Aktyvioji kaunietė Joana Bartaškienė: „Šiandienė medicina daro stebuklus!“

2018-09-18

Daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, dėstytoja ir trenerė, aerobikos Lietuvoje pradininkė, o šiuo metu – Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, aerobikos klubo vadovė, lektorė ir visuomenės veikėja Joana Bartaškienė kalba trumpai ir aiškiai: jei mes patys savo sveikatos nesaugosime, ir gydytojai nepadės. Nors kartu pripažįsta, kad šiandienė medicina gali padaryti stebuklus...

 

Gerbiama Joana, kaip matyti, veiklos jums netrūksta ir šiandien. Nors visada pasižymėjote begaliniu aktyvumu ir perviršine energija, nesijaučiate pavargusi... O jau lyg ir galėtumėte pailsėti, palepinti save nieko neveikimu... Iš kur atskubėjote į mūsų susitikimą?

Du kartus per savaitę vedu treniruotes auksinio amžiaus moterims – ką tik tokia treniruotė ir baigėsi... Vakare dar vienas užsiėmimas laukia – susirinks jaunesnės moterys. Jas aš prisiauginu, kad po kurio laiko nereikėtų ieškoti klienčių „auksinio amžiaus“ treniruotėms (juokiasi). Po mankštų susėdame prie kavos puodelio, bendraujame, plepame, diskutuojame įvairiausiomis temomis. Po to – į „Akropolį“ apsišopinti, jei ko reikia, o dar vėliau – viena pas kitą į svečius... Taigi mano aktyvistės senjoros sakosi iš namų išeinančios 9 valandą ryto, o grįžtančios 9 valandą vakaro... Ir mano grafikas panašus...

 

Bendravimas vyresniame amžiuje – lyg palankiai veikiantys vaistai nuo visų negalavimų?

Tikrai taip – bendravimas yra vaistai numeris pirmas mūsų amžiuje! Ir ne tik mūsų amžiaus tarpsnyje – visus bendravimas „gydo“, net mažus vaikučius! Man geriau tegu neduoda valgyti, o duoda pabendrauti! Štai jau ketverius metus važinėju po Lietuvą ir įvairaus amžiaus žmonėms – pradedant moksleiviais ir baigiant garbingo amžiaus moterimis ir netgi vyrais – skaitau paskaitas įvairiausia tematika. Auditorijai turbūt patinka mano požiūris į gyvenimą, darbą, sportą, visuomeninę veiklą, politiką – prašymų atvykti sulaukiu labai daug. Ir važiuoju! Nes man bendravimas su žmonėmis labai reikalingas, itin daug reiškia. Bendravimo su manimi, mano paskaitų, kaip matau, reikia ir besiklausantiesiems. Nes jei nepatikčiau – nekviestų.

 

Paskaitos – tik nedidelė jūsų šiandienės veiklos dalis…

Neįsivaizduojate, kokia esu užsiėmusi! Vyras, būdamas pensininkas, dirbo 16 metų, tik šiemet darbo atsisakė. O aš dar niekaip negaliu nusigręžti nuo darbo... Vyras man jau pradeda prieštarauti, pyksta, kodėl vienas ir vienas... O aš namie nusėdėti negaliu – ir ne tik po Lietuvą su savo moterimis lakstome – pasiekiame ir gražiausius Europos miestus, dalyvaujame pasauliniuose gimnastikos veteranių festivaliuose. Į tokius renginius susirenka visokio amžiaus žmonės, ir jei mūsų kompanijos amžiaus vidurkis yra 60–70 metų, tai kitų šalių atstovių – per 80! Bet jos tikrai neatrodo tiek metų sulaukusios! Va ką reiškia neužsisėdėti, neužsisklęsti savyje, nesikrimsti dėl niekų, nesriūbauti vienatvėje… Tai aš irgi susimąstau – jei aštuoniasdešimtmetės tokios aktyvios, tai kaipgi aš, dar nesulaukusi 70-ties, galėčiau tinginiauti!..

 

Aktyvumu „užkrečiate“ ir savo užsiėmimų dalyves? Bet turbūt visoms akcentuojate, kad sportuoti reikia… protingai…?

Iš susirinkusių į mankštas moterų veidų matau, kokį krūvį jos gali pakelti – neverčiu persistengti, nusiplūkti. Reikia mankštintis protingai, tada sportas tikrai išeis sveikatai į naudą. Nesportavusiai moteriai mankštintis reikia pradėti pamažu didinant krūvį, pereinant nuo paprastų pratimų prie sudėtingesnių. Reikia pasirinkti gerą trenerį, nes jų, kaip žinia, šiais laikais yra visokių. Antai kai kurios merginos išvažiuoja porai mėnesių į užsienį, grįžusios giriasi buvusios trenerių kursuose, daug išmokusios ir sužinojusios, o paaiškėja, kad ne mokslus ten krimto, o bare indus plovė... Tokias „treneres“ reikėtų apeiti lanku, nes išties gali sugadinti sveikatą.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 5

 

© 2006 Visos teisės saugomos.