Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Bendradarbiaujant Nyderlandų ir Lietuvos vaistų agentūroms stiprinami Tarnybos ekspertiniai gebėjimai

2019-04-18

Balandžio 15-16 dieną Tarnyboje su oficialiu vizitu lankėsi Nyderlandų vaistų agentūros atstovai. Tai jau trečiasis olandų vizitas Lietuvoje. Jo metu buvo aptariamos Nyderlandų Vyriausybės inicijuoto ir finansuojamo susitarimo tarp abiejų šalių sveikatos apsaugos ministrų įgyvendinimo detalės, nes susitarimą įgyvendina Nyderlandų vaistų vertinimo taryba bei Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Susitikimo metu buvo kalbama apie jau įvykdytas ir dar tik planuojamas veiklas.

 

Susitarimas tarp Nyderlandų ir Lietuvos buvo pasirašytas 2018 metų pavasarį. Susitarimu siekiama stiprinti Tarnybos ekspertinius gebėjimus, taip pat dar bendradarbiavimą tarp pačių vaistų agentūrų. Bendradarbiavimas pagal susitarimą  truks iki 2020 –ųjų metų. Jis įgyvendinamas naudojant Nyderlandų Vyriausybės skirtas lėšas, jo metu yra organizuojami įvairūs ekspertų mokymai, keliama jų kvalifikacija, taip pat ieškoma galimybių, kaip į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą pritraukti daugiau naujų ekspertų.

 

VVKT informacija ir nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.