplantuojamas recipientui, Kauno klinikose vyksta nuo 2014 metų, o šiais metais ligoninėje pirmą kartą buvo atliktas inksto paėmimas laparoskopiniu būdu. Europos ir pasaulio centruose, kuriuose atliekamos transplantacijos, tokio pobūdžio operacijos yra pirmasis pasirinkimas, o nuo šiol laparoskopinė operacija siūloma ir Kauno klinikose kaip pagrindinis inksto paėmimo būdas iš gyvo donoro.
 

Vaikų kosulys

2018-08-28
Viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ikimokyklinio amžiaus vaikai gali sirgti daugiau nei 8–10 kartų per metus. Kosulys įprastai prasideda po 1–2 dienų nuo ligos pradžios ir vidutiniškai trunka apie 5 dienas. Dažniausia vaikų užtrukusio ūminio kosulio priežastis yra povirusinis ar poinfekcinis kosulys, kuris paprastai praeina negydomas. Lėtiniu vaikų kosuliu vadinamas toks kosulys, kuris užtrunka daugiau nei 4 savaites. Tik išsiaiškinus lėtinio kosulio priežastis, galimas sėkmingas jo gydymas. Lėtinis vaikų kosulys skirstomas į specifinį (žinomos priežastys) ir nespecifinį. Kosulio priežastys gali būti susijusios ne tik su viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligomis, bet ir su širdies, virškinamojo trakto, nervų sistemos ar išorinės klausomosios landos ligomis. Todėl lėtinis kosulys – vienas iš nusiskundimų, kurio priežasčiai patikslinti reikalinga otorinolaringologo apžiūra.
 

Svarbiausias aknės gydymo principas – paveikti kuo daugiau patogenezės grandžių

2018-08-28
Aknė (acne vulgaris – paprastieji spuogai) yra viena tų ligų, dėl kurios į gydytojus dermatologus kreipiamasi dažniausiai. Epidemiologinių tyrimų duomenimis, stiprios ekonomikos šalių paauglių populiacijoje, nepriklausomai nuo rasės, tautybės bei lyties, aknės paplitimas siekia 80–95 proc. (priklauso nuo odos pažeidimų vertinimo metodikos), o vidutinio sunkumo ar sunki aknė nustatoma 20–30 proc. jų. Aknė daliai žmonių, pirmiausia moterims, gali susiformuoti bet kuriuo gyvenimo tarpsniu – tai vadinamoji suaugusiųjų aknė, arba dar taikliau – suaugusiųjų moterų aknė. Kadangi aknė lėtinė, atsikartojanti liga, kaip ir bet kuriai organizmo lėtinei ligai – aknei rekomenduojamas kompleksinis ilgalaikis gydymas. Apie tai, koks Lietuvos specialistų požiūris į šią ligą, jos patogenezę, naujus gydymo metodus kalbamės su Vilniaus universiteto Infekcinių, krūtinės ligų, dermatovenerologijos ir alergologijos klinikų docente, Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinika CLINIC IN gydytoja dermatovenerologe Rūta Gancevičiene.
 

Ar galime užkirsti kelią lėtiniam rinosinusitui?

2018-08-27
Šiame straipsnyje aptariama sena patarlė „profilaktika yra geriau nei vaistai“, koncentruojantis ties pirmine lėtinio rinosinusito profilaktika, ligos, kuri paliečia 10 proc. suaugusiųjų populiacijos ir yra siejama su ryškiai pablogėjusia gyvenimo kokybe bei ekonominiais kaštais.
 

Pradėtas inovatyvus gydymas sunkia progresuojančia liga sergantiems vaikams

2018-08-24
Lietuvoje pradėtas taikyti gydymas vaikams, sergantiems spinaline raumenų atrofija. Iki šiol ši liga neturėjo jokių vaistų, nors ji yra dažniausia genetinė priežastis, dėl kurios miršta vaikai iki dvejų metų.
 

Skausmo malšinimas – svarbi gydytojo pareiga

2018-08-23
Dažnai literatūroje, kasdienėje gydytojo praktikoje diskutuojama įvairiais skausmo klausimais. Nenuostabu, nes skausmas – dažniausia kreipimosi į gydytojus priežastis [1]. Statistika liūdina – skausmas į skubiosios pagalbos ir priėmimo skyrius atveda per 70 proc. pacientų [2]. Kasmet ūmaus skausmo priepuolius patiria 15–20 proc., o lėtiniai skausmai kamuoja apie 30 proc. žmonių. Lietuvoje lėtinį neonkologinį skausmą patiria apie 21 proc. suaugusiųjų [2]. Bene dažniausiai su įvairių lokalizacijų skausmu, be skausmo specialistų, susiduria šeimos gydytojai, kuriems kasdien tenka spręsti kelių, klubų sąnarių, nugaros, dantų, mėnesinių, galvos skausmo ir panašias su skausmu susijusias problemas. Skausmas – dažnas ir onkologinių ligų, pooperacinio laikotarpio palydovas.
 

Ūminio rinosinusito gydymas. Kas naujo?

2018-08-23
Rinosinusitas yra viena dažniausių ligų, dėl kurių kreipiamasi į gydytoją [1]. Esant sinusų uždegimui beveik visais atvejais yra ir nosies gleivinės uždegimas, todėl terminas „rinosinusitas“ yra tikslesnis [1, 2]. Remiantis Europos raštu apie rinosinusitą ir nosies polipus (angl. European position paper on rhinosinusitis and nasal polyps), rinosinusitas suaugusiems asmenims yra diagnozuojamas esant nosies ir prienosinių sinusų uždegimui, kai yra du ar daugiau simptomų, iš kurių būtinai turi būti nosies užgulimas arba sekreto iš nosies tekėjimas [2]. Kiti galimi simptomai yra skausmas ar spaudimo jausmas veide, sumažėjusi arba išnykusi uoslė. Vaikams būdingas rinosinusito simptomas yra kosulys. Endoskopinio tyrimo metu gali būti matomi nosies polipai, pūlingos išskyros, paburkusi gleivinė [2]. Šios ligos sunkumas yra vertinamas pagal vaizdo analogijos skalę (0–10 balų). Jei pacientas nurodo, kad simptomų sunkumas yra iki 3 balų, tada rinosinusitas yra lengvos eigos, jei >3–7 balų – vidutinės, jei >7–10 – sunkios [2]. Jei simptomai trunka trumpiau nei 12 savaičių, rinosinusitas yra ūminis, jei užsitęsia ilgiau nei 12 savaičių – lėtinis [2].
 

Kaune – pirmasis gydytojų ir pacientų pasivaikščiojimas sveikatos labui

2018-08-22
Gydytojų užimtumas be galo didelis, o pacientų eilės driekiasi visą dieną. Siekiant gerinti šeimos gydytojų ir pacientų ryšį, skatinti jų bendravimą, aktualių sveikatos klausimų aptarimą, didinti pacientų fizinį aktyvumą vaikščiojant, Kaunas pirmasis Lietuvoje jungiasi prie pasaulinės gydytojų ir pacientų pasivaikščiojimo iniciatyvos „Walk with a doc“.
 

Kontracepcija. Esmė ir prasmė. Ką turi žinoti moteris?

2018-08-21
Efektyvi kontracepcija yra ne maistas, bet vaistas. Reikia pripažinti, kad nėštumas irgi susijęs su didelėmis rizikomis moterų sveikatai ir net gyvybei. Ypač tai aktualu moteriai neplanuotai pastojus. Dėl neplanuoto nėštumo kasmet pasaulyje miršta maždaug 600 tūkst. moterų
 

Gydymo įstaigas ir vaistines kviečia prisidėti prie visuomenės informavimo

2018-08-21
Rugpjūčio 20 d. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradeda neribotą laiką truksiantį ir visą Lietuvą apimsiantį vaizdo komunikacijos projektą – „Žinoti sveika". Gydymo įstaigos, vaistinės kviečiamos prisidėti prie informavimo kampanijos, siekiant padėti visuomenei įgyti daugiau naudingų žinių sveikatos apsaugos srityje.
 

Galutiniai duomenys apie 2017 m. Lietuvos gyventojų mirties priežastis

2018-08-20
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus specialistų parengtame leidinyje pateikiami apibendrinti duomenys apie 2017 m. mirusių nuolatinių Lietuvos gyventojų mirties priežastis.
 

Prakaitavimas. Kokios priemonės efektyviausios?

2018-08-20
Išskirtinai karšta šių metų vasara atneša ne tik daug vasariškų malonumų, bet ir daugeliui sukelia tam tikrų problemų. Viena iš jų – gausus prakaitavimas. Nors vyrai linkę prakaituoti daugiau negu moterys, pastarosios dėl šios estetinės ir psichologinės problemos patiria daugiau streso. Nemalonu, kai nuolatos reikia galvoti, ar nesklinda nejuntamas atstumiantis kvapas, ar nesudrėko drabužiai pažastyse.
 

Spontaninė gerklų vėžio regresija – 10 metų berniuko istorija

2018-08-20
Gerklų vėžys – reta patologija tarp vaikų, literatūroje aprašyti tik 92 atvejai. Spontaninė gerklų karcinomos regresija – dar retesnis klinikinis fenomenas, iki šiol stebėtas tik suaugusiems pacientams. Šiame straipsnyje pristatome unikalų klinikinį atvejį – 10 metų vaiką, sergantį gerklų karcinoma, kuriam spontaniškai regresavo gerklų vėžys.
 

Metabolinė širdies apsauga sergantiesiems išemine širdies liga ir cukriniu diabetu

2018-08-17
Pacientų, sergančių išemine širdies liga (IŠL) ir cukriniu diabetu, mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų dažnis yra dvigubai didesnis nei IŠL sergančių pacientų, neturinčių cukrinio diabeto. Galima to priežastis yra pagreitėjusi aterogenezė, kurią sukelia pakitęs ląstelių metabolizmas. Iš tiesų išeminius metabolinius pokyčius, atsirandančius dėl aprūpinimo kraujo ir širdies metabolinių poreikių disbalanso, sustiprina pačiam cukriniam diabetui būdingi pokyčiai.
 

Išsėtine skleroze serganti Nijolė - apie nelengvą dalią...

2018-08-16
Apsipirkti maisto prekių parduotuvėje, susitvarkyti namus ar aplinką sode, ar tiesiog pasigaminti pietus – daugeliui mūsų tai – nesudėtingos kasdienės užduotys. Tuo tarpu sergantiems išsėtine skleroze tai gali tapti tikru iššūkiu, nes neprognozuojama ligos eiga gyvenimą gali apversti aukštyn kojomis.
 

VOICESCREEN – automatinė balso analizė mobiliojoje programėlėje

2018-08-16
Balso sutrikimai (užkimimas) yra gana dažnas nusiskundimas, varginantis iki 10 proc. populiacijos [1]. Užkimimo priežastys gali būti susijusios ne tik su įprastinėmis peršalimo ligomis ar balso nuovargiu po didelių balsinių krūvių, bet ir su nepiktybiniais bei piktybiniais gerklų navikais. Užkimimas – dažniausiai pasireiškiantis gerklų vėžio simptomas.
 

SAM: pagerėjo vaistų ir medicinos pagalbos priemonių prieinamumas

2018-08-14
Iki šių metų liepos įgyvendinti vaistų kainodaros politikos pakeitimai leido sutaupyti pacientų bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų ir sumažinti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kainas. Pacientų priemokos už vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumažėjo 18 proc., o maždaug 7 mln. eurų sumažėjusios PSDF išlaidos leido pradėti kompensuoti naujus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.
 

Prailgėjusios ylinės ataugos sindromas (Eagle sindromas). Klinikinis atvejis

2018-08-13
Straipsnyje, remiantis literatūros šaltiniais, apžvelgiama ylinio paliežuvio sindromo (Eagleʼs sindromo) istorija, etiologija, epidemiologiniai duomenys, klinikiniai aspektai, diagnostika, konservatyvaus bei chirurginio gydymo galimybės ir rezultatai bei aprašomas klinikinis atvejis.
 

Dar kartą apie „juodąjį“ ligoninių sąrašą

2018-08-10
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad Seimo opozicijos narių kalbos apie neva egzistuojantį „juodąjį sąrašą“, į kurį įtrauktas ligonines žadama uždaryti yra neatitinkančios tikrovės ir keliančios paniką gyventojams. Joks „juodasis sąrašas“ neegzistuoja ir nei viena Lietuvos ligoninė nebus uždaroma.
 

Gyvybės dėsnius keičiančios technologijos bus pristatomos Vilniuje

2018-08-09
Dirbtinių žmogaus smegenų projektas, į vėžį pavienių ląstelių lygiu leidžianti pažvelgti mikroskysčių technologija, elektromagnetinius impulsus tiesiai į somatines ląsteles siunčiantis prietaisas, 3D spausdinimo technologija pagaminti dantų, pėdų implantai, pažangūs imunoterapijos preparatai – per 60 įmonių iš viso pasaulio savo produktus ir paslaugas pristatys rugsėjo 26-27 d. Vilniuje vyksiančio „Life Sciences Baltics“ tarptautinio forumo parodoje. Į šią didžiausio Baltijos šalyse tarptautinio gyvybės mokslo renginio dalį lankytojai bus kviečiami apsilankyti nemokamai.
 

Naujagimių skausmo vertinimas ir naujagimių skausmo vertinimo skalės ALPS-Neo validizavimas Lietuvoje

2018-08-09
Naujagimiai patiria skausmą ar stresą atliekant įvairias medicinos procedūras. Daugėja įrodymų, jog skausmo valdymas naujagimystėje svarbus tolesnei naujagimio raidai. Naujagimių skausmo intensyvumą vertinti sunku dėl negebėjimo verbalizuoti skausmą, tačiau skausmą vertinti yra būtina, norint slopinti skausmą ir įvertinti malšinimo efektyvumą. Egzistuoja daugybė validizuotų skausmo vertinimo skalių, tačiau jos skirtos vertinti skirtingiems naujagimiams ir vienos skalės, tinkamos visiems naujagimiams kiekvienu atveju, nėra. ALPS-Neo neišnešiotų ir sergančių naujagimių skausmo ir streso vertinimo skalė yra gana nauja, patikima ir validizuota priemonė, itin tinkama pakartotiniam užsitęsusio skausmo vertinimui.
 

Seime kyla nepasitenkinimas dėl kalbų apie ligoninių naikinimą

2018-08-08
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Juozas Olekas kartu su kitų opozicinių Seimo partijų atstovais palaiko medikus ir pacientus, kylančius į kovą prieš valdžios užmojus uždaryti rajonų ligonines.
 

Melanomos grėsmė ir gyvybės išsaugojimo kaina

2018-08-08
Melanoma yra sparčiausiai plintanti ir didžiausią mirtingumą lemianti odos vėžio forma. Deja, net ir šiuolaikinė medicina bejėgė prieš toli pažengusią melanomą – efektyvaus gydymo išplitusiai ligos stadijai nėra. Kiek agresyvi ir pavojinga ši liga, kokios galimybės jos išvengti bei kitais aktualiais klausimais kalbamės su Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidente, gydytoja dermatovenerologe, profesore Matilda Bylaite-Bučinskiene.
 

Kolorektalinis vėžys: ankstyvosios diagnostikos ir gydymo aktualijos XXI amžiuje

2018-08-08
Kolorektalinis vėžys (KRV) – viena dažniausių onkologinių ligų. 2012 metais pasaulyje nustatyta 1 360 602 nauji šios ligos atvejai. Pagal dažniausias vėžio lokalizacijas tarp vyrų KRV buvo 3-ioje vietoje (746 tūkst. naujų atvejų, arba 10 proc. visų atvejų) ir 2-oje vietoje tarp moterų (614 tūkst. atvejų, arba 9,2 proc. visų atvejų). Beveik 55 proc. KRV atvejų pasireiškia labiau išsivysčiusiuose regionuose [1]. Europoje 2012 metais nustatyti 447 136 nauji KRV atvejai (antras dažniausias vėžys, sudarantis 13 proc. visų vėžio atvejų). Nuo KRV 2012 metais pasaulyje mirė 693 933 (8,5 proc. visų mirčių nuo vėžio – 4-oji vieta), Europoje – 214 866 (12,2 proc. visų mirčių nuo vėžio – 2-a vieta. Lietuvoje sergamumas šios lokalizacijos vėžiu taip pat sparčiai didėja [1, 2]. 2012 metais Lietuvoje diagnozuota apie 1 700 naujų KRV atvejų [3]
 

Tiesia pagalbos ranką kitiems naujagimiams

2018-08-07
Veronikos ir Raimondos mergaitės šiuo metu gydomos Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Raimondos mergaitė pasaulį išvydo sverdama vos 508 gramus. Veronikos mergaitės svėrė 500 ir 600 gramų. Abi moterys ligoninėje dėl tos pačios priežasties – jų mažylėms reikalinga profesionali medicininė pagalba. Tačiau pacientės ištiesia pagalbos ranką ir kitoms panašaus likimo moterims ir jų naujagimiams. Suprasdamos motinos pieno naudą naujagimiams, gimusiems per anksti, jos tapo Donorinio motinos pieno banko donorėmis.
 

„Rajonines ligonines siekiama sunaikinti!“

2018-08-07
Vykusioje opozicinių frakcijų spaudos konferencijoje skambėjo aštri kritika Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), sudariusiai „juodąjį“ rajoninių ligoninių sąrašą. Savivaldybių vadovai, medikų ir pacientų organizacijos bei politikai teigia, kad per pastaruosius kelerius A. Verygos vadovavimo ministerijai metus gydymo srityje niekas nepasikeitė, taip pat nepagerėjo gydymo prieinamumas.
 

Konsultuotis galima bet kurioje antrinio lygio paslaugas teikiančioje įstaigoje

2018-08-03
Pacientai, gavę iš šeimos gydytojų siuntimus į konsultacijas, turi teisę konsultuotis bet kurioje antrinio lygio paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį dėl konkrečių konsultacijų apmokėjimo su gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa. Gyventojams neprivaloma kreiptis tik į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (kuriose yra prisirašę) dirbančius specialistus konsultantus.
 

Nėščiosioms atliks daugiau tyrimų

2018-08-03
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo papildomas nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros tvarkos aprašas, įtraukiant į jį daugiau reikalingų tyrimų. Taip bus galima anksčiau nėščiosioms nustatyti lėtines ligas bei rizikos atvejus ir apsaugoti mamas bei jų kūdikius. Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 m. sausio 1 dienos.
 

Panevėžio ligoninė turės naują vadovą

2018-08-03
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo konkursą laimėjo Arvydas Skorupskas, šiuo metu dirbantis Respublikiniame priklausomybės ligų centre. Dalyvauti konkurse dokumentus buvo pateikę 13 kandidatų, 5 iš jų atvyko į konkursą.
 

Plaučių vėžys – nuosprendis gyvybei? O gal kovos už ją pradžia?

2018-08-01
Plaučių vėžys – tai piktybinis kvėpavimo sistemos navikas, susiformuojantis, kai nenormalios plaučių ląstelės ima nekontroliuojamai daugintis. Ši onkologinė liga, deja, dažniausiai diagnozuojama jau vėlyvos stadijos. Išgirdęs tokią diagnozę žmogus ją priima kaip lemtingą nuosprendį. Ar iš tiesų tokie ligoniai visiškai beviltiški? Kokių naujovių ar proveržio šios agresyvios ligos gydyme galima tikėtis artimiausiu metu? Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovu profesoriumi Edvardu Danila.
 

Vienas donoras – naujo gyvenimo viltis šešiems žmonėms

2018-08-01
Nacionalinis transplantacijos biuras informuoja, kad dviejuose Lietuvos transplantacijos centruose – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose – šiandien bus atliekamos net šešios transplantacijos: širdies, kepenų, dviejų inkstų ir dviejų ragenų.
 

Reta genetinė liga neatima gyvenimo džiaugsmo

2018-07-30
Nėštumas Daivai nerimo nekėlė – laukimo laikotarpis buvo sklandus, tačiau viskas pasikeitė vos gimus vaikui. „Supratau, kad kažkas ne taip, kai pamačiau sūnaus kojyčių pirštukus. Pirmasis mūsų pasimatymas buvo labai trumpas, nes jį greitai pervežė į Kauno klinikas, o mane namo išleido po kelių parų. Tada ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas“, – pasakoja Daiva, kurios vaikui Kauno klinikose buvo nustatytas retas Apert sindromas.
 

SAM:receptus bus galima prasitęsti nuotoliniu būdu

2018-07-25
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos įgalinamos pacientams vaistų receptus pratęsti nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu bus galima skirti pacientams pakartotinius tyrimus. Ši naujovė įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.