Konferencija Klaipėdos krašto gydytojams ir slaugytojams

2017-12-11

Ramutė Pečeliūnienė

 

Gruodžio 7 dieną Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vykusi konferencija „Vidaus ligų diagnostikos ir gydymo aktualijos“ (organizatoriai – Klaipėdos universitetinė ligoninė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Mokslų akademijos Vidaus ligų klinika) buvo skirta bendrosios praktikos gydytojams bei kitų sričių specialistams, taip pat ir slaugytojams.

Gražų sveikinimo žodį taręs KUL vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis džiaugėsi gausiai susirinkusia medikų bendruomene, jos noru nuolat tobulėti ir didinti savo žinių bagažą. Konferencijos dalyviams – gydytojams bei visam medicinos personalui - profesorius palinkėjo sėkmingo darbo, prasmingos kasdienės veiklos bei šiltų ir džiugių artėjančių didžiųjų metų švenčių...

Konferencijoje buvo kalbama apie aktualiausius medikams rūpimus klausimus: krūtinės anginos gydymo aspektus, ūminį pankreatitą, kasos egzokrininės funkcijos nepakankamumą, sisteminių vaskulitų diagnostiką, vitamino D vietą ir svarbą , multimodalinę analgeziją, šiuolaikinius antihipertenzinius vaistus (kurie skirti ne tik mažinti kraujospūdį), bioreguliacinės medicinos pritaikymą lėtinių ligų gydymui. Pranešėjai taip pat dalijosi mintimis apie iki šiol medikų praktikoje išliekančius gana aktualius aspektus – glikemijos kontrolę, kraujospūdžio svyravimus sergant širdies ir inkstų ligomis ir t.t.

Pranešimus minėtais klausimais skaitė patyrę lektoriai – prof. R. Babarskienė, doc. J. Marcinkevičienė, dr. J. Rapolienė, doc. A. Žvirblienė, prof. M. Miglinas, dr. R. Bėrontienė, gyd. N. Lokominas. Dalyviai puikiai įvertino konferencijos šeimininkų KUL medikų –– gyd. M. Sakalausko, R. Slavinsko, A. Pangonio parengtus pranešimus...

Konferencijoje dalyvavusiems slaugytojams buvo skirta tikslinė sesija, kurioje KUL direktorė slaugai Jurgita Vaitiekienė supažindino su pacientų griuvimo Lietuvos ligoninėse patirtimi.  

Nuotraukų galerija

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.