Didėja galimybės įsigyti pigesnių vaistų

Didesnes galimybes rinktis pigesnius vaistus suteikia Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo taisyklių pakeitimai, kuriuos patvirtino Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Naujose taisyklių nuostatose įrašytas įpareigojimas vaistininkams suteikti visą informaciją pirkėjui apie to paties bendrinio pavadinimo, formos ir stiprumo vaistų, esančių vaistinėje kainas, pasiūlant pigiausią iš jų.

„Ši priemonė yra viena iš SAM patvirtinto Vaistų prieinamumo gerinimo ir kainų mažinimo plano dalių. Kompleksiškas visų plano priemonių įgyvendinimas padės sutaupyti 100 mln. Lt per metus pacientų išlaidų vaistams. Taip pat tikimės sutaupyti apie 50 mln. Lt Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų," – sako ministras A. Čaplikas. Kaip rašoma pakeistose Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo taisyklėse, jeigu bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas turi pigesnių, negu turimi vaistinėje, analogiškų vaistų, apie tai vaistininkas turi informuoti gyventoją ir, jam pageidaujant, vaistus užsakyti.

Jei asmens kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamo vaisto, tačiau jį turi bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas, vaistininkas turi pasiūlyti pirkėjui jį užsisakyti. Jei vaistas brangesnis nei 100 Lt., vaistinė jį užsakydama gali prašyti gyventojo sumokėti avansinę įmoką. Avanso mokėti nereikia, jei užsakomas kompensuojamas vaistas. Taisyklėse taip pat numatyti 2-jų mieste ir 4 darbo dienų miesteliuose ir kaimuose terminai, per kuriuos atliekamas užsakymas.

Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo taisyklių nuostatų įgyvendinimą kontroliuoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). Įgyvendindama Vaistų prieinamumo gerinimo ir kainų mažinimo planą SAM taip pat yra parengusi ir pateikusi derinti Vyriausybei Farmacijos įstatymo pataisų projektą, kuriame numatytas antkainių ribojimas nekompensuojamiems receptiniams vaistams.


SAM Ryšių su visuomene skyrius,
tel. (8 5) 266 1499,
El. paštas: [email protected] , www.sam.lt