HI informacija: pernai šalyje mirė 38 281 žmogus – 1293 asmenimis mažiau nei 2018 m. Pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys. 2019 m. jos sudarė 81,9 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 21 proc., o dėl išorinių priežasčių – 6,3 proc.

Europos Komisija užtikrina, kad Europos Sąjungoje būtų galima gauti vaisto remdesiviro

2020-07-30

Europos Komisija pasirašė sutartį su farmacijos bendrove „Gilead“, kad užtikrintų „Veklury“ (remdesiviro prekinis ženklas) gydymo dozių tiekimą. „Veklury“ buvo pirmasis ES lygmeniu registruotas vaistas, skirtas gydyti nuo COVID-19. Nuo rugpjūčio pradžios valstybės narės ir JK, koordinuojant ir remiant Europos Komisijai, būtiniausiems poreikiams tenkinti galės gauti pirmąsias „Veklury“ partijas.

 

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides:: „Pastarosiomis savaitėmis Europos Komisija nenuilstamai bendradarbiavo su bendrove „Gilead“, kad būtų pasiektas susitarimas užtikrinti, jog pirmojo registruoto vaisto nuo COVID-19 atsargos būtų tiekiamos į ES. Vakar, nepraėjus nė mėnesiui po remdesiviro registracijos suteikimo, pasirašyta sutartis, leidžianti nuo rugpjūčio pradžios šiais vaistais gydyti tūkstančius pacientų. Europos Komisija deda visas pastangas, kad užtikrintų prieigą prie saugių ir veiksmingų gydymo priemonių ir galėtų remti vakcinų nuo koronaviruso kūrimą. Vakar pasiektas susitarimas yra dar vienas svarbus žingsnis kovojant su šia liga.

 

Sutarties suma – 63 mln. EUR. Taip bus užtikrintas maždaug 30 000 pacientų, kuriems pasireiškia sunkūs COVID-19 simptomai, gydymas. Šiuo metu Europos Komisija taip pat rengia bendrus viešuosius pirkimus dėl tolesnio vaisto tiekimo, kuriais, kaip tikimasi, nuo spalio mėnesio bus padengti papildomi poreikiai ir užtikrintas tiekimas. 

 

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1416

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.