Europos dermatologų kongrese Ženevoje – svarbios žinios pasauliui

2017-10-02

Rugsėjo 13-17 d. Ženevoje vyko 26-asis Europos dermatologų kongresas EADV (European Academy of Dermatology and Venereology), kuriame lankėsi gausus medikų-dermatovenerologų būrys iš Lietuvos. Apie svarbiausias šių metų naujienas Europai ir pasauliui kalbamės su Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Infekcinių ligų departamento vadove, gydytoja dermatovenerologe Jolanta Česiene.

„Šiemet multidisciplininiame kongrese daug dėmesio buvo skirta vėžiniams susirgimams, lytiškai plintančioms ligoms, dirbtiniam intelektui dermatologijoje, biologinei terapijai odos ligų gydymo procese. Per 700 kalbėtojų iš viso pasaulio, penkios dienos paskaitų, seminarų, praktinių užsiėmimų nuo ryto iki vakaro. Man buvo svarbu pagilinti žinias vaikų ir nėščiųjų dermatologijos srityje. Domėjausi naujausiais tyrimais apie dermatozes, dermatoskopijomis – kai tenka diagnozuoti vėžinius susirgimus. Mokslų daktaras iš Šveicarijos, Emilie van Deventer, savo tyrimais atskleidė, kad naudojimasis soliariumais ir siekis įdegti Europoje sukelia kone pusketvirto tūkstančio melanomos atvejų Europoje per metus“, – naujausiomis žiniomis, parsivežtomis iš svarbiausio Europos dermatologų kongreso dalijasi J. Česienė.

Pagrindinė mintis, nuskambėjusi pasauliniame kongrese, aktuali ir Lietuvai – laikas imtis realių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias vėžiniams susirgimams dėl žalingo UV poveikio. Šių metų liepą Vakarų šalyse atliktas mokslinis tyrimas atskleidė, kad dauguma žmonių naudojasi soliariumais dėl dviejų priežasčių – grožio ir sveikatos. „Pagrindinis tyrime dalyvavusių asmenų argumentas dėl naudojimosi soliariumais ir sveikatos ryšio buvo tas, kad tai yra būdas padidinti vitamino D kiekį organizme. Šiuo atveju pamirštama, kad žala organizmui yra kur kas didesnė nei nauda. Kongrese kalbėta apie tai, kad būtina keisti visuomenines strategijas, orientuotas į odos vėžio prevenciją, nes naujausi tyrimai rodo, kad jos nėra efektyvios“, – dėso J. Česienė.

Gydytoja informuoja, kad KUL turi visas reikiamas galimybes ne tik diagnozuoti, bet ir gydyti įvairius odos susirgimus – nuo autoimuninių odos ligų iki vėžio. „Čia veikia dienos stacionaras, kuriame pacientams taikoma fototerapija, suteikiama profesionali ir šiuolaikiška pagalba. Turime CO2 lazerį, kuris padeda pašalinti nepiktybinius odos darinius“, – kalba J. Česienė.

Komandoje su dermatovenerologais taip pat dirba pastikos chirurgai, radiologai, radioterapeutai, chemoterapeutai, genetikė. Gydytoja pastebi, kad reiktų daugiau kalbėti apie saulės žalą, melonomos prevenciją, odos senėjimą. Pasak jos, pasaulinio dermatologų kongreso korifėjai taip pat kalbėjo apie tai, kad pacientų edukacijai būtina skirti daugiau dėmesio kiekvienoje iš šalių.

„Į Lietuvą iš pasaulio ateina įvairiausių inovacijų – imuninių ląstelių vakcinos, biologinė terapija. Vis dėlto dažnai tenka grįžti prie seniai žinomų vaistų, kurie gerai ištirti, žinomi jų šalutiniai poveikiai, skirtingai nei naujųjų biologinių“, – pasakoja J. Česienė.

KUL gydytojai specialistai kasmet tobulina savo profesinius įgūdžius pasauliniuose kongresuose, seminaruose, atnaujina įrangą, ieško pažangiausių sprendimų dermatovenarologijos ir kitose srityse bei skatina visuomenę nelikti abejingiems savo ir aplinkinių ligoms. „Laiku padaryti sprendimai neretai išgelbėja net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose – kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis į gydymo procesą yra labai reikšmingas“, – apibendrina J. Česienė.

Edita Matulevičiūtė

Nuotraukoje - gyd. J. Česienė

 

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.