Aktuali informacija ASPĮ

2018-01-24

Į Lietuvos gydymo įstaigas yra tiekiami skirtingų registruotojų vaistai, turintys veikliąją medžiagą norepinefriną. Šie vaistai tiekiami pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Vardinių vaistų tvarką ir šių vaistų pakuotės yra paženklintos užsienio kalba.

Gavome pranešimą iš gydytojų, kad ligoninių personalą klaidina ant šių vaistų pakuočių nurodyta skirtinga vaisto stiprumo išraiška.
 
Informuojame, kad veikliosios medžiagos stiprumas gali būti išreikštas bazės (grynos veikliosios medžiagos kiekis) arba druskos išraiška. Žemiau nurodytuose pavyzdžiuose galima matyti šį skirtumą (mėlynas fonas). Tačiau ant abiejų pakuočių taip pat matyti ir nurodytas druskos kiekis vienoje ampulėje (žalias fonas). Taigi šiuo konkrečiu atveju akivaizdu, kad nors prie vaisto pavadinimo nurodyta skirtinga stiprumo išraiška, bendras veikliosios medžiagos kiekis, išreikštas druska, yra vienodas, t.y., 8 mg/4ml.
  
Gydymo įstaigos darbuotojų, gavus vaistinio preparato pakuotes, paženklintas  užsienio kalba, prašome atidžiau peržiūrėti informaciją, esančią ant vaisto pakuotės ir/arba pakuotės lapelyje.

VVKT inf.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.