Vaistinių dėmesiui

2018-08-07

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba), atsižvelgdama į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos pateiktą informaciją apie tai, kad vaistinės susiduria su sunkumais užsakant vaistinius preparatus iš didmeninio platinimo įmonių ir negali tinkamai vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymo Nr. 112 „Dėl receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“, 105 ir 109 punktų reikalavimų:jei gyventojo kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamo vaistinio preparato, tačiau jį vaistinė turi teisę įsigyti ir jį turi bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas, farmacijos specialistas turi pasiūlyti šį vaistinį preparatą užsakyti; užsakyti vaistiniai preparatai miestuose turi būti pristatomi per 2 darbo dienas, miesteliuose ir kaimuose – per 4 darbo dienas nuo gyventojo kreipimosi į vaistinę dėl vaistinio preparato išdavimo.

Tarnyba siekdama, kad būtų užtikrintas tinkamas ir reikiamo dažnumo vaistinių preparatų tiekimas vaistinėms ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 33 straipsnio 1 dalies 10 punkte, kreipiasi į Jus su prašymu pateikti informaciją apie šias problemas.

Atsižvelgiant į tai kas išdėstyta aukščiau ir jeigu Jūsų vaistinė susidūrė su tokiais atvejais, prašome informuoti Tarnybą, kurios didmeninio platinimo įmonės atsisakė tiekti vaistinį (-ius) preparatą (-us) ir pateikti duomenis (dokumentus, el. laiškus). Informaciją prašome pateikti raštu, adresu: Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius arba el. paštu: vvkt@vvkt.lt.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.