Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipiasi į vaikų psichiatrus bei psichologus ir kviečia juos prisijungti prie Teismo medicinos ekspertų komandos, kurie padeda teismams sprendžiant klausimus tose bylose, kurios yra tiesiogiai susijusios su jautriausia visuomenės grupe - vaikais.

Kviečiame į „Farmacijos aktualijų“ konferenciją Kaune

2019 metų vasario 15 dieną Kaune vyks konferencija farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2019 m. žiema“. Konferencijoje dalyvaus ir apie kilnią vaistininko misiją kalbės Lietuvos metų vaistininkė vilnietė Kristina Vaičaitienė, pranešimus aktualiomis temomis skaitys „TOK sprendimai“ vadovas, efektyvumo ekspertas Nerius Jasinavičius, SAM bei VVKT atstovai, farmacijos verslui atstovaujantis Remigijus Mielinis ir kiti. Konferenciją užbaigs rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, kuris visada labai įtaigiai papasakoja apie gamtos ir žmogaus ryšį. Šį kartą jis skaitys pranešimą „Pasiimti iš gamtos vaistinės“. Primename, kad į konferenciją galima užsiregistruoti LSMU Farmacijos fakulteto Podiplominių studijų centre, tel. 8 (37) 328 303 arba fps@lsmuni.lt

Gerėja brangių medicinos priemonių kokybė ir prieinamumas

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) šalies gydymo įstaigose atliko brangių medicinos priemonių analizę, kuri atskleidė, kad šių prietaisų valdymas šalyje gerėja. Tai reiškia, jog pasenusios priemonės vis dažniau keičiamos naujomis, o patys prietaisai naudojami racionaliau, todėl daugiau žmonių gali greičiau gauti jiems reikiamus tyrimus.

Ragina medikus atsisakyti popierinių receptų

Diegiant vaistų suderinamumo sistemą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina Lietuvos medikus atsisakyti popierinių receptų ir pereiti prie vien tik elektroninių. Jie ne tik taupo laiką, yra patogūs pacientams ir vaistininkams, bet ir bus ypač svarbūs medikams tikrinant, ar skiriami ir jau vartojami vaistai kartu nesukels nepageidaujamų reakcijų pacientams.

Siūlo pritarti idėjai išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pateikė viešai derinti Vyriausybės išvadą, kurios paprašė Ministrų kabinetas, siekdamas pateikti nuomonę dėl Seime registruotų projektų, kuriais siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, kad jos galėtų užtikrinti sklandesnį gydymo procesą mūsų šalies pacientams.

emedicina.tv
Lietuvos metų vaistininko rinkimai. 2018 m. |   Pediatrija |   Neurologija |   Ginekologija |   Sveikatos politika |  Lietuvos ir užsienio naujienos

Teisės aktai

© 2006 Visos teisės saugomos.