Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Tarptautiniai ekspertai tariasi, kaip efektyviai panaudoti sveikatos sektoriui skiriamas lėšas

2019-04-28

Šiomis dienomis Vilniuje vyksta 3-iasis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Jungtinio sveikatos sistemų tinklo susitikimas tema „Sveikatos priežiūros efektyvumo didinimas gerinant sektoriaus finansavimą ir valdymą“.

Jo metu ekspertai iš įvairių šalių ir tarptautinių organizacijų diskutuoja, kaip išvengti tyčinių netinkamo išteklių naudojimo, įgyvendinant kovos su korupcija politiką ir kovojant su sukčiavimu ir piktnaudžiavimu sistema.

Dalyviai tariasi, kokie konkretūs valdymo sprendimai galėtų būti taikomi siekiant padidinti išlaidų efektyvumą, įskaitant veiklos biudžeto sudarymą, rodiklių nustatymą ir veiklos rezultatų panaudojimą priimant sprendimus, kaip rasti papildomų išteklių sveikatos priežiūrai.

Šį politinį dialogą surengė EBPO kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacija ir Globaliu Fondu. Susitikime bus parengtas dokumentas, apibendrinantis diskusijose nustatytus iššūkius ir geriausią praktiką.

SAM Spaudos tarnyba

 

© 2006 Visos teisės saugomos.