Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2019 m. (išankstiniai duomenys)”. Jame pateikiami pagrindiniai išankstiniai praėjusių metų Lietuvos gyventojų sveikatos ir svesiatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai.

Atnaujinta tyrimų, atliekamų po mirties karantino metu, tvarka

2020-04-16

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, gydymo įstaigoje mirusiam žmogui, kuriam įtariama ar nustatyta koronaviruso infekcija (COVID-19), autopsija neatliekama. Jei autopsija reikalinga, ji gali būti atliekama tik nustačius, kad žmogus koronavirusu nesirgo.

Jei žmogus, kuriam nustatyta ar įtariama koronaviruso infekcija, mirė ne gydymo įstaigoje, tuomet, nesant teismo, prokuratūros ar ikiteisminio tyrimo pareigūnų pavedimo atlikti teismo medicinos ekspertizes ir tyrimus, jo gydymo įstaigos gydytojas išduoda medicininį mirties liudijimą, nurodydamas šią ligą mirties priežastimi.

Jei tyrimas dėl koronaviruso neigiamas,  mirties liudijimas išrašomas remiantis turimais medicininiais dokumentais  ir mirties faktą nustačiusiojo įrašais.

Tais atvejais, kai reikia atlikti teismo medicinos tyrimą mirties priežasčiai nustatyti, tyrimas, nepriklausomai nuo koronaviruso tyrimo rezultatų, atliekamas Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje. Teismo medicinos tyrimas atliekamas tokia apimtimi, kuri leidžia nustatyti mirties priežastį ir atsakyti į kitus ikiteisminio tyrimo metu pateiktus klausimus. 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.