Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2019 m. (išankstiniai duomenys)”. Jame pateikiami pagrindiniai išankstiniai praėjusių metų Lietuvos gyventojų sveikatos ir svesiatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai.

Sveikinimas Lietuvos slaugytojams

2020-05-12

Mielieji, sveikiname su Tarptautine slaugytojų diena. Prie nuoširdaus sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveikinimo prisided visa emedicina.lt redakcija. Būkite gerbiami, mylimi ir laimingi!

 

Sveikatos apsaugos ministro sveikinimas:

 

Brangūs Lietuvos slaugytojai,

Sveikinu Jus su Tarptautine slaugytojų diena. Slaugytojo profesija – tai visų pirma pašaukimas. Jūsų kasdienis darbas reikalauja ne tik medicinos žinių ir įgūdžių, bet ir ypatingos vidinės stiprybės, kantrybės, empatijos, o svarbiausia – meilės žmogui.

Jūsų kasdienė misija – matyti ne tik ligą, bet ir žmogaus širdį. Sergantį ir silpną Jūs sustiprinate bei įkvepiate sveikti, kenčiančiam ir nusivylusiam – palengvinate skausmą ir paguodžiate, kartais tiesiog geru žodžiu ar būdami šalia. 

Šie metai ypatingi – 2020-ieji paskelbti Tarptautiniais slaugytojų ir akušerių metais, o nūdienos įvykių kontekste Jūsų kasdienis pasiaukojantis darbas, profesionalumas ir atida įgauna dar didesnę reikšmę.

Gražios ir prasmingos profesinės šventės, brangūs slaugytojai! 

Nuoširdžiai
Aurelijus Veryga 
Sveikatos apsaugos ministras

 

© 2006 Visos teisės saugomos.