Lietuvos naujienos

 

„Vienas iš mūsų tikslų – kad pacientai už vaistus mokėtų mažiau“

2018-05-11
Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos Seimo Sveikatos reikalų komitetui vadovauja gydytoja, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Asta Kubilienė. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su politike apie šiandienę situaciją farmacijos sektoriuje – sprendimus, siekiant mažinti vaistų kainas, užtikrinti teikiamų farmacinių paslaugų kokybę, receptų elektronizavimo sunkumus ir kitas farmacijos srityje dirbantiems specialistams svarbias aktualijas...
 

Farmacijos specialistams - respublikinė konferencija Vilniuje

2018-05-10
Informuojame, kad šių metų gegužės 18 d. Vilniuje, „Karolinos“ viešbučio konferencijų centre, vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams. Su detalesne informacija ir konferencijos programa galite susipažinti žemiau ir prisegtame faile.
 

Žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas: „Man visą gyvenimą trūko... streso!“

2018-05-09
Jo galima klausinėti, kas tik ateis į galvą, – atsakys į visus, net pačius nedėkingiausius klausimus. Tik kaskart suabejos, kam jo, senuko, nuomonė ir pastebėjimai dar gali būti įdomūs... Esą jo laikai jau praėjo... O tai išties įdomus, inteligentiškas, humoro nestokojantis pašnekovas, iki šiol priverstas aiškintis, kodėl, būdamas televizijos fanatikas, su TV ekranu nutarė atsisveikinti, ir kodėl niekaip nepavyksta įgyvendinti pažadų rimtai susirūpinti savo sveikata, kuri, deja, ne geležinė...
 

„Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau“

2018-05-08
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje. Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos iki 2020-ųjų metų.
 

Slapti pirkėjai jau gali užsukti į vaistines

2018-05-04
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad nuo gegužės 1 d. vaistinėse jau gali apsilankyti vadinamieji slapti pirkėjai, kurie kontrolinius pirkimus vykdys ir tikrins, ar tinkamai vaistinėse išduodami vaistai pacientams tik tuo atveju, jei bus gauta žmonių skundų. Ši naujovė buvo atidėta pusmečiui, kad būtų galima deramai pasiruošti visoms pusėms.
 

VVKT specialistė Ilona Ivanovienė: „Į vaistinę grįžti dirbti neplanuoju...“

2018-05-02
Vilniuje gimusi ir augusi, Kaune mokiusis, o po septynerių darbo metų Airijoje į Lietuvą sugrįžusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotoja Ilona Ivanovienė džiaugiasi svetur įgijusi naudingos patirties ir, be abejo, susitaupiusi tiek, kad nereikėtų šeimai tapti banko įkaite. Tačiau paklausta, ar neketina vėl kelti sparnų, nedvejodama papurto galvą ir tvirtai atsako: „Tik emigravusieji žino, ką reiškia Tėvynės ilgesys...“
 

Kvietimas farmacijos specialistams registruotis ir dalyvauti mobiliosiose sesijose

2018-04-30
Maloniai kviečiame registruotis į 2018 m. 3 ciklo mobiliąsias sesijas: gegužės 04 – 05 dienomis - Kaune, gegužės 11-12 dienomis - Klaipėdoje, birželio 01-02 dienomis - Šiauliuose.
 

Alfonsas Kaikaris – docentas, vaistininkas, mokslininkas, farmacijos istorikas...

2018-04-30
Keturiasdešimt metų pašventęs moksliniam ir pedagoginiam darbui, farmacijos istorijos tyrinėtojas, rinkėjas ir saugotojas Alfonsas Kaikaris iki paskutinės gyvenimo dienos dirbo Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje.
 

„Spręsdami problemas fragmentiškai, nieko nepasieksime“

2018-04-25
Kaune vykusioje farmacijos specialistams skirtoje konferencijoje UAB „Armila“ direktorius Remigijus Mielinis skaitė didžiulio auditorijos dėmesio sulaukusį pranešimą tema „Dabartinės sveikatos politikos įtaka mažmeninės ir didmeninės rinkos transformacijai“. Pateikiame svarbiausias mintis, ką kalbėjo pranešėjas.
 

Viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime

2018-04-20
2018 m. balandžio 22-23 d. Sofijoje (Bulgarija) Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus Neformaliame ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kurį organizuoja šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujanti Bulgarija.
 

Apie jūros vandens preparatus...

2018-04-18
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-04-17
Jau išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris. Jame rasite publikacijas apie prekybos vaistais ne tik vaistinėse - ką ketina patvirtinti dabartinė valdžia - ypatumus (pliusus ir minusus); perskaitysite tiesias ir atviras UAB „Armila“ vadovo Remigijaus Mielinio mintis apie tai, kas šiandien vyksta farmacijos politikoje ir su kokiomis problemomis susidurs visuomenė, jei viskas bus daroma taip, kaip numatyta; sužinosite apie intoksikacijas Lietuvoje (tai numerio tema). Šįkart rubrikos „Kitu kampu“ viešnia - VVKT darbuotoja Ilona Ivanovienė, o „Sveikatos interviu“ kalbiname garsų psichoterapeutą Olegą Lapiną. Kitose rubrikose taip pat rasite daug įdomios ir naudingos informacijos įvairiais sveikatinimo klausimais. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

Jūsų patogumui: vaistų tiekimo sutrikimai - specialioje lentelėje

2018-04-12
VVKT informuoja, kad nuo šiol informacija apie aktualius vaistų tiekimo sutrikimus bus talpinama ne tik „Naujienose“, bet ir nuolat atnaujinamoje lentelėje. Ją rasite skiltyje „Svarbi informacija“, paspaudę aktyvų laukelį „Vaistų tiekimo sutrikimai“. Atsidarę lentelę, matysite visus Tarnyboje gautus vaistų tiekimo sutrikimus 2018 metais, taip pat informaciją apie tai, kada planuojama atnaujinti tiekimą, kokiu tos pačios veikliosios medžiagos ir farmacinės formos vaistu galima pakeisti vaistą, kurio tiekimas sutriko ir pan.
 

Šiuolaikinė peršalimo ligų fitoterapija

2018-04-12
Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad, nepaisant sintetinės farmakologijos pažangos ir sparčios plėtotės, svarbus vaidmuo gydant ar pažabojant daugelį ligų tenka fitoterapijai. Įvairių tyrimų duomenimis, apie 75 proc. įvairaus profilio pacientų tikslinga ir naudinga gydyti augalinės kilmės preparatais.
 

Savigyda: netinkama diagnozė – netinkamai parinkti vaistai

2018-04-11
Šiais laikais vaistais galima išgydyti bei kontroliuoti daugybę ligų. Tačiau kaip kadaise teigė garsus romėnų filosofas Seneka, „kai kurie vaistai gali būti pavojingesni už pačias ligas“. Šis posakis ypač aktualus, kai vaistai vartojami neatsakingai, netinkamai, nepasitarus su sveikatos priežiūros specialistu – gydytoju arba vaistininku. Kokie savigydos pavojai?
 

„Dekanas be fakulteto bendruomenės yra niekas...“

2018-04-09
Nuo praėjusių metų rudens Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) senato nutarimu Farmacijos fakulteto „vairas“ patikėtas energingai mokslininkei profesorei Ramunei Morkūnienei. Dekanė sutinka, kad tai garbingos, bet kartu ir labai atsakingos pareigos. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė teiraujasi, kaip gerbiamai dekanei sekasi naujajame darbe, su kokiais iššūkiais jau teko susidurti, kokie laukia artimiausi darbai , kokie numatyti veiklos planai...
 

Vaistų registruotojų, gamintojų, lygiagretaus importo leidimo turėtojų dėmesiui!

2018-04-03
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, atsižvelgdama į Europos Komisijos raginimą ir siekdama, kad Lietuva būtų pasiruošusi Europos Komisijos deleguotojo reglamento 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės
 

Balandžio 1-ąją - naujas kainynas

2018-03-30
Šių metų balandžio 1-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį iš viso įrašyta 2050 vaistų. Net 552 vaistų bazinės kainos sumažėjo, tad planuojama, kad per ketvirtį bus sutaupyta 1,23 mln. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, kurias numatoma skirti naujų veikliųjų medžiagų kompensavimui.
 

SAM: žmonės nori vaistų įsigyti, kai nebedirba vaistinės

2018-03-29
Dauguma žmonių pritaria siūlymui leisti kai kuriuos nereceptinius vaistus, pavyzdžiui, nuo skausmo, karščiavimo, parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, tarkim, parduotuvėse. Gyventojai tai aiškina tuo, kad daugumai jų yra tekę patirti nepatogumų, kai prireikė vaisto, o vaistinės jau nebedirbo. Tai parodė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.
 

Kompensuojamųjų vaistų rinkos dalybos Lietuvoje

2018-03-27
Pernai kompensuojamuosius vaistus Lietuvoje siūlė 106 vaistų gamintojai. Jiems už pagamintus vaistus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto buvo sumokėta per 217,7 mln. eurų, o patys gyventojai dar primokėjo apie 54,2 mln. eurų.
 

Ministras A. Veryga apie ligonių maitinimo taisykles

2018-03-26
Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT), aplankiusi dalį gydymo įstaigų, kuriose vertino pacientams tiekiamą maistą, baigė pirmąjį vizitų etapą. Šie ekspertų vizitai atskleidė pagrindines maitinimo problemas mūsų šalies gydymo įstaigose, o pagal jų pateiktas rekomendacijas jau rengiamos mitybos organizavimo taisyklės, kurios bus privalomos, o ne rekomendacinės, kaip iki šiol.
 

Originalūs ir generiniai vaistai: ar pagrįstos baimės?

2018-03-26
Pastaruoju metu viena aktualiausių diskusijų – kokius vaistus geriau rinktis: originalius ar generinius. Ar jie tapatūs? Ar gydo vienodai? Ši tema viešoje erdvėje yra apipinta pačiais įvairiausiais faktais. Kai kurie jų – teisingi. Kai kurie – toli gražu prasilenkiantys su realybe. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) pareiga – užtikrinti, kad žmogų pasiektų tik saugūs ir kokybiški vaistiniai preparatai. Taip pat, kad informacija apie juos būtų tiksli ir teisinga.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.