Seimui pristatytas Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-4503, kuriuo siekiama sudaryti efektyvias teisines prielaidas gydytojų savanorystės institutui Lietuvoje, įteisinant gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą.

Aptarti „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ konkurso sąlygų pakeitimai

2019-06-07

Vakar „Lietuvos metų vaistininko klubo“ nariai jaukioje Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus menėje (Kaunas) aptarė tolesnę veiklą ir išsakė nuomonę dėl artėjančių šių metų geriausio vaistininko rinkimų.

Kaip akcentavo vaistininkams skirto konkurso sumanytoja ir iniciatorė, „Lietuvos metų vaistininko klubo“ iniciatyvinės grupės narė, žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė prof. Loreta Kubilienė, svarbiausias organizuojamų kasmetinių konkursų ir klubo veiklos tikslas – kelti vaistininko autoritetą visuomenėje, skatinti kiekvieną farmacijos specialistą dirbti dar geriau ir nuoširdžiau, lygiuotis į laimėtojus, taip pat - akcentuoti valdžios atstovams, farmacijos politikos formuotojams ir plačiajai visuomenei, kad vaistininkas – ne pardavėjas, o kvalifikuotas farmacinių paslaugų teikėjas, vaistų ekspertas, galintis padėti, patarti, pakonsultuoti visais ligų gydymo ir prevencijos, sveikatos saugojimo ir profilaktikos klausimais.

Susirinkime buvo pritarta patikslinti kriterijus, atrenkant kandidatus į šių metų konkursą, didžiausią dėmesį būtent ir skiriant vaistininko – vaistų eksperto turimoms žinioms ir gebėjimams jas perteikti pacientams ir visiems vaistinės klientams. Kandidatų atrinkimo tvarka ir etapai palikti tokie, kokie buvo ir pernykščiame konkurse.

Praėjusių metų konkurso finalininkams puiki žinia yra ta, kad jų kandidatūras kolegos galės siūlyti ir šių metų konkurse. Tiesa, tokia sąlyga negalios tris pirmąsias vietas – Platininį, Auksinį ir Sidabrinį – ženklelius laimėjusiems vaistininkams. Tai buvo Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“, Vilnius), Asta Trumpienė (Eurovaistinė, Vilnius) ir Gediminas Kaušinis (nepriklausoma T. Barauskio vaistinė, Pasvalio raj., Pumpėnai).

Susirinkime buvo išrinkti atstovai, kurie rugsėjo 25 dieną Tarptautinei vaistininko dienai skirtame renginyje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete susirinkusiai farmacijos specialistų ir studentų auditorijai pristatys, koks turėtų būti geriausias Lietuvos vaistininkas. Ši atsakinga misija patikėta praėjusių metų konkurse puikiai įvertintiems vaistininkams Ignui Popai ir Kristinai Zacharevič.

Susirinkime dalyvavęs vilnietis teisininkas, daug metų besispecializuojantis farmacijos teisėje Andrejus Rudanovas, pateikė informaciją apie galimybes suteikti „Lietuvos metų vaistininko klubui“ juridinį statusą  bei paaiškino tokios organizacijos veiklos subtilybes.

Susirinkusieji pritarė siūlymui, kad į „Lietuvos metų vaistininko klubą“ būtų priimami visi į geriausio metų vaistininko konkursą atrinkti vaistininkai  bei už nuopelnus vaistininkystėje įvertinti farmacijos specialistai. Taigi nedidelė organizacija, subūrusi kelias dešimtis Lietuvos vaistininkų elitui atstovaujančių narių, kasmet augs ir plėtosis…

Kitą susirinkimą numatyta surengti rudenį. Jame tikimasi sudėlioti visus tolesnės klubo veiklos „taškus“ ir toliau judėti į priekį.

Kaip žinia, rugsėjo pabaigoje konkurso „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ nugalėtoja, Platininio ženklelio laimėtoja vilnietė vaistininkė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“) vyks į Pasaulinės farmacijos federacijos organizuojamą tarptautinį forumą Abu Dabyje (JAE), tad susirinkime labai lauksime jos karštų įspūdžių...

Beje, išduosime paslaptį – jau vyksta intensyvus pasiruošimas šių metų konkurso laimėtojų apdovanojimo ceremonijai, kuri taip pat numatyta Kauno rotušėje.

emedicina.lt inf.

 

 

 

   

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.