Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius (sausio - balandžio mėn.) nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės pasiskiepijo dvigubai daugiau asmenų nei pernai per tą patį laikotarpį atitinkamai 28 061 ir 13 553 asmenys.

Tarptautiniai ekspertai tariasi, kaip efektyviai panaudoti sveikatos sektoriui skiriamas lėšas

2019-04-28

Šiomis dienomis Vilniuje vyksta 3-iasis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Jungtinio sveikatos sistemų tinklo susitikimas tema „Sveikatos priežiūros efektyvumo didinimas gerinant sektoriaus finansavimą ir valdymą“.

Jo metu ekspertai iš įvairių šalių ir tarptautinių organizacijų diskutuoja, kaip išvengti tyčinių netinkamo išteklių naudojimo, įgyvendinant kovos su korupcija politiką ir kovojant su sukčiavimu ir piktnaudžiavimu sistema.

Dalyviai tariasi, kokie konkretūs valdymo sprendimai galėtų būti taikomi siekiant padidinti išlaidų efektyvumą, įskaitant veiklos biudžeto sudarymą, rodiklių nustatymą ir veiklos rezultatų panaudojimą priimant sprendimus, kaip rasti papildomų išteklių sveikatos priežiūrai.

Šį politinį dialogą surengė EBPO kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacija ir Globaliu Fondu. Susitikime bus parengtas dokumentas, apibendrinantis diskusijose nustatytus iššūkius ir geriausią praktiką.

SAM Spaudos tarnyba

 

© 2006 Visos teisės saugomos.