Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Šiam tikslui pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.

Dukart „auksinė“ vaistininkė Asta Trumpienė: „Nėra darbo, kurio vaistinėje nemokėčiau padaryti...“

2019-04-17

Pirmąkart Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengtų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų auksinio ženklelio laimėtoja, „Eurovaistinės“ vaistinių tinklo atstovė vilnietė Asta Trumpienė prisipažįsta, kad be farmacijos ir konkrečiai – be darbo vaistinėje – ji savo gyvenimo neįsivaizduoja... Buvo trumpam pabėgusi į didmeninę sritį (taip pat farmacijos srityje), tačiau labai greitai vėl sugrįžo į vaistinę... Asta tikina, kad daugiau tokių „pabėgimų“ nebebus... Kalbamės su ja apie tai, kas lėmė, kad šiandien Asta – vaistinės vedėja, farmacinės veiklos vadovė, o ne gydytoja, IT specialistė ar namų šeimininkė...

 

Miela Asta, dar kartą sveikinu sulaukus tokio garbingo įvertinimo! Nuoširdžiai tikiu, kad gautas apdovanojimas – auksinis ženklelis – tikrai ne paskutinis… Susitikome pasikalbėti iškart po didžiųjų metų švenčių – šv. Kalėdų. Žinau, kad pirmąją Kalėdų dieną jūsų tinklo vaistinės nedirbo. Ar labai dėl to pasijuto nuskriausti vaistinės klientai?

Taip, tą dieną nedirbome, ir manau, kad jokios tragedijos neįvyko. Suprantu, kai žmogų užklumpa ūmi liga, kai antivirusinių vaistų ar antibiotikų prireikia „čia ir dabar“, bet kai kitądien po išeiginės į vaistinę kreipiasi pacientai kompensuojamųjų vaistų, kurių recepto galiojimas kaip tik baigėsi tą ankstesniąją, nedarbo dieną, nori nenori ateina į galvą mintis, kad vis dėlto ne visi esame tokie rūpestingi, kokie turėtume būti. Užsienio šalyse tokiomis dienomis vaistinės nedirba, visi tą žino ir supranta. Ir Lietuvoje galėtų būti taip pat. Juk ekstra atveju galima kreiptis į budinčią vaistinę, kurios durys atdaros visą parą...  Prieš kelerius metus mūsų tinklo vaistinės nedirbo ir sausio 1-ąją, ir jei nuo tų laikų būtų likusi tokia tvarka, manau, dabar niekam net nekiltų klausimų, kodėl ir vaistininkai turi teisę tokiomis dienomis ilsėtis, pabūti su artimaisiais.

 

Bet turbūt buvo ne tik priekaištaujančių – ir malonių klientų?

Užsuko į vaistinę vienas nuolatinis mūsų klientas ir nusišypsojo: šiandien aš tai nieko nepirksiu – tiesiog užėjau pasveikinti su šventėmis... Tokie dalykai labai paglosto širdį...

 

Didžiausiame Lietuvos vaistinių tinkle „Eurovaistinė“ dirbate jau daug metų. Esate sostinės Karoliniškių mikrorajone veikiančios vaistinės vedėja ir farmacinės veiklos vadovė. Ką jums šios pareigos reiškia?

Tinkle dirbu nuo 2000-ųjų, o šioje vaistinėje – nuo 2008-ųjų. Tokios pareigos reiškia, kad esu atsakinga už visą vaistinę „nuo – iki“: pradedant vaistų užsakymais ir baigiant darbu prie kasos, konsultuojant kiekvieną užsukusį į vaistinę žmogų... Nėra tokio darbo, kurio vaistinėje nemokėčiau padaryti: jei reikia, ir grindis iššluostau, jei sugedo kompiuteris ar stringa sistema – pati pasitvarkau. Kolegės juokiasi – užtenka man prie kompiuterio prieiti, ir viskas pasitaiso... Nors, beje, nesu informacinių technologijų profesionalė – tik žingeidi savamokslė.

 

Ar tiesa, kad būtent jūsų vaistinėje buvo pratestuotos pirmosios įdiegtos kompiuterinės programos ir išduotas pirmasis elektroninis receptas?

Kai 2005 metais pradėjome įvedinėti kompiuterines programas, mano vaistinė iš tiesų buvo pirmoji, kuri tą įdiegė. Taigi galiu pasigirti, jog visos sukurtos programos mūsų vaistinėje buvo pratestuotos, buvo atsižvelgta į visas mano pastabas, komentarus, ką būtų galima patobulinti... Taip, aš buvau pirmoji vaistininkė Lietuvoje, kuri aptarnavo pirmąjį elektroninį receptą!

 

Gal pamenate, kam ir kokius vaistus pagal tą elektroninį receptą išdavėte?

Kaip pamirši – toks įvykis (juokiasi)! Pardaviau antibiotikų Ospamox. O juos pirko Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkas, beje, kaip tik ir buvęs atsakingas už sėkmingą elektroninio recepto įdiegimą. Išbandėme, pratestavome – viskas veikia, viskas gerai, ir naujoji sistema pradėjo funkcionuoti...

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2019 Nr. 2

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.