Organų donorystės idėja buvo paskleista ir „Vilties bėgime“

2017-05-21

Praėjusį sekmadienį, gegužės 21 dieną, Klaipėdoje įvyko tradicinis „Vilties bėgimas“, skirtas Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrui paremti. Šiame renginyje Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM darbuotojai priiminėjo sutikimus donoro kortelei gauti, o 10 kilometrų bėgimo trasą įveikė ir Stasys Laniauskas – 10 metų gyvenantis su transplantuotomis kepenimis.

S.Laniauskas ne tik užsiregistravo 10 kilometrų bėgimui, bet ir asmeniškai kreipėsi į bėgimo organizatorius bei pasiekė, kad šio bėgimo metu šiemet būtų propaguojama organų donorystė! Maža to – sužinojęs, kad bėgimo organizatoriai ieško žmogaus, kuris 10 kilometrų distancijoje bėgimo metu galėtų lydėti aklą žmogų, Stasys... pasisiūlė tai padaryti.

Prieš bėgimą Stasys neslėpė, kad bėgant lydėti aklą žmogų – jam nauja patirtis ir nauja atsakomybė. „Todėl prieš bėgimą pasikalbėjau su tuo aklu žmogumi – bendraamžiu Zigmantu iš Pasvalio. Sužinojau, kad jis – taip pat bėgimo entuziastas, dešimt kilometrų įveikiantis maždaug per 50 minučių. Pasitarėme, kaip bėgsime: prisirišę prie riešų maždaug pusmetrio ilgio virvę“, – bėgimo detales papasakojo Stasys.  Paklaustas, kodėl ryžosi apsiimti lydėti bėgantį aklą žmogų, Stasys atsako trumpai, bet nuoširdžiai: „Jeigu tik galiu padėti – visuomet padedu. O kaip gi kitaip? Ir šiuo atveju – jei galiu pabūti akimis, tai ir nusprendžiau jomis pabūti“.

Zigmantas Rimkus neregiu tapo prieš aštuonerius metus, kai nuo vaikystės turėta tik viena sveika akis buvo stipriai sužalota – vyras apako. Iki tol Z. Rimkus buvo aktyvus sportininkas – žaidė ir krepšinį, ir futbolą, ir buvo geras 100 m sprinto bėgikas. Pastaruosius aštuonerius metus Pasvalio gyventojai poną Zigmantą gali matyti bėgiojantį nevažinėjamoje gatvelėje pirmyn – atgal – po 10 kilometrų kasdien. „Mes abu žinome, ką reiškia turėti rimtų sveikatos bėdų. Todėl ir bėgame už viltį“, – prieš startą kalbėjo Z. Rimkus ir S. Laniauskas. „Be to dar ir datos sutampa – aš gyvenu 10 metų su donoro kepenimis, ir šis bėgimas organizuojamas dešimtąjį kartą“, – apie datų sutapimus priduria Stasys. Mat prieš savaitę, gegužės 13-ąją, suėjo dešimt metų, kai 58 metų Trakų rajono gyventojui S.Laniauskui buvo atlikta kepenų transplantacija. Visą tą dešimtmetį Stasys – ne tik nepailstantis organų donorystės idėjos propaguotojas. Jis ir – aktyvaus, sveiko gyvenimo būdo mėgėjas: intensyviai sportuoja, bėgioja, važiuoja dviračiu. Tai – įkvepiantis pavyzdys, kad sunkiai sirgęs žmogus po transplantacijos gali prisikelti prasmingam, visaverčiam gyvenimui.

Stasys nuolat dalyvauja įvairiuose Lietuvos miestuose rengiamuose bėgimuose, įveikdamas net po 10 kilometrų. Ne kiekvienas sveikas žmogus ryžtųsi tiek nubėgti, o Stasys – ryžtasi! Kelerius metus Vilniuje spalį rengiamas bėgimas už organų donorystę, ir visuomet čia bėga Stasys. Jis dalyvauja ir kituose bėgimuose – Vilniaus maratone irgi bėgdavo.

Tačiau kartais padėti prireikia ir pačiam Stasiui. Maždaug prieš metus dviračiu važiuojantis Stasys pateko į autoįvykį.  Stasys smarkiai nenukentėjo, bet jo dviratis buvo nepataisomai sugadintas. Todėl vyrui teko atsisakyti pomėgio važiuoti dviračiu. Be dviračio jam buvo sudėtinga pasiekti ir toliau nuo namų esančią darbovietę degalinėje. Lėšų, kurias galėtų skirti naujam dviračiui įsigyti, nenuskriausdamas šeimos biudžeto, Stasys neturėjo.

Išgirdę šią istoriją, uždarosios akcinės bendrovės „Baltik vairas“ atstovai nutarė padovanoti Stasiui dviratį. Šios bendrovės generalinis direktorius Žilvinas Dubosas patvirtino: „Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie Jūsų gerų darbų ir mielai padovanosime dviratį p. Stasiui”.

Nacionalinio transplantacijos biuro darbuotojai ir, aišku, Stasys nuoširdžiai dėkoja UAB „Baltik vairas” kolektyvui už šią dovaną. Biuro kolektyvas Stasiui linki stiprios sveikatos ir lygių kelių riedant nauju dviračiu!

NTB inf. ir nuotrauka

Nuotraukoje - Stasys Laniauskas ir Zigmantas Rimkus Vilties bėgime

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.