Europos dermatologų kongrese Ženevoje – svarbios žinios pasauliui

2018-01-10

Rugsėjo 13–17 d. Ženevoje vyko 26-asis Europos dermatologų kongresas EADV (European Academy of Dermatology and Venereology), kuriame lankėsi gausus gydytojų dermatovenerologų būrys iš Lietuvos. Apie svarbiausias šių metų naujienas Europai ir pasauliui kalbamės su Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Infekcinių ligų departamento vadove, gydytoja dermatovenerologe Jolanta Česiene.

„Šiemet daugiadalykiame kongrese daug dėmesio buvo skirta onkologinėms, lytiškai plintančioms ligoms, dirbtiniam intelektui dermatologijoje, biologinei terapijai odos ligų gydymui. Per 700 kalbėtojų iš viso pasaulio, penkios dienos paskaitų, seminarų, praktinių užsiėmimų nuo ryto iki vakaro. Man buvo svarbu pagilinti žinias vaikų ir nėščiųjų dermatologijos srityje. Domėjausi naujausiais tyrimais apie dermatozes, dermatoskopijomis – kai tenka diagnozuoti odos navikus. Mokslų daktaras iš Šveicarijos Emilie van Deventer savo tyrimais atskleidė, kad naudojimasis soliariumais ir siekis įdegti Europoje sukelia kone pusketvirto tūkstančio melanomos atvejų Europoje per metus“, – naujausiomis žiniomis, parsivežtomis iš svarbiausio Europos dermatologų kongreso, dalijasi J. Česienė.

Svarbi žinia, nuskambėjusi kongrese, aktuali ir Lietuvai – laikas imtis realių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias odos vėžiui dėl žalingo UV spindulių poveikio. Mokslinis tyrimas atskleidė, kad dauguma žmonių naudojasi soliariumais dėl dviejų priežasčių – grožio ir sveikatos. „Pagrindinis tyrime dalyvavusių asmenų argumentas dėl naudojimosi soliariumais ir sveikatos ryšio buvo tas, kad tai yra būdas padidinti vitamino D kiekį organizme. Šiuo atveju pamirštama, kad žala organizmui yra kur kas didesnė nei nauda. Kongrese kalbėta apie tai, kad būtina keisti visuomenines strategijas, orientuotas į odos vėžio prevenciją, nes naujausi tyrimai rodo, kad jos nėra efektyvios“, – dėso J. Česienė.

Gydytoja informuoja, kad KUL turi visas reikiamas galimybes ne tik diagnozuoti, bet ir gydyti įvairias odos ligas – nuo autoimuninių odos ligų iki vėžio. „Čia veikia dienos stacionaras, kuriame pacientams taikoma fototerapija, suteikiama profesionali ir šiuolaikiška pagalba. Turime CO2 lazerį, kuris padeda pašalinti nepiktybinius odos darinius“, – kalba J. Česienė.

Plačiau apie tai skaitykite „Lietuvos gydytojo žurnalas“ 2017 m. Nr. 9

 

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.