Spalio 13-osios konferencijoje Vilniuje – daug įdomių pranešimų ir dalyvių gausa

2017-10-19

Kaip jau informavome, spalio 13 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, vyko farmacijos specialistams skirta konferencija „Farmacijos aktualijos, 2017 m. ruduo“.

Jau tradicine tapusi konferencija, kaip ir ankstesniais kartais, sulaukė didelio farmacijos specialistų susidomėjimo. Atvykti į sostinę farmacininkus greičiausiai paskatino ir tai, jog konferencijoje buvo numatyta daug naudingų ir aktualių pranešimų.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas užtruko ilgiau, nei buvo planuota, mat po pranešimo apie naująjį Darbo kodeksą ir jame atsiradusius pasikeitimus, liečiančius farmacijos specialistų darbą ir poilsį, pranešėjas sulaukė daugybės klausimų. Auditorijai buvo įdomu išgirsti, kokią įtaką naujasis Darbo kodeksas turės atostogų trukmei, viršvalandinio darbo apmokėjimui ir kt.

Dar daugiau klausimų sulaukė Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė, kuri konferencijos dalyviams skaitė pranešimą apie šiandienę farmacijos politiką. Iš ministerijos atstovei pateiktų klausimų tapo akivaizdu, kad farmacijos specialistams dar daug kas neaišku, nesuprantama – kaip naujieji teisės aktai bus taikomi, kaip tai atsilieps farmacijos specialistų darbinei veiklai, santykiams su darbdaviais, ir t. t. 

Su dideliu įdomumu konferencijos dalyviai klausėsi IMS Healt Lietuva verslo vystymo vadovo Baltijos šalims Edgaro Narkevičiaus pranešimo apie Baltijos šalių farmacijos rinką, jos tendencijas ir prognozes.

Farmacinės rūpybos modulių sekcijoje buvo pateikti pranešimai apie bioreguliacinės medicinos galimybes gydant lėtinius uždegimus; vitamino D reikšmę įvairiose klinikinėse situacijose; vaistininko ir gydytojo bendradarbiavimą, kontroliuojant arterinę hipertenziją, taip pat buvo pristatyti kosulio gydymo algoritmas bei farmacinės rūpybos skausmo moduliai.

Trumpą anonsą, ką kalbėjo pranešėjai G. Krukienė, I. Ivanovienė bei E. Narkevičius, galite rasti žemiau, o visi pranešimai (vaizdo formate) artimiausiu metu bus pateikti mūsų interneto svetainės emedicina.tv skiltyje.

 

Taip pat Jūsų dėmesiui – fotografijos specialisto Mindaugo Lesniausko užfiksuotos konferencijos akimirkos  - jas rasite paspaudę nuorodą

Konferencija

 

emedicina.lt inf.

Video kraunasi...
 

© 2006 Visos teisės saugomos.