Parlamentaras siūlo įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis

2018-09-06

Seimo narys M. Majauskas surengė konferenciją „Ar užteks valios įteisinti medicinines kanapes Lietuvoje?“, kurioje savo patirtimi apie gydymą medicininėmis kanapėmis dalinosi pacientai bei jų artimieji. Daugelis konferencijos dalyvių teigė, kad gydymas kanapėmis yra veiksmingiausias būdas malšinti skausmus sunkiausią ligos stadiją išgyvenantiems pacientams.

Mykolas Majauskas Lietuvoje siūlo įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis. Esą jis mažina sunkių pacientų skausmus ir yra veiksmingas bei patikrintas gydymo būdas daugelyje Europos valstybių.

„3 procentai šalies gyventojų šiandien serga vėžiu, ir tai yra apie 100 tūkstančių žmonių. 20 tūkst. žmonių yra diagnozuota epilepsija. apie 100 tūkstančių žmonių - navikas. Daliai iš jų iš tikrųjų yra skiriamas gydymas medicininėmis kanapėmis, bet ne Lietuvoje. Lietuvoje simptomus tų ligų malšina morfijumi, opiato pagrindo vaistais, prie kurių psichologiškai ir fiziškai priprantama“, - konferencijoje kalbėjo M. Majauskas.

 Anot jo, medicininės kanapės Lietuvoje uždraustos, todėl gydytojai ir pacientai, bandantys tokias alternatyvias gydymo priemones, yra paversti nusikaltėliais. Pernai medicinines kanapes įteisino trys Europos Sąjungos šalys - Graikija, Vokietija ir Lenkija. Jos prisijungė prie Ispanijos, Nyderlandų, Suomijos, Čekijos, Italijos, Slovėnijos ir Portugalijos.

„Šiandien mes nesakome, kad reikia įteisinti kanapes rekreacijai ar keisti su tuo susijusią teisinę sistemą, bet sunkiai sergantiems ligoniams turėtų būti prieinamas geriausias įmanomas gydymas, taip pat ir medicininės kanapės“, - sakė M. Majauskas.

Šiuo metu medicininės kanapės Lietuvoje neatskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos Farmacijos įstatymu. Medicininiais tikslais naudoti galima tik Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų antrajame sąraše esančias medžiagas, tačiau medicininės kanapės įtrauktos į pirmąjį sąrašą.

emedicina.lt inf.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.