„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai įsibėgėja... Siūlykite geriausiuosius!

2018-10-07

Virginija Grigaliūnienė

Kaip jau skelbėme, Tarptautinę vaistininko dieną, rugsėjo 25 – ąją, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija paskelbė pirmųjų Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė doc. L. Kubilienė pabrėžė, jog šis konkursas pasižymi išskirtiniu skaidrumu: geriausio vaistininko rinkimuose gali dalyvauti ir kandidatus siūlyti visi vaistininkai, o tarptautinė ekspertų komisija vertins pretendentų į nugalėtojus tiek profesines kompetencijas, tiek asmenines, žmogiškąsias savybes.

Geriausius iš geriausių vaistininkus išrinks tarptautinė komisija, susipažinusi su vaistininkų bendruomenės pasiūlytais kandidatais ir pasikalbėjusi su kiekvienu iš jų.

Komisiją sudarys Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos universitetų farmacijos fakultetų, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM atstovai.

Organizatoriai tikisi, kad šiemet pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai taps gražia kasmete tradicija ir dar labiau paskatins vaistininkų bendruomenę susitelkti atsakingam darbui.

Iškilminga konkurso „Lietuvos metų vaistininkas“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje.

Platinos, aukso ar sidabro medaliais bei diplomais bus apdovanoti trys geriausi šalies vaistininkai.

Taigi, mieli vaistinių darbuotojai, aktyviai siūlykite pretendentus į aukščiausius apdovanojimus. Jei dar nepasiūlėte savo kandidatų, drąsiai kreipkitės į savo vaistinės administraciją ir informuokite apie savo pasirinkimą.

Pirmas priedas

Gerbiamieji Kolegos, kreipiamės į jus norėdami sužinoti jūsų nuomonę dėl konkurso „Lietuvos metų vaistininkas“ kandidatų rinkimų. Vadovaudamiesi vaistininkystės praktikoje taikomais kriterijais, išskyrėme svarbiausius aspektus, kurie svarbūs farmacijos praktikai. Todėl prašome jūsų nurodyti vardą ir pavardę vieno kolegos, kuris labiausiai atitinka visus žemiau nurodytus kriterijus.

 

(Vardas, pavardė)  ..............................................................................................................................

Kriterijai

I.Vaistininkas – farmacinės paslaugos teikėjas:

aktyviai dalyvauja priimant gydymo sprendimus;

profesionaliai vertina ir priima sprendimus parenkant vaistus (receptų kontrolė, savigydos rizikos mažinimas);

aktyviai ieško geriausio sprendimo pacientui;

bendradarbiauja su pacientu ir gydytoju;

dalyvauja profilaktinėse programose.

II.Vaistininkas – mokytojas:

nuolat kelia kvalifikaciją;

įgijęs papildomų kompetencijų (psichologijos, vadybos ir kt.);

moko pacientus rūpintis savo sveikata;

ugdo kolegas ir skatina tobulėti;

noriai priima ir konsultuoja praktikantus;

domisi naujovėmis ir taiko jas kasdienėje veikloje.

III.Vaistininkas – asmenybė:

laikosi vaistininko etikos principų;

atviras ir nuoširdus;

empatiškas ir jautrus;

pagarbiai bendrauja su klientais ir kolegomis;

paciento sveikatą iškelia aukščiau kitų interesų.

IV. Vaistininkas – organizacijos dalis:

yra sektinas pavyzdys kolegoms;

yra komandos žmogus;

iniciatyvus ir kūrybingas;

darbštus ir atsakingas;

siekiantis maksimalaus rezultato.

 

Kriterijai yra ir prisegtuke.

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.