Šalies Prezidentė savo metiniame pranešime dėmesio skyrė ir farmacininkams

2017-06-08

Ketvirtadienį Seime pristačiusi savo metinį pranešimą, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo ir apie pokyčius farmacijos srityje, atvirai kritikuodama „farmacininkų godumą“. Anot Prezidentės, prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje reikia tvirtos laikysenos, nes dešimtmečius balansuojama tarp farmacininkų godumo ir vaistų neįperkančių gyventojų.

„Jei Sveikatos apsaugos ministerijos stuburas atlaikys spaudimą, o Konkurencijos tarybos bei Valstybės kontrolės rekomendacijos bus įgyvendintos, kainų svertai pagaliau pakryps žmogaus naudai“, - pabrėžė Prezidentė, akcentuodama, kad tuomet šiame sektoriuje liks ir mažiau korupcijos.

Išklausęs tokių Prezidentės žodžių, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žiniasklaidos atstovams pateikė savo nuomonę. Anot jo, Prezidentės žodžiai vertintini kaip postūmis pradėtiems darbams, todėl SAM komandą nuteikia optimistiškai, nes rodo šalies vadovės pasitikėjimą ir palaikymą.

Lietuvos vaistinių asociacijos Valdybos pirmininkės Kristinos Nemaniūtės – Gagės nuomone, Prezidentės kritika buvo nukreipta į vaistų gamintojus, vaistų pramonę. Ji pabrėžė, kad naujausiems pakeitimams vaistinės kol kas negali ruoštis, nes iki šiol nėra duomenų, kokia konkrečių vaistų kaina nuo liepos mėnesio turės būti.

Dėl to, kad iki liepos likę jau nedaug laiko, K. Nemaniūtė - Gagė prognozavo, jog vaistinės gali nespėti pakeitimams pasirengti.

emedicina.lt inf.

Seimo kanceliarijos nuotr.

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.