Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

Europos vaistų agentūra pritarė sąlyginei remdesiviro registracijai

2020-06-26

Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komitetas (angl. Committe of Human Medicinal Products, CHMP) pritarė sąlyginei antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai (angl. conditional marketing authorisation). Indikacija, kuriai skirtas remdesiviras, yra „gydyti Covid-19 ligą suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems yra plaučių uždegimas ir reikia papildomo deguonies“.

 

Remdesiviras yra pirmas vaistas, kurį CHMP rekomendavo registruoti Europos sąjungoje (ES). Remdesiviro veiksmingumo ir saugumo duomenys buvo įvertinti iškirtinai greitai, pasinaudojant tęstinės peržiūros procedūra (angl. rolling review), kuri skirta būtent tokioms skubioms situacijoms, kai duomenys vertinami tik jiems pasirodžius. CHMP informaciją apie vaisto veiksmingumą ir saugumą pradėjo vertinti nuo 2020 m. balandžio 30 d.

EVA sprendimas dėl remdesiviro buvo priimtas remiantis duomenimis iš studijos NIAID-ACTT-1, kurį iniciavo Jungtinių Amerikos valstijų Alergologijos ir infekcijų ligų institutas (US National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID)) ir papildomais duomenimis iš kitų tyrimų.

Galutinis sprendimas dėl sąlygininės remdesiviro Europos komisijoje turėtų būti priimtas kitą savaitę ir vaistas taps prieinamas ES.

Daugiau informacijos apie remdesiviro veiksmingumo duomenis – čia.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.