14-asis Lietuvos skausmo draugijos suvažiavimas

2016-05-30

 

Praėjusiais metais 14-asis Lietuvos skausmo draugijos suvažiavimas „Skausmo medicinos atradimai ir sugrįžimai“ vyko Suvalkijos žemėje.

 

Į Marijampolėje 2015 m. spalio 2–3 d. vykusį suvažiavimą susirinko per 70 dalyvių, lektoriai atvyko ir iš užsienio, bet jame skambėjo tik lietuviška šnekta. Iš Anglijos ir Švedijos atvyko ten įvairiuose sveikatos baruose įsitvirtinę mūsų buvę kolegos (ačiū jiems). Indrė Bilevičiūtė Ljungar, reabilitologė iš Stokholmo Karolinska universiteto ligoninės, skaitė pranešimą apie skausmo sąsajas su stresu ir nuovargiu, Rokas Tamošauskas, skausmo medicinos gydytojas iš Kembridžo universiteto ligoninės, kalbėjo skausmo ir nugaros smegenų stimuliacijos klausimais, o Tadas Žuromskis, neurologas iš Svindono ligoninės, pasisakė apie galvos skausmą gydytojo praktikoje.

Svečių pasisakymai sulaukė didelių diskusijų. Visiems buvo įdomu patikslinti, kodėl Švedijoje lėtinio skausmo atvejais pirmaeilis sprendimas yra atkurti ir valdyti fizinę būklę, o ne gydyti vaistais ar operuoti, kodėl gana plačiai įdiegtas nugaros smegenų stimuliavimo metodas neranda sau vietos Lietuvoje, kaip paprasti gydytojo praktikos sprendimai gali padėti nuspėti grėsmingas galvos skausmų būkles. Kitoje plenarinėje sesijoje apie skausmo medicinos žingsnius Lietuvoje kalbėjo mūsų prelegentai. Audrė Tylienė, anesteziologė iš VU Santariškių ligoninės, bene pirmą kartą Lietuvoje pristatė pranešimą apie pasakojamąją mediciną ir jos aktualumą tiriant skausmo pacientus. Vaidas Matijošaitis, neurologas iš LSMU, kalbėjo apie intrakranijinio spaudimo sukeltą galvos skausmą ir jo, kaip vienintelio Lietuvoje, praktiką matuojant galvospūdį neinvaziniu metodu. Šioje sesijoje pranešimus skaitė ir jaunieji lietuvaičiai: Rytis Masiliūnas (VU), Dovilė Bendinskaitė (LSMU) ir Jovita Fultinavičiūtė (LSMU).

Suvažiavimas buvo gausus ir kitos svarbios tematikos. Surengtas simpoziumas, skirtas neuropatinio skausmo pažinimo metams, kurio moderatoriais buvo K. Petrikonis (LSMU), A. Ščiupokas (LSMU), o klinikinius atvejus pristatė L. Brogienė (LSMU), J. Čičelienė (LSMU), R. Masiliūnas (VU). Suvažiavime vykusi tradicinė skausmo mokykla šį kartą buvo skirta gydytojo praktiko fiziniams pratimams darbo vietoje, kuriuos paruošė ir dalyvius mokė kineziterapeutas V. Zaveckas (LSMU) ir jo komanda.

Plačiau apie tai skaitykite „Skausmo medicina“ 2015 Nr. 2 – 2016 Nr. 1

 

© 2006 Visos teisės saugomos.