Sudėtinė CD terapija mažina Alcheimerio ligos patologinius pokyčius

Atlikus pomirtinį tyrimą, nustatyta, jog pacientų, sirgusių Alcheimerio liga (AL) ir cukriniu diabetu (CD) bei gydytų insulinu ir geriamaisiais vaistais nuo CD, smegenyse neuritinių plokštelių tankis buvo mažesnis nei kitų CD sergančiųjų ir nesergančių žmonių.


Jau anksčiau, atlikus keletą tyrimų, pripažinta, jog CD yra vienas AL rizikos veiksnių. Nors ryšys tarp CD ir patologinių nervų sistemos pokyčių sergant AL tebėra neaiškus. Minėtame tyrime mokslininkų grupė iš Niujorko lygino neuritines plokšteles ir nervinius rezginius 124 CD sergančių ir 124 CD nesergančių žmonių smegenų preparatuose. Iš CD sergančiųjų grupės 29 pacientai niekada nevartojo jokių vaistų nuo šios ligos, 49 naudojo tik insuliną, 28 vartojo kitus vaistus ir 18 buvo gydomi kompleksiškai.


Visose grupėse bendras neuritinių plokštelių skaičius ir jų kiekis žievėje bei migdoliniuose kūnuose ženkliai skyrėsi. Šie rodikliai buvo mažiausi grupėje, kurią sudarė CD sergantys pacientai, vartoję insuliną ir kitą geriamąjį vaistą nuo CD. Atvirkščiai, nervinių skaidulų rezginiai reikšmingai nesiskyrė.


www.reuters.com/health