Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2019 m. (išankstiniai duomenys)”. Jame pateikiami pagrindiniai išankstiniai praėjusių metų Lietuvos gyventojų sveikatos ir svesiatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai.

Penktasis Lietuvos ir Lenkijos otorinolaringologų kongresas

2020-05-22

Dr. Alina Kuzminienė, prof. habil. dr. Virgilijus Uloza

LSMU MA Ausų , nosies ir gerklės ligų klinika

 

Kongreso atidarymas ir svečiai

 

Jau 5 penktąjį Lietuvos ir Lenkijos kongresą (LitPol ENT Congress) susirinko net 184 dalyviai ne tik iš Lietuvos bei Lenkijos, bet ir kitų, artimesnių ir tolimųjų šalių: Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Čekijos, Kanados. Renginys vyko viešbučio „Europa Royale“ konferencijų centre (1 pav.).

Pagal LitPol ENT kongresų tradiciją renginio dalyvius pasveikino jo prezidentas profesorius Virgilijus Uloza ir ko-prezidentas profesorius Kazimierzas Niemczykas (2 pav.).

Kongreso atidarymo ceremonijoje visus susirinkusiuosius maloniai nuteikė Druskininkų miesto berniukų orkestras (3 pav.).

Pasidžiaugę gausiu kolegų būriu, renginio organizatoriai pakvietė visus aktyviai dalyvauti mokslinėje ir socialinėje programoje, kuri buvo kaip niekad įdomi ir įvairiapusė. Kongresas prasidėjo neįprastai – pristatant naujovę: mokslinius-praktinius užsiėmimus – instruktuojamuosius kursus. Kursus vedė atitinkamų sričių geriausi specialistai iš Lietuvos ir Lenkijos:

K. Niemczyk, R. Bartoszewicz. Otologic approaches for lateral skull base.

A. Rzepakowska. Ultrasonography in ENT.

T. Balsevičius. Radiofrequency ablation for the treatment of snoring and mild to moderate obstructive sleep apnea.

S. Vaitkus, E. Padervinskis, J. Vaitkus. Contemporary endoscopic examination in otorhinolaryngology.

Kongreso dalyviai galėjo ne tik išklausyti teorinę medžiagą, bet ir atnaujinti, papildyti savo praktinius įgūdžius atliekant nosies ir nosiaryklės endoskopiją, galvos ir kaklo ultragarsinius tyrimus, radiodažnio procedūras gydant lengvos ir vidutinio sunkumo eigos obstrukcinę miego apnėją, padiskutuoti apie lateralinio kaukolės pamato chirurgijos galimybes otochirurgijoje bei rijimo sutrikimo diagnostikos ir gydymo aktualijas.

 

Plačiau skaitykite Otorinolaringologijos aktualijų žurnale Nr. 1, 2019

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.