Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

LSMU vykusi tarptautinė konferencija sulaukė didelio dėmesio

2019-05-03

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto MA Farmacijos fakultete gegužės 3 dieną vykusi tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinė farmacija: lūkesčiai, iššūkiai ir idėjos. 2019 m. pavasaris“ sulaukė ypač didelio susidomėjimo – dalyvavo keli šimtai farmacijos ir sveikatos priežiūros specialistų, atvyko didelis būrys farmacijos verslo atstovų.

Po LSMU MA Farmacijos fakulteto dekanės prof. dr. Ramunės Morkūnienės sveikinimo žodžio plenarinį pranešimą „Mokslo ir verslo bendradarbiavimo perspektyvos ir kryptys“ skaitė Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros prof. dr. J. Bernatonienė; apie mikrobiotą papasakojo LSMU MA MF Vaikų ligų klinikos doc. dr. R. Kučinskienė („Mikrobiota: daug įrodymų, dar daugiau klausimų“); su heparino įtaka lėtiniam venų nepakankamumui ir jo simptomų mažinimui supažindino LSMU MA MF doc. dr. D. Inčiūra; apie sveikos gyvensenos ir polifenolių reikšmę pranešimą skaitė VU MF Šeimos medicinos klinikos prof. dr. V. Šapoka, o prof. dr. N. Savickienė (LSMU MA FF Farmakognozijos katedra) su auditorija pasidalino naujausia informacija apie įrodymais grįstą GPH fitoterapiją... Mokslinės – praktinės konferencijos pirmojoje dalyje buvo pristatyta ir daugiau plenarinių pranešimų farmacijos ir sveikatos priežiūros specialistams aktualiomis temomis.

Po pietų buvo paskelbti mokslininkų, doktorantų ir studentų pranešimai (anglų kalba) bei vyko intensyvus darbas sekcijose (buvo skaitomi teminiai pranešimai apie sveikatos iššūkius pasaulyje ir Lietuvoje, apie vaistininko vaidmenį, pozityvųjį mąstymą, savivertės supratimą, mitybos įtaką širdies veiklai ir kt.

Konferencijos pabaigoje LSMU MA FF prof. habil. dr. A. Savickas informavo susirinkusiuosius apie nuotolinius kvalifikacijos kėlimo mokymus sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams, o M. Romerio universiteto doc. dr. M. Laurinaitis suteikė daug svarbios ir aktualios informacijos apie Asmens duomenų apsaugos įstatymo ypatumus farmacijoje.

Konferencijos metu taip pat vyko įmonių mugė – produktų prezentacija.

 

emedicina.lt informacija ir nuotraukos

 

 

Nuotraukų galerija

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.