Po svarstymo pritarta siūlymui leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

2018-06-13

Seimas po svarstymo pritarė Farmacijos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIIIP-1744(2), kuriais siūloma nuo kitų metų pradžios leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, degalinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebūtų teikiamos farmacinės paslaugos, pataisomis siūloma leisti jose parduoti gyventojams ne visus nereceptinius vaistinius preparatus, o tik tuos, kurie yra įrašyti į Vaistinių preparatų sąrašą.

Priėmus naujas nuostatas nuo šių metų lapkričio mėn. ne vaistinėse būtų leista prekiauti vaistiniais preparatais, kurie skirti tik lengviems (savaime praeinantiems) simptomams bei būklėms palengvinti: vaistais nuo temperatūros, skausmo, įskaitant gerklės, uždegimo, priešalerginiais, skrandžio rūgštingumą mažinančiais ir antiseptiniais (žaizdoms dezinfekuoti) vaistais.

Įteisinus prekybą kai kuriais nereceptiniais vaistais parduotuvėse ar degalinėse, jų negalima būtų laikyti ir pardavinėti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau kaip vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, be to, galima būtų parduoti tik gyventojo nurodytą konkretų vaistinį preparatą. Prekybos vietose privalėtų būti raštiški įspėjimai, kad pardavėjas neteikia informacijos apie vaistus, o prie kasos jie turėtų būti laikomi atskirai nuo kitų prekių.

Pagal svarstomas naujas nuostatas vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse nebūtų leidžiama parduoti vaistinių preparatų, skirtų vaikams iki 12 metų, nes tik gydytojas ar vaistininkas gali tinkamai įvertinti, ar vaikams galima skirti tam tikrus vaistinius preparatus. Be to, vaistinių preparatų negalėtų įsigyti asmenys, jaunesni nei 16 metų, būtų draudžiama gyventojams grąžinti ar keisti vaistinius preparatus, mažmeninės prekybos įmonėms negalėtų informuoti pirkėjų apie sumažintą parduodamų vaistinių preparatų kainą.

Tarp siūlomų naujovių – galimybė nuo 2019 m lapkričio 1 d. leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus.

Dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms būtų leidžiama steigti vaistines prekiauti kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais ligoninių vaistinėse

Po svarstymo už projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 25 parlamentarai. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

 

© 2006 Visos teisės saugomos.