Savaitės interviu

IŠLEISTAS NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

2017-06-12
Šio žurnalo numerio tema – dermatologija. Skaitykite interviu su profesore Jurga Bernatoniene apie kosmetikos priemonių saugumą, susipažinkite su naujausia informacija apie pūlingą hidradenitą ir jo gydymą, apie odos pokyčius sergant cukriniu diabetu, apie melanomą ir jos gydymą, ir kt. „Aktualijų“ rubrikoje skaitykite publikacijas „Farmacijos įstatymo pataisos dėl slaptų pirkimų vaistinėse įteisinimo jau finišavo“, „Du didieji vaistinių tinklai – prekeivių rankose?“, „Vaistų kainos ir efektyvumo santykis. Ar tikrai jis – paciento sveikatos naudai?“. Specialisto komentaras šįkart – apie lėtinį venų nepakankamumą, o vaistininko praktikos temos – patarimai, komplektuojant kelionių vaistinėlę bei faktai, kuriuos būtina žinoti apie etinius ir generinius vaistus. Rubrikos „Kitu kampu“ viešnia šiame numeryje – vaistinėje užaugusi, šiuo metu Kalifornijoje gyvenanti dizainerė, kauniečių vaistininkų dukra Inga Tarėlaitė, o apie sveikatos tausojimą patarimais dalinasi legendinė aktorė, ką tik garbingą jubiliejų atšventusi kaunietė Regina Marija Varnaitė - Eidukaitienė.
 

IŠLEISTAS NAUJAS „LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALO“ NUMERIS

2017-05-25
Šio numerio tema - „Širdies nepakankamumas“. Skaitykite publikacijas apie ūminio ir lėtinio širdies nepakankamumo diagnostiką ir gydymą, pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, mokymą, gydymo galimybes, sergant širdies nepakankamumu ir kt. Taip pat pateikiama 2017 metų Europos kardiologų draugijos gydymo rekomendacijų pasikeitimų apžvalga, kardiologų pažangos kryptys ir kt. Rubrikos „Aktualus interviu“ viešnia - Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės ES sveikatos apsaugos atašė Giedrė Medžiaušaitė. Daug naudingos informacijos rasite ir kituose publikuojamuose straipsniuose. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

Į konferenciją Kaune gydytojai atvyko net iš tolimiausių šalies kampelių

2017-05-19
Gegužės 18 dieną Kaune vykusi konferencija, skirta visų specialybių gydytojams, susilaukė didelio susidomėjimo – į ją užsiregistravo ir atvyko sveikatos priežiūros specialistai ne tik iš Kauno ir aplinkinių rajonų, bet ir iš Klaipėdos, Zarasų, Pakruojo, Šiaulių, Šilutės gydymo įstaigų. Konferencijos dalyviai tvirtino, kad jų dėmesį patraukė svarbūs, įdomūs, naudingi pranešimai. Konferenciją pradėjusi sveikatos apsaugos viceministrė prof. Gintarė Šakalytė apžvelgė laukiančius sveikatos politikos pokyčius ir informavo susirinkusius gydytojus apie sveikatos apsaugos sistemos reformos svarbą, būtinybę. Savo pranešime šalies Ministro pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas pateikė Vyriausybės veiklos strategijos apžvalgą, o KTU Sveikatos telematikos mokslo instituto direktorius, profesorius dr. Arminas Ragauskas auditoriją supažindino su vykdomų mokslinių tyrimų ir inovacinių technologijų plėtros projektais,papasakojo, kiek daug tai reiškia Lietuvai. Kitose konferencijos dalyse buvo skaitomi pranešimai gastroenterologijos, gerontologijos, skausmo medicinos, klinikinės kardiologijos, angiologijos, infektologijos ir kitomis temomis. Visi konferencijos dalyviai dovanų gavo po solidų medicininį leidinį – 320 psl. apimties šių metų Ekspertų rekomendacijas.
 

Gegužės 18 dieną - konferencija Kaune visų specialybių gydytojams

2017-05-12
Gerbiami kolegos, primename, kad jau greitai, gegužės 18 dieną, Kaune vyks konferencija, skirta visų specialybių gydytojams. Šįkart sulauksime garbių svečių iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Sveikatos apsaugos ministerijos. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tars ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos strategijos apžvalgą pateiks (kalbės ir apie sveikatos apsaugos sistemos politiką) LRV Ministro pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, apie sveikatos politikos pokyčius kalbės sveikatos apsaugos viceministrė profesorė Gintarė Šakalytė. Tikimės, kad auditorijai bus labai naudingas ir įdomus Kauno technologijos universiteto Sveikatos telematikos mokslo instituto direktoriaus prof. dr. A. Ragausko pranešimas apie vykdomų mokslinių tyrimų ir inovacinių technologijų plėtros projektus bei jų reikšmę Lietuvai. Kituose konferencijos moduliuose bus pranešimai įvairiomis medicininėmis temomis. Maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti. Gydytojai, kaip įprastai, į konferenciją gali registruotis internetinėje svetainėje emedicina.lt.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.