Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

Keičiasi Europos požiūris į homoseksualus

2019-10-29

Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahnas pranešė, kad ši šalis planuoja uždrausti vadinamąją konversijos terapiją, kuri iki šiol buvo taikoma bandant pakeisti gėjų lytinę orientaciją. Anot ministro, homoseksualumas nėra liga, todėl ir gydyti jo nereikia. Vokietijos sveikatos ir Teisingumo ministerijos rengia bendrą teisės aktą, kuriame bus išdėstytos svarbiausios nuostatos dėl homoseksualumo medicininių ir juridinių aspektų. 

Konversinė terapija, kuriai priskiriama hipnozė ir elektros šokas, remiasi pasenusiu požiūriu į lesbietes, gėjus, biseksualus ir transseksualus, kaip į asmenis, sergančius potencialiai gydoma psichikos liga. Naujas požiūris į homoseksualumą turėtų būti išsamiai apsvarstytas ir paimtas domėn homoseksualių žmonių giminaičių, psichiatrų, dvasininkų. Anot J. Spahno, tėvai turėtų suprasti ir priimti savo homoseksualių vaikų pasirinktą gyvenimo kelią, tai padėtų vaikams atsikratyti visą gyvenimą persekiojančio nerimo ir gėdos dėl homoseksualumo jausmo.

Vokietijos sveikatos ministro teigimu, valstybės pareiga teisiniais ir kitokiais būdais apsaugoti homoseksualius asmenis nuo patologizacijos, diskriminacijos, stigmatizmo, o kartu ir nuo visokių su tuo susijusių nepatogumų gyvenime. Berlyne veikiančios su diskriminacija kovojančios organizacijos Magnus Hirschfeld Foundation duomenimis, kasmet Vokietijosje užregistruojama apie 1000 mėginimų pakeisti homoseksualių asmenų lytinę orientaciją.

Kalbėdamas kanclerės Angelos Merkel dešiniųjų Krikščionių demokratų centre J. Spahnas pristatė du naujus homoseksualumo problematikos tyrimus, kurie dar sykį įtikino, kad homoseksualių žmonių gydymo uždraudimas yra būtinas medicininiu požiūriu ir teisiškai galimas. Vieno tyrimų išvadoje nurodoma, kad žmogaus lytinė orientacija negali būti pakeista jokiais terapiniais metodais ir kad tokių metodų taikymas žeidžia individo dvasią.

Vokietijos lesbiečių ir gėjų asociacija palankiai sutiko šalies Vyriausybės iniciatyvą, pabrėždama, kad bandymai gydyti homoseksualumą sukelia homoseksualių asmenų izoliaciją, skatina psichikos sutrikimų atsiradimą, net gali pastūmėti savižudybei. Konversinę terapiją yra uždraudusios Malta, Ekvadoras, keliolika JAV valstijų. Tai padaryti ketina Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija, Australija.

Kalifornijos (JAV) universiteto Wiljamso instituto duomenimis, apie 700 tūkst. amerikiečių priverstinai buvo gydomi įvairiais konversinės terapijos būdais ir priemonėmis. Vieno naujausių tyrimų duomenimis, kas penktas Britanijos gėjus, lesbietė ar biseksualas, bandęs gydytis nuo homoseksualumo, buvo priartėjęs prie savižudybės slenksčio.

 

Parengta pagal www.reuters.com, 2019 m. birželis

 

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.