Kavos pertraukos keičiamos sveikuoliškais atokvėpiais, bet vakare...

2017-10-17

Dešimt procentų įmonių, organizuojančių konferencijas, į jų programas jau įtraukia bent kelis sveikatinimo elementus – pertraukas be kavos, trumpas mankštas, kineziterapeuto konsultacijas. Tokia statistika buvo paskelbta Kaune, viešbutyje HOF vykusiuose verslo pusryčiuose, į kuriuos susirinko su neįprastais darbuotojų motyvavimo metodais susipažinti panorę įmonių vadovai.

„Situacija per pastaruosius dvejus metus gerokai pakito. Jei 2014 – ais sveikuoliški atokvėpiai nedomino nė vieno konferencijų organizatoriaus, tai šįmet kas dešimta bendrovė nusprendė paįvairinti savųjų renginių programas ir tuo, kas yra naudinga sveikatai“, - pasakojo viena iš verslo pusryčių pranešėjų „SPA Vilnius“ Plėtros direktorė Lina Nosevič.

Anot jos, dažniausiai „SPA Vilnius“ rengiamose konferencijos norima, kad kineziterapeutas pademonstruotų pratimus, kuriuos periodiškai turėtų atlikti sėdimą darbą dirbantieji.

Be to, kas penkta kompanija per pertraukas konferencijų dalyviai vaišinami ne kava, o natūraliais kokteiliais, arbatomis ar šviežiai spaustomis sultimis.

Tiesa, vakaro programos kol kas nesikeičia – jose alkoholinių gėrimų neatsisakoma.

L.Nosevič teigimu, įmonių vadovai jau domisi ir kaip organizuoti sveikuoliškus atokvėpius ne tik konferencijų metu, todėl vis daugiau jų parengia savų įstaigų darbuotojams skirtas sveikatingumo programas. Pasak pašnekovės, jose rekomenduojama numatyti galimybę rinktis įprastus arba pagal dietologo rekomendacijas paruoštus pietus, kuo įvairesnėse organizacijos patalpų vietose pakabinti sveikos mitybos piramides, inicijuoti trumpas mankštas, paskaitas, įrengti erdves, kur būtų galima paskaityti knygas ar pažaisti stalo žaidimus.

„SPA Vilnius“ yra pirmoji Lietuvoje organizacija, kuri daro nemokamus seminarus šviesdama kompanijų Personalo skyriaus atstovus ir pristatydama savo gerąją sveikatingumo strategijos praktiką.

„Global Wellness“ instituto duomenimis 3,2 mlrd. pasaulio darbuotojų jaučiasi vis labiau pavargę. Labiausiai jų savijauta rūpinamasi Šiaurės Amerikoje, kur sveikatingumo programas yra parengusios bei jas įgyvendina 52 proc. įmonių. Europoje darbuotojų sveikatai nuolatinį dėmesį skiria kas penkta organizacija. Tuo tarpu kituose pasaulio kontinentuose sveikatingumo programas yra paruošę tik 5 proc. kompanijų.

Gina Blockienė

Nuotr. Kristinos Kučinskaitės

 

© 2006 Visos teisės saugomos.