Į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą - laikinasis VLK vadovas V. Zaksas

2018-09-05

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (Taryba) sudėtį įtraukti laikinąjį Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovą Viačeslavą Zaksą. Jis pakeis iki šiol Taryboje dirbusią buvusią VLK direktorę Jūratę Sabalienę.

Pagal Sveikatos draudimo įstatymo nuostatas Vyriausybė į Tarybą deleguoja penkis valstybės institucijų atstovus: Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos. Iš viso tarybą sudaro 15 narių: penki draudėjų (darbdavių) atstovai, penki apdraustųjų atstovai bei minėtų valstybės institucijų atstovai.

Pagrindinės Tarybos, kaip patariamosios institucijos, funkcijos – teikti Sveikatos apsaugos ministerijai siūlymus ir išvadas dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, sąrašo, Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto sudarymo bei paskirstymo, teritorinių ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių bei teritorinių ligonių kasų ir vaistinių sutarčių sudarymo tvarkos, nagrinėja VLK finansinę ir ekonominę veiklą, kitus  privalomojo sveikatos draudimo klausimus.

 

SAM Ryšiai su visuomene

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.