Seimui pristatytas Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-4503, kuriuo siekiama sudaryti efektyvias teisines prielaidas gydytojų savanorystės institutui Lietuvoje, įteisinant gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą.

Vitamino D reikšmė imuninei sistemai infekcijų metu

2020-03-31

Su maistu gauname tik mažą dalį vitamino D atsargų, tai priežastis, kodėl mūsų platumose stebima vitamino D trūkumo „epidemija“. Pakankamas jo kiekis yra susijęs su sumažėjusiu sezoninių infekcijų dažniu, geresniu imuniniu atsaku ir gebėjimu įveikti bakterines ir virusines infekcijas.

  • Imuninė sistema nefunkcionuotų visavertiškai, jei organizmui trūktų vitamino D [2]. Sumažėjus šio vitamino koncentracijai, didėja jautrumas bakterinėms ir virusinėms infekcijoms [2]. 
  • Vitamino D antivirusinis poveikis aiškinamas poveikiu uždegiminiam atsakui slopinant uždegimą skatinančių citokinų išskyrimą [2, 10].
  • Pateikiama įrodymų, kad D hipovitaminozė yra susijusi su sumažėjusiu ląsteliniu imuninės sistemos atsaku pacientams, sergantiems virusiniu H7N9 plaučių uždegimu [2]. 
  • Lietuvoje labiausiai išreikštas vitamino D trūkumas kovo, balandžio mėnesiais [5], todėl rekomenduojama papildomai vartoti šį vitaminą, pirmiausiai siekiant pagydyti trūkumą.
 
Plačiau - prisegtuke

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.