Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Kaip pagerinti sveikatos sistemos efektyvumą?

2019-04-26

Šiandien Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) ir organizacija „Youth Cancer Europe“ rengia tarptautinę konferenciją „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“. Konferencija vyks Seimo III rūmuose, Konferencijų salėje. Pradžia – 10 val.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės, šio renginio tikslas – aptarti pagrindinius iššūkius siekiant gerinti Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumą ir kokybę, išsamiau susipažinti su užsienio šalių patirtimi.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, labai svarbu įvertinti  pažangių užsienio šalių patirtį, kaip gerinti sveikatos sistemos efektyvumą, paslaugų kokybę ir saugumą, pasitelkus modernius vadybos būdus, tinkamą stebėseną ir skatinimą. „Mūsų šalis ne tik gali, bet ir turi mokytis iš gerųjų pavyzdžių. Na, o siekiant tai daryti kuo sklandžiau ir efektyviau, svarbu kuo platesnis bendradarbiavimas, ypač – su pacientų organizacijomis, kurios yra pacientų balsas ir geriausiai žino, ko labiausiai trūksta ir ko reikia mums, t. y. sveikatos priežiūros paslaugų gavėjams“, – sako ministras.

Išsamią renginio programą galima rasti čia.                 

Atkreipiame dėmesį, kad 9.20 val., prieš konferenciją, Spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks renginio dalyvių spaudos konferencija.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat – Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.