Lietuvos naujienos

 

Apie didžiausią Lietuvos verslo investiciją nuo 1990-ųjų metų

2018-03-19
2017 metų pabaigoje pranešta, kad „Vilniaus prekybai“ priklausanti UAB „Euroapotheca“ užsimojo nusipirkti ketvirtą pagal dydį vaistinių tinklą Švedijoje ir savo siekius įgyvendino. Taigi „Euroapotheca“ tapo stambiausia Lietuvos investicija tiek Švedijoje, tiek visoje Vakarų Europoje.
 

Seimas spręs, ar leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

2018-03-16
Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pristatytus Farmacijos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-1744), kuriais siūloma leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose.
 

Ministras rado išeitį, kaip elgtis, kad nepritrūktų vaistų

2018-03-15
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijaus Veryga įregistravo Farmacijos įstatymo pataisą, kuria siūloma pagreitinti leidimų tiekti registruotus vaistus nelietuviškomis pakuotėmis išdavimą ir taip išvengti jų trūkumo, jei nutiktų taip, kad sutriktų vaistų tiekimas į Lietuvą.
 

Nerimastingas politiko pranešimas vaistų kainų tema

2018-03-15
Vaikų globos namų administracijos kvietimu lankiausi Plungės mieste. Miesto centras su kalneliais, šlaitais, ant kurių stovi dar tarybiniais laikais pastatyti pastatai, kurių nemažai dalis yra renovuota – taigi miestas po truputį gražinasi, tvarkosi.
 

Aftinės opos: kaip jų išvengti, o jei atsirado – kaip gydyti?

2018-03-13
Burnos gleivinę išklojusios skausmingos opelės – itin nemaloni sveikatos problema, su kuria susiduria labai daug žmonių – tiek suaugusieji, tiek vaikai. Aftinių opų atsiradimo priežastys yra labai įvairios – burnos gleivinę sudirginę vaistai (pavyzdžiui, purškalai nuo astmos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos), cheminės medžiagos, infekcinės ligos ar patirtos mechaninės traumos. Neretai opelės burnoje atsiradimo priežastį būna sunku nustatyti. Toks negalavimas, be abejo, nėra labai pavojingas, vis dėlto smarkiai išopėjusi burnos gleivinė labai vargina ir erzina. Gydytojų praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kai opelės burnoje praneša apie sunkią onkologinę ligą – burnos vėžį. Taigi ignoruoti šio sveikatos sutrikimo tikrai nereikėtų.
 

Inesos Leščinskienės kelias į farmaciją – „per kančias (agronomiją ir edukologiją) į žvaigždes“...

2018-03-09
Rūdiškėse (Trakų raj.) gyvenanti, o net už 50 kilometrų nuo namų, Trakų Vokės vaistinėje, dirbanti Inesa Leščinskienė pagaliau gali pasidžiaugti sėdinti „savo rogėse“ – apie tokį darbą ji svajojo nuo senų laikų! Tačiau gyvenime ne viską pavyksta sudėlioti taip, kad vėliau nereikėtų daryti korekcijų… Agronomijos studijos tuomečiame Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas), vėliau ten baigta ir edukologijos studijų programa nė kiek nesumažino Inesos pasiryžimo įgyvendinti seną svajonę – padėti žmonėms…
 

Vaistų reklama: draugas ar priešas?

2018-03-09
Šiandien jau neįsivaizduojame savo gyvenimo be reklamos: televizija, radijas, internetas, spalvoti žurnalų ar laikraščių puslapiai, stendiniai pranešimai, lankstinukai pašto dėžutėse ir kita. Šiandienos reklama giliai įsiveržė į daugelį mūsų gyvenimo sričių, tarp jų ir į farmacijos pasaulį. Ar teko patiems patirti reklamos poveikį? Bendrauti su jos paveiktais vaistinės pacientais? Jei taip, tada šiame straipsnyje tikrai rasite įdomios ir naudingos informacijos.
 

Kur ir kaip laikome vaistus?

2018-03-08
Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai – kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai – ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?
 

Daktarės Eugenijos Šimkūnaitės palikimas – neįkainojamas, o jos darbai tęsiami

2018-03-07
Lietuvos žiniuonei, liaudies medicinos žinovei, botanikei, žolininkei, kraštotyrininkei, keliautojai, vaistininkei, habilituotai gamtos mokslų daktarei Eugenijai Šimkūnaitei 2017 m. kovo 11 dieną būtų sukakę 97 metai. Tačiau vaistininkė prieš 21 metus staiga mirė ir amžino poilsio atgulė šalia tėvų Tauragnų kapinėse Utenos rajone.
 

„Svarbiausi mano sveikatos recepto ingredientai – Meilė ir Geranoriškumas!“

2018-03-07
Evos Tombak mūsų skaitytojams pristatinėti nereikia – visa Lietuva ją žino kaip aktyvią, drąsią, vietoje nenustygstančią, įvairiausiuose amplua besireiškiančią visuomenės veikėją, kuriai ramus gyvenimas turbūt būtų didžiausia bausmė. Kas Evai teikia stiprybės, kas prisideda prie nuolat puikios (bent taip atrodo iš šalies) savijautos, kas skatina tobulėti ir stumia į priekį? Bandome tai išsiaiškinti šiame interviu.
 

„Farmacija yra itin jautri sritis, todėl įgyvendinant pokyčius labai svarbu, kad vyktų dialogas...“

2018-03-05
Prasidėjo antri metai, kai naujoji šalies valdžia įgyvendina numatytą veiklos programą. Daug naujovių jau įdiegta, daug jų laukia ateityje ir sveikatos politikoje, konkrečiai – farmacijos srityje. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė apie tai kalbasi su sveikatos apsaugos ministru profesoriumi Aurelijumi Veryga.
 

Tautiečiai vaistus grąžina... tonomis!

2018-03-02
Kasmet vis daugiau Lietuvos gyventojų elgiasi atsakingai ir nenaudojamų vaistų nebeišmeta, o grąžina vaistinėms. 14,3 – tiek tonų surinkta iš gyventojų pasenusių ar nebereikalingų vaistų pernai. Tai yra 2,5 karto daugiau nei vos prieš keletą metų, kuomet naikintinų vaistų būdavo surenkama maždaug po 5,6 tonas per metus. Tačiau šie teigiami skaičiai primena apie kitą problemą, ar Lietuvos gyventojai vaistus perka racionaliai?
 

„Tapyti pradėjau stengdamasi pabėgti nuo namų rutinos...“

2018-02-27
Prieš kurį laiką „Farmacijos ir laiko“ žurnale buvo spausdinamas interviu su farmacininke ir tautodailininke iš Utenos Nijole Nagiene. Ši meniškos sielos, darbšti ir naginga moteris turi visą eilę talentų – tapo, mezga, pina, lipdo... Sužinojome, kad farmacininkų bendruomenėje yra ir daugiau kūrybingų asmenybių, kurios savo talentus ir gebėjimus realizuoja ant drobės, lipdydamos keramikos dirbinius, siūdamos ar megzdamos. Viena iš jų – Birštone gyvenanti, o Prienų vaistinėje dirbanti Elena Jūrienė. Ji šįkart – mūsų rubrikos „Kitu kampu“ viešnia.
 

Pokyčiai farmacijos sektoriuje - jau greitai

2018-02-23
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktam Farmacijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Siūloma įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose. Taip pat norima jau nuo kitų metų leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Trečioji naujovė – numatomos galimybės dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms steigti vaistines.
 

Kodėl nereikėtų vartoti dovanotų vaistų?

2018-02-22
Šis netrukus pasibaigsiantis šaltasis metų sezonas – kaip niekad bjaurus ligų atžvilgiu. Įvairiausių virusų atakos tiek mažus, tiek didelius pradėjo varginti dar ankstyvą rudenį ir kol kas nepanašu, kad sergančiųjų sparčiai mažėtų. Rimtą smūgį daliai žmonių taip pat sudavė gripas ir jo komplikacijos. Kokias klaidas daro žmonės, gydydamiesi patys?
 

Sėkmingos derybos: Lietuva sutaupė apie 2,4 mln. eurų

2018-02-22
Tarpinstitucinės derybų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių nustatymo komisijos vykdomos derybos, kurioms vadovauja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, praėjusiais metais Lietuvai padėjo sutaupyti apie 2,4 mln. eurų. Tokios derybos, kai sveikatos apsaugos ministro sudaryta komisija derasi su vaistų gamintojais dėl įvairių vaistų kainų mūsų šaliai, vyksta nuo 2013-ųjų.
 

Farmacinės rūpybos programa, skirta astmos, LOPL inhaliavimo technikai ir diabetui

2018-02-19
Informuojame, kad 2018 metų vasario 23-24 d. Vilniuje prasideda LSMU Podiplominių studijų centro farmacijos specialistų studijų MOBILIŲJŲ SESIJŲ mokymai. Juose bus dėstoma speciali inhaliuojamųjų vaistų ir diabeto farmacinės rūpybos modulių programa.
 

Žinių, kaip teisingai pasirinkti ir vartoti vaistus – nepakanka

2018-02-19
Žmoniją nuo pat jos atsiradimo pradžios vargino įvairiausios ligos. Anksčiau daugybė jų buvo mirtinos, mat mūsų protėviams trūko medicininių žinių ir galimybių padėti susirgusiajam - nebuvo veiksmingų vaistų, neegzistavo vakcinos. Šiandien technologijų ir informacijos dėka gydytis galime pačiais įvairiausiais vaistiniais preparatais. Vaistų pasiūla – milžiniška, gebame suvaldyti šimtus ligų, gyvename keliskart ilgiau nei mūsų protėviai. Deja, dažnas mūsų vaistų vartojame pernelyg dažnai, pernelyg daug, pernelyg neatsakingai. Kodėl Lietuvoje tokia stipri savigyda? Kokios jos pasekmės?
 

Vaistų rinka prieš 100 metų ir dabar...

2018-02-19
Vaistai – viena ypatingiausių ir, ko gero, daugiausia priežiūros tiek gamybos, tiek pardavimo procesuose reikalaujančių prekių. Juk net ir pats „nekalčiausias“ vaistas gali ne tik pagydyti, bet ir pakenkti, jei jis bus vartojamas ar laikomas netinkamai. Kaip buvo kontroliuojama vaistų rinka prieš šimtą metų?
 

Šeimos gydytojai išrašinės daugiau receptų

2018-02-15
Nuo šiol šeimos gydytojai turės dar daugiau galimybių padėti savo pacientams. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu panaikinti iki šiol buvę apribojimai, pagal kuriuos dalį kompensuojamųjų vaistų galėjo išrašyti tik gydytojai specialistai. Pas juos pacientai galėdavo patekti tik gavę šeimos gydytojo siuntimą. Dabar jiems nebereikės laukti vizito pas specialistus, nes reikiamus vaistus galės išrašyti ir šeimos gydytojai.
 

Kovo 2 dieną Kaune - konferencija farmacijos specialistams

2018-02-12
Informuojame, kad kovo 2 dieną Kaune, viešbučio „Park Inn Radisson“ konferencijų centre, vyks respublikinė konferencija, skirta farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2018 m. žiema“. Konferencijoje žada dalyvauti ir pranešimus šios srities specialistams aktualiomis temomis skaityti Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, SAM Farmacijos departamento Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus vedėjas Tomas Alonderis, VMVT atstovė Rita Beliauskienė, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius doc. dr. Tauras Mekas, VVTAT atstovė Nijolė Murauskienė, UAB „Armila“ direktorius Remigijus Mielinis ir kiti.
 

Deksketoprofenas ir jo taikymas klinikinėje praktikoje

2018-02-08
Daugelis neopioidinių preparatų – nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) yra racematai, t. y. kairiojo S(+) ir dešiniojo R(+) stereoizomerų mišiniai. Vienas jų – plačiai vartojamas nesteroidinis vaistas nuo uždegimo – ketoprofenas. Tačiau tyrimais nustatyta, kad klinikiniu efektyvumu paprastai pasižymi tik vienas stereoizomeras. Biotechnologinio proceso metu atskyrus veiklųjį stereoizomerą, sukurtas vaistas deksketoprofenas.
 

Sukčių taikinyje - sveikatos problemų turį vyrai

2018-02-05
Į sukčių akiratį pateko vyrai – piktybiškai sukurtoje interneto svetainėje skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, neva leidžiantį greitai ir efektyviai atsikratyti prostatos ir kitų su lytine sveikata susijusių problemų. Be jokios abejonės, tinklalapyje minimą produkciją siūloma įsigyti. Žinoma, su „didžiule“ akcija.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-02-05
Informuojame, kad jau išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalas. Jame, kaip visada, rasite daug įdomių publikacijų gydymo ir sveikatinimo klausimais. Su žurnalo turiu galite susipažinti žemiau.
 

Paraiškas dėl nekompensuojamųjų vaistų kainų deklaravimo priima VVKT

2018-01-26
Nuo šių metų sausio mėnesio VVKT pavesta rengti nekompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno projektą. Tad farmacijos įmonės, jų atstovai paraiškas, kad nauji vaistai būtų įtraukti į minėtą kainyną turėtų pateikti Tarnybai iki kovo 1 dienos.
 

Vaistų kainų kreivė - žemyn

2018-01-26
Vaistų ir kitų farmacijos gaminių kainos Lietuvoje pernai nuosekliai mažėjo, rodo Statistikos departamento pateikti duomenys. Kainų mažėjimas pradėtas fiksuoti tik praėjusiais metais - iki tol vaistai tik brango.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.