Nuo rugpjūčio 1 dienos apsaugines veido kaukes vėl privaloma dėvėti viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Tokios prievolės neturi viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę.

Siekia skaidresnės sveikatos sistemos

2019-04-16

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vyko konferencija „Skaidri sveikatos sistema. Ko reikia, kad visuomenė pasitikėtų?“, kurioje diskutuota, kaip medikai, valdžios institucijos ir gyventojai gali prisidėti prie skaidrios sveikatos sistemos kūrimo.

Sveikatos apsaugos ministro patarėjo antikorupcijos klausimais Gyčio Andrulionio teigimu, reikia suprasti, jog sistemos skaidrumas priklauso nuo kiekvieno sistemos dalyvio.

„Deja, vis dar girdime apie pacientus, norinčius medikams atsidėkoti dovanomis arba apie gydymo įstaigų vadovus, piktnaudžiaujančius savo padėtimi. Tačiau visuomenė pamažu darosi sąmoningesnė ir už puikų darbą mokosi atsidėkoti nuoširdžiu žodžiu, o apie korupcijos atvejus vis dažniau praneša pareigūnams. Tai pirmieji žingsniai, kurie yra ypač svarbūs skaidrinant sveikatos sistemą,“- teigia G. Andrulionis.

Konferencijoje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai pristatė Lietuvos korupcijos žemėlapį bei aptarė gerėjančius Lietuvos sveikatos sistemos skaidrumo tyrimų rezultatus. O „Transparency International“ ir Pagalbos onkologiniams liginiams asociacija (POLA) atstovai kalbėjo apie gydymo įstaigų galimybes bei daromus žingsnius, siekiant užkirsti kelią korupcijai gydymo įstaigose.

Tačiau diskusijų metu vienu pagrindinių veiksnių trukdančių pasiekti sistemos skaidrumą įvardinama stringanti gydymo įstaigų pertvarka, kuri nustatytų gydymo įstaigų vadovų kadenciją, optimizuotų gydymo įstaigų veiklą bei konsoliduotų pirkimus, o tai padėtų skaidrinti sveikatos apsaugos sistemą.

Buvęs Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) prezidentas Martynas Gedminas konferencijos metu pristatė Lietuvos medikų organizacijos kartu su partneriais visą balandžio mėnesį vykdomą profesionalumo akciją #BūkPokytis.

„Vykdydami šią akciją siekiame atkurti visuomenės pasitikėjimą sveikatos sistema, o medikams sukurti skaidrią ir efektyvią darbo aplinką. Tai galime pasiekti, jei kiekvienas pradėsime nuo savęs ir savo pavyzdžiu prisidėsime prie palankesnės bei skaidresnės sveikatos apsaugos sistemos kūrimo,“- teigia M. Gedminas.

Taip pat renginio organizatoriai Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Jaunųjų gydytojų asociacija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, “Transparency International” Lietuvos skyriumi ir Pagalbos onkologiniams liginiams asociacija diskutavo apie gydymo įstaigų vadovų vaidmenį ir indėlį, kuriant skaidrią sveikatos apsaugos sistemą bei galimybes aktyviai spręsti įsisenėjusias korupcijos problemas.

 

SAM Spaudos tarnyba

SAM nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.