Seime kyla nepasitenkinimas dėl kalbų apie ligoninių naikinimą

2018-08-08

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Juozas Olekas kartu su kitų opozicinių Seimo partijų atstovais palaiko medikus ir pacientus, kylančius į kovą prieš valdžios užmojus uždaryti rajonų ligonines.

„Matome, kad sveikatos apsaugos ministras neturi aiškios vizijos, kaip reformuoti sveikatos sistemą. Ponas Aurelijus Veryga mato tik ką reikia uždrausti, uždaryti, bet nemato, kaip reikėtų pertvarkyti“, – Seimo opozicinių frakcijų surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Olekas.

Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždaryti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones ir apie pacientus. „Ministras pirmiausia turėjo pristatyti visuomenei savo viziją, kaip finansuos, gal kur nors kažką uždarys, pateiks argumentus ir pasiūlys, kaip užtikrins to rajono gyventojų sveikatos apsaugą. Bet vietoje to kalbama apie pažeidimus ligoninėse, jų uždarymą, ligoninės šmeižiamos. O medikai ir pacientai laikomi nežinioje, įtampoje ir baimėje. Ministras vietoje to kalba apie gimdymus namuose“, – teigia Seimo narys.

Reformatoriais norintys būti valdantieji, socialdemokratų manymu, sveikatos sistemą nustūmė į duobę. Ši socialiai jautri sritis  ypač svarbi regionų politikai. Neveltui Prezidentė vetavo šiuos valdančiųjų skubotus, socialiai neatsakingus sprendimus Seime.

„Savo programoje pasiskelbę apie regionų stiprinimą, praktikoje „valstiečiai“ vykdo regionų naikinimą, nes užmojai uždaryti rajonų ligonines veda į tai. Čia klaida ir atsakomybė ne tik sveikatos apsaugos ministro, bet ir Ministro Pirmininko, nes jis yra tiesiogiai atsakingas už Vyriausybės programos įgyvendinimą“, – sako J. Olekas.

Socialdemokratai, kaip ir kitos opozicinės Seimo frakcijos, ketina pasipriešinti valdančiųjų norui rudens sesijos metu atmesti Prezidentės veto, kuriuo buvo užkirstas kelias rajonų ligoninių uždarymui.

 


Irmina Frolova-Milašienė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.