Užsienio naujienos

Apkūnūs ispanai dažniau neateina į darbą

2017-05-30
Tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 174 tūkst. Ispanijos dirbančių žmonių, parodė, kad nutukę darbuotojai dažniau ima nedarbingumo pažymėjimą ir neatvyksta į darbą palyginti su normalaus svorio jų kolegomis. Apie tai paskelbta EuroPrevent 2017 konferencijoje Malagoje, Ispanijoje.
 

Žilaplaukiai vyrai dažniau serga širdies ligomis

2017-05-15
Malaga, Ispanija, 2017 m. balandžio 8 d. metinėje EuroPrevent 2017 konferencijoje paskelbti naujausio tyrimo rezultatai rodo, kad žilaplaukiai vyrai turi didesnę riziką sirgti širdies ligomis. Kairo (Egiptes) universiteto klinikos kardiologė dr. Irini Samuel sako, kad senėjimas yra neišvengiamas išeminės širdies ligos rizikos veiksnys, be to, susijęs su tam tikrais dermatologiniais požymiais, galinčiais signalizuoti apie padidėjusią širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką. Anot dr. I. Samuel, dermatologinius ŠKL rizikos požymius reikėtų išsamiai patyrinėti, nes juos žinant būtų galima anksčiau pritaikyti širdies ir kraujagyslių ligų procesą veikiančias intervencijas.
 

Botulino toksino poveikis mažinant raumenų spazmiškumą

2017-04-26
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet pasaulyje 15 mln. žmonių ištinka galvos smegenų insultas. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) per metus užregistruojamai 795 tūkst. galvos smegenų insulto atvejų. Apskaičiuota, jog šioje šalyje galvos smegenų insultas įvyksta kas 40 sekundžių [1]. Amerikos širdies asociacijos duomenimis, didžiausią dalį visų galvos smegenų insultų (87 proc.) sudaro išeminės kilmės insultai, 10 proc. – intracerebrinės kraujosruvos, 3 proc. – subarachnoidinės kraujosruvos. Lietuvoje galvos smegenų insultas – antra pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių sistemos liga, neretai pasibaigianti mirtimi.
 

Septynios pamokos, ko ANG chirurgai gali pasimokyti iš kirpėjų

2017-03-30
Australijos ANG chirurgas ir tinklaraštininkas Erikas Levis (Eric Levi) linksmai aprašo tai, ko jis išmoko iš savo kirpėjo, kad taptų geresniu gydytoju.
 

Susitiko su japonais

2017-03-13
2017 m. kovo 7-10 dienomis Tokijuje, Japonijoje vyksta didžiausia Azijoje tarptautinė paroda „Foodex Japan 2017“, skirta maistui ir gėrimams. Parodoje savo gaminius pristato ir Lietuva, kurios stendą lanko gausus būrys maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų, verslo partnerių ir vartotojų. Šiais metais joje dalyvauja per 3 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų.
 

Dalyvavo mokymuose Darame (JK)

2017-02-15
2017 m. sausio 30 – vasario 1 dienomis Darame (Jungtinė Karalystė) vyko mokymai „Sveikata visose politikose – kaip įgyvendinti praktikoje“ (angl. Health in All Policies: Making it Work in Practice - Durham University Winter School), kuriuose dalyvavo Higienos instituto atstovai. Mokymus organizavo Daramo universtitetas.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.