Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius (sausio - balandžio mėn.) nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės pasiskiepijo dvigubai daugiau asmenų nei pernai per tą patį laikotarpį atitinkamai 28 061 ir 13 553 asmenys.

Bendradarbiaujant Nyderlandų ir Lietuvos vaistų agentūroms stiprinami Tarnybos ekspertiniai gebėjimai

2019-04-18

Balandžio 15-16 dieną Tarnyboje su oficialiu vizitu lankėsi Nyderlandų vaistų agentūros atstovai. Tai jau trečiasis olandų vizitas Lietuvoje. Jo metu buvo aptariamos Nyderlandų Vyriausybės inicijuoto ir finansuojamo susitarimo tarp abiejų šalių sveikatos apsaugos ministrų įgyvendinimo detalės, nes susitarimą įgyvendina Nyderlandų vaistų vertinimo taryba bei Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Susitikimo metu buvo kalbama apie jau įvykdytas ir dar tik planuojamas veiklas.

 

Susitarimas tarp Nyderlandų ir Lietuvos buvo pasirašytas 2018 metų pavasarį. Susitarimu siekiama stiprinti Tarnybos ekspertinius gebėjimus, taip pat dar bendradarbiavimą tarp pačių vaistų agentūrų. Bendradarbiavimas pagal susitarimą  truks iki 2020 –ųjų metų. Jis įgyvendinamas naudojant Nyderlandų Vyriausybės skirtas lėšas, jo metu yra organizuojami įvairūs ekspertų mokymai, keliama jų kvalifikacija, taip pat ieškoma galimybių, kaip į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą pritraukti daugiau naujų ekspertų.

 

VVKT informacija ir nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.